Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 363 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 18 Lut 2022 05:35 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 237 756
złoty
Przenieśli mnie do drugiego skrzydła hotelu. 2500 THB/dobę 2x dziennie jedzonko. Widok na basen. 😁 Pozwolili mi pójść na test do komercyjnego punktu obok hotelu. Zrobiłem. Negatyw - jestem wolny. Pozytyw - 10 dni i jestem wolny i nie ma odstępstw.
Nie polecam ale mogło być gorzej.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
3 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.

#282 PostWysłany: 18 Lut 2022 07:53 
Awatar użytkownika

Loty: 320
Kilometry: 507 967
srebrny
@benedetti Kiepsko, jak widać licho nie śpi. Twoja historia nie podniosła mnie na duchu, bo jestem teraz w Dubaju służbowo i będę musiała za parę dni zrobić test, żeby wjechać do Abu Dhabi... Trzymam kciuki za Twój kolejny test, oby negatywny.
 Relacje PM off
benedetti lubi ten post.

#283 PostWysłany: 18 Lut 2022 09:45 

Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
No u nas mogłeś skrócić izolację negatywnym wynikiem, kto chciał i było go stać na wydatek 4000thb to robił. Posiłki 3 razy dziennie, paskudny lunch i kolacja więc Grab i FoodPanda codziennie.

U mnie za 3300thb było tak:

Image
 Relacje PM off
benedetti lubi ten post.

#284 PostWysłany: 18 Lut 2022 09:52 
Awatar użytkownika

złoty
U mnie nie przejdzie, bo na dole normalni, w pełni zdrowi. ;) Z tym jedzeniem, to źle zrozumiałam. Dwa razy dziennie to se mogę w określonych godzinach zamówić Graba. Na szczęście wszystko na koszt TU Europa.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#285 PostWysłany: 18 Lut 2022 12:32 
Awatar użytkownika

złoty
Wyglada na to, że oficjalnie można robić powtórki testu.

Zeus uważa post za pomocny.

#286 PostWysłany: 18 Lut 2022 14:17 

Zbanowany
Tak, ale z poczatku wynika ze dokument dotyczy osoby ktora moze byc wysokim ryzykiem zakazenia a nie osoby u ktorej stwierdzono wirusa.
Przeczytalem tylko pierwsze wersy, bo zmierzam na seefood bufet.
 Relacje PM off  

#287 PostWysłany: 18 Lut 2022 18:03 

platynowy
Pojawiły się zapowiedzi ponownego otwarcia granicy lądowej z Malezją w marcu. Póki co brak konkretów i Malezja zamknięta dla turystów.

https://www.bangkokpost.com/thailand/ge ... next-month
 Relacje PM off  

#288 PostWysłany: 19 Lut 2022 10:19 
Awatar użytkownika

złoty
U mnie niestety drugi plus. Obok mnie również sami bezobjawowcy. Niektórzy już 3 kolejne testy robili i nadal plusy. A liczą sobie 2800THB za test + 1400 za pobranie. 😁 Menedżer covidowy hotelu twierdzi, że absolutnie nie ma opcji zrobienia kolejnego testu, ale po dobrych kilku minutach negocjacji stwierdził, że możemy pogadać za 5-6 dni. Najważniejsze było, żebym przesłał nr karty kredytowej, żeby mogli pobrać 25k THB za hotel i certyfikaty lekarskie. Cena tego samego hotelu wzrosła x2. Ja nie twierdzę, że to wszystko ściema, ale trudno się przy tym wszystkim dziwić, że ludzie wierzą w teorie spiskowe.
Wszystkim ryzykantom mogę też wstępnie polecić ubezpieczenie w TU Europa. Na razie świetny kontakt i wszystko świetnie ogarniają. Z drugiej ręki wiem też, że nie robili problemów ze zwrotem kosztów.
kostek966 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#289 PostWysłany: 19 Lut 2022 17:52 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@benedetti Szczerze współczuję. Co prawda wakacje na koszt TUI Europa, ale nie o to chodzi by zamiast w barach i innych ciekawych miejscach "zwiedzac" 1 skrzydło hotelu i patrzeć na zawyżane ceny i zanizona jakosc. 3mam kciuki, abyś jak najszybciej wyszedł z tego kołchozu. A ja się zastanowię czy wracac do Azjii dopóki nie zniosą testow po przylocie.
Ps. Aczkolwiek w Twoim przypadku mogło mieć znaczenie "nieostroznosc" związana ze skorzystaniem z uciech Phuket przed 2gim testem. Zobaczymy czy strategia @Julian.Wolf będzie lepsza.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#290 PostWysłany: 19 Lut 2022 20:12 
Awatar użytkownika

