Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tanie Linie LOT ?!
#1 PostWysłany: 22 Mar 2013 20:13 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 22
http://www.sfora.biz/LOT-zmieni-sie-w-t ... ia--a53807

mod - zmieniam w tytule "LOTu" na "LOT"
w-g, hmm, idei artykułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#2 PostWysłany: 22 Mar 2013 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
i bardzo dobrze. Darmowy bagaż i jedzenie to pozostałości dawnej epoki, gdzie latanie było luksusem. Teraz kupuje się sam przelot + ewentualnie dodatki i w tym kierunku idzie większość linii na świecie. Gorzej, że taki ruch nie zawsze powoduje obniżenie podstawowej ceny biletu..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#3 PostWysłany: 23 Mar 2013 14:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
A ja się z tym kompletnie nie zgodzę.Darmowy bagaż,jedzenie i tradycyjna odprawa na lotnisku,a także brak ukrytych opłat,to podstawa,za którą płacimy.Nie każdy chce latać FR,W6 czy U2 i stresować się debilizmami w rodzaju kary za brak wydrukowanej karty pokładowej czy plecaka cięższego o pół kilograma.
Latanie nie jest już luksusem,po Europie można latać za 100-120 EUR w cywilizowanych warunkach,co oznacza m.in.odprawę na lotnisku,gdzie nie czeka się jak na przystanku PKS w jakiejś dziurze.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#4 PostWysłany: 23 Mar 2013 15:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Lip 2011
Posty: 828
srebrny
nelson 1974 napisał(a):
A ja się z tym kompletnie nie zgodzę.Darmowy bagaż,jedzenie i tradycyjna odprawa na lotnisku,a także brak ukrytych opłat,to podstawa,za którą płacimy.Nie każdy chce latać FR,W6 czy U2 i stresować się debilizmami w rodzaju kary za brak wydrukowanej karty pokładowej czy plecaka cięższego o pół kilograma.
Latanie nie jest już luksusem,po Europie można latać za 100-120 EUR w cywilizowanych warunkach,co oznacza m.in.odprawę na lotnisku,gdzie nie czeka się jak na przystanku PKS w jakiejś dziurze.


Uważam, że można znaleźć złoty środek pomiędzy tanią linią a nie traktowaniem pasażera jak bydła (FR).
_________________
Image

http://mamasaidbecool.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#5 PostWysłany: 23 Mar 2013 15:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
To na tym cały bajer polega - lot to ma być święto,wydarzenie.Stoisz sobie grzecznie w kolejce do odprawy czekasz na swoją kolej.
Oczywiście jak się lata kilkadziesiąt razy rocznie,to czar pryska,ale jeśli kilka razy do roku to sama frajda.
Złoty środek,prawie im się udało-airberlin : taryfa JustFly (tylko podręczny do 6 kg) i FlyClassic z nadawanym w cenie,ale i jedna i druga bez jedzenia. Różnica pomiędzy ceną 84 PLN na trasach europejskich(porównałem TXL - OTP).
Największa zaleta: lądują na głównych lotniskach np. Sztokholm - Arlanda zamiast oddalonej o ponad 100 km od stolicy Skavsty.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#6 PostWysłany: 23 Mar 2013 16:01 

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 2090
Zerknijcie na Germanwings. Próbują schematu, w który będzie prawdopodobnie chciał iść LOT. To jest stała cena na większości tras europejskich (49.99EUR) jeśli kupowane odpowiednio wcześnie, krajowe nawet 30EUR. W cenie tylko bagaż podręczy, odprawa online. Inne opcje za dopłatą.
_________________
"Podróżować to żyć." (H.Ch.Andersen)

