Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tallinn - jedzenie
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2011 22:48 

Loty: 5
Kilometry: 5 221
Mogę od siebie polecić nazwijmy to bar Kompressor:) na ulicy Rataskaevu 3. Lokal oferuje olbrzymie naleśniki w bardzo przystępnej cenie, we wrześniu 2010 było to około 3EUR. Nadzienia są bardzo różnorodne, od typowych słodkich z twarogiem, dzemem, czy czekoloda po bardziej urozmaicone, np. z ryba. Do tego oferują świetną soljankę! Z czystym sumienie polecam łasuchom:)

Ostatnio edytowany przez Japonka76, 30 Lip 2018 23:00, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

Temat postu: Re: Tallin
#2 PostWysłany: 26 Gru 2011 20:58 
Awatar użytkownika

Loty: 13
Kilometry: 40 367
ja od siebie polecam KOHVIK MUST PUUDEL, w trakcie pięciu dniu w Tallinie zajadaliśmy się tam prawie każdego dnia. dania dnia zawsze 2 EURO i jest bardzo pysznie, duzo tradycyjnej kuchni, dużo regionalnych alkoholi, przepiękny ogródek na tyłach.

http://www.facebook.com/pages/KOHVIK-MU ... 4345624930

#3 PostWysłany: 26 Gru 2011 21:13 

również polecam Kompressora, jeden naleśnik z mięskiem i mnie nie ma:D a do małych nie należę:)
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 09 Kwi 2012 13:03 

leprechan napisał(a):
ja od siebie polecam KOHVIK MUST PUUDEL, w trakcie pięciu dniu w Tallinie zajadaliśmy się tam prawie każdego dnia. dania dnia zawsze 2 EURO i jest bardzo pysznie, duzo tradycyjnej kuchni, dużo regionalnych alkoholi, przepiękny ogródek na tyłach.

Skorzystałem trzykrotnie i z ręką na sercu polecam :) Danie dnia kosztuje 3 EUR, zupa dnia 2 EUR - z małą adnotacją że ta promocja nie obowiązuje w weekendy. Codziennie na stronie FB PUUDEL-a jest publikowana informacja nt. dania dnia. W menu w restauracji jej nie znajdziecie :) Ale jeżeli zapytacie kelnerki to okaże się że takowa istnieje :D

Pozapromocyjne dania także są w bardzo dobrych cenach , około 6EUR, co jak na Tallinn jest ceną bardzo niską.

Kompressora także przetestowałem i także polecam. Jak dla mnie naleśnik z pastą śledziową wymiata :D
kobieta eM lubi ten post.

#5 PostWysłany: 28 Cze 2012 11:17 

Loty: 197
Kilometry: 263 108
niebieski
A ja mogę polecić restauracyjkę w budynku dworcu znajdującą się na 1 piętrze (a przynajmniej była tam 2 lata temu). Jedzenie mieli naprawdę smaczne, a menu dnia to był najlepszy deal - za ok. 12-13 PLN otrzymywało się danie dnia (np. lasagna, gulasz z ziemniakami, itd.) + bar sałatkowy z pieczywem i napojami bez ograniczeń. A sałatki były przepyszne, zarówno czysto warzywne, jak i np. makaronowe czy z ryżem.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 29 Cze 2012 12:17 
Awatar użytkownika

Loty: 47
Kilometry: 58 916
leprechan napisał(a):

Również mogę polecić ten lokal, jedyne co smakowało mi bardziej, to pierożki w małej knajpce na Saaremiee, zaraz obok latarni morskiej w Saar. Ale to już inna historia ;)

#7 PostWysłany: 19 Paź 2012 13:15 

niebieski
https://picasaweb.google.com/1143413597 ... 4729475282
6 Pielmieni ,Tallin, Narva Mnt 6
jadłodajnia,za miskę pierogów ok.16sztuk 1.9-2,5 e (w zależności od wybranego sosu), barszcz czerwony/soljanka 1e (duża porcja:-)
duży wybór,smacznie ,można płacić kartą!

