Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Mar 2013 14:38 

Rejestracja: 06 Gru 2011
Posty: 322
Loty: 57
Kilometry: 112 912
niebieski
Hej,

mam prośbę o praktyczną poradę. Jako że wielu z nas podróżuje bardzo często, szczególnie po Europie, często istotnym jest wykonywanie i odbieranie połączeń tel do i z Polski oraz w obrębie kraju, w którym się znajdujemy. Nie jest to najtańsza rozrywka, bo gdy trzeba zadzwonić należy się liczyć z 1,48PLN za minutę. Odbieranie połączeń jest dużo lepszym rozwiązanie,, tylko 46 groszy za min.

Macie jednak jakieś inne patenty, jadąc za granicę? Są może jakieś specjalne pakiety roamingowe albo coś podobnego? Ja mam abonament w Play i nie widzę niczego interesującego.

pzdr
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
#2 PostWysłany: 10 Mar 2013 15:10 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Przyłączam się do pytania, tym bardziej, że jestem na etapie zmiany operatora, więc każde ciekawe rozwiązanie będzie mile widziane. Z tego co na razie miałem okazję się dowiedzieć, to w Orange jest jakaś usługa pozwalająca na obniżenie roamingowych połączeń i smsów o 50%.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Mar 2013 15:19 

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 95
Też mam w play ale chyba nikt inny nic lepszego nie wymyślił. Te 50% w orange nie mogę znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Mar 2013 15:28 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
http://dobrytel.pl/ceny/taryfy - zobacz to, mają całkiem niezłe ceny, w Niemczech, Holandii i UK odbieranie rozmów w roamingu jest za darmo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Mar 2013 17:49 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
SEN napisał(a):
Też mam w play ale chyba nikt inny nic lepszego nie wymyślił. Te 50% w orange nie mogę znaleźć.

Rozmawiałem z konsultantem Orange na infolinii. Gość twierdził, że mogę sobie tę usługę wybrać gratisowo do abonamentu i wtedy wybieram sobie kraj (który w każdej chwili mogę zmienić), w którym roaming mam za 50% ceny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Mar 2013 18:18 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Ja korzystam z freevoipdeal.com
Maja appke na smartfony, mozna wybrac opcje phone-to-phone, wtedy oni oddzwaniaja na podany numer. w Polaczeniu z najtanszym starterem za granica wychodza smieszne pieniadze, z reguly €0.03-0.05/minute. Doladowanie minimalne to €10, placi sie nieco wiecej (ok. 50 zlotych), ponieważ doliczany jest VAT (ale nie placi sie go juz pozniej).
Wystarczy zlapac wifi na moment (lub polaczyc sie z netem w roamingu na doslownie 30 sekund, koszt znikomy) i zainicjowac polaczenie. Potem mozna gadac do woli. Jakos bardzo dobra, max. raz na kilkanascie polaczen trzeba zadzwonic jeszcze raz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Mar 2013 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
W T-mobile mozna wykupic taki pakiet za 9 zl, masz za to 30 minut lub sms-ow. Po przyjezdzie do danego kraju dostajesz sms-a, trzeba na niego odpowiedziec i pakiet aktywny. Calkiem wygodne, pare razy korzystałam. Działa chyba tylko w krajach Unii Europejskiej. No i ograniczeniem jest to, ze jak ten pakiet wykupisz to działa tylko na terenie tego jednego kraju, w którym jesteś. Jeśli się przemieszczasz to już przestaje być opłacalne.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 10 Mar 2013 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4473
srebrny
olus napisał(a):
W T-mobile mozna wykupic taki pakiet za 9 zl, masz za to 30 minut lub sms-ow. Po przyjezdzie do danego kraju dostajesz sms-a, trzeba na niego odpowiedziec i pakiet aktywny. Calkiem wygodne, pare razy korzystałam. Działa chyba tylko w krajach Unii Europejskiej. No i ograniczeniem jest to, ze jak ten pakiet wykupisz to działa tylko na terenie tego jednego kraju, w którym jesteś. Jeśli się przemieszczasz to już przestaje być opłacalne.