Przyjazna wyszukiwarka tanich lotów SamolotemTaniej.pl
Dyskusja na forum o wyszukiwarce tutaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#7 PostWysłany: 23 Mar 2013 16:14 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
nelson 1974 napisał(a):
To na tym cały bajer polega - lot to ma być święto,wydarzenie.Stoisz sobie grzecznie w kolejce do odprawy czekasz na swoją kolej.
Oczywiście jak się lata kilkadziesiąt razy rocznie,to czar pryska,ale jeśli kilka razy do roku to sama frajda.
Złoty środek,prawie im się udało-airberlin : taryfa JustFly (tylko podręczny do 6 kg) i FlyClassic z nadawanym w cenie,ale i jedna i druga bez jedzenia. Różnica pomiędzy ceną 84 PLN na trasach europejskich(porównałem TXL - OTP).
Największa zaleta: lądują na głównych lotniskach np. Sztokholm - Arlanda zamiast oddalonej o ponad 100 km od stolicy Skavsty.

Nie bardzo rozumiem. Skoro to takie święto to czemu chcesz je celebrować stojąc w kolejce? Ja tam wolę uzyc drukarki.
Co do lądowania na głownych lotniskach to owszem, jest to czasem zaletą ale np czy lecac z Warszawy do Rzymu w maju wybrałbyś LOT za 700 zł czy Ryana za 220 (najtańsze ceny jakie znalazłem u obu przewoźnikow na połowe maja). Czy warto doplacac prawie 500 zł za wątpliwą przyjemnosc zjedzenia buły + prince polo oraz bagaż rejestrowany? Dojazd z lotnisk jest praktycznie taki sam.

Zreszta nie oszukujmy się, linie zmieniaja swój profil i niedługo bagaż rejestrowany w cenie oraz podział na klasy będzie pewnie tylko na lotach długodystansowych (i to też ciekawe jak długo). Tradycyjne linie przekonały sie ze to one muszą obniżac koszty i dostosowywac swoją oferte do pasażerów którzy jednak w większości wolą zapłacic mniej. Uszczęśliwianie na siłe odchodzi do lamusa. Będzie tak jak z transatlantykami. Jeszcze 100 lat temu to byly luksusowe podróze wspaniałymi statkami. Teraz właduje się 500 osób do takiego A380 i wszyscy w tłoku, ale tanio i szybko leca do celu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#8 PostWysłany: 23 Mar 2013 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Do Rzymu można dolecieć również z Berlina za około 100 EUR.Weź pod lupę ceny LCC w sezonie urlopowym - lipcu i sierpniu,tutaj te dysproporcje są mniejsze.Poza tym porównałeś loty do Rzymu (FCO) i (CIA).Tutaj może dojazd do miasta jest w podobnej cenie,ale jak to się ma np. do Barcelony,Oslo,Londynu,Paryża etc.?
Nie sądzę aby kiedykolwiek nastąpiły zmiany jeśli chodzi o bagaż i podział na klasy,bo to właśnie różni LCC od tradycyjnych przewoźników.
Faktem jest natomiast,że ostatnio skandynawski SAS zlikwidował klasę biznes na połączeniach europejskich,ale to raczej wyjątek,a nie reguła.
Według mnie(jest to tylko i wyłącznie moje zdanie)można lecieć LCC w przypadku,gdzie cena biletu u tradycyjnego przewoźnika jest powiedzmy dwu lub trzykrotnie wyższa i nie ma innej alternatywy.Doskonałym przykładem jest tutaj easyjet(bardziej cywilizowany LCC)i trasa bez przesiadek Berlin - Marrakesz,jeśli uda się kupić bilet za powiedzmy ok. 100 EUR.Chyba,że ktoś lubi koczować na lotnisku i nie ma nic przeciwko niegwarantowanym w żaden sposób przesiadkom.Tylko aby pewnego dnia nie zdziwił się za bardzo,jeśli będzie utknie gdzieś w Europie na dłużej,albo będzie musiał wysupłać znacznie więcej niż pierwotnie planował...
Polska - Irlandia czy Polska - Szkocja,tradycyjni przewoźnicy mają jak dla mnie ceny zaporowe,jak na tak krótkich trasach,więc jak się uda kupić bilet za 100 - 200 PLN RT to zrozumiałe,że wybiorę FR,ale na wielu innych trasach im po prostu podziękuję.
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#9 PostWysłany: 23 Mar 2013 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Do czego doprowadzi dalsza ekspansja linii nisko kosztowych?
Popyt na wszystko,co nisko kosztowe spowoduje upadek niejednego narodowego przewoźnika i nie mam tu na myśli wyłącznie LOT,który,niestety, był od zawsze fatalnie zarządzany.Co z tradycjami,wizerunkiem,jakością,solidnością i podejściem do klienta?
Czy nie powinniśmy być dumni,że wchodząc na pokład samolotu LOT wita nas uśmiechnięta Pani i to w naszym ojczystym języku. Ja jestem Polakiem i jestem z tego dumny,więc nie chciałbym,aby LOT stał się klonem Ryanair czy Wizzair.
Niestety LCC psują rynek,bo niejednemu się wydaje,że skoro poleciał kombinowanym lotem do powiedzmy Tel-Avivu za 200 PLN RT,to bilet na bezpośredni lot z Warszawy LOTem w promocji za 700 PLN RT to już horrendalnie dużo.
Przelot musi odpowiednio kosztować,no chyba,że się korzysta z dopłat marketingowych,czy jak one tam się nazywają.
Turkish Airlines to dla mnie wzór,jak można cały czas się rozwijać,nie tracąc przy tym na jakości i podejściu do klienta.
Reasumując: niski koszt - podła jakość.Dla kogo w takim razie będą tradycyjni przewoźnicy? Czy wszystkie tradycyjnie linie zmienią swój model biznesowy na ten na wzór Ryanair czy Wizzair? To najczarniejszy scenariusz z możliwych :cry:
Gdzie miejsce na klasę produktów,nazwijmy ją "premium" i nie mam tu na myśli klasy biznes tylko zwykłą ekonomiczną?
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#10 PostWysłany: 23 Mar 2013 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Frei - autentycznie podniosłeś mnie na duchu :) Wielkie dzięki !
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#11 PostWysłany: 23 Mar 2013 19:27 

