Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:53 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 7
Siemka, szukam jakiegoś ciekawego państwa (i w miarę bezpiecznego w dzisiejszych czasach :roll:) na 3 dniowy wypad.

Ceny w Londynie to był dla mnie koszmar :D Co tańszego polecacie (tani przelot, tani pobyt)? Byle nie na wschód od Polski.


Ostatnio edytowany przez bigjack, 01 Lut 2016 23:10, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 01 Lut 2016 22:56 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Czechy, Węgry
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:01 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Węgry, Ukraina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:07 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2595
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Polecam Węgry a konkretnie Budapeszt. Tani dojazd zarówno autobusem jak i samolotem, fajne zabytki, dobre jedzenie i przystępne ceny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:07 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Niestety to wszystko na wschód od Londynu ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:09 

Rejestracja: 02 Wrz 2015
Posty: 7
hehe chodziło mi oczywiście, żeby nie była to wycieczka na wschód od Polski :D

Trochę obawiam się Węgier po wpisaniu "Budapeszt imigranci" w google :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:12 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Rumunia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:14 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Powiem ci coś: Nie wierz wszystko co jest napisane na internecie...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:23 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Mnie ta Bośnia i Hercegowina dziwiła. Sprawdzałem w listopadzie, wszystkie kraje w regionie (Grecja, Macedonia, Chorwacja, Serbia, Słowenia) i poza (Węgry) napływ albo przemarsze imigrantów, a tam spokój ;-) Nie byłem na miejscu, ale ich gazety w ogóle nie poruszały tego tematu. No i wszystko tańsze niż w Polsce: hotele, transport, jedzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Lut 2016 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
bigjack napisał(a):
...
Trochę obawiam się Węgier po wpisaniu "Budapeszt imigranci" w google :(

mgły się bardziej obawiaj.
bylem w grudniu: mgła taka, że drugiego brzegu Dunaju nie widać; zero widoków ze wzniesień.
tydzień temu był znajomy: to samo.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2016 00:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
To mnie sie udało, bo byłem pomiędzy Tobą a znajomym i widok ze wzgórza był taki, że chyba lotnisko widziałem :)

Co zaś się tyczy imigrantów na Węgrzech, a konkretnie w Budapeszcie, to nie stanowią oni żadnego zagrożenia. Jeśli zaś chodzi o kraje na wschód od Polski, to Ukrainę można spokojnie polecić. Jest co zwiedzać, zagrożeń w rejonach od granicy do Kijowa brak i jak to określił @jacakatowice bodajże, w związku z kursem waluty robisz u nich za szejka. No ale jak tam sobie chcesz. Nie to nie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2016 00:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Roku napisał(a):
To mnie sie udało, bo byłem pomiędzy Tobą a znajomym i widok ze wzgórza był taki, że chyba lotnisko widziałem :)...

to takie wzgórze, blisko centrum, gdzie taka kobieta stoi to na 20m od niej już była nieostra
Załącznik:
IMG_4889-.jpg
IMG_4889-.jpg [ 89.19 KiB | Obejrzany 6344 razy ]

ale w sumie nie ma się co dziwić skoro wielka rzeka obok a wiatru prawie wcale...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2016 00:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
@namteH
Wiem wiem, znam ten ból. Przeżyłem to (taką mgłę) na Preistekolen i jeszcze spadł taki deszcz, że wydawało mi się, iż pada z góry, z boku i od dołu też. A nie było miejsca żeby się schronić.

Wracając zaś do tematu - Węgry będą OK, oprócz tego Łotwa Litwa i Estonia gdzie stosunkowo tanio można dostać się autobusami Polski Bus czy Simple Express (Lux Express). Tyle że to trochę na wschód....
Niemcy też nie są jakoś bardzo drogie. Szczególnie wschodnia część, np Berlin czy Drezno.

Co zaś się tyczy to Ukrainy to chyba jakiś wirus teraz tam grasuje, więc odwołuję co napisałem, że jest bezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2016 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2014
Posty: 747
niebieski
bigjack napisał(a):
hehe chodziło mi oczywiście, żeby nie była to wycieczka na wschód od Polski :D

Trochę obawiam się Węgier po wpisaniu "Budapeszt imigranci" w google :(


Wpisując "Budapeszt imigranci" chyba oczywiste było to, że zobaczysz informacje tylko o imigrantach. Wpisz "Budapeszt atrakcje" to nie przeczytasz nic o imigrantach.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2016 07:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Byłem w Budapeszcie w zeszłym roku w momentach apogeum. I gdybym nie podszedł zobaczyć dworca Keleti, to żadnego ma mieście nie wiedziałem. A na dworcu Keleti po prostu sobie siedzieli i nic nie robili

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
W Budapeszcie byłem na początku stycznia i w centrum miasta nie było żadnych uchodźców, a nawet gdyby byli to nie zrezygnował bym z wyjazdu.
Jeżeli będziesz kierował się takimi kategoriam,i to masz problem z wyborem jakiegokolwiek miejsca w Europie, a bo to uchodźcy, Rosjanie, Cyganie, a w Polsce wegetarianie i cykliści...
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Do propozycji dokładam Maltę. Przeloty teraz idzie trafić w bardzo fajnych cenach (zależy jeszcze skąd chcesz lecieć), noclegi przed sezonem też przyzwoicie. Kraj malutki, 3 dni można sporo ogarnąć, ceny na miejscu znośne.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
bigjack lubi ten post.
bigjack uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Kalispell napisał(a):
...w Polsce wegetarianie i cykliści...

wegetarianie w futrach z szynszyli :D :lol:

jak wyżej - jak nie byłeś to również polecam Budapeszt - byłem tam wiele razy i chętnie w tym roku odwiedzę ;)
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:27 

Roku napisał(a):
To mnie sie udało, bo byłem pomiędzy Tobą a znajomym i widok ze wzgórza był taki, że chyba lotnisko widziałem :)

Co zaś się tyczy imigrantów na Węgrzech, a konkretnie w Budapeszcie, to nie stanowią oni żadnego zagrożenia. Jeśli zaś chodzi o kraje na wschód od Polski, to Ukrainę można spokojnie polecić. Jest co zwiedzać, zagrożeń w rejonach od granicy do Kijowa brak i jak to określił @jacakatowice bodajże, w związku z kursem waluty robisz u nich za szejka. No ale jak tam sobie chcesz. Nie to nie :mrgreen:

@Roku
Oczywiście, że podtrzymuję. Ukraina jest bardzo atrakcyjna. Nie tylko cenowo. Jest co zwiedzać. Jest gdzie dobrze zjeść i wypić. Dla nas bardzo tania. I nie ma problemu z dogadaniem się. Bezpieczeństwo też OK. W zeszłym roku byłem 7 razy. Lącznie ponad miesiąc. Parę razy również z dzieckiem. I włos nam z głowy nie spadł.
Ale jak założyciel wątku, nawet Budapesztu się obawia :D , to co dopiero Ukraina. 8-)

PS. A propos kursu walut. ;) Nerwy się już uspokoiły ? :mrgreen: PLN się umacnia. S&P raczej przegrała.

http://stooq.pl/n/?f=1021248
Góra
 PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 02 Lut 2016 10:30 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Pytanie czy to nie jest interwencja BGK i obrona kursu za wszelką cenę :P ale do tego jest już temat w LG!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group