Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 20 Lut 2022 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Mam złą wiadomość dla wszystkich zwolenników teorii spiskowych. Pierwszy w ATGenes (obowiazkowy) , na drugi przyszedłem z ulicy (myśleli, że potrzebuję test na wylot) w Nabon Labs i dwa identyczne wyniki (także pod względem liczby CT). Niestety dodatnie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#302 PostWysłany: 23 Lut 2022 08:14 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@benedetti : jak tam na odosobnieniu ? Zyjesz ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 23 Lut 2022 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@Julian.Wolf Dzięki! Żyję, ale co to za życie. ;) Dzień 6. Mi nawet nie przeszkadza to siedzenie w pomieszczeniu, tylko myślenie o tym, że jestem tu i siedzę… Próbuję więc nie myśleć, a to nie takie proste, bo próba zajęcia się czymś na poważnie na kompie powoduje dodatkowe frustracje w związku z kiepsko działającym internetem. Drugie dobre rozwiązanie to alkoholizacja (dość popularna wśród współwięźniów), ale niezbyt toleruję etanol, więc znieczulenie nie wchodzi w grę. 😉 Na antygenie w końcu coś wyszło. Ledwo widoczne, ale jest. Nie mam więc podstaw, żeby starać się o zwolnienie za dobre sprawowanie. Sąsiad, po wybłaganiu wyszedł kilkanaście godzin przed terminem. Mógł przynajmniej wspólnie z żoną spędzić wieczór i lot.

BTW Przez kilka dni w celi obok przebywał buriacko-rosyjski gangster z Ułan Ude. I nie żartuję. Doświadczenie nadaje się na naprawdę dobrą opowieść.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#304 PostWysłany: 23 Lut 2022 09:48 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
U nas jak na razie w Marriottach internet dziala bardzo dobrze -
w Courtyard mielismy D70/U30 Mbits stale
a Marriott Nai Yang trzyma nawet w pikach D110/U50 Mbits.
A karta mobilna TrueMove stale 10Mbits symetrycznie wiec jak na razie na internet nie skarżymy sie, bardziej na obsluge bo to swieżyzna jest z lapanki ulicznej.

Czyli chyba lepiej byc w takim osrodku jak ormo byl niz w lepszym hotelu zamknietym w pokoju ?

Jakbym utkwil w tym naszym CY to bylby problem bo nawet okna nie dalo sie otworzyc, a stara klima nie najlepiej dzialala /kontrola temperatury/.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Mar 2022 09:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#305 PostWysłany: 23 Lut 2022 10:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Są decyzje. Od marca drugi PCR zastąpiony samodzielnie wykonywanym antygenem. Suma obowiązkowego ubezpieczenia zmniejszona do 20k USD.

Załączniki:
754BBBC1-08E4-4CE6-85FB-195AB6D2D57E.jpeg
754BBBC1-08E4-4CE6-85FB-195AB6D2D57E.jpeg [ 244.53 KiB | Obejrzany 1513 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#306 PostWysłany: 23 Lut 2022 12:54 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 64
Czyli nowe zasady wchodzą w życie od 1 marca, dla podróżujących którzy wjeżdżają do Tajlandii od 7 marca.
https://www.tatnews.org/2022/02/thailan ... e-test-go/

Akurat wypełniłem Thailand Pass dwa dni temu :) (wniosek został zaakceptowany w krócej niż 24h), opłaciłem 2x PCR, a przylatuje dopiero po 7 marca czyli łapię się na nowe zasady. Może uda się zrobić refund :)
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#307 PostWysłany: 23 Lut 2022 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
benedetti napisał(a):
Są decyzje. Od marca drugi PCR zastąpiony samodzielnie wykonywanym antygenem. Suma obowiązkowego ubezpieczenia zmniejszona do 20k USD.

No to super, czyli wracamy do sytuacji sprzed omikrona, a nawet lepiej, bo zmniejszona zostaje kwota wymaganego ubezpieczenia.
Czekam na ruch Malezji i Indonezji :-)
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Mar 2022 09:08, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#308 PostWysłany: 23 Lut 2022 15:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Suma obowiązkowego ubezpieczenia nie była jakimś szczególnym problemem. Test na przylocie to dalej loteria, choć wszyscy którzy tu siedzą mieli plusa na drugim. Co do drugiego „Self ATK test” to wiadomka jak to będzie wyglądało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 23 Lut 2022 15:20 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
jaco027 napisał(a):
Czekam na ruch Malezji i Indonezji :-)


Bali od 1 kwietnia bez kwarantanny dla osób po dawce przypominającej. Malezja planuje w II kwartale tego roku
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
#310 PostWysłany: 23 Lut 2022 15:25 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Skąd masz taką informację o Bali?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 26 Lut 2022 12:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Dziś o północy wychodzę. 10 dzień. Nie pozwolili mi wyjść ani minuty wcześniej, pomimo że od 8. dnia mam negatywne antygeny. Nie pomogły długie negocjacje, ani nawet telefony od lokalsów, którzy zostali zaangażowani w moją sprawę dzięki nieocenionej pomocy forumowiczów, za co serdecznie dziękuję.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez benedetti, 26 Lut 2022 14:14, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
szfarcjeger lubi ten post.
 
