Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 363 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 14 Lut 2022 09:46 
Awatar użytkownika

Loty: 104
Kilometry: 237 756
złoty
@Julian.Wolf Dokładnie. Zastanawia mnie tylko jedno. Ani razu nikt mi nie przypomniał o teście 5. dnia. a jestem już w takim wieku, że skleroza lubi dopaść. 😉

#262 PostWysłany: 14 Lut 2022 13:41 

Zbanowany
Przypomnienie bylo tylko raz tam gdzie osoba dawala fiolke z testem. Ogolnie nie wyobrazam sobie takiej sprawnosci w Europie aby to tak plynnie szlo jak oni tutaj to zrobili.
Zaraz by przyszedl jakis inspektor i powiedzial ze np. wysokosc biurka jest o 5mm za wysoko i nie zgadza sie tego otworzyc aby obslugiwac ludzi.

Kupilem juz ThruemovieH SIM /prepayda/ podobno na 30dni 'unlimited data transfer with max. 10Mbits i unlimited calls' za 350THB, dlugo wstukiwala jakies kody znizajace Tajka w biurze Thruemovie na moja karte aby to skonfigurowac. Zobacze jak faktycznie bedzie. Jutro lub pojutrze ide przedluzac wize.

@ jaco027 : moze tak bylo ale chyba juz nie jest wystraszyli sie Omicrona i lewych testow zagranicznych. Drugi test jet ewidennie umowiony z data i godzina w okreslonym wybranym punkcie w naszym przypadku szpital w Phuket Town. W systemie informatycznym widnieje pozycja drugiego testu aktualnie opisana jako 'oczekujaca' wiec moim zdaniem jak sie nie stawisz to Thailand Pass straci waznosc w polu gdzie obecnie widnieje 'valid' bedzie 'not valid' a co to spowoduje to juz nie wiem, raczej nie bede testowal takiej sytuacji jak i tak jest zaplacony, po co sie pchac w klopoty.

Ostatnio edytowany przez Julian.Wolf, 14 Lut 2022 19:08, edytowano w sumie 1 raz
 Relacje PM off
benedetti lubi ten post.

#263 PostWysłany: 14 Lut 2022 18:56 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@benedetti Jak byłem w 2021 na Phuket sandbox teoretycznie b obowiązek testu 7dnia. Ale juz na lotnisku mówili, że to niepotrzebne. Dali nam paczki do self-antigen test jakbyśmy chcieli sobie kiedys zrobic. Caly czas leżą w domu i czekają na lepsze czasy. Po 7 dniach bez żadnych problemów lót do BKK bez żadnych formalności. Coś w hotelu marudzili ze 7 dnia będą chcieli test, pomimo że obowiązku nieformalnie juz nie było. Ale ich olałem u było OK. Ale to chyba byli nadgorliwcy z Hiltona.... ;-)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.

#264 PostWysłany: 14 Lut 2022 19:22 

Zbanowany
Na wylocie z Monachium sprawdzano wszystkie zalaczniki, byl troche zgrzyt bo agent handlingowy poprosil o wszystkie zalaczniki, a na moje pytanie konkretnie o co mu chodzi troche sie obrazil i pozniej juz byl nadety. Zona na koncu mu zyczyla typowo po niemiecku ''milego weekendu' i troche wyluzowania w pracy' trzeba bylo widziec jego wsciekle oczy po takich zyczeniach. A konkretnie chodzilo mu o Thailand Pass, potwierdzenie zaplacenia testow, potwierdzenie hotelu z transportem, ubezpieczenia, aktualnego testu max. sprzed 72h, paszportow.

Przy wsiadaniu w DXB na lot do HKT obsluga bramki przed kontrola paszportu i karty pokladowej sprawdzaja Thailand Pass i porownywala z paszportem czy dane sie zgadzaja.
 Relacje PM off  

#265 PostWysłany: 15 Lut 2022 08:39 

@Julian.Wolf ciekaw jestem na ile Wam przedłużyli wizy.
Nam w immigration na Phuket powiedzieli, że przepisy się zmieniły i po 25.01(byliśmy 26.01:)) pierwsze przedłużenie tylko na 30 dni, a dopiero drugie może być na 60. Nawet próbowałem z „bardzo złą sytuacją covidową w Polsce”(wpisałem to w formularzu jako powód przedłużenia), ale niestety 30 dni i koniec. Pan Niemiec z obsługi nawet sobie zażartował na ten temat, coś tam pogadaliśmy jak lubi Polaków bo tacy pracowici itp, itd, ale wiza i tak tylko na 30 dni