Dotyczy nie tylko UE ale także np Norwegii.
Nie działa tylko na terenie kraju, w którym akurat wykupiłeś usługę, lecz we wszystkich UE i "towarzyszących" .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 10 Mar 2013 21:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
wtak napisał(a):
olus napisał(a):
W T-mobile mozna wykupic taki pakiet za 9 zl, masz za to 30 minut lub sms-ow. Po przyjezdzie do danego kraju dostajesz sms-a, trzeba na niego odpowiedziec i pakiet aktywny. Calkiem wygodne, pare razy korzystałam. Działa chyba tylko w krajach Unii Europejskiej. No i ograniczeniem jest to, ze jak ten pakiet wykupisz to działa tylko na terenie tego jednego kraju, w którym jesteś. Jeśli się przemieszczasz to już przestaje być opłacalne.

Dotyczy nie tylko UE ale także np Norwegii.
Nie działa tylko na terenie kraju, w którym akurat wykupiłeś usługę, lecz we wszystkich UE i "towarzyszących" .


Ok, możliwe że działa też w Norwegii, tego nie wiedziałam. W smsie, ktory dostaje się po przyjezdzie do danego kraju jest napisane, ze działa tylko na terenie UE.

Co do tego, że działa w kilku krajach, to niestety mam inne doświadczenia. Wykupiłam pakiet we Francji i podczas powrotu przez Włochy wysłałam kilka sms-ow, za ktore została naliczona opłata. Dodam, że oczywiście wcześniej nie wykorzystałam tych 30 minut ani nie upłynął termin ważności pakietu. Może to jakiś błąd, ale tak było w moim przypadku.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 10 Mar 2013 22:25 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
Dziala wszedzie, niezaleznie od tego, na terenie ktorego kraju sie wykupilo pakiet.
Mozna wykupic niestety tylko 3 pakiety a 30 min./SMS na cykl rozliczeniowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 10 Mar 2013 22:40 

Rejestracja: 12 Paź 2011
Posty: 248
niebieski
To prawda - pakiet działa nie tylko w kraju, w którym go aktywowałeś. Poza tym aktywacji można dokonać już w Polsce przed wyjazdem (nie trzeba czekać na sms`a z reklamą).
Pakiet jednak po ostatnich obniżkach stawek roamingowych (co roku w lipcu są ustalane i maksymalne stawki są przeliczane z aktualnego kursu euro) stał się mało opłacalny. Teraz w T-Mobile stawka za odebrane połączenia to 0,41zł/min. więc niby w pakiecie taniej (minuta za 30 groszy) ale NALICZANIE MINUTOWE!!!
Kiedyś zamawiałem te pakiety ale teraz moim zdaniem nie są opłacalne (szczególnie przy krótkich wyjazdach kiedy nie wykorzystuję wszystkich jednostek i mogłyby przepaść)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Mar 2013 23:20 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 66
Najlepiej altywowac pakiet przez *100*80#.
Co do cen- pakiet oplaca sie szczegolnie wtedy, gdy to my dzwonimy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Mar 2013 21:04 
OFICJALNY PROFIL
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 5
Mar77 napisał(a):
Przyłączam się do pytania, tym bardziej, że jestem na etapie zmiany operatora, więc każde ciekawe rozwiązanie będzie mile widziane. Z tego co na razie miałem okazję się dowiedzieć, to w Orange jest jakaś usługa pozwalająca na obniżenie roamingowych połączeń i smsów o 50%.


Witam

W Orange możesz skorzystać z usługi "Jak w kraju". Stawka za połączenia przychodzące i wychodzące i SMS-y w roamingu zostaje obniżona do stawek za połączenia wychodzące obowiązujące w kraju. Usługa jest ważna przez 3 dni od daty jej włączenia. Po tym okresie Po okresie opłaty roamingowe naliczane są zgodnie ze standardowymi stawkami połączeń roamingowych.
Dodatkowo możesz aktywować pakiety Roaming w Unii Europejskiej 15 minut na połączenia wychodzące i 15 minut na połączenia przychodzące koszt 9 zł lub 60/60 - koszt 48 zł.
Szczegółowe informacje do podanych usług znajdziesz tutaj: http://oran.ge/MVkUd0

Pozdrawiam,
Patryk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group