Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tallin
#21 PostWysłany: 02 Lip 2014 18:06 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
krystoferson112 napisał(a):
haha jak miło, ja też mam w Tallinie jako "must" Cena za łosia wydaje mi się, że kosztuje 3 a nie 2 Euro, chyba, że coś się zmieniło to zwracam honor.


20 czerwca łoś biegał po 2 euro :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Tallin
#22 PostWysłany: 02 Lip 2014 18:11 

Rejestracja: 23 Maj 2013
Posty: 160
Zupa z łosia wymiata i kosztuje 2 Euro :) klimat miejsca,w którym ją podają magiczny (Draakon).
Naleśniki w cenie około 4 i 5 Euro też dają radę :),a miejsce generalnie spox (Kompressor).
Jednym słowem jest w czym wybierać w uroczym Tallinie :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#23 PostWysłany: 04 Lip 2014 09:39 

Rejestracja: 24 Sty 2014
Posty: 74
Loty: 55
Kilometry: 66 321
Byłam w Tallinie w okresie estońskich świąt 23 i 24 czerwca - udało mi się spróbować sławnej zupy z łosia w Draakonie ale już naleśników z Kompressora nie - zamknięte było. Część knajpek zamykała się wcześniej, duża część w ogóle nie była otwierana w tych dniach. Wszystkim fanom Depeche Mode polecam natomiast wizytę w DM Baar (Voorimehe 4, blisko Kompressora). W środku znajdziecie plakaty, zdjęcia z autografami i cały katalog drinków o nazwach piosenek DM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#24 PostWysłany: 07 Lip 2014 20:15 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
Przypadła mi do gustu samoobsługowa restauracja "Daily Special" w centrum handlowym Viru Keskus - wejście od strony starówki, czyli od Tamsaare Park; za sklepem Sportland w prawo schodami ruchomymi na pierwsze piętro. Chyba ze 4 zupy do wyboru, dania na ciepło, pizza, sałatki, słodkości. Niby centrum handlowe, ale smacznie karmią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#25 PostWysłany: 17 Lip 2014 10:46 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Drakon III staje się jednym z obowiązkowych do zobaczenia miejsc w Tallinie. W poniedziałek ok 14.00 kolejka na 10 minut stania, rzesze turystów większość tych od "gawarjat pa ruskii". Naprawdę fajne miejsce i fakt jak na estońską starówkę cenowo zachęcające, zupa z łosia 2 e (bardzo dobra i pożywna), pierożek z kapustą 1 e, suszone mięso łosia ( cienki pasek) 1 e, dużego piwa za 5 e :evil: nie piłem, tym bardziej, że było to estońskie Saku, które moim zdaniem do pysznych nie należą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#26 PostWysłany: 21 Lip 2014 13:24 

Rejestracja: 29 Lis 2013
Posty: 332
niebieski
Mam pytanie:
Kupilem bilety na 29 grudnia z Gdanska do Turku, powrot 4 stycznia z Helsinek. Pierwszy dzien planujemy (lece z kobitka) spedzic w Turku i prosze o porade co z pozostalymi piecioma.
Ile dni byscie poradzili spedzic w Helsinkach a ile w Tallinie, no i najwazniejsze gdzie ciekawiej bedzie w Sylwestrowa noc? Nie chodzi nam o kluby czy bale tylko raczej zabawa na ulicy, muzyka na rynku itd :)

z gory dziekuje za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#27 PostWysłany: 21 Lip 2014 13:42 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
Ile dni w Helsinkach? Bardziej na miejscu byłoby pytanie ile godzin. Ze 3-4 godziny. Choć zimą to i tak będzie za dużo. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#28 PostWysłany: 29 Lip 2014 16:22 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8912
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
piotrekgliwice napisał(a):
leprechan napisał(a):
ja od siebie polecam KOHVIK MUST PUUDEL, w trakcie pięciu dniu w Tallinie zajadaliśmy się tam prawie każdego dnia. dania dnia zawsze 2 EURO i jest bardzo pysznie, duzo tradycyjnej kuchni, dużo regionalnych alkoholi, przepiękny ogródek na tyłach.

http://www.facebook.com/pages/KOHVIK-MU ... 4345624930




Skorzystałem trzykrotnie i z ręką na sercu polecam :) Danie dnia kosztuje 3 EUR, zupa dnia 2 EUR - z małą adnotacją że ta promocja nie obowiązuje w weekendy. Codziennie na stronie FB PUUDEL-a jest publikowana informacja nt. dania dnia. W menu w restauracji jej nie znajdziecie :) Ale jeżeli zapytacie kelnerki to okaże się że takowa istnieje :D

Pozapromocyjne dania także są w bardzo dobrych cenach , około 6EUR, co jak na Tallinn jest ceną bardzo niską.


