Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Mar 2014 14:11 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 180
Przeczytałam wszystkie tematy dotyczące Tajlandii na forum i zauważyłam różnie opinie odnośnie pogody w maju:)
Wiem, że na Koh Samui w tym okresie jest ok, a co jeśli chodzi o inne rejony?
Zastanawiam się jakie macie doświadczenia pogodowe z innych rejonów w maju, bo co innego pogoda w internecie a co innego pogoda na żywo.
Byłabym wdzięczna za informacje.

Pozdrawiam,
Ania
_________________
Ania


Ostatnio edytowany przez Kamil, 15 Kwi 2014 14:40, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
 Temat postu: Re: Tajlandia w maju
#2 PostWysłany: 05 Mar 2014 14:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Maj to chyba najgorętsza pora roku w Tajlandii niezależnie od rejonu. Na północy to w sumie dobrze, bo tam zazwyczaj jest nieco "chłodniej" ale np. w Bangkoku upał jak diabli zazwyczaj i dość parno. Pierwszy raz właśnie w porze gorącej (sam koniec kwietnia to akurat był) w Bangkoku zdarzyło nam się nie wytrzymać i zmienić tańszy pokój z wiatrakiem na droższe AC bo już nie dawało rady nawet w nocy. Na zachodnim wybrzeżu wtedy nie byliśmy po według prognoz i relacji padało już dość często. W monsunie snorkowanie i nurkowanie też nie jest najlepsze - byliśmy w lipcu (ale to nie maj) na Koh Phi Phi i woda była zazwyczaj wzburzona i niezbyt klarowna. Plusem była bardzo mała liczba ludzi w porównaniu z sezonem. W tym samym okresie spędziliśmy tydzień na Samui i ani kropli deszczu, niebo błękitne.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
mufl26 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tajlandia w maju
#3 PostWysłany: 06 Mar 2014 12:46 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Hej!
My byliśmy w zeszłym roku w Tajlandii od połowy maja do połowy czerwca i powiem tak-maj-cudownie, gorąco, wilgotno, praktycznie bez opadów. No, może raz na kilka dni kilka minut deszczu spadło ale to było wszystko. W 2 połowie czerwca już deszcz spotykał nas coraz częściej i dłuższy i bardziej intensywny. Moim zdaniem i osób, które mi radziły w tym terminie wybrać się na wakacje, w niczym deszcz w maju Ci nie będzie przeszkadzał a wręcz na chwilę ochłodzi powietrze. Od połowy czerwca może być już różnie.
Co jedynie nam troszkę dokuczało to zachmurzone/częściowo zachmurzone niebo-liczyliśmy raczej na bezchmurne, błękitne niebo i kilka obłoczków ale z tym to było kiepsko. Poza tym ceny są o połowę mniejsze, przynajmniej jeżeli chodzi o noclegi :-)
A byliśmy w Bangkoku i okolicy, na Koh Changu, Koh Tao, Krabi i okoliczne wysepki oraz w dżungli Khao Sok National Park.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tajlandia w maju
#4 PostWysłany: 06 Mar 2014 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
jajciucha napisał(a):
Hej!
My byliśmy w zeszłym roku w Tajlandii od połowy maja do połowy czerwca i powiem tak-maj-cudownie, gorąco, wilgotno, praktycznie bez opadów. No, może raz na kilka dni kilka minut deszczu spadło ale to było wszystko. W 2 połowie czerwca już deszcz spotykał nas coraz częściej i dłuższy i bardziej intensywny. Moim zdaniem i osób, które mi radziły w tym terminie wybrać się na wakacje, w niczym deszcz w maju Ci nie będzie przeszkadzał a wręcz na chwilę ochłodzi powietrze. Od połowy czerwca może być już różnie.
Co jedynie nam troszkę dokuczało to zachmurzone/częściowo zachmurzone niebo-liczyliśmy raczej na bezchmurne, błękitne niebo i kilka obłoczków ale z tym to było kiepsko. Poza tym ceny są o połowę mniejsze, przynajmniej jeżeli chodzi o noclegi :-)
A byliśmy w Bangkoku i okolicy, na Koh Changu, Koh Tao, Krabi i okoliczne wysepki oraz w dżungli Khao Sok National Park.


Jak porównasz pogodę i stan wody (wiem, że ja ciągle o tej klarowności i falach, ale akurat dla mnie ma to duże znaczenie :)) na Koh Chang lub Koh Tao (wschodnie wybrzeże, które wtedy powinno być ok) z Krabi (zachodnie ) z czasu waszego pobytu? Bo niby "wymieniają" się okresami pory deszczowej. Czy w Waszym wypadku to się potwierdziło?
W lipcu w naszym przypadku potwierdziło się książkowo, jesienią też ale maj może być faktycznie bardziej "kapryśny" :)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tajlandia w maju
#5 PostWysłany: 06 Mar 2014 18:51 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 149
Tzn na Koch Chang woda nie była zbyt piękna ale to niezależnie od pory roku podobno.
Natomiast w okolicach Krabi i Koh Tao woda przepiękna, klarowna a szczególnie Koh Phangan i wschodnie plaże!!!! RAJ! :-)
Fale były największe w Krabi-mój mąż aż sobie łokcie poranił tak go kilka razy fale poturbowały ;) Ale warto też dodać, że w Krabi byliśmy pod koniec pobytu, czyli w połowie czerwca. I tam też już częściej się deszcze zdarzały.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group