Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 88  Następna
Autor Wiadomość
#501 PostWysłany: 02 Mar 2021 18:48 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Dopóki nie zobaczę pierwszy lot do CUN od TP to nie uwierzę...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#502 PostWysłany: 02 Mar 2021 18:50 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
A jest jakiś urzędowy zakaz lub szczególne restrykcje w Portugalii dla osób przybywających z Meksyku w tej chwili? Nie śledzę tego tak dokładnie, ale tak jak już parę razy pisałem, mam wątpliwości, czy ta trasa ruszy teraz. To typowe połączenie leisure, więc w tej chwili popyt mimo wszystko jest limitowany (z racji sytuacji w Europie), a w dłuższej perspektywie czasowej nie wiem czy taki kierunek ma sens w siatce TP. Nie wpisuje się on w ogóle w ich dotychczasową siatkę międzykontynentalną bazującą jednak w zasadzie głównie na ruchu "natywnym" do byłych kolonii plus obsłudze TATL do US. Agresywna polityka cenowa na CUN też nie wróży dobrze - biletów sprzedali pewnie dużo, ale w cenach poniżej jakiejkolwiek opłacalności. A wysokopłatnego ruchu nie ma i nie będzie na tej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#503 PostWysłany: 02 Mar 2021 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
nie, o ile mi wiadomo nie ma. Obowiązek jest taki sam, jak w większości innych przypadków, czyli negatywny PCR max 72 h przed lotem. Z resztą, ten element mnie radykalnie odpycha od lotu, bo nie nie za bardzo mógłbym sobie pozwolić na dodatkowy pobyt kwarantannowy w Meksyku w razie pozytywu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#504 PostWysłany: 02 Mar 2021 18:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Pierwszy lot miał być 28/10/20 bodajże, i non stop przekładali
Fajnie ze skasowali LIS-CUN i odpalili LIS-CCS
Nie wiem czy do CPT odpalili to połączenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#505 PostWysłany: 02 Mar 2021 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
kubus95 napisał(a):
Wylot do Europy był na 3 kwietnia

Co ciekawe, oni ciągle sprzedają bilety na ten lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#506 PostWysłany: 02 Mar 2021 19:08 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Jeśli miałbym stawiać, to przesuną start na W21 tego CUN. Bawię się we wróżkę, bo cały czas mnie kusi zaryzykowanie z tą taryfą "single day" CUN-WAW na bodajże 2 kwietnia. Niestety WAW już przenieśli na wcześniejsze godziny, więc ten wątek odpada. Na kwieceń LIS WAW jest rozpisana 3 x w tygodniu (wcześniej było więcej rotacji) więc raczej ten rozkład już też dostosowali do spodziewanych realiów. No chyba że powrót do WAW jednak znów się opóźni np. do maja, co biorąc pod uwagę prognozy epidemiologiczne wcale nie jest nierealne. Z drugiej strony jestem ciekawy, czy w sytuacji gdyby TP zrezygnował z tego CUN w ogóle zgodzą się potencjalnie na przerzucenie takiego lotu na cokolwiek z ich dostępnej siatki międzykontynentalnej ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#507 PostWysłany: 02 Mar 2021 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Fakt, dochodzi jeszcze wątpliwość co do LIS-WAW w kwietniu. Teraz rozkład całej trasy mam w obie strony idealny, ale wcześniej bywały maszkary, o których wspominałem. No nic, trzeba poczekać jeszcze kilka(naście) dni i powinno się wyklarować. Skoro @kubus95 miał lecieć z CUN 3 kwietnia i teraz mu to anulowali, to w sprawie mojego lotu 23.04 powinni się odezwać dopiero za jakieś 3 tygodnie (jeśli działają "symetrycznie"). Mam jednak jeszcze lot do CUN 10.04, a przecież loty do CUN będą musiały też być anulowane, więc w tej sprawie informacja powinna być w ciągu tygodnia.

Ponieważ tracę nadzieję, że rząd portugalski zniesie wymóg negatywnego wyniku testu w tranzycie, to anulowanie byłoby mi na rękę. Inna sprawa, że ja na razie nie zaakceptowałem jeszcze ostatniej, wielogodzinnej zmiany w rozkładzie, więc i tak mógłbym anulować, ale wolałbym żeby to oni sami zrobili, bo wtedy - kto wie - może Twój pomysł @marek2011 mógłby wypalić. pytanie tylko, na jaki inny ewentualnie kierunek się przerzucić i czy warto dalej trzymać u nich zamrożone pieniądze? To była dobra okazja zakupowa, ale nie jakaś super rewelacja, więc może jednak lepiej wycofać kasę (choćby i chargebackiem, idąc za przykładem @Zeus) i wykorzystać je na coś innego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#508 PostWysłany: 02 Mar 2021 19:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Zeus napisał(a):
Pierwszy lot miał być 28/10/20 bodajże, i non stop przekładali
Fajnie ze skasowali LIS-CUN i odpalili LIS-CCS
Nie wiem czy do CPT odpalili to połączenie.

