Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#1141 PostWysłany: 27 Mar 2022 11:18 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Jak nie zostałeś poinformowany o zmianach, to wystąp o odszkodowanie.
To oni będą musieli udowodnić, że Cię powiadomili.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#1142 PostWysłany: 27 Mar 2022 12:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
@Sudoku akurat zależało mi na zmianach w rozkładzie i voucherze, więc dokładnie śledziłem maile. Do tego jeszcze ostatnio kilkukrotnie przejrzałem skrzynkę i nic. Przy próbie wysłania aplikacji o odszkodowanie wyskakuje mi błąd- próbować do skutku czy jest jakaś inna opcja, żeby im to wysłać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1143 PostWysłany: 27 Mar 2022 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Jeżeli kupiłeś bilet w OTA masz niewielkie szanse na voucher - TAP tak ma.
Będą Cię odsyłać do pośrednika.
Niektórzy twierdzą że na 72 godziny TAP może przejąć kontrolę nad biletem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1144 PostWysłany: 27 Mar 2022 12:46 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Ja miałem dokładnie taką samą sytuację i złożyłem wniosek o odszkodowanie. Od dwóch miesięcy czekam na jego rozpatrzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1145 PostWysłany: 27 Mar 2022 12:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Mam na koniec marca WAW-FNC. Oczywiście wiele razy zmieniono mi loty, a dziś OTA twierdzi ze lecę 30/3, na stronie TAPa 29/3 (tak jak było). Moje loty dalej są do kupienia na wtedy. No nić, zobaczymy jutro check in
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1146 PostWysłany: 27 Mar 2022 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Sprawdź sobie bilet na Saudia i będziesz wiedział co tak na prawdę na nim obecnie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#1147 PostWysłany: 27 Mar 2022 13:00 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Ale zamuliłem, fakt zapomniałem o Saudia. OTA coś spierniczyło.

Dzięki @kemot!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1148 PostWysłany: 27 Mar 2022 13:45 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 324
niebieski
@kubus95
Byłem w podobnej sytuacji. Z jednej wyszedłem tak, że złożyłem poprzez stroną TAP'a wniosek o voucher (to mi podpowiedział gościu na ich infolinii). Po dwóch miesiącach dostałem voucher na niższą kwotę niż zapłaciłem w OTA (różnica ok -10 eur), ale zawsze coś.
W drugiej sytuacji (rezerwacja również kupiona przez OTA) konsultantka stwierdziła, że OTA potwierdził zmiany w lotach i nic nie może zrobić więc poprzez stronę TAP zmieniłem bezpłatnie daty lotów - na przyszły rok ;) dopłaciłem tylko do różnicy w taryfie.

Generalnie obsługa TAP to betonowy mur
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
kubus95 uważa post za pomocny.
 
      
#1149 PostWysłany: 27 Mar 2022 17:36 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Generalna zasada - jak kupujecie coś w TP , to róbcie to na stronie TP, nawet jak w jakimś OTA jest taniej - szkoda potem czasu, nerwów i różnych komplikacji. TP miesza co chwile rozkładami, więc przy większym wyprzedzeniu niż parę tygodni zmiany w bilecie pewne niemal w 100%. TP nie dotknie co do zasady takiego biletu, a wszystkie OTA, w których potencjalnie może być taniej, będą rzucały kłody pod nogi.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Adventure95 uważa post za pomocny.
 
      
#1150 PostWysłany: 28 Mar 2022 11:57 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
d-t-x napisał(a):
Ja miałem dokładnie taką samą sytuację i złożyłem wniosek o odszkodowanie. Od dwóch miesięcy czekam na jego rozpatrzenie.

Aktualizacja: dostałem dziś maila z propozycją wypłaty odszkodowania w gotówce lub po 600€ za każdego pasażera do w postaci vouchera do wykorzystania przez rok. Wziąłem vouchery, przyszły kilka minut później.
Przypomniałem się kilka dni temu w komentarzu pod jakimś postem na Facebooku TAP - zapytałem, ile to jeszcze potrwa. Odpisano mi, że przekażą sprawę do pilnego rozpatrzenia i tak się stało.
Góra
 Profil Relacje PM off
nick lubi ten post.
travellista uważa post za pomocny.
 
