Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 20 Lip 2018 12:24 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W ogóle to trzeba chyba zmienić tytuł wątku, bo po ostatnich zmianach taryfowych LOT-u, pojęcie "tanie krajówki" ma co najwyżej wartość historyczną.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:52 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Z tymi krajówkami w dobrej cenie ostatnio cienko. Myślałem, że może ja słabo szukam ale to już wiele osób mi potwierdziło. Czekamy na jakie super promo dla stałych klientów LO korzystających z krajówek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Lip 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Cze 2015
Posty: 3222
Loty: 531
Kilometry: 818 751
złoty
To sobie niestety poczekasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Lip 2018 12:40 

Rejestracja: 06 Cze 2014
Posty: 312
W dobie dzisiejszych "tanich" krajówek LO, chyba bardziej należy upatrywać szans w "promocji" 250euro dla każdego :D
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2018 09:17 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Czy myślicie, że uruchomienie multicity pozwoli obniżyć ceny krajówek???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2018 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Nie, to nie ma nic do rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Lip 2018 12:33 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 598
niebieski
Czyli podsumowując: LOT ma latać punktualnie, za 39 pln po kraju, najlepiej jetami, z ciepłym posiłkiem, uśmiechniętą załogą na etacie i zarabiać na siebie.
Racjonalne. Na miarę 500+.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
Grzes830324 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 23 Lip 2018 12:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
QbaqBA - rozumiem, że bronisz swojego pracodawcy i chwała ci za to.

Tym niemniej nieładnie "mijać się z prawdą" (jak to się ostatnio eufemistycznie mówi), żeby udowodnić swoją rację.

Nikt tu nie pisał o lotach za 39 zł z ciepłym posiłkiem. A co do pozostałych punktow, to jak najbardziej - zaloga powinna być uśmiechnięta i kompetentna, a loty punktualne - czy wymagamy za dużo od monopolisty?

Obecne ceny lotów krajowych wracają do poziomu sprzed kilku lat, gdy nie było innych przewooźników lotniczych, a PKP remontowało tory. Ale wkrótce ktoś dostrzeże niszę i znowu wejdzie w tę lukę. A przy tych cenach ubędzie pasażerów nawet bez konkurencji szybciej niż "zarzadzającym" LOT-em się wydaje. Bo jeżeli przykładowo ktoś, kto musi służbowo polecieć na jeden dzień do stolicy z Gdańska, czy Wrocławia i za lot w dwie strony będzie miał zapłacić 1000 zł albo i więcej, w dodatku bez gwarancji, czy doleci na czas na umówione spotkanie i o której mu się uda wrócić do domu, to wybierze Pendolino za 250-300 zł.

I już na jesieni może być wielkie zdziwienie, gdy w samolotach będzie po 3 czy 5 pasażerów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Mam gorący apel do wszystkich psioczących na ceny w LOT a jednocześnie prowadzących samodzielnie jakiś biznes - dajcie mi proszę znać co sprzedajecie albo jakie usługi oferujecie bo pewnie chętnie skuszę się na ich zakup za 25% normalnej ceny, w której z powodzeniem sprzedajecie ów towar/usługę całej rzeszy klientów.

Mi też często nie podobają się ceny w LOT i też chciałbym aby były niższe (bo kto by nie chciał) ale do licha to jest biznes i jeśli są klienci skłonni wypełnić samolot za ten umowny 1000 PLN (a skoro takie są ceny to znaczy że tacy klienci są!) to na prawdę nie śmiem żadać od LOT aby w takiej sytuacji sprzedał mi ten sam produkt za 250 PLN. Czy to na prawdę tak trudno pojąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Takie ceny pojawiły się jakieś 2 może 3 tygodnie temu. Obecni klienci wypełnili samoloty kupując bilety w zupełnie innych stawkach i w dodatku mamy sezon wakacyjny. Od września/października samoloty będą latały po Polsce puste.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
Ale co w związku z tym, że obecnie mamy sezon wakacyjny? Akurat biznes będący niemalże jedynym źródłem przychodów większości klasycznych linii lotniczych latem podróżuje najmniej.

Chrzanisz człowieku głupoty zupełnie oderwane od biznesowych realiów tylko i wyłącznie dlatego że Ty chciałbyś polatać sobie taniej, no więc informuję Ci że jeżeli masz rzeczywistą potrzebę polecenia to zapłacisz dokładnie tyle ile zażyczy sobie przewoźnik a nie tyle ile Ty chcesz bo przewoźnik nie rzuca takich cen od czapy tylko na podstawie danych historycznych oraz odpowiednich modeli doskonale wie że oferując taką cenę znajdzie klientów, a to że tym klientem nie będziesz Ty tylko kto inny to akurat najmniej go obchodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:32 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
warto może koledze @kemot przypomnieć, że pisze na forum fly4FREE, a nie fly4dokładnie tyle ile zażyczy sobie przewoźnik ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:35 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 59
Loty: 88
Kilometry: 110 542
@pemat dokładnie :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:36 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
@kemot Bo piszemy o w miarę pełnych samolotach, te są teraz w dużym stopniu zapełnione turystami. I podejrzewam, że ktoś tam dojrzał te ilości i stwierdził, że co tam, skoro im się podoba, to podnieśmy ceny.

