Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#521 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:49 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Ja natomiast w połowie października zrezygnowałem z podróży w listopadzie (zmiana lotów) i poprosiłem o zwrot. Zwrot nie dotarł w ciągu miesiąca, więc złożyłem wniosek o chargeback i pieniądze kilka dni temu wróciły. Polecam tę drogę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#522 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@Kashpir w TAP to norma - jeszcze w ubiegłym miesiącu miałem lot na trasie Sewilla - Luksemburg via Lizbona i oba loty były dokładnie o 7:05 w tym samym dniu. Dla usprawiedliwienia to są zmiany automatyczne a podobne kwiatki miałem też w LH
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#523 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
@adamuto pierwotne loty były opłacone voucherem, więc niestety nie mam innej opcji zwrotu.

EDIT: jeszcze takie pytania:
- czy jeżeli mam zmiany, które mi nie odpowiadają, to mogę prosić (żądać?) o przesunięcie lotu bezpośredniego WAW-LIS na lot innego dnia z przesiadką np. WAW-MXP-LIS?
- czy mogę również prosić o zmianę lotu TAP na lot SATA skoro takowy widnieje do zakupu na stronie TAP?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
adamuto lubi ten post.
 
      
#524 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
@Kashpir Niestety TAP nie zmienia na loty spoza swojej siatki, nawet jesli obca linia ma code-share z TP. W moim przypadku dwukrotnie odmowili zmiany na Luxair, pomimo iz obie linie bardzo scisle ze soba wspolpracuja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#525 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:39 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Ehhh... to kolejne plany wyjazdowe mocno mi się komplikują - no chyba że TAP w międzyczasie dokona kolejnych zmian, które jednak będą mi na rękę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#526 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
karder napisał(a):
@Kashpir Niestety TAP nie zmienia na loty spoza swojej siatki, nawet jesli obca linia ma code-share z TP. W moim przypadku dwukrotnie odmowili zmiany na Luxair, pomimo iz obie linie bardzo scisle ze soba wspolpracuja.
Niestety, potwierdzam - na trasie WAW-LIS-CUN, po niekorzystnych zmianach wprowadzonych przez TP próbowałem zmienić WAW-LIS na WAW-MUC-LIS, co jest normalnie oferowane na ich własnej stronie, ale odpowiedzieli, że LH nie wchodzi w grę.
Inna sprawa, że przy tak częstych zmianach rozkładu, jak w TP, masz bardzo dużą szansę, że ostatecznie godziny Ci przypasują (czego życzę :) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#527 PostWysłany: 08 Mar 2021 12:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
W przypadku zmian powyżej 5h można zmienić rezerwację na open ticket, co też może być dobrym pomysłem w dobie zmieniających się restrykcji.
W moim przypadku - po drodze do Malagi zamiast krótkiej przesiadki mam nockę - mam potwierdzenie od TAP, że jest to możliwe (ale tylko OTA może to zrobić), tylko jeszcze nie udało mi się przekonać mytrip żeby o to zawnioskowali...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#528 PostWysłany: 08 Mar 2021 12:53 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
O, a na czym polega ten open ticket?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#529 PostWysłany: 08 Mar 2021 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
+365 na tej samej trasie, bez blackout dates zdaje się.
ineskeywest napisał(a):
O, a na czym polega ten open ticket?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#530 PostWysłany: 08 Mar 2021 13:48 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
abelincoln napisał(a):
W przypadku zmian powyżej 5h można zmienić rezerwację na open ticket, co też może być dobrym pomysłem w dobie zmieniających się restrykcji.
W moim przypadku - po drodze do Malagi zamiast krótkiej przesiadki mam nockę - mam potwierdzenie od TAP, że jest to możliwe (ale tylko OTA może to zrobić), tylko jeszcze nie udało mi się przekonać mytrip żeby o to zawnioskowali...