Rejestracja: 12 Sty 2013
Posty: 5
stanie po kartę pokładową uważacie ze takie straszne a stanie w kolejce do samolotu godzinę przed odlotem to co?
wystarczy zobaczyc gate dla ryanaira jakieś 40 minut przed otworzeniem - kolejka na całą poczekalnię
ja wole w tym czasie pić kawę lub chociaz poogladac to co jest w sklepach bezcłowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOTu?!
#12 PostWysłany: 23 Mar 2013 19:44 

Rejestracja: 01 Lis 2011
Posty: 382
srebrny
frei napisał(a):
nelson 1974 napisał(a):
(...) Dla kogo będą tradycyjni przewoźnicy?

Moim zdaniem ciągle będzie zapotrzebowanie na tradycyjnych przewoźników. Ja tanimi liniami już się nalatałem i teraz sam widzę po sobie, że wolę jednak zapłacić więcej, ale dolecieć gdzieś o normalnej porze, na normalne lotnisko i z ewentualną przesiadką na jednym bilecie. Myślę, że na rynku jest miejsce na dwa, a nawet trzy modele biznesowe wśród linii lotniczych.

To tak samo, jak z klasą aut. Jeden ciągle będzie jeździł najtańszym, dwudziestoletnimi, rozklekotanymi fiatem, bo dla niego priorytetem jest cena i oszczędność, a nie komfort podróży. Drugi kupi średniej klasy volkswagena, bo lubi jednak wygodę, pewność i chce mieć auto, na którym może polegać. A jeszcze inny nie wsiądzie do niczego, co kosztuje poniżej 150 tyś., nie ma barku z szampanem, telewizora w zagłówku itd.