III Draakon
zupa z jelenia,mięso suszone z jelenia,bułki z różnym farszem =1e,wszelkie napitki= 2e,podane w średniowiecznej oprawie:-) Znajduje się w samym rynku,w ratuszu
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 08 Mar 2013 22:23 

Loty: 104
Kilometry: 156 635
Jeśli chodzi o III Drakoon to zupa jest nawet z łosia ;P I kosztuje już niestety 2€. Ale miejsca ma naprawdę fajny klimat, więc polecam.
Naleśniki w KOMPRESORZE kosztują teraz koło 3,5-5€, ale trzeba przyznać, że naprawdę są duże ;)
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 11 Mar 2013 16:24 

moim zdaniem III Drakon powinno być punktem obowiązkowym każdej wizyty w Tallinie- nie tylko ze względu na wyżej wspomnianą zupę, ale przede wszystkim przez atmosferę tam panującą. jak dla mnie jedna z ciekawszych restauracji w jakich byłem ;)
 Relacje PM off
JarekGdynia lubi ten post.

#10 PostWysłany: 04 Maj 2013 15:22 

III Draakon w budynku ratusza - pyszna zupa z łosia za 2 euro polecam wszystkim, którzy odwiedzają Tallin
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 04 Maj 2013 21:10 

Z mojej strony polecam Lido, adres: Estonia puiestee 9, Tallin - w centrum handlowym Solaris
menu: http://www.lido.ee/en/desserts/
Najgorszym minusem jest fakt, iż nie wiadomo co zjeść :P
 Relacje PM off  

#12 PostWysłany: 16 Lip 2013 15:02 
Awatar użytkownika

Loty: 109
Kilometry: 193 212
Dołączam do grupy fanów zupy z łosia. Sama zupa, jak i atmosfera średniowiecznej knajpy - rewelacyjne. Jeśli chodzi o kawę czy lekki obiad polecam wspomniany wcześniej MUST PUUDEL oraz - poza starówką - F-Hoone: http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ounty.html. Świetny klimat, pyszne latte, rewelacyjne sałatki.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 06 Gru 2013 01:39 
Awatar użytkownika

Loty: 16
Kilometry: 22 529
Byłem w Draakonie 4 dni z rzędu na grzanym winie po 2e, zupa trzyma fason cały czas - również 2 euro. Naleśniki w kompresorze 4-4.9, w Lido można zjeść do syta za 15euro (2os).

#14 PostWysłany: 29 Sty 2014 03:20 

elgoros napisał(a):
Mogę od siebie polecić nazwijmy to bar Kompressor:) na ulicy Rataskaevu 3. Lokal oferuje olbrzymie naleśniki w bardzo przystępnej cenie, we wrześniu 2010

bobek132 napisał(a):
również polecam Kompressora, jeden naleśnik z mięskiem i mnie nie ma:D a do małych nie należę:)

Ja nie polecam. Możliwe, że przez te 2 lata od powyższych opinii po prostu się pogorszyło. Jakoś specjalnie duże naleśniki nie były, po jednym spokojnie bym czymś jeszcze dopakował, mimo iz na raz dużych porcji nie jadam. Były za to gruuuube i zakalcowate. Z owocami na słodko dało się zjeść w miarę ze smakiem, ale z serem i mięsem mielonym porażka - ot sypnięte pół garstki drobinek wyschniętych, zleżałych w lodówce, a potem jeszcze wysmażonych na patelni.

Naprawdę szeeerokim łukiem omijać zdecydowanie sieciówkę HESBURGER.

Jak wszyscy polecam DRAKOONA, punkt obowiązkowy. Pyszna zupa, francuskie bułeczki z farszem i do tego nielimitowane darmowe kiszone ogórasy.

Image

LIDO - całkiem smacznie, ale za dużo tam tego wszystkiego, nie wiadomo co wybrać. Taki jedzeniowy kaufland, wolę sklepik osiedlowy.

Od siebie polecam pub sportowy NIMETA, czyli pub bez nazwy :)
http://www.nimetabaar.ee/index.html
Piłka, piłka i jeszcze raz piłka na 2 rzutnikach i gdzie sie nie obejrzysz plazmy, LCDeki. Nocą imprezownia, ale niestestowana.
Browar 2.5eur/0.5l. zjeść też można - taca dla 2 osób mix mięcha z grilla + fryty chyba 12eur, ale niestety poszliśmy do kompressora :/

%%%%%%%%%%
elegancko wchodziła wódka Viru Valge
z browarów najbardziej mi smakował Ale Coq (hehe) i chyba niebieskie Saku (żeby bylo odniesienie smakowe to w PL pije głownie kasztelana i specjala, rzadziej żywca i lech pils.)
na prezenty przywiozłem estoński likier Vana Tallinn polecony przez lokalną przewodnik. lipy nie było, okazał się być bardzo smaczny, choć generalnie nie przepadam za tego typu trunkami.
z łakoci polecane wyroby czekoladowe Kalev.
Cicha_Woda lubi ten post.

