Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taman Negara
#1 PostWysłany: 13 Kwi 2014 22:08 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 647
Loty: 12
Kilometry: 62 544
niebieski
Hej,

szukam noclegu w okolicach Taman Negara. Zależy mi żeby łatwo było się tam dostać z głównych miejsc komunikacji autobusowej (będzimy przemieszczać się busem z Cameron Highlands), dodatkowo żeby cena była przystępna ale i standard jako taki zachowany. Marzeniem jest zmieszczenie się w 150 MYR/noc 2os.
_________________
Mój blog podróżniczy: http://www.seetheworld.pl --> na nim m.in. Wietnam, Seszele, Malezja, Singapur, Hongkong, Tajlandia i inne.

Zapraszam również na profil facebookowy: https://www.facebook.com/seetheworld89/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Taman Negara
#2 PostWysłany: 03 Cze 2015 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 165
Loty: 7
Kilometry: 27 489
Gdzie najlepiej szukać noclegu ?
Jerantut, Kuala Tahan a może jeszcze gdzie indziej ?

I czy z Kuala Lumpur 2 dni wystarczą na pochodzenie niezbyt intensywne po okolicy czy podróż trwa na tyle długo że trzeba więcej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#3 PostWysłany: 03 Cze 2015 16:53 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
Moim zdaniem najlepiej szukać w Kuala Tahan. Jest tam sporo hosteli i guest housow i znajdziesz bez problemu za taką cenę. Sprawdź na bookingu na przykład.
Jeśli nie płynąles łodzią to warto popłynąć z Jerantut do Kuala Tahan.
Na podróż z KL musisz założyć cały dzień.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#4 PostWysłany: 29 Cze 2015 18:17 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 45
Czy ktoś z was orientuje się czy istnieje jeszcze możliwość nocowania w dżungli ('chatki' drewniane, z drewnianymi pryczami za jakąś symboliczną opłatę)? Widziałam taką możliwość w kilku relacjach z blogów jednak były one z kilku lat wstecz stąd moje pytanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#5 PostWysłany: 11 Sie 2015 21:59 

Rejestracja: 11 Sie 2015
Posty: 2
novart napisał(a):
Moim zdaniem najlepiej szukać w Kuala Tahan. Jest tam sporo hosteli i guest housow i znajdziesz bez problemu za taką cenę. Sprawdź na bookingu na przykład.
Jeśli nie płynąles łodzią to warto popłynąć z Jerantut do Kuala Tahan.
Na podróż z KL musisz założyć cały dzień.



Czy ta lódka plynie tez w druga strone i ile trwa taki rejs ??? Wybieramy sie z Cameron Highlands do Kuala Tahan i moglibysmy plynac do Jerantut :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#6 PostWysłany: 12 Sie 2015 10:52 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 45
Łódka płynie w drugą stronę, rejs trwa około 3 godzin z tym, że miejscem docelowym czy to w jedną czy drugą stronę, jest Kuala Tembeling skąd do Jerantut trzeba dostać się taxi.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 12 Sie 2015 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#7 PostWysłany: 12 Sie 2015 14:27 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
W Kuala Tahan są hostele i za 10MYR/os o ile dobrze pamiętam, na miejscu najtaniej jak zawsze wyjdzie, nic nie rezerwując. Nie pamiętam nazwy ale nocowałem w fajnym miejscu - przy rzece w lewo (nie po stronie parku) należy udać się ścieżką prawie do końca i jest sporo chatek na palach, niby dormy ale jak byłem obłożenia nie mieli wcale i mieliśmy 10 osobową chatkę tylko dla siebie.

Noclegi w samym parku narodowym są bardzo tanie w tych stacjach, ale rozważcie to dobrze - wilgotność powietrza i gorąc są niesamowite, po 2h chodzenia po parku byłem bardziej wykończony niż po 10h trekingu po górach normalnie - a większość tych stacji jest w odległości co najmniej kilku h piechotą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#8 PostWysłany: 12 Sie 2015 21:59 

Rejestracja: 27 Lut 2014
Posty: 655
srebrny
gretka1212 napisał(a):
Łódka płynie w drugą stronę, rejs trwa około 3 godzin z tym, że miejscem docelowym czy to w jedną czy drugą stronę, jest Kuala Tembeling skąd do Jerantut trzeba dostać się taxi.

Jeśli wykupisz transport w Kuala Tahan do Jerantut powinni Cię zawieźć z łódki do Jerantut busem. Natomiast myślę, że jak się płynęło w jedną stronę łódką, to w drugą można sobie już darować - no chyba, że komuś naprawdę się spodobało ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#9 PostWysłany: 15 Sie 2015 18:16 

Rejestracja: 11 Sie 2015
Posty: 2
Dzieki za wszekie rady :)

-- 15 Sie 2015 19:21 --

Washington napisał(a):
W Kuala Tahan są hostele i za 10MYR/os o ile dobrze pamiętam, na miejscu najtaniej jak zawsze wyjdzie, nic nie rezerwując. Nie pamiętam nazwy ale nocowałem w fajnym miejscu - przy rzece w lewo (nie po stronie parku) należy udać się ścieżką prawie do końca i jest sporo chatek na palach, niby dormy ale jak byłem obłożenia nie mieli wcale i mieliśmy 10 osobową chatkę tylko dla siebie.

Noclegi w samym parku narodowym są bardzo tanie w tych stacjach, ale rozważcie to dobrze - wilgotność powietrza i gorąc są niesamowite, po 2h chodzenia po parku byłem bardziej wykończony niż po 10h trekingu po górach normalnie - a większość tych stacji jest w odległości co najmniej kilku h piechotą.



W jakim miesiącu byles w Kuala Tahan?? My wybieramy sie w styczniu . Po dzungli chodziles z pzrewodnikiem czy sam ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#10 PostWysłany: 15 Sie 2015 18:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Byłem koniec sierpnia/początek września (nie pamiętam dokładnie). Chodziłem sam, ale myślę że dobry przewodnik mógłby pomóc skorzystać bardziej - na mnie Taman Negara jakoś specjalnego wrażenia nie zrobiła..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#11 PostWysłany: 13 Mar 2016 10:09 

Rejestracja: 12 Lip 2014
Posty: 172
Loty: 2
Kilometry: 8 820
Washington napisał(a):
W Kuala Tahan są hostele i za 10MYR/os o ile dobrze pamiętam, na miejscu najtaniej jak zawsze wyjdzie, nic nie rezerwując. Nie pamiętam nazwy ale nocowałem w fajnym miejscu - przy rzece w lewo (nie po stronie parku) należy udać się ścieżką prawie do końca i jest sporo chatek na palach, niby dormy ale jak byłem obłożenia nie mieli wcale i mieliśmy 10 osobową chatkę tylko dla siebie.

Noclegi w samym parku narodowym są bardzo tanie w tych stacjach, ale rozważcie to dobrze - wilgotność powietrza i gorąc są niesamowite, po 2h chodzenia po parku byłem bardziej wykończony niż po 10h trekingu po górach normalnie - a większość tych stacji jest w odległości co najmniej kilku h piechotą.


Ja polecam w Kaula Tahan nocleg w Durian Chalet- trochę od centrum za to wśród palm, zieleni, pełen relax. Cena 50 RM/ za domek z łazienką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#12 PostWysłany: 11 Sie 2017 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Ja byłem w zeszłym roku w Mutiara - ośrodku po lewej stronie rzeki. Przy rezerwacji ze zniżką genius i ofercie last minute na Booking nie wyszło wcale drogo. Natomiast nie warto stołować się tam, tylko za 1 MYR przepłynąć na drugą stronę rzeki, do wioski z hostelami, sklepikami i knajpami. Ceny posiłków w Mutiara zaporowe, a na drugim brzegu było 2-3 razy taniej. Widziałem też kilka hosteli, ale ich standard był naprawdę kiepski. Pewnie są lepsze i gorsze, miejsce staje się coraz bardziej turystyczne.

Transport powrotny taksówką z Kuala Tahan do przystani początkowej, drogą wzdłuż rzeki zajmuje trochę czasu, bo jedyny most znajduje się w Jerantut i trzeba zrobić kółko. Ale cena nie najgorsza, coś koło 60-70 MYR, o ile dobrze pamiętam. Przy kilku osobach to najlepsze rozwiązanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#13 PostWysłany: 09 Paź 2017 01:15 

Rejestracja: 09 Paź 2017
Posty: 1
Zamierzam jechać z KL do Kuala Tembelling autobusem a dalej do Kuala Tahan łodzią. Co się dzieje z bagażami ? Widziałem te łódki i są raczej niewielkie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taman Negara
#14 PostWysłany: 28 Lis 2017 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Skoro ludzie wchodzą do łodzi (chyba jest 12 albo 15 miejsc, zakładamy średnio 70 kg/os), to i walizka wejdzie. Dobrze byłoby spytać wcześniej tego cwaniaka, który sprzedaje bilety w wiosce, ale na 90% bagaż przejdzie normalnie. Ja zostawiłem bagaż w Kuala Lumpur w hotelu na ten czas.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group