Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tajwańskie krajówki
#1 PostWysłany: 21 Lis 2017 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Szukam informacji na temat lotów wewnętrznych na Tajwanie i przyznam, że trudno się w tym połapać.
Z linii, które posiadają stronę w zrozumiałym języku znalazłem Mandarin Airlines oraz Uni Air. Zakup taniego biletu nie jest jednak prosty, gdyż wariantów jest całkiem sporo. Oczywiście planuję kupić najtańsze, dla których warunki zdaję się spełniać :D
Załącznik:
Komentarz do pliku: mandarin
mandarin.png
mandarin.png [ 12.56 KiB | Obejrzany 1786 razy ]

Załącznik:
Komentarz do pliku: uniair
uniair.png
uniair.png [ 18.35 KiB | Obejrzany 1786 razy ]

Będę jednak wdzięczny za wskazówki na temat tych lotów. Czy z biletami o tajemniczych nazwach Promotion1, Promotion2, EarlyBird nie ma żadnych problemów? Może jakiś fajne OTA, które pomoże w zakupie? Albo niespotykane, chińskie samoloty latające tylko wewnątrz kraju?
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 22 Lis 2017 03:35 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 483
niebieski
koniecznie musisz latac :shock: przeciez Tajwan jest maly i maja szybka kolej :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Mar 2018 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Trochę doświadczeń własnych. Wewnątrz Tajwanu do dyspozycji mamy 4 linie lotnicze: 2 posiadające stosunkowo bogatą siatkę połączeń: Uni Air i Mandarin Airlines (China Airlines); oraz 2 mniejsze: Far Eastern Air Transport (FAT) oraz Daily Air. Biznesowe zasady funkcjonowania wymienionych linii są zbliżone bardziej do naszego PKP/PKS, niż europejskich low-cost. Tzn. ceny są w miarę stałe i nie ma dużego znaczenia kiedy zakupisz bilet oraz występują zniżki studenckie, emeryckie, kombatanckie i z kartą Moja Biedronka. Wcześniejszy zakup daje możliwość zakupu taryfy Promo, która daje cenę ok. 30% niższą od bazowej, ale z ograniczonymi możliwościami zwrotu.
Wewnątrz kraju polatamy głównie ATR 72-600 (nowe!), choć zdarzają się perełki (FAT -> McDonnell Douglas MD-82/83; Daily Air -> DHC-6/Do 228).
Jeśli chodzi o zakup biletów: Uni i Mandarin posiadają strony w języku angielskim i nie ma problemów z zakupem. Można kombinować przez OTA, aczkolwiek trudno coś przyoszczędzić (choć jest to możliwe). Daily Air i FAT nie widziałem u żadnego pośrednika, strony również nie działają w języku angielskim. Obejściem problemu jest Chrome i opcja tłumaczenia strony. FAT nie leciałem, ale bez problemu doszedłem do płatności; Daily Air udało się kupić przez chińską stronę z funkcją tłumaczenia. E-tixy nie przyszły na maila, ale przyszedł SMS i na lotnisku nie było problemu.
Czy warto? Pewnie! Szybka kolej na Tajwanie wcale nie jest tania (zbliżone ceny do przelotów), a wschodnia i południowa część wyspy są stosunkowo słabo skomunikowane. Do tego dochodzą jeszcze Penghu (peskadory), gdzie najwygodniej dostać się lotniczo.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Gru 2018 18:11 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Na początku podziękowania dla @Apocalipse za przybliżenie tematu. Po pobycie mogę dorzucić swoją małą cegiełkę.

Zdecydowaliśmy się na lot Hualien – Kaohsiung liniami Mandarin. Lot w październiku 2018, bilety kupiliśmy na stronie przewoźnika z ok. 3-miesięcznym wyprzedzeniem w taryfie Promotion za 1299 TWD. Późniejsza obserwacja cen na nasz termin skłania do wniosku, że nie należy zwlekać z zakupem, bo żadnych dodatkowych promocji nie było i później cena skoczyła na 1953 TWD. Potwierdzenie z biletem przyszło na maila, choć na wszelki wypadek robiłem screen strony po zakupie.

Co istotne, na trasach krajowych w Mandarin przysługuje 10 kg bagażu rejestrowanego i zapłacimy 11-17 TWD za kilogram nadbagażu w zależności od trasy (była strona po angielsku, której nie mogę teraz odnaleźć, ale z pomocą gogle translate można skorzytać z tej https://www.mandarin-airlines.com/Conte ... 32-55#p1_2 )

Odprawa na lotnisku Hualien zaczyna się dość późno, bo ok. godziny przed odlotem, więc nie ma powodu, żeby być dużo wcześniej (w sumie tego dnia odlatywały 3 albo 4 samoloty). Nasz lot na tej trasie obsługiwany był przez prawie nowy ATR 72-600: B-16851, dostarczony liniom w listopadzie 2017 r.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Lut 2024 18:22 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 996
srebrny
Obecnie można kupić loty z "krajowego" lotniska w Taipei (Songshan Airport) ze zniżką dla cudzoziemców. Dostępne są loty na marzec, ale może przedłużą promocję.
Loty do Hualien za 699 TWD (ok. 90 PLN) kkday.com/product/12168
Loty do Taitung za 1499 TWD (ok. 190 PLN) kkday.com/product/12195
Góra
 Profil Relacje PM off
mordek lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group