Mytrip zrobi wszystko co chcesz, ale za opłatą 30EUR/pasażer.
Więc za zrobienie open tiketa (anulowanie pierwotnej rezerwacji) zapłacisz 30EUR a potem za nową rezerwację kolejne 30EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#531 PostWysłany: 08 Mar 2021 13:53 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
ok, spoko opcja, ale dobrze rozumiem, ze to działa tylko przy rezerwacji przez OTA? ( mam rezerwację bezpośrednio przez TAP).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#532 PostWysłany: 08 Mar 2021 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1492
złoty
@Chupacabra Wiem, i chcę zapłacić - bo nie mogę lecieć dzień wcześniej - ale póki co mytrip nie chce tych pieniędzy :lol:

@ineskeywest na bezpośrednie rezerwacje działa to bezproblemowo - tak "zawiesiłem" sobie wizytę w Brazylii (zerknij na wątek dotyczący lutowej promocji LON-GRU TAPem w biznesie)
Góra
 Profil Relacje PM off
ineskeywest uważa post za pomocny.
 
      
#533 PostWysłany: 08 Mar 2021 14:06 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2901
złoty
@abelincoln
Dzwoniłem do nich przed 15 minutami w sprawie zmian lotów na Maderę i znali opcję "open ticket by TAP".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#534 PostWysłany: 08 Mar 2021 14:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 405
srebrny
Zamieniłem bilet na status "suspended" (kupiony bezpośrednio w TP) i chciałem zamienić inny kupiony przez OTA. Konsultant nie chciał/nie mógł tego zrobić, ale powiedział, że zrobią to na mniej niż 48h przed wylotem. Zatem jest to jakaś alternatywa, aby uniknąć opłat w OTA. Oczywiście jeśli OTA sama wcześniej nie anuluje biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#535 PostWysłany: 08 Mar 2021 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Czyli podsumowując powyższe posty, zmiana powyżej 5h przy bilecie OTA, to brak możliwości zamiany na open ticket (wyjątek 48h przed wylotem)? Ktoś ma inne doświadczenia i udało mu się bilet OTA zamienić na open? Oraz czy w przypadku odmowy wymiany na open, TAP jest skory do zmiany biletu OTA na dowolny termin? (Oczywiście cały czas piszę o rezerwacji, która miała odwołanie/zmianę 5H+)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#536 PostWysłany: 08 Mar 2021 15:57 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 542
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
A macie jakieś doświadczenia czy TAP oferuje hotel przy nocce na jednym bilecie? Lot z Warszawy do Lisbony i następnego dnia z rana dalej na Azory. Czytałem o stopover i hotelach ale z warunkiem, że bedzie long haul a tutaj mam oba odcinki krótkie.
Pierwotnie kupiony na starych godzinach wylotu z Wawy o 5:15 rano i loty były bez nocowania. Zmiana w systemie jest jest ponad 5h ale muszę ją i tak lekko zmienić bo pomieszali z datami.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Mar 2021 17:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#537 PostWysłany: 08 Mar 2021 16:00 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Podobno niczego nie oferują, ale sam jestem zainteresowany tematem, bo też przesunęli mi lot do LIS. Aczkolwiek, do wylotu mam jeszcze 3 miesiące, rozkład na pewno się jeszcze zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#538 PostWysłany: 08 Mar 2021 17:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11332
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Nie liczyłbym na bonusy od linii, która już jest na skraju bankructwa. Jestem w podobnej sytuacji (wpis na poprzedniej stronie) i już szukam taniej opcji noclegowej z darmowym anulowaniem - ale najpierw tak samo muszę dogadać się z nimi co do nowych dat lotów. Co do rozkładów: za 3 tygodnie wchodzi letnia siatka lotów, więc to był ostatni dzwonek na ustalenie dni i godzin lotów. Obstawiam, że jeśli kolejne nastąpią, to nie będzie zmiana godzin tylko co najwyżej będą wypadać jakieś kolejne dni z kalendarza lotów WAW-LIS - oczywiście w przypadku przedłużającego się okresu niskiego popytu gdyby sytuacja covidowa znacząco się nie poprawiła.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
d-t-x uważa post za pomocny.
 
      
#539 PostWysłany: 08 Mar 2021 23:46 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
Ok, to jeszcze dopytam o ten open ticket - mogę w ramach niego ( w ciągu roku) kupić nowy bilet, na tej samej trasie, ale czy należy dopłacić różnicę w cenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#540 PostWysłany: 09 Mar 2021 10:36 

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 105
ok, doczytałam już w innym wątku - nie trzeba dopłacać:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1751 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group