Swoją drogą my zatrzymaliśmy się w Ibis Styles bo blisko po wizę, ale najlepsze to poranny bazar z jedzeniem na przeciwko hotel. Polecam, szczególnie, prawie na końcu po lewej od ibisa bułeczki na parze i zaraz za nimi, w środku pani sprzedająca khao soi. REWELACJA
A i jak będziecie, a będzie Wam smakowało to nie zapomnijcie na koniec powiedzieć „AROY AROY”(bardzo smaczne po tajsku)
 Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 15 Lut 2022 09:10 

Zbanowany
Z tego co przeczytalem na stronach rzadowych tailandzkich to jak visa on arrival jest na 30dni to tylko przedluzenie na 30dni, jesli byla wiza wystawiana w ambasadzie, konsulacie przed przyjazdem na 30dni lub wiecej to mozna odrazu na 60dni.
Teoretycznie braknie nam - 2-4dni wizy jesli dostaniemy kolejne 30 dni teraz ale zawsze mozemy zjechac wczesniej bilety sa 'open' wiec nie ma problemu.
My niewiele dalej bo Courtyard jest 200m dalej od tego Ibisa ;) kolo niego jest Robinson Market i tam wlasnie jest stoisko Thruemove gdzie SIM karte kupowalem.
 Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 15 Lut 2022 12:37 

@Julian.Wolf właśnie koło Robisona jest ten poranny market.
Obok też jest Cafe Amazon sieciówka, ale moim zdaniem, z bardzo dobrym espresso(35THB), polecam. Oczywiście jak na tą część świata.
Matcha red bean też warta uwagi

Oglądałem tego Courtyarda(ze sky baru i basenu w Novotelu dosłownie), ale Accor dawał akurat extra punkty :) za pobyt.
Swoją drogą za każdym razem jak przechodziliśmy obok Courtyarda to dosyć ciemno było w oknach
 Relacje PM off  

#268 PostWysłany: 15 Lut 2022 18:48 

Zbanowany
Ok, przedluzenie wizy zrobione na kolejne 30 dni wiec w sumie mozemy juz byc 60dni.

Obecnie przedluzaja jak wczesniej pisalem tylko 30 dni w przypadku jesli byla turstyczna 'on arrival'. Przedluzenie jest o kolejne 30 dni od daty konczoncej pierwsza wize, wiec mozna nawet isc drugiego dnia po przylocie robic przedluzenie i raze bedziecie mieli 60dni.

Co ciekawe moge isc po jutrze /jutro swieto/ i przedluzyc o kolejne 60dni /opcja jak narazie funkcjonuje do 25.Marca, dla tych co mieli 'on arrival' 30 dniowa wize i dostali rozszezenie o kolejne 30 dni/ wiec praktycznie bylo by w sumie 120dni.

Jesli chodzi o pozostanie w Tailandii dluzej niz data waznosci wizy to obowiazuja kary finasowe za kazdy dzien ponad waznosc Twojej wizy i ew. 'ban' na przyszly wjazd jesli sam sie stawisz na granice i deklarujesz ze chcesz wyjechac /dlugosc banu zalezy od przegiecia czasowego/, a jesli zlapia cie na terenie Tailandii i stwierdza ze masz nie wazna wize to deportacja i od reki conajmniej 5 lat zakazu wjazdu i 500THB za dzien /nie wiecej niz 20000THB/.

Ten Niemiecki poliglota /mowi po angielsku, niemiecku, hiszpansku, francusku i chyba flamancku/ tam pracujacy w informacji i rozdajacy numerki do kolejki jest troche chamski w stosunku do petentow taki typowy oschly niemiecki urzedas na emeryturze, siedzielismy kolo jego biurka prawie 3h wiec trocche nasluchalismy sie co mowil.

Drzwi do urzedu /pokoj 101 na poziomie ziemi na lewo od skodkow do urzedu/ zamykaja 30min przed zamknieciem biura aby wiecej petentow juz nie wchodzilo.
Na odwrocie formularza chca miec lokalny numer telefonu pod ktorym mozna sie skontaktowac z wami LUB moze byc was eMail. Platnosc tylko gotowka.
 Relacje PM off  

#269 PostWysłany: 16 Lut 2022 10:46 
Awatar użytkownika

złoty
W nawiązaniu do tego co pisał @Julian.Wolf, w DOH rzeczywiście dokładnie wszystko sprawdzali łącznie z tym, że gość liczył godziny od zrobienia testu. Przy transferze, to raczej decyduje wylot z miejsca startu, ale jeśli już na przesiadce byłoby powyżej 72h to pewnie musiałbym się tłumaczyć. Polecam więc tak robić test, żeby na transferze mieć poniżej tych 3 dni. Z drugiej strony nie polecam robić też testu na ostatnią chwilę, bo może wyjść nieważny/nierozstrzygający i duda zbita.