Dla tych wszystkich ludzi są odpowiednio dopasowane produkty i wszystkie one utrzymują się na rynku. Myślę więc, że tak samo mają prawo utrzymać się różne modele linii lotniczych, bo one celują po prostu w inny target.


jest jeszcze kwestia podróży służbowych, w firmie dla której pracuję rzeczą normalną jest bukowanie biletów na rejs katowice/kraków - budapeszt z przesiadką we wiedniu lub monachium i cena takiego biletu to zwykle >2k za pasażera (w 1 stronę!) podobnie z lotami do brukseli, paryża czy helsinek. wielokrotnie zastanawiałem się dlaczego na tak krótkich trasach jak do budapesztu nie można np. pojechać pociągiem, nawet w 1 klasie - przy kilku osobach i tak wyszłoby duuuużo taniej niż tradycyjnymi liniami lotniczymi. Dopóki znajdują się jelenie chętni płacić takie pieniądze (bo czas, bo możliwość zmiany terminu w ostatniej chwili itd - to nic że podróż trwa dłużej niż pociągiem lub samochodem) dopóty tradycyjni przewoźnicy będą takie kierunki utrzymywać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#13 PostWysłany: 23 Mar 2013 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
W tradycyjnych liniach bagaż rejestrowany i jedzenie jest wliczone w cenę biletu. Wszyscy, którzy nie potrzebują bagażu ani jedzenia kupując taki bilet po prostu przepłacają. Dlatego uważam, że to przeżytek, bo w "nowym" modelu każdy płaci za to, co mu potrzebne, a nie za to co sobie wymyślił przewoźnik kilkadziesiąt lat temu.
To tak jakby w sklepie do zakupu komputera dodawano każdemu myszkę i pokrowiec do kompa. Fajnie, tylko że połowa ludzi już ma myszkę i pokrowiec, a jeśli oba produkty są "w cenie" to i tak ktoś za to musi zapłacić... i nie jest to właściciel sklepu :) Lepiej żeby komputer był tańszy, a ta połowa która nie ma myszki i pokrowca sobie je dokupi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#14 PostWysłany: 23 Mar 2013 21:49 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7862
HON fly4free
Problem różnicy w produktach obu typów przewoźników to nie kwestia darmowej bułki na pokładzie ani 2 cm więcej miejsca w fotelu. A do tego, bardzo często, sprowadzają problem zwłaszcza ludzie, którzy podrózują wyłącznie lub prawie wyłącznie lowcostami , tzn. wydaje im się, że cały witz polega na tym, że płaca mniej bo nie dostają kanapki i darmowej kawy na pokładzie, której i tak nie potrzebują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#15 PostWysłany: 23 Mar 2013 21:55 

Rejestracja: 20 Sty 2012
Posty: 256
No cóz, zobaczymy jak będzie wyglądała "taniosc" w wykonaniu LOTu. Chyba trzeba będzie zapomniec o programach milowych czy codeshare z innymi przewoźnikami. I tak zreszta nie wierze że w firmie z taka państwowa zaszłością, ze związkami zawodowymi, radami nadzorczymi i tymi wszystkimi pasożytami co z LOTu obecnie żyją da się wykroic cos sensownego do czego panstwo nie będzie musiało doplacac kilkuset milionow rocznie. A tych milionów Rostowski już nie ma. Wg mnie Bye Bye LOT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#16 PostWysłany: 23 Mar 2013 22:52 