Niestety dania główne w Puudlu są już po 9 EUR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#29 PostWysłany: 26 Sie 2014 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2010
Posty: 324
Loty: 85
Kilometry: 133 834
niebieski
Cytuj:
Niestety dania główne w Puudlu są już po 9 EUR.


Nie wiem skąd ta informacja. Może w weekendy jest drożej?
Przed wyjazdem śledziłem ich profil na FB i zawsze było coś w granicach 6-7 E (zupa + danie).

Sam na miejscu zjadłem zestaw zupa krem + 2 bułki (2E), a do tego kawałki kurczaka + pieczone ziemniaki z sosem pieczarkowym + surówka z marchewki (4E).
Wszystko bardzo ładnie podane.
Zupy była cała duża miska, natomiast drugie danie trochę skromniejsze (duży chłop się tym nie naje).
Osobiście bardzo polecam.

Jeśli ktoś chciałby zjeść dużo za niewielkie pieniądze to polecam markety Rimi.
Tak jak u nas są tam stoiska z gotowym jedzeniem.
Za zestaw: kotlet + pudełko pieczonych ziemniaków + sałatka zapłaciłem w markecie niedaleko portu około 3,5E.

Ceny pizzy w pizzeriach dla jednej osoby (28-30 cm) około 6E.

W sklepach piwo w cenach 0,7-1E.
Uwaga na prohibicje w sklepach od 22:00 ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#30 PostWysłany: 26 Sie 2014 20:56 

Jak ktoś lubi takie klimaty to polecam wegańską restaurację na Rataskaevu, niemalże naprzeciwko Kompresora. Ciekawe menu, spore porcje i ceny niższe niż w polskich tego typu lokalach. Do tego świetne wnętrze - miło się tam spędza czas.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#31 PostWysłany: 26 Sie 2014 21:45 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 484
Loty: 197
Kilometry: 407 159
niebieski
Osoby będące w Tallinnie, które chciałyby kupić tańszy alkohol, a nie wybierają się promem do Helsinek, mogą zrobić zakupy w Prisma Express przy Terminalu Tallinnk koło hotelu Portus. Ceny często nawet niższe niż na promie, zaopatrują się tam również Finowie. Oczywiście najekonomiczniej kupować wielosztuki. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#32 PostWysłany: 02 Paź 2014 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 807
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
info z końca września 2014:

Pudel .....
- dania po 9 € - jakościowo j wielkością takie sobie
- zupa rybna (z łososia) - 3,90 € - bardzo smaczna
- piwo Saku z nalewaka - 2,70 €/0,5 L - oszukane wodniste - piłem te same z butelki, poezja
- pierożek ze śledziem - 1,60€ szt - dobry, wielkością nie zachwyca

Podsumowując: Fajny klimat lokalu ,lecz 25 € za dwie osoby - drogo. Brak tańszych zestawów polecanych tu na forum.

Kompresor
- naleśniki po 4,90 € - duże, dają radę ale bez fajerwerków. Próbowaliśmy z pastą śledziową, z boczkiem i serem, z wędzonym łososiem i pomidorami i mozarellą. Ostatnich nie polecam
- cydr FIZZ z nalewaka - polecam, bardzo dobry, orzeźwiający - trochę drogawo 3,20 €/0,5 L
- zupa Solijanka - 3,00 € micha- świetna - znawcy tematu znają o co chodzi
- herbata 1,50 €

Podsumowując: Fajny bohemowski klimat - można się najeść. Naleśniki duże i bardzo duży wybór - jednak finezją nie powalają. Cenowo nie jest już tak tanio jak kiedyś ale chyba najlepsza jakość do ceny . Byliśmy tu dwa razy na obiedzie

EAT
- zupa warzywna (zupa dnia) - 1,20 € micha - słabiutka
- zestaw filet z kurczaka z surówkami - 3,90 €
- pierożki - 0,70 € /100 gr - samemu się nakłada do miseczki. Zamówiłem z mięsem oraz z ziemniakami - pożywne. Ciasto troszkę przy twardawe - pewnie robione z dużym wyprzedzeniem - uwielbiam tego typu rzeczy, to ogólnie oceniam na plus

Podsumowując: Najtańsza opcja - 10 € za dwie osoby. Jednak klimat czystość, jakość potraw i estetyka nie zachęca.

