Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 04 Gru 2021 15:01 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
malaj-nie klep hoteli. dowiedz sie dokladnie czy wejdziesz na poklad Scoota w Berlinie- jest niezly burdel. Wielku Polakow odbijalo sie od check-in w BER ze wzgledu na kraj szczepienia lub nie mogli udowodnic ze ostatnie 14 dni spedzili w zielonej strefie. Na Twoim miejscu martwilbym sie o SIN a nie BKK
Góra
 Profil Relacje PM off
malaj lubi ten post.
 
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#142 PostWysłany: 04 Gru 2021 15:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ci co kupili meldunek w DE w porę, lecą bez problemów, reszta kończy swoją podróż w BER na landside. Meldunki to teraz gorący towar :lol:
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#143 PostWysłany: 04 Gru 2021 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
Szczepienia się nie boję (https://www.channelnewsasia.com/singapo ... 19-2340016)

Gorzej z tymi 14 dniami w Państwie VTL.
W mailu od scoota jest napisane tak:

Passengers travelling under the VTLs must meet all eligible VTL requirements which include:
Having a 14-day travel history in any VTL country, any country/region in Category I of Singapore Ministry of Health’s Country/Region Classification for Border Measures and/or Singapore before departure on the VTL flight. The travel history can be a combination of both Singapore and the VTL country.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 04 Gru 2021 16:50 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
malaj napisał(a):
Czy ktoś wie czy nadal w BKK testy są wykonywane na lotnisku? Zastanawiam się czy w Test&Go muszę kupować pakiet hotel+test na Agodzie za 200€. Ceny szalone.
Analizując warunki podane tutaj: https://tp.consular.go.th/en/plan jest w sumie jasno napisane że hotel ma być SHA Extra+ z testem PCR, stąd moje pytanie.

Komentarze pod artykułem https://www.fly4free.pl/tajlandia-otwar ... -wjazdowe/ sugerują że wystarczy hotel SHA lub SHA+, a test do zrobienia na lotnisku. Jak jest faktycznie w tej chwili?


Test robisz i wykupujesz w pakiecie z hotelem + w pakiecie przejazd . Nie ma testów na lotnisku BKK ( takie info od znajomych, wrociliz Tajlandii) o ile nic się nie zmieniło ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
malaj uważa post za pomocny.
 
      
#145 PostWysłany: 04 Gru 2021 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Cze 2013
Posty: 414
niebieski
A co myślicie o tym sformułowaniu?

Travellers must not have any travel history outside of Singapore or VTL countries in the past 14 days to be eligible for the VTL flights.

źródło: https://www.flyscoot.com/en/announcemen ... ce=chatbot

sorry za mieszanie wątków
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 04 Gru 2021 17:31 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Generalnie przechlapana. Przekladaj jak mozesz na nastepny rok , bo teraz nie polecisz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 05 Gru 2021 12:29 

Rejestracja: 16 Gru 2017
Posty: 29
25.12 lecę z rodziną na Phuket, wylot Qatar z WAW więc raczej nie powinno być problemu jak z Berlinem.

Ale chciałem zapytać o ubezpieczenie którego wymagają, ktoś poleca jakieś konkretne? Jak najtaniej raczej dla rodziny 2+3. Albo gdzieś szukać najlepiej? W pl czy szukać poza?

Z góry dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 06 Gru 2021 23:04 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Wynóg testu PCR RT w ciągy 72h. Jest to liczone od wejścia do samolotu czy planowanego przekroczenia granicy Tajlandii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 07 Gru 2021 09:48 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Myślę, że szybciej byś znalazł sam informację niż napisał i czekał tutaj na odpowiedź .

Ze strony ambasady:
Cytuj:
Travellers need negative RT-PCR test result issued within 72 hrs. before departure
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#150 PostWysłany: 15 Gru 2021 17:35 

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 6
Jak wygląda sytuacja z podróżą do Tajlandii w przypadku lotu z przesiadką? Konkretnie lot Warszawa -> Amsterdam -> Bangkok? Czytałem, że niektórzy mieli problemy i nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu do Bangkoku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#151 PostWysłany: 17 Gru 2021 12:36 

Rejestracja: 10 Sie 2015
Posty: 64
A jaki był powód? Leciałem 3 tygodnie temu z przesiadką w Helsinkach. Bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 17 Gru 2021 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 267
Kilometry: 655 634
mulec napisał(a):
Jak wygląda sytuacja z podróżą do Tajlandii w przypadku lotu z przesiadką? Konkretnie lot Warszawa -> Amsterdam -> Bangkok? Czytałem, że niektórzy mieli problemy i nie zostali wpuszczeni na pokład samolotu do Bangkoku.

Chyba głównie Scoot coś stwarza(ł?) przy lotach z Berlina... A ja właśnie przed chwilą dotarłem do obowiązkowego hotelu SHA++ (procedura Test&Go), po jak najbardziej przesiadkowej podróży WAW-DOH-BKK. Całość miło, sympatycznie i sprawnie. Jedynie przy kontroli paszportowej w BKK spotkałem się z zaskakującym mnie (i jak zauważyłem, kilka innych osób też) pytaniem, gdzie się zatrzymam po tej jednej, obowiązkowej nocy. Nie bookowałem nic na zapas, bo hoteli jest mnóstwo dostępnych od ręki, więc założyłem, że zrobię to, jak już będę wiedział, że test na miejscu jest negatywny. Pan pogranicznik starał się nie rozumieć jednak żadnego wyjaśnienia po angielsku, jedynie w kółko powtarzając "what is the next hotel?" :P Dobrze, że to nie moja pierwsza wizyta w Tajlandii, więc z pamięci podałem nazwę jakiegoś innego hotelu w którym się kiedyś zatrzymywałem, i to go już zadowoliło. Warto więc ewentualnie coś mieć w zanadrzu na tę okoliczność. :) Reszta zupełnie bezproblemowa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#153 PostWysłany: 17 Gru 2021 19:14 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
tOm a jak sytuacja na miejscu? Wszystko otwarte? Duzo turystow? Jak z maseczkami - wymagane?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 19 Gru 2021 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 17 Gru 2021 19:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 267
Kilometry: 655 634
Kian napisał(a):
tOm a jak sytuacja na miejscu? Wszystko oywarte? Duzo turystow? Jak z maseczkami-wymagane?