Rejestracja: 05 Wrz 2012
Posty: 72
LOT kiedyś już próbował zabawy w tanie linie, powołali Centalwings, które natychmiast zostało otoczone całą bandą pasożytów znanych z LOT-u i skończyło się spektakularną katastrofą. LOT jako spółka państwowa nigdy nie wyjdzie na swoje, za dużo ludzi chce się tam "ogrzać".
Jedynym rozwiązaniem wydaje mi się sprzedaż udziałów jakiejś poważnej linii, tylko której teraz? Kilka lat temu LOT chciała Lufthansa, teraz mają w Polsce już tak silną pozycję (sam jeśli mam wybierać między Lufthansą a LOT-em wybiorę Niemców), że już nie mają w tym interesu.
_________________
Istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Ryszard Kapuściński "Podróże z Herodotem"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#17 PostWysłany: 23 Mar 2013 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
chyba sporo osób zapomniało o kroku jakim poczynił air france parę miesięcy temu...

a co do stania w kolejkach:
w LCC, jeśli masz tylko podręczny to nie ma żadnego stania!
kartę drukujesz w domu, w pracy czy gdzie tam chcesz i niekoniecznie na 1 dzień przed odlotem (co jest problemem gdy jesteśmy w podróży) a nawet 2 tygodnie przed.
stanie do wejścia na podkład to jakiś przeżytek, być może związany w overbookingiem stosowanym w wiadomo jakim typie przelotów...

a dla "bydła", które nie chce być traktowane jak zasługuje (FR) na pewno zostawią 1. klasę.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#18 PostWysłany: 24 Mar 2013 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2010
Posty: 852
Loty: 95
Kilometry: 156 953
niebieski
marek2011 napisał(a):
Problem różnicy w produktach obu typów przewoźników to nie kwestia darmowej bułki na pokładzie ani 2 cm więcej miejsca w fotelu.

to wyjaśnij mi proszę na czym polega ta znacząca różnica. Bo dla mnie jedyną istotną różnicą jest (w niektórych miastach) gorszy dojazd z lotniska do miasta, choć zazwyczaj są bezposrednie autobusy i nawet z nimi wychodzi dużo taniej.
Więcej miejsca na nogi? Nie zauwazyłem.
Bułka na pokładzie? Nie potrzebuję.
Rezerwacja miejsc? W autobusach (i często w pociągach) nie ma rezerwacji i nikt nie narzeka - dlaczego samolot ma być lepszy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#19 PostWysłany: 24 Mar 2013 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Jak kiedyś utkniesz pośrodku niczego z powodu jakiejś śnieżycy to zrozumiesz...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanie Linie LOT ?!
#20 PostWysłany: 24 Mar 2013 11:04 

Rejestracja: 26 Sty 2012
Posty: 36
luxyfer napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Problem różnicy w produktach obu typów przewoźników to nie kwestia darmowej bułki na pokładzie ani 2 cm więcej miejsca w fotelu.

to wyjaśnij mi proszę na czym polega ta znacząca różnica. Bo dla mnie jedyną istotną różnicą jest (w niektórych miastach) gorszy dojazd z lotniska do miasta, choć zazwyczaj są bezposrednie autobusy i nawet z nimi wychodzi dużo taniej.
Więcej miejsca na nogi? Nie zauwazyłem.
Bułka na pokładzie? Nie potrzebuję.
Rezerwacja miejsc? W autobusach (i często w pociągach) nie ma rezerwacji i nikt nie narzeka - dlaczego samolot ma być lepszy?


Lucyfer, a jak potrzebujesz wylotu z punktu A do punktu B np. o godz. 6.20, a powrotu z punktu B do punktu A w ten sam dzień o godz. 14.20 to co wtedy? Tanie linie w większości oferują kilka lotów w tygodniu, w lepszym wypadku raz dziennie, a na najbardziej obleganych trasach dwa razy dziennie. Tradycyjne linie lotnicze oferują połączenia kilka razy w ciągu dnia, więc mozna sobie dostosowac wylot i przylot.

Lotnisko też jest moim zdaniem istotne, bo jest znaczna różnica, jeżeli lądujesz we FRA i do centrum dojedziesz w 10 minut pociągiem, natomiast podróż z HHN do centrum Frankfurtu trwa 2 h 30 min. W dwie strony to już strata 5 godzin.
_________________
:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group