Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tallin
#41 PostWysłany: 30 Lip 2015 21:03 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Nie nie dają, pijesz zupę prosto z glinianego naczynia. Gęstszą część wciągasz do paszczy koniecznie lekko posiorbując. Na szczęście dają parę serwetek do otarcia zachalapanej gęby. Jak w średniowieczu. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto Lato w Algarve za 2131 PLN. Loty KLM z Warszawy, 6 noclegów w hotelu + auto
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
 Temat postu: Re: Tallin
#42 PostWysłany: 08 Sie 2015 16:52 

Rejestracja: 12 Kwi 2015
Posty: 34
LIDO rządzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#43 PostWysłany: 24 Paź 2015 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Dzięki za tipa z tym Drakonem III. Naprawdę dobre jedzonko (zupka + pierożek) w miare przystępnej cenie. Czy da się tym bardzo najeść, watpliwe, ale warto spróbować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#44 PostWysłany: 25 Paź 2015 01:49 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Nie wiem czy nie zostanę tu zlinczowany ale napiszę. Udaliśmy się wieczorową porą do Drakan III. Mało co nas tak bardzo zawiodło!!! Zupa z Łosia to były pomyje z odrobiną mielonego mięsa. Nigdy w życiu bym tego nikomu nie polecił!!! Za 4 euro można się najeść pomyj (bo inaczej tej ich zupy nie mogę nazwać) i do tego w gratisie są średniej jakości ogórki małosolne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#45 PostWysłany: 25 Paź 2015 03:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1015
niebieski
Byłem, zjadłem i mogę polecić te 3 miejsca w których się NAJECIE.

1. Lido - Restauracja w stylu obfitego, różnorodnego bufetu do wyboru (bierzemy co chcemy, jednak przy każdej potrawie jest jej cena i Pani przy kasie wszystko podsumowuje. NIE jest to bufet w stylu all you can eat ze stałą ceną za wstęp)
Duży wybór dobrych jakościowo dań głównych, zup, surówek, sałatek, deserów, napojów (w tym alkoholowych).
Gdy byłem MOCNO głodny po przyjeździe to wyszło 12-13 euro (z zupą barszcz z wołowiną i lokalnym bardzo dobrym i zdrowym specjałem - czarnym chlebem, konkretnym daniem głównym z różnymi surówkami, deserem i cydrem gruszkowym do picia), natomiast gdy mniej to z 5-6 euro :)

Znajduje się na II piętrze w Galerii Handlowej Solaris niedaleko bramy wejściowej do starego miasta.

2. Tommy Grill Metro - jakieś 100 metrów od bramy wejściowej do starego miasta na przeciwko hotelu Viru.
Jedzenie dobrej jakości, cena za główny posiłek to 7-8 euro. Wydaje mi się że było coś taniej w porze lunchowej ale nie dam sobie ręki uciąć.

3. Tommy Grill - na południe od centrum i trochę taniej niż jej siostrzana restrauracja w centrum. Gdzieś 6-7 euro za danie główne.
Co ciekawe, czynne do późna w nocy (nie pamiętam dokładnie ale w weekendy zdaje się że do 1-2 w nocy, choć po 23 wskakuje cennik nocny, wszystko o €0,50 drożej) :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#46 PostWysłany: 25 Paź 2015 11:06 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
kendi napisał(a):
Nie wiem czy nie zostanę tu zlinczowany ale napiszę. Udaliśmy się wieczorową porą do Drakan III. Mało co nas tak bardzo zawiodło!!! Zupa z Łosia to były pomyje z odrobiną mielonego mięsa. Nigdy w życiu bym tego nikomu nie polecił!!! Za 4 euro można się najeść pomyj (bo inaczej tej ich zupy nie mogę nazwać) i do tego w gratisie są średniej jakości ogórki małosolne.

Dlaczego zlinczuje, to Twoja opinia, a o gustach przecież się nie dyskutuje. Tylko aby oceniać zupę z łosia trzeba mieć do takiej samej zupy odniesienie np. spróbować z innego miejsca. Mi osobiście zupa smakowała, a sam lokal jest w pewnym sensie atrakcją Tallina.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#47 PostWysłany: 11 Lis 2015 22:50 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 176
Czy mozna placic karta w Draakonie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#48 PostWysłany: 11 Lis 2015 23:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Wydaje mi się, że nie, ale pewny nie jestem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#49 PostWysłany: 11 Lis 2015 23:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#50 PostWysłany: 11 Lis 2015 23:41 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 176
a euro, czy srebrnikami sie placi? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#51 PostWysłany: 12 Lis 2015 00:34 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
@qazwsxedc
Pod koniec września można było. Do podpisywania się na wyciągu z terminala dają... gęsie pióro i atrament :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tallin
#52 PostWysłany: 12 Lis 2015 00:51 