CPT na chwilę obecną rusza na przełomie października i listopada (pierwszy lot 30.10), ale czy tak będzie, to bardzo wątpliwe.
Mam bilety na początek listopada i co prawda w rezerwacji nic się nie zmieniło, to lotu powrotnego nie wyszukuje na stronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#509 PostWysłany: 02 Mar 2021 19:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
A mieli poprzednim październiku odpalić to połączenie do CPT ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#510 PostWysłany: 02 Mar 2021 19:38 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
No z tymi 4k + miałbym duży dylemat (mówię o waszej taryfie RT), OW kosztuje 1,5 k. w C i taki kredyt mógłbym zaakceptować dla TP, zwłaszcza że do swoich kółek i składaków (jak już szczęśliwie wrócą, ha ha) bardzo często potrzebuję właśnie biletów one-wayowych. Ten jest bardzo dobry biorąc pod uwagę 1) cenę/klasę przelotu, 2) milaż do FFP i 3) fakt że do WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#511 PostWysłany: 02 Mar 2021 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
tropikey napisał(a):
Co ciekawe, oni ciągle sprzedają bilety na ten lot.


Masz rację, sprzedają. Tylko co w tym nadzwyczajnego, bo coś nie łapię kontekstu?
Sam mam zaplanowany wylot CUN-LIS-WAW na 02.04 i jestem bardzo zdeterminowany zeby to sie udalo z testem czy bez. Awaryjnie jeżeli coś wyskoczy, to szybkie dokupienie innego lotu i ewakuacja z Meksyku przez Frankfurt czy inny Istambuł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#512 PostWysłany: 02 Mar 2021 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zdziwiło mnie, że sprzedają na 3.4, skoro jednocześnie kasują pasażerom bilety na ten dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#513 PostWysłany: 02 Mar 2021 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Paź 2018
Posty: 155
Mam wrażenie, że @kubus95 się źle wyraził. Anulowany został ten wieczorny lot LIS-WAW, a na stronie można sobie było zmienić na dowolny dzień już z wylotem LIS-WAW o 13:15 :) w lotach z Cancun nic sie nie zmienilo (poki co)
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
#514 PostWysłany: 02 Mar 2021 21:27 

Rejestracja: 25 Paź 2016
Posty: 176
Aż sam sprawdziłem. I jest dokładnie mówiąc anulowany, a tak naprawdę przeniesiony na wcześniejszą godzinę lot LIS-WAW. Lot CUN-LIS nadal się trzyma.
I też liczę że się utrzyma.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#515 PostWysłany: 03 Mar 2021 00:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
ups, faktycznie. Chyba zrobiłem małe zamieszanie na forum-sorry! Zasugerowałem się tym, że rezerwacja była opatrzona informacją, że lot anulowany- nie sprawdzałem potem dostępności lotów na stronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#516 PostWysłany: 04 Mar 2021 18:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Zapowiedz nowego CEO w TAP-ie do restrukturyzacji : https://observador.pt/2021/03/03/diogo- ... -de-abril/
Zielone swiatlo dla pakietu odbudowy dla TAP: https://observador.pt/2021/03/02/afinal ... -pandemia/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#517 PostWysłany: 05 Mar 2021 11:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Podzielę się pozytywnym wrażeniem odnośnie infolinii TAPa i zostawię dla potomnych pewną opcję.
Miałem lot łączony CUN-LIS-WAW.
Odcinek LIS-WAW miał zmiany powyżej 5h, a dokładnie przerzucili na sąsiedni dzień.
Zadzwoniłem. Poprosiłem o zmianę LIS-WAW na LIS-BER i o dziwno SUKCES.

Podobno warunkiem jest to, aby na dany dzień nie było lotu do "final destination", czyli w tym przypadku do WAW.
U mnie właśnie miała miejsce taka sytuacja. Lot do WAW był, ale w sąsiednim dniu, a nie w tym co w pierwotnej rezerwacji. Dzięki termu mogli zmienić na Berlin.
Długo to zajęło na infolinii (długi czas na HOLDzie), ale w końcu się udało. Dobra opcja. Polecam :)
Infolinia portugalska.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#518 PostWysłany: 05 Mar 2021 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@ofer
Swietna informacja. Ciekawe tylko czy kwota taryfy nie musi byc taka sama/nizsza (o czym pewnie przez tel nie poinformuja).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#519 PostWysłany: 05 Mar 2021 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lip 2016
Posty: 1025
srebrny
Cenę miałem powiedzmy najniższą z możliwych ;)

Zmieniłem w ten sam sposób przed chwilą kolejną rezerwację i tez przeszło.
Tym razem był opór konsultanta, ale trzeba było wytłumaczyć to co pisałem powyżej czyli "warunkiem jest to, aby na dany dzień nie było lotu do final destination".
Była jakaś konsultacja z ich "naczelnikiem", zgoda i pozytywna zmiana drugiej rezerwacji :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#520 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
1. Wygibasy TAPa w zakresie zmian rezerwacji stają sie coraz bardziej zadziwiające. Mam na czerwiec loty z Warszawy na Terceirę via Lizbona. Każdy z 4 lotów był już co najmniej raz zmieniany, ale dzisiaj checkmytrip pokazał mi kolejne zmiany - takie, że aż zalogowałem się na konto, żeby sprawdzić. No i w rezerwacji moim pierwszym lotem jest obecnie LIS-TER o 11:20 (przeniesione z lotu wieczornego 21:55) i dla TAPa najwyraźniej nie jest problemem, że wysyła mnie z Warszawy do Lizbony tego samego dnia, ale dopiero o 19:15 (lot przeniesiony z 12:55) :o

2. Moja batalia z TAPem o voucher trwa - mimo wielokrotnych interwencji na infolinii, napisania skargi za pośrednictwem formularza i otrzymaniu odpowiedzi, że mój wniosek ma otrzymać priorytet rozpatrzenia, do dnia dzisiejszego status wniosku wciąż "under review". Data złożenia wniosku - 28 września 2020 r. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1750 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29 ... 88  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group