      
#1151 PostWysłany: 31 Mar 2022 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Jakiś czas temu kupiłem przez pośrednika loty do Punta Cana na Dominikanie (przez OTA - Gotogate) z wylotem z Berlina w dniu 25 kwietnia 2022 roku.
Kilka dni temu dostałem informację na maila z TAP, że "Re-routing by Flight cancelation or missed connection" i zmienili mi wylot z Berlina z godz.13 na godz.6 (wylot z Lizbony bez zmian). Po wejściu w linka z maila mam przekierowanie na stronę TAP i tam mogę zaakceptować powyższą zmianę ale mogę też kliknąć "Choose another flight".
Jest szansa w takiej sytuacji przerzucić całą podróż (czyli wylot z Berlina i potem z Lizbony) na dzień wcześniej czy nawet dwa dni wcześniej? Czy nie ma szans na to i nie ma co kombinować? Bilety oczywiście w najtańszej taryfie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1152 PostWysłany: 31 Mar 2022 21:04 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
No to skoro masz opcję wyboru innego lotu (jak sam piszesz), to kliknij i zobacz co można w praktyce zrobić :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#1153 PostWysłany: 31 Mar 2022 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
W praktyce na końcu wywala błąd jak poniżej :)

It is not currently possible to change flights.
We apologise for any inconvenience. Please try again later.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1154 PostWysłany: 31 Mar 2022 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
@poszwin
Bodajże półtora roku temu miałem podobną sytuację (zmiana i błąd na stronie - ale inna trasa i pośrednik) i trzy próby na infolinii dały ten sam rezultat - chciało się OTA? To idź pan do OTA.
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
#1155 PostWysłany: 02 Kwi 2022 13:45 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Zrobiłem kilka próbnych wyszukań lotów i doszedłem do płatności żeby sprawdzić, ile zostało mi jeszcze pieniędzy na voucherach. I co? I teraz mam te wszystkie wyszukania widoczne w My Bookings i wyglądają na potwierdzone :) Oczywiście niczego nie płaciłem, usuwałem vouchery po ich wklepaniu i robiłem "wstecz" w przeglądarce.
Ludzie! Co to jest za strona!? Napisałbym, że to trzeci świat, ale w trzecim świecie są znacznie lepsze linie niż TAP.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1156 PostWysłany: 02 Kwi 2022 15:55 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
@d-t-x: a ticketowane? ;-) Bo jeśli nie, to jest dość powszechny standard - system zakłada wstępną rezerwację, która spadnie jeśli nie zostanie ticketowana na ogół po kilku godzinach, a w porywach do 24h (w zależności od linii). Pobaw się wyszukiwaniem na stronie LO przechodząc do płatności - też będziesz miał pełno "potwierdzonych" rezerwacji, co nie oznacza, że gdziekolwiek na nich polecisz ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#1157 PostWysłany: 02 Kwi 2022 16:23 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Nie, ticketów nie przysłali :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1158 PostWysłany: 02 Kwi 2022 17:21 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4037
złoty
Mnie się to podoba, bo nie trzeba co chwilę od nowa szukać. Dla mnie lepszy świat, ale jak kto woli.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#1159 PostWysłany: 02 Kwi 2022 17:35 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
A dla mnie wprowadza chaos w i tak już chaotycznym systemie rezerwacyjnym, gdzie mieszają się loty odwołane, nieodwołane i niedokończone rezerwacje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1160 PostWysłany: 02 Kwi 2022 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
d-t-x napisał(a):
Zrobiłem kilka próbnych wyszukań lotów i doszedłem do płatności żeby sprawdzić, ile zostało mi jeszcze pieniędzy na voucherach. I co? I teraz mam te wszystkie wyszukania widoczne w My Bookings i wyglądają na potwierdzone :) Oczywiście niczego nie płaciłem, usuwałem vouchery po ich wklepaniu i robiłem "wstecz" w przeglądarce.
Ludzie! Co to jest za strona!? Napisałbym, że to trzeci świat, ale w trzecim świecie są znacznie lepsze linie niż TAP.

Strona całkiem normalna, prawie wszędzie tak to działa. W LO masz 3h od założenia rezerwacji do jej opłacenia i w tym czasie twoja rezerwacja jest "potwierdzona" i widoczna we wszystkich systemach, jak nie zapłacisz to następuje automatyczna anulacja i wszystko znika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: maarcin1938 oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group