złoty
@jaco027 Dzięki. Oczywiście, że będzie lepsza. Masz rację i nie ma co za bardzo dyskutować. Taka strategia znacznie zmniejszy ryzyko, ale trzeba wziąć też pod uwagę, że jeśli 5 dnia pobytu, po wcześniejszych dwóch minusach i bez objawów wychodzi plus, to równie dobrze można się było zarazić w samolocie lub jeszcze w przed wyjazdem. Taka charakterystyka testów PCR. Optymalnie wykrywają zakażenie 8 dni po ekspozycji lub/i 3 dni po wystąpieniu objawów. Nie przewidzisz. Podobnie, jedni mają plusy a np. ich małżonkowie/towarzysze minusy. Kolejna kwestia jest taka, że to loteria. Jedni mają pecha i 5 dnia wyjdzie im plus a cała masa łazi z bezobjawową chorobą po knajpach, bo wykryłoby im dopiero 6 dnia… Po prostu jadąc na takich warunkach kalkulujesz ryzyko i je akceptujesz lub nie. Najlepiej więc oczywiście przed drugim testem zaszyć się w buszu (byle dengi nie złapać). ;) W czasach Omikrona na pewno nie warto latać nigdzie gdzie jest wymóg testu na przylocie. Moja sytuacja była jednak specyficzna, bo nie pchałbym się tu, gdyby nie darmowe biletu od QR, które by przepadły. Jest mi wiec cholernie przykro, bo powinienem właśnie zwiedzać złoty trójkąt, ale nie będę płakał, trzeba to wziąć na klatę. :|

BTW Dziś sąsiad mi powiedział, że te gnojki (bo już inaczej nie potrafię ich nazwać) pozwoliły mu zrobić test za 4200 THB, po czym powiedzieli, że wynik nie ma znaczenia, bo i tak ma przesiedzieć 10 dni. Innym powiedzieli, że muszą też zrobić kolejny test 10 dnia. Mi na szczęście póki co powiedzieli, że będę mógł po prostu wyjść.. Wydaje mi się, że może to mieć związek ze zgłoszeniem lub nie objawów. Ale z nimi to… Bez komentarza. Wszystko wiemy.
Zeus lubi ten post.

#291 PostWysłany: 19 Lut 2022 21:16 

niebieski
To bardzo dziwne, bo u nas można było wyjść wcześniej z izolacji po negatywnym teście. Może dlatego, że trzeba było opłacić cały pobyt z góry?

I tak, potwierdzam co do Tu Europa. Wczoraj otrzymałem zwrot za wszystkie wydatki związane z przymusową izolacją w Tajlandii
 Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#292 PostWysłany: 19 Lut 2022 21:38 
Awatar użytkownika

złoty
@ormo No, ja tu domniemania o objawach, a jak nie wiadomo o co chodzi… 😂
Wysłałem im kartę. Niech biorą, spadają i pozwolą mi spadać. 😁

#293 PostWysłany: 19 Lut 2022 21:42 

srebrny
@ormo
Hotel kwarantannowy nie honorował tego ubezpieczenia?
 Relacje PM off  

