Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:03 

Rejestracja: 25 Paź 2014
Posty: 11
Witam,

Pytanie do osob, ktore podrozowaly po Azji nieco dluzej, bez z gory ustalonego planu:

-jak wyglada kwestia przelotu do Tajlandii i wystawienia wizy turystycznej w momencie gdy nie mamy zakupionego lotu powrotnego?

Poki co mamy z dziewczyna lot w jedna strone - do Tajlandii. Kiedy i skad bedziemy wracac - okaze sie w ciagu kolejnego miesiaca. Na roznych forach i stronach czytalem rozne opinie - jedni pisza ze musieli udowodnic swoj wylot z Tajlandii, potwierdzeniem zakupienia biletu wyjazdowego - jeszcze przed wylotem do tego kraju.
Czy rzeczywisci przewoznik lub celnicy wymagaja okazania takiego potwierdzenia przed wpuszczeniem do samolotu/wystawieniem wizy ? Czy wystarczy tlumaczenie, ze opuszczamy Tajlandie droga ladowa do sasiednich krajow i ze nie mamy jeszcze kupionego biletu ?
Ktos z Was mial jakies przygody zwiazane z tym tematem ?

Dziekuje za wszelka pomoc:)
Pozdrowienia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:16 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Wiele razy bylem w tajlandi i nikt nigdy nie sprawdzal mi biletu powrotnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 248
Loty: 123
Kilometry: 225 678
niebieski
Nic nie musisz udowadniać i pokazywać, nie spotkałem się aby ktokolwiek tego wymagał w Tajlandii.
_________________
http://www.wedrownywilk.pl/ .
Góra
 Profil Relacje PM off
Nismo uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:24 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 194
Loty: 554
Kilometry: 896 619
niebieski
Również wiele razy byłem w tamtym rejonie i nigdy nie spotkałem się żeby okazać bilet wyjazdowy z Tajlandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Paź 2015 21:26 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
Na 3 wjazdy nikt mnie o bilety nie pytał, ale za to pogranicznik chciał, abym okazał potwierdzenie rezerwacji hotelu. Odpowiedziałem, że nie posiadam, więc mnie nie przepuścił i oddelegował do pokoju swojego przełożonego. Tam dopiero wyjaśniłem, że znajdę nocleg na miejscu, po czym dopiero dostałem pieczątkę w paszporcie.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Nismo uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 29 Lis 2015 22:11 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
No to ja się wyłamię, bo mnie akurat pytali o bilet powrotny. Lot OW Hongkong-Chiang Mai i pani podczas odprawy poprosiła mnie o pokazanie biletu wyjazdowego z Tajlandii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Lis 2015 17:15 

Rejestracja: 29 Lis 2015
Posty: 13
Przylecialem 3 tygodnie temu i o nic nie pytali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Lis 2015 18:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Mar77 napisał(a):
No to ja się wyłamię, bo mnie akurat pytali o bilet powrotny. Lot OW Hongkong-Chiang Mai i pani podczas odprawy poprosiła mnie o pokazanie biletu wyjazdowego z Tajlandii.

Bo właśnie o to najcześciej pyta przewoźnik przy odprawie szczególnie jak lecisz na OW. Ja wylatujesz z Europy to raczej rzadkość, natomiast np. w Japonii Air Asia przy bilecie w jedną stronę zawsze pytają - jeśli nie masz, udowadniasz iż posiadasz środki na zakup i to wszystko (wystarczy że karty kredytowe pokażesz to się odczepią).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Lis 2015 18:24 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Być może udowodnienie posiadania środków na zakup wystarczy, a być może nie. Kiedy leciałem Tigerair z Singapuru do Indonezji również zostałem poinformowany podczas odprawy, że muszę posiadać bilet na wylot z Indo, a kiedy stwierdziłem że go nie mam zostałem odesłany do stanowiska Tigera po zakup biletu powrotnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 30 Lis 2015 22:25 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Miesiąc temu lecialam Tigerem z Singapuru do Bali i nikt nas o bilet nie pytał. Nie ma reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 30 Lis 2015 22:34 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Bali chyba nalezy do Indonezji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 30 Lis 2015 22:54 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
aviel napisał(a):
Miesiąc temu lecialam Tigerem z Singapuru do Bali i nikt nas o bilet nie pytał. Nie ma reguły.

Jak widać nie ma. Raz zapytają, innym razem nie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Gru 2015 00:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2013
Posty: 292
Loty: 217
Kilometry: 450 288
niebieski
bylem w zeszlym tygodniu w tajlandi. przy wjezdzie trzeba bylo wypelnic deklaracje wjazdowa jak i wyjazdowa w ktorej musialem podac numer lotu itp jesli zostawilbym puste miejsce pewnie by sie doczepili .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 01 Gru 2015 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
jacek96 napisał(a):
Bali chyba nalezy do Indonezji :)

W Indonezji okazywanie biletu powrotnego (oficjalnie wymaganego) traktowana jest poważniej i stosunkowo często jest to sprawdzane. Zdarza się to zarówno na odprawie, jak i po przylocie przy immigration. Również przedłużenie wizy indonezyjskiej wymaga biletu powrotnego.
W Tajlandii praktycznie nigdy o to nie pytają, przekraczałem tą granicę lądowo, morsko i lotniczo wiele razy i nigdy się nie zdarzyło. Oficjalnie również tutaj wymagany jest bilet powrotny. W sytuacji podbramkowej (bardzo mało prawdopodobnej) można:
- Okazać kartę płatniczą jako potwierdzenie środków na zakup biletu
- Jeśli dalej ktoś się uczepi to:
- Kupić jakikolwiek bilet Air Asia, Malindo, Tiger, JetStar itp.
- Kupić bilet na autobus do Malezji - chociażby na http://www.busonlineticket.com/ na trasie Hat Yai - Butterworth czy Penang. Czemu tak? Bo kosztuje 40 zł, a bilety do Malezji to jedyne jakie znam na transport lądowy jakie można kupić on-line. Do Kambodży czy Laosu już nie bardzo da się przez internet. Koleje Tajskie również mają zawieszoną internetową sprzedaż biletów.

Tak więc lecieć, nie przejmować się i będzie dobrze :)

P.S
Nieco inaczej jest gdy przebywaliśmy wcześniej w Tajlandii długoterminowo, na długiej wizie turystycznej i robiliśmy wiele razy visa run. Wtedy pogranicznik tajski może nawet odmówić wydania darmowej wizy i upierdać się przy posiadaniu wizy z ambasady. Przy wyjazdach typowo turystycznych po tym rejonie nie jest to jednak problemem, chyba, że chcemy w Tajlandii zostać dajmy na to pół roku.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 01 Gru 2015 10:38 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
bora4 napisał(a):
bylem w zeszlym tygodniu w tajlandi. przy wjezdzie trzeba bylo wypelnic deklaracje wjazdowa jak i wyjazdowa w ktorej musialem podac numer lotu itp jesli zostawilbym puste miejsce pewnie by sie doczepili .

Skad ta pewnosc?
Przy wjezdzie podaje sie nr dolotu, a dopiero przy wylocie-nr wylotu.
Nie dorabiaj teorii zbednej.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 01 Gru 2015 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Potwierdzam, nie ma koniecznoci wypelniania tych danych dla karty wyjazdowej (departure) przy wjezdzie i nikt sie nie czepia.
Jezeli wyjezdzamy autobusem to zostawiamy puste lub wpisujemy numer autobusu PRZY WYJEZDZIE.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Gru 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
jacek96 napisał(a):
bora4 napisał(a):
bylem w zeszlym tygodniu w tajlandi. przy wjezdzie trzeba bylo wypelnic deklaracje wjazdowa jak i wyjazdowa w ktorej musialem podac numer lotu itp jesli zostawilbym puste miejsce pewnie by sie doczepili .

Skad ta pewnosc?
Przy wjezdzie podaje sie nr dolotu, a dopiero przy wylocie-nr wylotu.
Nie dorabiaj teorii zbednej.

na immigration card jest numer przylotu, co nie zmienia faktu, że teoretycznie trzeba mieć potwierdzenie planu wyjazdu z kraju
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Gru 2015 21:50 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4039
złoty
Teoretycznie trzeba miec tez srodki na kazdy dzien pobytu, a nawet teoretycznie pogranicznik moze odmowic Tobie wjazdu do kraju, chocbys mial plan powrotu, oraz tysiace $ w gotowce i na zlotych kartach.
Praktycznie-na szczescie- wszystko odbywa sie bez problemow, wiec przestancie sie nakrecac.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 18 Wrz 2022 20:29 

Rejestracja: 17 Lip 2016
Posty: 43
Hej, wybieram się do Tajlandii za 2 dni i zastanawiam się czy faktycznie potrzebny jest mi bilet na wyjazd z kraju? Czy ktoś z Was ostatnio leciał do Tajlandii i miał sprawdzane czy takowy bilet posiada?

Zastanawiam się na ile jest to martwy przepis, a na ile zależy od humoru osoby która kontroluje na lotnisku i czy kupić najtańszy bilet na wylot z Bangkoku i najwyżej później przebukować go...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 18 Wrz 2022 20:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
przylot-do-tajlandii-koniecznosc-okazania-biletu-powrotnego,1115,81825

Inna opcja, to zakupienie najtanszego biletu kolejowego z Hat Yai do Padang Besar

https://12go.asia/en/travel/hat-yai/pad ... on=forward
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group