      
#312 PostWysłany: 26 Lut 2022 14:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
No to gratulacje @benedetti po 10d w koncu za 5h wolnosc.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 26 Lut 2022 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
@jaco027 Dzięki, ale nie ma czego. ;) Po 10 dniach, to każdy „gupek” wychodzi. 😂
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 27 Lut 2022 11:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 262
Kilometry: 643 464
Czołem.
Dostałem dziś takiego sobie maila spod adresu <support@informationthailandpass.com> o treści:
Kod:
Hello ,  (tutaj_mój_adres_email - użyty wyłącznie do rejestracji w ThailandPass oraz do komukacji z pierwszym hotelem SHA++, nigdzie więcej).
Th system noticed some problems in the documents you submitted to the embassy
You should correct some information so that you are not held responsible by the government
Please reply to this message and write the following information
Your full name.
Date of birth.
Last 4 digits of the passport.
We apologize for any inconvenience caused
Thailand Pass
Czerwone lampki:
  • brak mojego imienia i nazwiska, tylko ten jednorazowy email;
  • brak podpisu pod tekstem, jakiegoś linku, czegokolwiek jedynie enigmatyczne "Thailand Pass";
  • nie składałem przecież nic do ambasady;
  • jestem w Thai już trzeci miesiąc, ThailandPass dostałem w grudniu w ciągu 10 minut, wjechałem bezproblemowo i teraz dopiero się obudzili, że niby coś brakuje? :lol:
Trochę sporo tego.. Podejrzewałem jakiś błąd ich systemu i masową wysyłkę, albo.. wyciek i phishing. Sprawdziłem więc na szybko domenę nadawcy maila. Zarejestrowana wczoraj(!) 2022-02-26 o 17:30UTC w Hosting Concepts B.V. (Niderlandy) a DNSy wskazują na NS1(NS2).DNS-PARKING.COM. Oczywiście, to nadal nie dowód, ale już śmierdzi na kilometr. Co ciekawe, www pod tym adresem odpowiada 403, więc ktoś nawet webserwer sobie postawił (choć pewnie w zupełnie innym celu i domenie).
Zastanawia mnie tylko gdzie nastąpił wyciek? Z ThailandPass? Z hotelu? Ze szpitala robiącego test? Chociaż wygląda, że atakujący mają tylko email, nic więcej.
Uważajcie przed ochoczym wysyłaniem swoich danych nie wiadomo komu i po co.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
jaco027 uważa post za pomocny.
 
      
#315 PostWysłany: 27 Lut 2022 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
@t0m 5+ za czujnosc, na pewno wyciek, nie pierwszy i zapewne nie ostatni,
np. https://loyaltylobby.com/2021/09/21/tha ... ds-online/
https://www.bangkokpost.com/business/21 ... sed-online
W naglowku maila bedziesz mial tez sender IP (niestety moze byc fake) ale mozna sprawdzic np tu: https://www.speedguide.net/ip/
PS. W swietle tego co pisales dobra praktyka jest rozdzielenie prywatnego adresu email i technicznego - wykorzystywanego tylko do rezerwacji, rejestracji itp.
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#316 PostWysłany: 06 Mar 2022 15:25 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
@t0m @jaco027
Tez dostalem takie cos, po ponad miesiacu od powrotu, obstawiam na wyciek bezposrednio z thaipass, mam nadzieje ze wyciekla tylko lista adresow. Btw nie widze tam zadnych linkow do klikniecia, wiec na czym polega scam?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 06 Mar 2022 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
Zaintrygowałeś mnie. Na szybko sprawdziłem i też mam to g... w skrzynce z datą 26/2/22 ale z fakeowago adresu:
support@informationthailandpass.com tutaj już na wstepie domena .com jest podejrzana.

Oryginalne odpowiedzi od Thailand pass z 2021 są z adresu
thpass@tp.consular.go.th
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 07 Mar 2022 09:20 

Rejestracja: 05 Sie 2021
Posty: 25
Składałem wniosek o ThailandPass w piątek, dzisiaj dostałem takiego samego maila jak wyżej, tylko z adresu support@consular-passport.com. To też fake? Ignorować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 07 Mar 2022 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 262
Kilometry: 643 464
Moim zdaniem absolutny fake i ignorować oczywiście. Poprzednia domena została już usunięta, więc teraz próby idą z nowej. Aczkolwiek interesujące, że tym razem dotyczy to świeżej rejestracji. Najwyraźniej nikt tego jeszcze nie posprzątał u źródła i wyciek jest nadal aktywny... :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kacperq lubi ten post.
kacperq uważa post za pomocny.
 
      
#320 PostWysłany: 07 Mar 2022 12:58 

Rejestracja: 07 Mar 2022
Posty: 1
Dokładnie tego samego maila dostałem dzisiaj ja i moja dziewczyna, po niecałej dobie od rejestracji w Thailand Pass.
Nawet na stronie TP podają w pop-upie tego maila jako fake i piszą żeby nie odpowiadać i nie klikać linków (chociaż grafika z mailem wyświetliła mi się dopiero dzisiaj jak odpaliłem stronę w pracy - w domu ten 'przykładowy mail' się nie wyświetlał).

Ja mam natomiast trochę inny problem - pisałem do hotelu, który był na F4F polecany (https://www.fly4free.pl/dwa-tygodnie-w- ... -1878-pln/) - lecimy z dziewczyną właśnie podanym tu lotem i zostajemy we wskazanym hotelu.
Nie mam od nich zupełnie żadnej odpowiedzi na maile które kieruję. Wtedy jak kupowaliśmy hotel nie było mowy o self-teście w 5 dniu i o tym, że odbiór z lotniska musi być zaaranżowany przez hotel.
Obawiam się, o potwierdzenie naszego pobytu w Thailand Pass - zwłaszcza, że piszecie że dostaliście Pass po 10minutach, a ja już chwilę dłużej czekam...
Ktoś jeszcze skusił się na tą ofertę i dostał odpowiedź z hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group