Dopiero dziś przyleciałem i już ciemno było, więc wiele nie powiem jeszcze. :D Ale za oknem hotelu, z którego dziś jeszcze nie wolno mi wyjść, restauracja grała muzę na full do samej północy. WIęc raczej chyba w miarę normalnie. Ale więcej będę mógł napisać po kilku dniach..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#155 PostWysłany: 17 Gru 2021 20:13 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
t0m, mam pytanie: czy z rezerwacją hotelu dostałeś potwierdzenie zrobienia testu?
Ja mam rezerwację(Hilton) przez ich stronę, ale żadnego potwierdzenia testu nie ma. Na mojego mejla do hotelu jeszcze odpowiedzi nie mam.
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 17 Gru 2021 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 267
Kilometry: 655 634
foodtravel.pl napisał(a):
t0m, mam pytanie: czy z rezerwacją hotelu dostałeś potwierdzenie zrobienia testu?
Ja mam rezerwację(Hilton) przez ich stronę, ale żadnego potwierdzenia testu nie ma. Na mojego mejla do hotelu jeszcze odpowiedzi nie mam.
Dzięki

Ja też robiłem rezerwację bezpośrednio przez stronę hotelu i tam powinna być do wyboru opcja z procedurą Test&Go (1 doba, czyli 24 godziny elastyczne, tzn. nie liczą się czasy zameldowania/wymeldowania + test pcr) albo bez niej. Akredytowane hotele nie są bowiem przyznaczone wyłącznie dla tego typu gości; tam można też brać i zwykłe noclegi na ogół. Dlatego ważne, żeby wybrać właściwy pakiet. I dlatego też olałem Agody i Bookingi, a wolałem dogadać się bezpośrednio z hotelem. Pisałem do nich też jeszcze żeby się upewnić czy taxi jest w cenie, bo tego już na stronie nie napisali. Potwierdzili, że tak, no to kupiłem. Wtedy proszą o kopię paszportu i certyfikat szczepienia, bo musza to wszystko wprowadzić do swojego systemu. Po wszystkim dostajesz Confirmation Letter - jeden z elementów układanki potrzebny do uzyskania Thailand Pass. :)
PS. Kurcze, prawie 2:00 w nocy już, a ja tu siedzę i piszę... Jetlag twój wróg! hehe
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#157 PostWysłany: 18 Gru 2021 19:14 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
To jak to teraz wygląda ? PCR przed wylotem z Polski plus kolejny PCR w wyznaczonym miejscu i oczekiwanie w hotelu tak ? I później bajlando ? Jaki jest koszt tego testu w Tajlandii ? Muszę zrobić wstępny kosztorys zanim kupię bilety :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 19 Gru 2021 05:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2017
Posty: 23
Loty: 267
Kilometry: 655 634
Bartek Barszczewski napisał(a):
To jak to teraz wygląda ? PCR przed wylotem z Polski plus kolejny PCR w wyznaczonym miejscu i oczekiwanie w hotelu tak ? I później bajlando ? Jaki jest koszt tego testu w Tajlandii ? Muszę zrobić wstępny kosztorys zanim kupię bilety :)

Tak, jeden test PCR w Polsce na max 72h przed odlotem (albo jesli składasz połączenia różnymi liniami - co w dzisiejszych czasach jest niewskazane, ale przyznam się, że sam tak robiłem ;) - to wtedy 72h nie może zostać przekroczone zanim wsiądziesz na pokład docelowego przewoźnika, który zawiezie Cię do Tajlandii).
I tak, w Talandii, w pakiecie który kupisz musi byc drugi test PCR. Koszt całego pakietu (1 doba + PCR + taxi) zależy od hotelu, ale wydziałem ceny jakoś od 4500 do 7000 baht, drogie hotele może i więcej. I dokładnie tak jak piszesz, czekasz na wynik i bajlando. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Bartek Barszczewski uważa post za pomocny.
 
      
#159 PostWysłany: 20 Gru 2021 09:41 

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 130
Dzięki t0m, wszystko z hotelem załatwione
U mnie chcieli ksero paszportów i numer lotu. O certyfikat hotel nie prosił. Po opłaceniu pakietu przysłali potwierdzenie

@Bartek Barszczewski a takie ceny przysłali za test i transport z lotniska do hotelu(obowiązkowy):

„please see enclosed for your further process charge of 1 days test and go package

Covid test 2600 x 2 persons = THB 5,200 net
Toyata camry airport pickup (2 pax maximum) = THB 2,000 net”
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 20 Gru 2021 10:07 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 211
Loty: 14
Kilometry: 90 771
niebieski
Richard Barrow pisze, że mozna spodziewać sie anulowania procedury Test&Go w zwiazku z pojawieniem się omikrona. Oznacza to powrót do kwarantanny dla turystów.
https://www.facebook.com/story.php?stor ... 4288176713
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
benedetti uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group