Do tej pory latałem niemal co tydzień i będę jeszcze do września, bo mam kupione bilety. Potem przesiadam się na pociąg. Przy dotychczasowych stawkach gdzieś mi się to wszystko jeszcze kalkulowało kosztowo i czasowo, że poczekam godzinę lub dwie na lotnisku, w oczekiwaniu aż się ogarną i będą wiedzieli, ile w ogóle odlot jest opóźniony. Będę musiał wziąć taxi, bo na ostatni autobus już nie zdążę itd. Dla biznesu czas to pieniądz. Jeżeli mam odlot np. o godz. 21:00, a potem przez godzinę, czy półtorej czekam na potwierdzenie rzeczywistego czasu odlotu, to w zasadzie nic konkretnego nie mogę już wtedy zrobić. A tak to wsiadam w pociąg, wiem, że przez najbliższe 3 godziny mogę popracować, dojadę na czas i nie będę się musiał denerwować spoźnieniami. A przy okazji płacę duużo mniej.

Nikt nie broni LOT-wi sprzedawać biletów nawet za milion, jeśli będą chętni je kupić. Ale widzę, jakie jest obłożenie po sezonie i uwzględniając takich, jak ja, dla których tak drastyczna podwyżka z jednoczesnym dramatycznym obniżeniem jakości produktu to za dużo, nie spodziewam się tłumów na pokładach monopolisty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5618
HON fly4free
pemat napisał(a):
warto może koledze @kemot przypomnieć, że pisze na forum fly4FREE, a nie fly4dokładnie tyle ile zażyczy sobie przewoźnik ;)

Co nie znaczy, że nie powinniśmy na takim forum czasem poważnie porozmawiać o pewnych mechanizmach działających w liniach lotniczych.
Powtarzam raz jeszcze - ja też bardzo chcę aby było tanio bo nie lubię przepłacać nawet za swój ulubiony ketchup, ale w przeciwieństwie do części obecnych tutaj osób doskonale potrafię zrozumieć dlaczego tanio nie jest, akceptuję to, nie prezentuję postawy roszczeniowej i nie oburzam się na taki stan rzeczy.


Ostatnio edytowany przez kemot, 23 Lip 2018 13:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
h3rlitz lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Dyskusja ciekawa, ale niestety - klient wybierze zawsze bardziej optymalną formę podróży.

Ja dotychczas nie wyobrażałem sobie jeździć pociągami. Odkąd "moje" godziny (okolice 15-tej z GDN) są horrendalnie kosztowne, przełamałem się i już dwa razy wybrałem 1 klasę w Pendolino. Na lotnisko w GDN muszę dojechać, zostawić samochód na parkingu. W przypadku biletu na 30 dni wcześniej (kupuję równo o 0:30, wybierając pojedyncze miejsce) płacę 119zł. W obie strony z taksówkami wychodzi jakieś 300zł. W przypadku LO, dochodzi kwestia dojazdu (ok. 50zł.) i parkingu (od 19zł. wzwyż, jednak z reguły to kolejne okolice 40-50zł.).

Czas podróży - co dla mnie istotne. Cała podróż (od drzwi do drzwi) pociągiem zajmuje mi ok. 3:30. Z dojazdem do GDN jakieś 4:30 (z zaparkowaniem auta, fast trackiem i zasadniczym braku komplikacji w przypadku korków czy braku wymaganej S-ki w WAW) - i akurat tutaj bym nie brał tej różnicy pod uwagę, gdybym miał 90% pewność, że będę raczej o czasie, ewentualnie te kilka/naście minut opóźnienia. Ale widząc, jak bardzo te krajówki są poopóźniane (nieustanne oczekiwanie na pasażerów tranzytowych), czy jest sens zapłacić kilkaset złotych więcej za bilet o 3h wcześniejszy po to, żeby docelowo wylądować o... godzinę wcześniej niż lotem późniejszym, za dużo mniejsze pieniądze? Chyba nie. A tylko to kryterium biorę pod uwagę.

Jeżeli uda mi się kupić bilet LO RT za cenę poniżej 200zł., zawsze wybiorę LO. Po prostu czuję się bezpieczniej, wygodniej i w uprzywilejowany sposób. Jednak jeśli (aktualnie wakacyjnie) za podróż muszę zapłacić 500zł. i jeszcze liczyć się z dużym prawdopodobieństwem opóźnień, chyba jednak IC wygrywa (czego jeszcze kilka miesięcy temu z lufą przy czaszce bym nie przyznał).

Zobaczymy, co będzie dalej. Szkoda było zdobywać status po to, żeby akurat teraz przestać latać z powodu innych, lepszych opcji podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:50 

Czy ceny krajówek w LOT przewyższają te w Niemczech albo Francji?
Góra
 PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Don_Bartoss ale nie możemy tak tego porównywać. Niemcy mają troszeczkę inny "rozmach". Z drugiej strony można wziąć na tapetę Brazylię, gdzie ceny są podobne jak u nas czy w Niemczech (procentowo w stosunku do zarobków), tylko... jakoś tych krajówek tak mało lata (bo nie ma obłożenia), że ludzie wolą jechać busem dwa dni niż wybrać lot.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Lip 2018 13:57 

@1955845624, właśnie możemy, ponieważ notowania cen surowców energetycznych nie mają nic wspólnego z zarobkami w danym kraju. A głównym kosztem LOT jest ropa naftowa.
Góra
 PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Lip 2018 14:04 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
To zobacz jaka jest dominanta zarobków w Niemczech a jaka w Polsce i przelicz ile średnio na takich biletów może sobie za swoją pensje pozwolić Niemiec a ile Polak.Porównanie bezsensowne.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 125 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group