Siedzę 4. dzień na Phuket. Czekam tylko na drugi test i stąd spadam. Jak już wcześniej pisał kolega @jaco027, życie toczy się praktycznie normalnie, tylko mniej ludzi.
Bary zamykają o 23:00, gasną światła, przejeżdża policja, ale kilka klubów, które zapewne ma układ sponsorowany z władzami zamyka wejście, a w środku impreza na całego do rana. Wychodzi się tylnym wyjściem. 😄
Jeśli ktoś się nie załapał, to wszyscy wiedzą, że wystarczy się udać do King Konga w Bay Hill. Balanga jak za starych dobrych czasów.
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#270 PostWysłany: 17 Lut 2022 09:51 
Awatar użytkownika

złoty
Czekam na wynik drugiego testu. Próbowałem się w międzyczasie odprawić na Vietjeta ale trzeba przejść na stronie weryfikację covidową, która na tę chwilę jest dla mnie negatywna. Tak więc skleroza nie przejdzie, jeśli będzie się ktoś chciał stąd wydostać drogą powietrzną.
Na Phuket wczoraj 510 przypadków. Dzień w dzień rośnie. Ok. 1000 turystów trzymają w izolatoriach.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
Rockriderr uważa post za pomocny.

#271 PostWysłany: 17 Lut 2022 14:57 
Awatar użytkownika

Loty: 218
Kilometry: 548 334
@benedetti, to co widzisz jako "weryfikację negatywną" przy próbie odprawy w Thai VietJetAir wynika z faktu, że pod koniec stycznia zintegrowali oni swój system z tajskim ministerstwem zdrowia i w ten sposób dokonują wstępnej weryfikacji pasażerów przed odprawą w lotach domestic. Służy do tego apka Mor Prom (zielone tło z napisaem po tajsku i stylizowanym stetoskopem). VietJet zachęca do zainstalowania jej, aktywowania certyfikatu szczepienia w niej i tym samym dokonania weryfikacji w systemie. Z tym, że aby ją aktywować, trzeba posiadać tajskie ID. Odpadamy więc, a skoro nie mamy Mor Prom to weryfikacja, i co za tym idzie odprawa online w VietJet, nigdy nam nie przejdzie (przynajmniej na razie). 28-go stycznia leciałem tu lokalnie i jeszcze przeszło bez apki, a 31-go już nie. Pojawia się tam jednak info, że zapraszają do odprawy na lotnisku, co oczywiście przechodzi szybko i bezproblemowo - choć myślę że sprawdzają tam czy zakończyłeś swoje procedury wjazdowe.
benedetti uważa post za pomocny.

#272 PostWysłany: 17 Lut 2022 14:59 
Awatar użytkownika

złoty
@t0m Przy weryfikacji pasażera pojawia się info, że nie spełniłem wymagań covidowych. Zobaczymy czy się to zmieni po otrzymaniu wyniku, ale całkiem możliwe, że tak jak piszesz - trzeba się będzie odprawić na lotnisku.
t0m uważa post za pomocny.

#273 PostWysłany: 17 Lut 2022 15:54 

Loty: 16
Kilometry: 38 298
Orientuje sie ktoś jak wyglada sytuacja w przypadku pozytywnego testu na miejscu u 1 lub 2 osób ?

Rozdzielają i (pozytywa) kierują do szpitala/izolacji ?
 Relacje PM off  

#274 PostWysłany: 17 Lut 2022 16:07 
Awatar użytkownika

złoty
@lukaszgospo Masz info z pierwszej ręki od kolegi @ormo na ostatnich stronach wątku.

#275 PostWysłany: 17 Lut 2022 17:46 
Awatar użytkownika

złoty
A ja dam niedługo znać, bo jest pozytywny drugi jest. Jednak prawa Murphiego działają.
Zero jakichkolwiek objawów i antygen negatywny. Ech.

#276 PostWysłany: 17 Lut 2022 20:10 
Awatar użytkownika

Loty: 218
Kilometry: 548 334
benedetti napisał(a):
@t0m Przy weryfikacji pasażera pojawia się info, że nie spełniłem wymagań covidowych.

No tak właśnie piszą, kiedy próbuje się odprawy online nie będąc zarejestrowanym w apce w Mor Prom. Chociaż teraz nie dam głowy, czy czasem nie dotyczy to jedynie lotów startujacych z Suvarnabhumi. Bo co prowincja/lotnisko to inny obyczaj tu. Np. w Chiang Rai wymagali magicznych, niebieskich pieczątek na karcie pokładowej. W Udon Thani w grudniu sprawdzali certyfikaty szczepień po wylądowaniu, a teraz już nie. Nie da rady nadążyć za nimi. Ech, Tajlandia... :D
benedetti lubi ten post.

#277 PostWysłany: 17 Lut 2022 20:27 

złoty
@benedetti, a nie można zrobić powtórki testu wzorem naszych sportowców?,
To wszystko jednak mnie upewnia, że dobrze zrobiłem nie spiesząc się do bkk, jak nie poluzują to mnie tam nie zobaczą :(
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#278 PostWysłany: 17 Lut 2022 20:29 
Awatar użytkownika

złoty
@kostek966 Na razie kazali mi zostać w pokoju i mają dzwonić rano. Będę relacjonował. 😉 Na pewno będę chciał jak najszybciej powtórzyć test, chyba że faktycznie zacznę się czuć chory albo antygen w końcu jakiś wyjdzie dodatni. Pewnie jest jakaś mała szansa, że małe tajskie rączki coś pozamieniały. 😂
PS QR jest flex, więc to kolejny plus dzisiejszego dnia. 😁
2 ludzi lubi ten post.

#279 PostWysłany: 18 Lut 2022 03:02 

Zbanowany
-- 18 Lut 2022 01:53 --

U mnie i zony 'notdetected', szkoda ze @benedetti bedzie krolikiem doswiadczalnym i informatorem co jak ma sie pozytywny.
No ale kazdy jadac wie na co sie pisze i postepuje wg. wlasnego uznania.

Nawet jestem zadowolony ze nie poszlismy do tego FourPointsa na Phuket tylko wybralismy ten miejski Courtyard Phuket - tam ryzyko bylo by wieksze 620pokoji i duze oblozenie kontra 238pokoi i malutkie oblozenie. Nawet w samolocie wybieralismy pierwsze rzedy aby byc na poczatku nawiewu z klimatyzacji na danym obszarze kabiny, unikalismy na miejscu atrakcji gdzie kontakt bylby z ludzmi wiekszy, ot tak dwa dni odespanie jet lagu, spacerki po miescie, basen na tarasie i silownia gdzie w zasadzie bylismy sami, kolacja w pustej hotelowej restauracji. W samolocie caly czas oprocz posilkow w FPP2 maseczce a na miejsu w chirurgicznej nawet w tym biurze immigracyjnym przesiedzielismy te bite 3h w maseczkach. Teraz pozostalo 57dni wakacji i grzywna na granicy za przekroszenie o pare dni pobytu rozszezonej wizy jak sie przywala o te 3 dodatkowe dni bez wizy.

Image

-- 18 Lut 2022 02:02 --

@ kostek966 : oczywiscie ze mozesz zrobic dodatkowe testy do woli ile chcesz, ale placisz z wlasnej kieszeni.
To raczej dluzej bedziesz musial siedziec w domu bo raczej testy na przylotach pozostana dluzej na swiecie.
To jest juz 'poluzowane' i akceptowalne do przyjazdu naszym zdaniem, ale coz to tylko nasza opinia.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#280 PostWysłany: 18 Lut 2022 03:16 
Awatar użytkownika

złoty
Ja cała podróż w podwójnej FFP2 przez całą, 24 godzinną podróż. Mi to nawet bardzo nie przeszkadza, tylko uszy bolą. 😅 Na miejscu niestety odwiedziłem kilka barów i to był zapewne błąd, choć i tak jako jeden z niewielu zdejmowałem maskę tylko łyknąć tonik. No i putinowcy szczepieni zapewne Sputnikiem. 😉 Ja generalnie staram się uważać, przez dwa lata epidemii nie złapałem Sarsa. I do tego trzy szczepienia. Omikron… Czytałem artykuły, że na dzisiejszy stan epidemii testy PCR z CT40 są w zasadzie zbyt czułe i trochę bez sensu jest testowanie takimi osób bez objawów, bo wykrywa ilość wirusa, która nie pozwala nawet na przenoszenie. Ale znałem ryzyko i trzeba to zaakceptować.
Dalej zero objawów poza nerwicą i cholernym smutkiem za tym, że mi właśnie dokładnie w tym momencie odleciał HKT-CEI. :(
Przy okazji wielkie podziękowania dla kolego @ormo za cenne wskazówki.
2 ludzi lubi ten post.

[ 363 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 19  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości