Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Taksówki w NY
#1 PostWysłany: 22 Lut 2014 13:43 

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 3
Hej, za niecały miesiąc ląduję na JFK, pierwszy raz w życiu. Proszę o pomoc, nigdzie nie mogę potwierdzić informacji, że taksówki na lotnisku są drogie, ktoś kiedyś mi tak powiedział.

Radził, bym wyszedł poza lotnisko i szukał taksówki na ulicy, będzie sporo taniej.

Z góry dzięki za "złote tipy"

BTW czy w USA jest jakaś aplikacja podobna do jakdojadę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#2 PostWysłany: 22 Lut 2014 13:47 

Rejestracja: 02 Lip 2012
Posty: 218
Loty: 180
Kilometry: 424 089
niebieski
A musi być taksówka? We większość lokalizacji jest bardzo dogodny dojazd Airtrain + Metro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kosmokillah lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#3 PostWysłany: 22 Lut 2014 13:51 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
sadze ze NY taksowka jest swojego rodzaju atrakcja miasta, wiec jak ktosc chce czemu mu odradzac?
Szczerze, chetnie przy wizycie w NY skorzystalem z takowej, byleby kierowca mowil po angielsku...( a nie np. po arabsku) :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#4 PostWysłany: 22 Lut 2014 14:06 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Cytuj:
Radził, bym wyszedł poza lotnisko i szukał taksówki na ulicy, będzie sporo taniej.

To nie jest prawda. Poza tym na lotnisku masz w zasadzie gwarancję, że nie zostaniesz oszukany. W budce obsługi dostaniesz kwit potwierdzający adres docelowy oraz uzyskasz informacje o przybliżonym koszcie. W taksówce masz monitor z nawigacją i możesz śledzić trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#5 PostWysłany: 22 Lut 2014 14:35 

Rejestracja: 15 Wrz 2013
Posty: 20
Jak chcesz dostać się na Manhattan z JFK polecam supershuttle.com koszt około $20, podwiezie Cię pod wskazany adres, za taksówkę zapłacisz około $50.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kosmokillah lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#6 PostWysłany: 22 Lut 2014 17:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Ceny są zbliżone. Z reguły w taksówce jest podana cena "ryczałt" za dojazd do/z JFK.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#7 PostWysłany: 22 Lut 2014 17:26 

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 3
Jedziemy w 5 osób, a jest to dość wygodna podróż po kilkunastu godzinach lotu, gdzie nie znamy w ogóle miasta. Pomyślę o tym metrze.

A drugie pytanie, jakieś jakdojade?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#8 PostWysłany: 22 Lut 2014 18:16 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Po co się tłuc komunikacją miejską jak tragarz z JFK na Manhattan!

Jeżeli jedziesz sam to jeszcze można zrozumieć, że sporo zaoszczędzisz, ale jeżeli jedziesz w 2/3 PAX to o wiele bardziej opłaca się jechać taksówką!

STAŁA CENA Z JFK NA MANHATTAN TO 52 USD (tyle płaciłem ostatnio)

Już pomijam fakt chodzenia po schodach z bagażem, przeciskania się przez barierki na peron, kupowanie biletów, itp.

Ale jeżeli ktoś chce jechać komunikacją to:

AirTrain + metro = 5 + 2 = 7 USD
AirTrain + LIRR = 12,25 USD godziny szczytu/ 10,25 po za szczytem.


Ostatnio edytowany przez tomasz.tomczuk, 22 Lut 2014 18:25, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#9 PostWysłany: 22 Lut 2014 18:21 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Za dojazdy na Queens i Brooklyn płaciłem 25-30 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#10 PostWysłany: 22 Lut 2014 18:31 

Rejestracja: 02 Kwi 2013
Posty: 883
Zbanowany
Eryk napisał(a):
tomasz.tomczuk napisał(a):
STAŁA CENA Z JFK DO NYC TO 52 USD (tyle płaciłem ostatnio)


klayton to się zdecyduj, bo przecież "stała cena" wynosi 52usd
mam nadzieję, że dołożyłeś taksówkarzowi do tej kwoty? :mrgreen:

Na co mam się decydować? To nie ja tak twierdzę. Taxi jadą na licznik, nie ma stałej ceny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#11 PostWysłany: 22 Lut 2014 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Ceny się różnią w zależności od dzielnicy (Queens, Brooklyn, Manhattan, Staten Island, Bronx). Natomiast jeśli chodzi o korporacje i ten sam kierunek, są podobne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#12 PostWysłany: 22 Lut 2014 19:26 

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 459
Na Midtown East zawsze placilem 52 USD. Dawalem ekstra jeżeli taksiarzowi się nalezalo. Jeżeli wyszedl z taksowki, pomogl z bagazem, itp. Za taka postawe mogę dac 5-10 USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#13 PostWysłany: 22 Lut 2014 20:04 

Rejestracja: 07 Lut 2013
Posty: 19
Loty: 210
Kilometry: 397 378
Jechałem w listopadzie. Cena na Times Square stała 52USD plus niecałe 6 USD za tunel. Taksówka jedzie na taksometr ale jak mówisz że Manhattan to od razu masz ustawione na sztywno 52 USD od pierwszej minuty jazdy aż do końca. Nieważne czy korek czy niekorek zawsze ta sama stała cena. Kierowca nie musi mówić po angielsku bo sprawę załatwiasz z gościem w budce. Przeważnie są kolejki ale sprawnie idzie. Przy 3 osobach nie ma sensu jechać inaczej bo niewiele zaoszczędzisz. Shuttle kosztuje ok 15-20 USD na osobę, metro taniej ale później ze stacji trzeba się tłuc z bagażami. Tak jak ktoś pisał powyżej, nie szukając okazji poza lotniskiem masz pewne że nikt Cię nie oszuka. I masz jedną atrakcję zaliczoną bo jak można w Nowym Jorki nie przejechać się żółtą taksówką:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#14 PostWysłany: 22 Lut 2014 20:54 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Na stronie: http://www.panynj.gov/airports/jfk-taxi-car-van-service.html są wszystkie informacje - stała opłata na Manhattan - 52 USD.
Jeżeli chodzi o aplikację pokazującą opcje dojazdu komunikacją miejska to dobrze działają "google maps" na telefonie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Taksówki w NY
#15 PostWysłany: 09 Cze 2014 17:37 

mkobyszewski napisał(a):
sadze ze NY taksowka jest swojego rodzaju atrakcja miasta, wiec jak ktosc chce czemu mu odradzac?
Szczerze, chetnie przy wizycie w NY skorzystalem z takowej, byleby kierowca mowil po angielsku...( a nie np. po arabsku) :P

Być w Nowym Jorku i nie przejechać się żółtą taksówką ? Faktycznie grzech.
Tylko musi to być klasyczny, podstarzały "Ford".
Zaczynają je wycofywać i wprowadzać Toyoty i inne wynalazki. :(
Taksówkarze , chyba na całym świecie mają we krwi "skubanie" przyjezdnych.
Pod JFK nie włączył taksometru, wywiązała się mała awanturka ze smagłolicym kierowcą. Krzyczał, że "gas" drogi, a ja się jeszcze chcę upominać o normalną, uczciwą cenę za przejazd.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 15 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group