Rejestracja: 26 Kwi 2015
Posty: 176
ciacho ale to teraz jaja, czy na serio mozna? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#53 PostWysłany: 12 Lis 2015 02:00 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Ktoś przed nami płacił - jeśli nie podpisywał wyciągu z terminala to chyba tylko czek.
http://www.visitestonia.com/en/iii-draa ... val-tavern
Góra
 Profil Relacje PM off
qazwsxedc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tallin
#54 PostWysłany: 11 Gru 2015 20:23 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Tallinie: http://www.niebieskaplaneta.com.pl/inde ... swiateczny
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#55 PostWysłany: 13 Gru 2015 10:22 

Zibid napisał(a):
info z końca września 2014:

Kompresor
- naleśniki po 4,90 € - duże, dają radę ale bez fajerwerków. Próbowaliśmy z pastą śledziową, z boczkiem i serem, z wędzonym łososiem i pomidorami i mozarellą. Ostatnich nie polecam
- cydr FIZZ z nalewaka - polecam, bardzo dobry, orzeźwiający - trochę drogawo 3,20 €/0,5 L
- zupa Solijanka - 3,00 € micha- świetna - znawcy tematu znają o co chodzi
- herbata 1,50 €

Podsumowując: Fajny bohemowski klimat - można się najeść. Naleśniki duże i bardzo duży wybór - jednak finezją nie powalają. Cenowo nie jest już tak tanio jak kiedyś ale chyba najlepsza jakość do ceny . Byliśmy tu dwa razy na obiedzie

EAT
- zupa warzywna (zupa dnia) - 1,20 € micha - słabiutka
- zestaw filet z kurczaka z surówkami - 3,90 €
- pierożki - 0,70 € /100 gr - samemu się nakłada do miseczki. Zamówiłem z mięsem oraz z ziemniakami - pożywne. Ciasto troszkę przy twardawe - pewnie robione z dużym wyprzedzeniem - uwielbiam tego typu rzeczy, to ogólnie oceniam na plus

Podsumowując: Najtańsza opcja - 10 € za dwie osoby. Jednak klimat czystość, jakość potraw i estetyka nie zachęca.


EAT został zlikwidowany albo przeniesiony, a Kompresor istnieje.
Kebaby jeszcze polecali na Placu Vabaduse koło kościoła ale stoliki są na dworze, a jest zima. https://www.facebook.com/SquareKebab
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#56 PostWysłany: 13 Gru 2015 10:51 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 92
Loty: 45
Kilometry: 60 493
Kompressor ceny nadal aktualne listopad 2015.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#57 PostWysłany: 15 Lut 2016 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2011
Posty: 597
niebieski
Byłem w Kopressorze i muszę przyznać, że tragedia.
Naleśniki zrobione na starym tłuszczu, w środku nich zamiast produktów z menu są tańsze zamienniki. W dodatku w swoim naleśniku z smoked chicken znalazłem wielkie kawałki niedosmażonego surowego kurczaka. Nigdy więcej ! Ceny 4-5e

Draakon rewelacja :)
Pyszniutka zupa z losia w sercu miasta, w bardzo przystępnej cenie 2e
_________________
Proszę, wejdź i kliknij. Możesz pomóc innym :)
www.pajacyk.pl
www.wyklikajzywnosc.pl
www.okruszek.org.pl
www.pustamiska.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tallin
#58 PostWysłany: 15 Lut 2016 19:31 

Rejestracja: 23 Mar 2015
Posty: 133
To musiało się mocno zepsuć jedzenie kompresorze bo 2lata temu wszystko było ok a może i nawet lepiej to samo mogę powiedzieć o EAT też bardzo dobre i cenny w miarę normalne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#59 PostWysłany: 15 Lut 2016 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 340
Loty: 113
Kilometry: 203 751
niebieski
Oprócz klasyka jakim jest Draakon polecam Karja Kelder (http://www.villemipubid.ee/karja-kelder/). Jest to pub z dobrym jedzeniem polecony mi przez kolegę z Estonii. Można się napić piwka i dobrze zjeść klasycznych dań jak żeberka itp. W sam raz na wieczorną kolację.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tallin
#60 PostWysłany: 19 Sie 2017 17:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 559
niebieski
Jeśli komuś nie będzie zależało na regionalnym jedzeniu, to mogę polecić stricte włoskie miejsce - Osteria Gallo Nero.
Pannini od 4,5eur, sałatki od 7eur, herbata 2,2eur.
Miejscówka rządzi się ciekawymi zasadami. ;)

Załącznik:
gallo nero1.jpg
gallo nero1.jpg [ 173.81 KiB | Obejrzany 6799 razy ]


Smacznie i ciągle w przystępnej cenie jest też w Must Puudel.
https://pl-pl.facebook.com/KOHVIK-MUST- ... 345624930/

Lido w centrum Solaris też nadal działa i ma się dobrze - można się najeść za ok. 6eur.
Obok jest też Vapiano, gdzie makarony się zaczynają od 7,50eur.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 76 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group