Drakon
- zupa z łosia - 2€/micha - świetna

Jedliśmy na zewnątrz więc lokalu nie oceniam - ale zajrzałem do środka ........klimat średniowiecza jest :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tallin
#33 PostWysłany: 04 Paź 2014 20:34 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Jeżeli chodzi o jedzenie polecam "rosyjską" knajpę LIDO BISTRO w centrum handlowym Solaris w centrum Tallina.

Natomiast w barze na dworcu autobusowym maja bardzo dobre jedzenie, solijanka była fantastyczna.
Image

Image
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#34 PostWysłany: 06 Mar 2015 22:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
gruda napisał(a):
Od siebie polecam pub sportowy NIMETA, czyli pub bez nazwy :)

Chcieliśmy zajrzeć, ceny na zewnątrz bardzo zachęcające. Niestety obecnie jest remont i lokal chwilowo nieczynny, szkoda.

Jak kilka osób już pisało zdecydowanie trzeba zajrzeć do III Draakon na zupę z łosia (2euro). Świetny klimat. Bardzo oryginalne miejsce, cenowo również na plus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#35 PostWysłany: 11 Mar 2015 03:41 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Butterfly Lounge - Vana-Viru 13 - w godz. 12-15 dwa dania lunchowe (sałatka albo coś na ciepło) za 5 EUR. W lecie - przyjemny ogródek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#36 PostWysłany: 06 Cze 2015 13:19 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 330
niebieski
Zupa z łosia w dalszym ciągu 2 EUR, kiełbaski 3 EUR, kiszone ogórki gratis w III Draakon,
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ounty.html

Polecam również Soljankę i śledzie w St. Patrick`s, zwłaszcza w porze obiadowej, kiedy w ofercie specjalnej dania te byłby tańsze (zupa 1,9 vs. 3,5 normalnie).
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ounty.html

Bardzo dobre jedzenie, choć nieco droższe i rewelacyjna obsługa w PEGASUS
http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ounty.html

W Kohvik Must Puudel - dobre ceny (piwo 2,5 eur), smaczne desery i przystawki (to próbowaliśmy). Tłoczno, to chyba popularny lokal.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tallin
#37 PostWysłany: 16 Cze 2015 12:30 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
A co lokalnego warto tam zjeść, oprócz sławnej zupy z łosia? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#38 PostWysłany: 28 Lip 2015 14:03 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 17
W Tallinnie koniecznie trzeba wstąpić do Olde Hansa u podnóża Ratusza - bez trudu zorientujecie się, gdzie jest wejście. Będą się tam kłębiły tłumy turystów w długiej kolejce, by spróbować m.in. zupy nalewanej prosto z kotła do glinianej miski ;) Nie ma tu oświetlenia, a wnętrze rozświetlają jedynie świece - warto tam chociaż zajrzeć, by poczuć klimat prawdziwego średniowiecza.

Na deser wybierzcie się do Maiasmokk Cafe - najstarszej kawiarni w mieście. Uwagę zwraca wyjątkowa karuzela skonstruowana z filiżanek i łyżeczek do herbaty. Gorąca czekolada smakuje tu lepiej, niż gdziekolwiek indziej ;)

I jeszcze ważna informacja dla tych, którzy wybierają się do Estonii po raz pierwszy (tyczy się to również Litwy i Łotwy): od godz. 22:00 do godz. 10:00 nie można kupić w sklepie niczego co zawiera procenty. Zasada ta nie tyczy się barów, restauracji i knajp.

Garść innych praktycznych informacji dotyczących nocowania, jedzenia i zwiedzania zamieściliśmy w naszej relacji z podróży po krajach Bałtów: http://orlynawylocie.pl/baltycka-przygo ... a-estonia/ :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#39 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
zoskakaktus napisał(a):
Koniecznie zajrzyjcie do Olde Hansa. Karczma znajduje się w budynku Ratusza (wejście z boku)


W budynku ratusza, o ile pamiętam :) znajduje się Draakon III (http://www.kolmasdraakon.ee/index.php/en/main)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#40 PostWysłany: 30 Lip 2015 09:36 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 448
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Dokładnie, w budynku ratusza znajduje się Draakon III, Olde Hansa jest oddalona od ratusza o jakieś 40 m.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group