#294 PostWysłany: 19 Lut 2022 21:46 
Awatar użytkownika

złoty
@boots Co masz na myśli? Radzono mi, żeby mówić, że nie mam kasy i niech se ściagają z ubezpieczalni. Zasugerowałem to ale powiedziano mi, że jak nie mam, to pewnie mam KK. 😂 Nie chciałem się wykłócać, bo dla mnie to niewielka różnica, a jak mówi stare tajskie przysłowie - „money talks”. :mrgreen:

#295 PostWysłany: 19 Lut 2022 21:56 

srebrny
Mam na myśli zapisy z OWU:
Cytuj:
Jeśli powinniśmy zwrócić koszty, rozliczamy się bezpośrednio z wystawcą rachunku, czyli w formie bezgotówkowej.
To oznacza, że nie musisz pokrywać kosztów Twojego leczenia z własnych oszczędności – zwrócimy te koszty bezpośrednio placówce medycznej.

Cytuj:
Jeśli pokryjesz koszty we własnym zakresie, ponieważ dana placówka medyczna nie zaakceptuje rozliczenia bezgotówkowego z nami, rozliczamy się z Tobą – zwrócimy Ci pieniądze.

Oczywiście jest maksymalny limit, i to nie za bardzo wysoki.
 Relacje PM off  

#296 PostWysłany: 19 Lut 2022 21:59 
Awatar użytkownika

złoty
Pewnie jest to do zrobienia ze strony polskiej, bo babeczka która mnie obsługuje powiedziała, że uruchamiają lokalnego agenta. Kasy mi wciąż nie pobrali, więc może nawet w międzyczasie zostało to ogarnięte. Zobaczymy. Może @ormo po prostu od razu zapłacił i było po ptokach. Mi pozwolił się wstrzymać z płatnością do czasu uzyskania drugiego wyniku.

#297 PostWysłany: 19 Lut 2022 22:31 

niebieski
boots napisał(a):
@ormo
Hotel kwarantannowy nie honorował tego ubezpieczenia?

Hotel w którym byłem, nie współpracuje z prywatnym ubezpieczycielem za pośrednictwem lokalnego przedstawiciela. Taką dostałem odpowiedź z TU.
 Relacje PM off  

#298 PostWysłany: 20 Lut 2022 02:49 

Zbanowany
Nie wiem czy strategia bedzie lepsza bo patrzac na wypowiedzi polskich youtuberow wynika z podtekstu ze wszyscy oni chorowali i wiekszosc ich znajomych lokalnych tez, wiec jest tego tutaj duzo najprawdopodobniej tylko nierozglaszane oficjalnie bo nie melduja sie na testach tylko choruja w domach ludzie.

W naszym przypadku o tyle jest lepiej ze teraz jak bysmy to zlapali to jesli nie bedzie jakis drastycznych objawow to nie musimy isc juz na test wiec mozemy przechorowac bezobjawowo dla systemu opieki zdrowia tutejszej a czasu mamy nadto. I w naszym przypadku wazna byla ta strategia do 5 dnia.

ok, dzis opuszczam CY. Nie uwazam, aby az tak zawazyla wizyta w night clubie na to co sie stalo. To mozna zlapac tutaj chyba wszedzie. Raczej trzymal bym sie rygoru odosobnienia do 5 dnia.
 Relacje PM off  

#299 PostWysłany: 20 Lut 2022 11:41 

W jakich placówkach na Phuket, wykonywaliście test PCR. I jaki otrzymaliście wynik :)
Dziękuje
 Relacje PM off  

#300 PostWysłany: 20 Lut 2022 13:05 

niebieski
Uważasz, że to zależy od placówki jaki będzie wynik? :)

Nie wiem co Ci to da, ale niech będzie:

Test na lotnisku - 2 os, jedna negatywna, druga pozytywna
Laguna Swab Center by Bangkok Hospital Phuket - 1 os, wynik negatywny
Test w ośrodku dla zakażonych, obsługiwany przez Krabi Inter Lab (można tam na miejscu wykonać u nich) - 1 os, wynik negatywny. Ale znajomy też tam robił i pozytywny.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

[ 363 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 2 gości