#15 PostWysłany: 02 Kwi 2014 08:56 
Awatar użytkownika

martFa napisał(a):
6 Pielmieni ,Tallin, Narva Mnt 6
jadłodajnia,za miskę pierogów ok.16sztuk 1.9-2,5 e (w zależności od wybranego sosu), barszcz czerwony/soljanka 1e (duża porcja:-)
duży wybór,smacznie ,można płacić kartą!

ta restauracja już nie istnieje, zapisuję dla potomności, żeby nikt nie szukał 8-)

Mi w Kompressorze smakowało, jadłam naleśniora z malinami i mlekiem kondensowanym <mniam> a potem z piersią z kurczaka <również mniam>, ceny to 4,5 - 5 euro, ale faktem jest, że nie wyobrażam sobie żeby facet się najadł jednym takim naleśnikiem. Dla mnie była to OK porcja na obiad :)
III Draakon oczywiście nieustająco polecany (zupa z łosia 2e, ciacha francuskie z mięsem 1e)

#16 PostWysłany: 03 Kwi 2014 01:21 

niebieski
Przedwczoraj zajrzeliśmy do Kompresora o 21:15, pustki - tylko jeden stolik zajęty, dowiedzieliśmy się, że to ostatnia szansa zamówienia czegokolwiek. Kompletny brak klimatu. O 22:00 praktycznie gaszono światło. Naleśnik z kurczakiem i serem pleśniowym smaczny, piwo Ale Coq może być. Lokal typu przebrzmiała sława.

Wczoraj Draakon obchodził czwarte urodziny (bez dodatkowych bonusów dla gości) i było trudno usiąść. Zestaw standardowy, wyjątkowo wybrałem ciasto z nadzieniem weg, bo jakieś inne mięso nie pasowało mi do zupy z biednego łosia. Polecam jako fajną egzotyka, ale na jeden raz. Oni są dzieckiem restauracji Olde Hansa w pobliżu w wersji ekonomicznej.

Puudel był o krok, ale w bocznej uliczce i nie było okazji skorzystać. Obok sklepik z kawą na wynos po 1 EUR. Generalnie w promieniu 100 m od hotelu (na Suur Karja) można doliczyć się chyba stu lokali o różnym charakterze, np. w naszym budynku pijalnia Labor czynna od 19:00 do 4:00. O tej porze roku pustki, więc nawet droższe restauracje mają jakieś promocje dnia i zamieszczają zniżkowe kupony. W każdym większym R-Kiosku, który ma automat do kawy są zestawy z croissantem po 1,95 EUR i nie są to słodkie rogaliki, tylko też ciasto francuskie z serem lub mięsem.
 Relacje PM off  

#17 PostWysłany: 09 Maj 2014 17:09 
Awatar użytkownika

Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Faktycznie Draakon to jakby jedna z głównych atrakcji turystycznych Tallina, bo przechodząc koło niego 2x tydzień temu widzieliśmy spore kolejki ludzi, czekających na wejście :)

#18 PostWysłany: 24 Maj 2014 19:06 
Awatar użytkownika

Loty: 129
Kilometry: 148 498
niebieski
gmak napisał(a):
Kompletny brak klimatu. O 22:00 praktycznie gaszono światło.

Nie notowałem które, ale część knajp o tej porze "gasi światło". Biorąc pod uwagę stale przewijających się turystów - co najmniej dziwne.

#19 PostWysłany: 01 Lip 2014 21:19 
Awatar użytkownika

Draakon to jest must tego miasta.

Spróbowałem zupę z łosia, i była bardzo smaczna. Koszt: 2EUR.
Pastecziki z mięsem (1EUR), lub z jabłkiem (1,5EUR) były także fajne, ale małe. Wino za 2,5EUR również dobry.
Generalnie odradzam takie turystyczne miejsca, ale Draakon jest wyjątkiem.

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
 Relacje PM off  

#20 PostWysłany: 02 Lip 2014 17:42 

Loty: 85
Kilometry: 125 454
niebieski
haha jak miło, ja też mam w Tallinie jako "must" Cena za łosia wydaje mi się, że kosztuje 3 a nie 2 Euro, chyba, że coś się zmieniło to zwracam honor.
 Relacje PM off  

[ 70 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości