Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 10 Mar 2022 12:03 

Rejestracja: 18 Kwi 2016
Posty: 2
Czesc. Pytanie czy lecac KLM z przesiadka w AMS z BKK trzeba robic jakies testy na powrot? Kojarzycie temat?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#322 PostWysłany: 16 Mar 2022 17:08 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 64
Informacja odnośnie wjazdu na warunkach test&go po 7 marca.
Lot na trasie KRK - HEL - BKK , przy check in sprawdzane wszystkie wymagane dokumenty (thaipass, paszport covid, test PCR, ubezpieczenie, rezerwacja na pierwsza noc)
W HEL to samo przed wejściem do gate.
W BKK podczas przejścia do immigration chyba 3 razy pokazywaliśmy dokumenty, wszystko sprawnie i szybko.
Po przejściu kontroli paszportowej, podchodzi się do stanowiska ze swoim hotelem i czekasz na transfer.
W drodze do hotelu, zatrzymujesz się na test PCR - drive thru (przez oknom samochodzie), na wynik czekaliśmy 6h, dodatkowo w hotelu otrzymaliśmy zestaw do samodzielnego zrobienia testu antygen.
Test wykonaliśmy już w hotelu na Phuket (w 5 dniu). Wyniki dostarczone na recepcje, zrobili zdjęcie i przesłali dalej.

BKK - HKT, przy check in tylko paszport covid
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#323 PostWysłany: 22 Mar 2022 15:43 

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 27
https://thethaiger.com/news/national/to ... -by-june-1

Cytuj:
Under the ministry’s plan (which still needs approval)…

April 1 – Travellers entering Thailand under the Test & Go and Sandbox scheme do not need a pre-departure PCR test. ** The CCSA announced this on March 18, but a spokesperson says the plan to scrap the pre-departure test requirement still needs confirmation and it has not yet been published in the Royal Gazette.
May 1 – The on-arrival Covid-19 test changed from a PCR test to an ATK, allowing results within minutes and no need to isolate in a hotel room on Day 1.
June 1 – All entry restrictions lifted for fully vaccinated travellers.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#324 PostWysłany: 30 Mar 2022 21:09 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 29
A co w przypadku jeśli mam przyjęte 2 dawki szczepionki ( druga dawka w czerwcu 2021) więc mam nieaktualny paszport ( zgodnie z naszymi przepisami - został skrócony) muszę przyjąć 3 dawkę czy mogę lecieć na nieważnym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 30 Mar 2022 22:06 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
Czy ktoś ma sprawdzoną informację czy od 1 kwietnia aby wjechać do Tajlandii ciagle muse wcześniej uzyskać Thaipass? Zastanawiam się bo chciałem jechać 4 kwietnia, a nie występowałem i nie wiem czy zdążę uzyskać. Bo rozumiem, ze zmiana z 1 kwietnia 2022 oznacza tylko likwidacje pre-testu. Reszta, czyli wymogi ubezpieczenia, testów 5 dnia ciagle aktualna. Oficjalne informacje ciagle obejmuje stan na teraz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 30 Mar 2022 22:34 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
TP od 1 kwietnia wciąż wymagany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 31 Mar 2022 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2017
Posty: 105
Loty: 179
Kilometry: 397 505
Hej,

czy ktoś leciał albo rozważał transfer w BKK?
Wybieram się do Kambodży, na osobnych biletach (WAW-BKK i osobno BKK-PNH), bagaż podręczny. Kambodża wymaga tylko 2 dawek szczepienia. Teoretycznie przy tranzycie w BKK potrzebne mi tylko ubezpieczenie covid, nie muszę się rejestrować w Test&Go, test przed wylotem też już od jutra skasowany. Zastanawiam się, czy tak jest naprawdę, czy jednak może mnie spotkać jakaś niespodzianka przy boardingu ;) Ktoś to ostatnio ćwiczył?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 31 Mar 2022 15:00 

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 27
Na chwilę obecną nie unikniesz nocki w BKK, nawet z samym bagażem podręcznym.

Cytuj:
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g1-i10702-k13764035-o20-Current_self_transfer_at_Bangkok_airport-Air_Travel.html
Góra
 Profil Relacje PM off
malgo1987 lubi ten post.
malgo1987 uważa post za pomocny.
 
      
#329 PostWysłany: 02 Kwi 2022 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 267
Kilometry: 655 634
Dziś mój drugi już wjazd do Tajlandii według procedury Test&Go. Po trzech tygodniach na Filipinach przyleciałem właśnie z MNL do BKK. Jedyne, co obecnie jest sprawdzane, zarówno przed wylotem jak i po wylądowaniu, to Thailand Pass. Po prostu wychodzą ze słusznego założenia, że jak dostałeś Thailand Pass, to masz wszystko. Od wczoraj nie trzeba już też robić testu przed wylotem. A jako, że jest to bardzo świeża regulacja, to obawiałem się tu potencjalnie drobnego zgrzytu - zwłaszcza po stronie Filipińskiej (kto bywał w tym kraju, ten wie o czym mówię :mrgreen:) - ale o dziwo odbyło się wszystko gładko i bez pytań o test.
Ogólnie, widać już też znacznie większe rozluźnienie i nie ma takiego zadęcia, jak jeszcze w grudniu. Idzie szybko i sprawnie, nawet bez siadania na krzesełka - ot, dodatkowe okienko (ale wpływ mógł mieć też fakt, że mól lot był w połowie pusty) . Potem granica i dalej już jak wcześniej: czyli elegancki van do hotelu z przystankiem przy szpitalu na test. Teraz mam 12 godzin na przemyślenia o życiu... :lol:
Tak więc, powoli, powoli, ale normalnieje nam podróżowanie. I fajnie, że Tajlandia wzięła na siebie rolę lidera w regionie, który pokazuje innym, że można.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 02 Kwi 2022 18:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Jak widać powoli wracamy do normalności, ale kończąc moje tegoroczne tajskie przygody, mogę napisać, że w razie "najgorszego" mogę w 100% polecić TU Europa. Zwrócone wszystkie koszta (zakwaterowanie, wyżywienie, nawet pierwszy wcześniej opłacony nocleg, w którym spędziłem pierszą dobę po wykryciu Sarsa).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 08 Kwi 2022 00:20 

Rejestracja: 28 Wrz 2021
Posty: 3
Cześć,
wybieramy się ze znajomymi niedługo do Tajlandi z Niemiec przez Singapur i mam pytanie na temat Test and GO, czy musimy mieć zarezerwowane pokoje per osoba czy możemy "wrzucić" się do jednego pokoju?

Drugie pytanie czy z powodu tego, że lecimy przez singapur sa jakieś inne wytyczne (oprócz testu antygenowego potrzebnego w Singapurze)?

ktoś coś może doradzić w tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 08 Kwi 2022 15:47 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Tajlandia ma znieść poprzylotowe testy PCR i obowiązkowe rezerwacje w hotelu po przylocie. Wreszcie :)

https://www.straitstimes.com/asia/se-as ... st-tourism
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#333 PostWysłany: 08 Kwi 2022 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2230
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Jeśli od 1.06 to już było.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 08 Kwi 2022 16:13 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Od 01.05 więc może jeszcze nie było :) artykuły w różnych mediach z dzisiejszą datą ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#335 PostWysłany: 11 Kwi 2022 20:28 

Rejestracja: 16 Gru 2017
Posty: 29
Orientuje się ktoś ile czasu obecnie czeka się na thailand pass?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 11 Kwi 2022 21:49 

Rejestracja: 24 Maj 2021
Posty: 3
Mój mąż dostał akcept po niecałej dobie, ja po 1,5 dnia. Wyrabialiśmy tydzień temu.

A mam pytanko czy ktoś z was leciał ostatnio do Tajlandii z biletem w jedną stronę? Czy przepuszczą nas jeżeli nie mamy biletu wylotowego czy lepiej sobie ogarnąć jakąś rezerwację przed wylotem do BKK?


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 11 Kwi 2022 23:17, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 16 Kwi 2022 12:53 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
https://www.thetimes.co.uk/article/bang ... -fttgqtmtr

Latanie do Tajlandii nadal nie jest bez ryzyka, niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 17 Kwi 2022 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4088
HON fly4free
Za to mozna +/- 7 dni od oryginalnej daty na Thaildand Pass:
"Now, Thailand is extending the Thailand Pass validity effective April 18, 2022. As a result, you can arrive 7 days EARLIER or LATER than the indicated entry date on the QR code (you can scan and see what is included on the QR code). Previously, you were not allowed to enter earlier but were allowed up to a couple of days later in case of flight changes and cancellations."
https://loyaltylobby.com/2022/04/17/tha ... l-18-2022/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 22 Kwi 2022 10:09 

Rejestracja: 15 Maj 2014
Posty: 27
https://www.lifestyleasia.com/sg/uncate ... -tourists/
https://thethaiger.com/news/national/br ... t-optional
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#340 PostWysłany: 22 Kwi 2022 12:09 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
TLDR: Tajlandia otwarta (bez cyrków po przylocie) od 1 maja 2022 :)
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group