Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 13 Lis 2021 14:40 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Kilka informacji o wjezdzie do Tajlandii. Lot KLM POZ-AMS-BKK. KLM dal d...w AMS nie znaja do konca nowych przepisow wjazdowych i nie akceptuja Sandbox 7 days w blue zones poza Bangkokiem pomimo, ze jest to mozliwe i pomimo, ze mialem wszystkie papiery i dodatkowe potwierdzenie mailem z Bangkok Airporth Authority na pismie, ze transit w w BKK jest mozliwy. I ze dalej immigration clearance bedzie w Phuket. Wielka D... denied boarding w AMS. Nie tylko ja, ale tez kilku innych klientow i np. jedna Niemka, ktora wiezdzala na zasadnie Koh Samui pass. Po 2h przeciaganiu liny w koncu wszyscy dostali jakies bilety na nowe loty nastepnego dnia. Ja na AMS-SIN-HKT.
Niemka ponownie na ta sama trase tylko ze dzien pozniej. Inni rozne inne kombinacje wjazdowe. Ogolnie w KLM nie do konca ogarniaja nowe zasady wjazdu po 1 XI '21 i cytuja warunki wjazdu z pazdziernika, itd...Wola nie wpuscic na poklad pomimo tego ze nawet srawdzanie w TIMATICu na lotnisku przed gatem niewykluczylo chyba nikomu jego trasy. No coz. Wiele osob z kolejki liczy na 600EUR z EU261
Lot AMS-BKK juz LF 80%. Wszyscy chyba obecnie wala do Bangkoku. Natomiast lot AMS-SIN LF <10%. @boots miejsca lezace w economy - 10 rzedow :-)
Sam dolot i przesiadke w SIN opisalem w watku dot. Singapuru. Na Phuket coraz wiecej ludzi. Jeszcze miesiac temu podobno Patong swiecil pustkami, teraz juz zaczyna sie robic stadardowy szajs. I ciekawostka ilosc podstarzalych europejczykow z mlodymi tajkami, ktore spokojnie moga robic za ich corki jest zdecydowanie powyzej "normy" przedkowidowej - tak jakies 5x :-)
Natomiast inne rejony Phuket - super. Spokoj - brak masowego turyzmu (i wszechobecnych Chinczykow). Tak samo jak poludnie Europy w wakacje 2020. 95% lokalesi i troche bialych turystow. Niestety circa 50-60% biznesow zamknietych i bardzo smutnie to wyglada. A tym sytuacja gorzej wyglada, im jest blizej do dawnej "mordowni". Standardowo, czym dalej od Patongu tym jest normalniej. Chociaz zalezy co kto lubi ;)
Ciekaw jeste jak wyglada polnoc i Bangkok. Ale to za kilka dni...
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.

#122 PostWysłany: 14 Lis 2021 13:35 

A jak sytuacja na miejscu po przylocie, może ktoś coś więcej napisać co do samej procedury wjazdu i obowiązków z nim związanych? Jak wygląda sprawdzanie tej obowiązkowej rezerwacji, wystarczy potwierdzenie z booking.com? Wynik testu tego z lotniska u nich musi przyjść przed check outem z hotelu?, jak dostaję się info o wyniku test? Jak wygląda sprawdzenie tego ubezpieczenia, można wykupić z wersją angielską i to wystarcza? i Jak już pytam to pewnie ktoś kto będzie odpowiadał będzie znał odp i na to pytanie test 72h przed wylotem liczony jest z Polski czy od przesiadki?

@edit może ktoś już leciał to zapytam jeszcze jak sytuacja wygląda z lotami na miejscu?
 Relacje PM off  

#123 PostWysłany: 15 Lis 2021 01:25 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Wszystko masz opisane pod juz zamieszocznymi linkami:
https://tp.consular.go.th/ - skladanie wniosku i wymogi
https://www.tatnews.org/2021/10/thailan ... e-test-go/ - procedura Test and GO
https://www.tatnews.org/2021/10/thailan ... tinations/ - procedura sandbox - 17 blue zones
Nie powiem w szczegolach jak wyglada TestandGo, bo wlatywalem na procedure Sandbox w Phuket. Ale w BKK rozni sie glownie tym, ze testy sa robione w hotelach (tych lepszych). W obydwu przypadkach obowiazuje prywatny transport do hotelu na swoj koszt. W Phuket Sandbox policzyli 900THB, ale to zalezy od hotelu i rodzaju taxi/malego shuttle busa, odleglosci, * hotelu itp...
Hotel musi byc SHA+ i trzeba zalatwic potwierdzenie rezerwacji z hotelem. Byc moze rezerwacja przez booking i pozniejszy kontak bezposredni w celu podeslania certyfikatu. Ja zalatwialem bezposrednio w Hiltonie. rezerwacja na stronie plus mail. Do tego okazli sie bardzo pomocni i elastyczni, bo przy fackupie KLM i opoznieniu o 24h przylotu, trzeba bylo na szybko zmieniac daty rezerwacji, ThailandPass i testow w Phuket.
Kilka pogladowych fotek z samego wjazdu:
Nowy "standard" strojow w JetStar :-)
Miejsce oczekiwania na sprawdzenie dokumentow
"Tablica przylotow" - sorry nie widac szczegolow - dokladne zestawienie ilu pasazerow per samolot per procedura. W "moim" dniu dokladnie przylotu 12 przylotow, moj ostatni - 13 pasazerow w A320 z SIN :-) a np. w Quatar z AUH 186pax
Kolejka do oczekiwania na wydanie testow.
Wydawalnia testow.
Stanowisko pobierania testow.
Transport do hotelu.
Wnetrze tej taxy mnie powalilo, spokojnie konkuruje z najlepszymi tuk-tuk'ami na wyspie :-)

Loty wewnetrzne po zakonczeniu procedury Sandobx 7 dni, albo Test and Go 1 dzien, bez problemu.

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#124 PostWysłany: 15 Lis 2021 03:08 

skanuja qr kody z eu covid passport?czy tylko patrza sie na kartke?
 Relacje PM off  

#125 PostWysłany: 15 Lis 2021 04:04 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Tu nikt nie patrzy na kartki. To nie Europa ;-)
Trzeba zaladowac covid pass/QR code na stronie Thailand Pass aplikujac o potwierdzenie wjazdu. Maja API i juz z ponad z 30 panstwami wymieniaja dane automatycznie. Jak dobrze zapodasz pliki to masz OK z systemu w 5 sekund. Jesli zle, to aplikacja bedzie sprawdzana recznie i informacja z tym co trzeba poprawic przyjdzie na maila w ciagu 24h.
 Relacje PM off  

#126 PostWysłany: 15 Lis 2021 09:08 

Chciałbym uczulić wszystkich by nie zwlekać z aplikowaniem o thai passa. Wysłaliśmy 4 identyczne aplikacje - ten samo potwierdzony hotel, to samo ubezpieczenie, ten sam lot, oczywiście paszporty covidove EU itp. Pierwszy pass pozytywnie przyszedł po dwóch dniach, drugi po pięciu. Trzeci został trzykrotnie odrzucony i za czwartm razem został zaakceptowany (wciąż dosyłane jedne i te same potwierdzenia i dokumenty), czwarty nie jest zaakceptowany do dziś. Trwa to już ponad 7 dni. Na infolinii usłyszeliśmy, że nie mogą wejść w dany wniosek i nie są w stanie pomóc. Lot za 4 dni i w sumie dalej nic nie wiadomo.
 Relacje PM off  

#127 PostWysłany: 15 Lis 2021 16:13 

lucifuge napisał(a):
Chciałbym uczulić wszystkich by nie zwlekać z aplikowaniem o thai passa. Wysłaliśmy 4 identyczne aplikacje - ten samo potwierdzony hotel, to samo ubezpieczenie, ten sam lot, oczywiście paszporty covidove EU itp. Pierwszy pass pozytywnie przyszedł po dwóch dniach, drugi po pięciu. Trzeci został trzykrotnie odrzucony i za czwartm razem został zaakceptowany (wciąż dosyłane jedne i te same potwierdzenia i dokumenty), czwarty nie jest zaakceptowany do dziś. Trwa to już ponad 7 dni. Na infolinii usłyszeliśmy, że nie mogą wejść w dany wniosek i nie są w stanie pomóc. Lot za 4 dni i w sumie dalej nic nie wiadomo.

A to nie jest tak, że to potwierdzenie przychodzi (albo przynajmniej powinno przyjść) automatycznie? Ja dostałem praktycznie od razu po aplikowaniu (mail o treści: "Your registration on the Thailand Pass system has been approved" wraz z kodem QR).

Mi się wydaje, że to działa dokładnie tak ja napisał jaco027 post wyżej. Jeśli źle coś uzupełnisz to zapewne wtedy sprawdzają ręcznie.

Polecam też poczytać info na ten temat na stronie naszej ambasady:
https://warsaw.thaiembassy.org/en/page/ ... 523d625312

Jest tam właśnie info o tym, że proces ten jest aktualnie zautomatyzowany w przypadku posiadania kodu QR.

Ja lecę w piątek i test będę mieć w hotelu AQ. Mogę potem napisać jak to wyglądało w moim przypadku.
 Relacje PM off  

#128 PostWysłany: 15 Lis 2021 18:54 

no jak widać nie, cztery osoby z takimi samymi skanami otrzymały passy na przestrzeni 7 dni, więc jak ktoś będzie zwlekał do ostatniego dnia to może mieć problem.
 Relacje PM off  

#129 PostWysłany: 22 Lis 2021 16:33 
Awatar użytkownika

Cześć, może ktoś będzie miał dokładną wiedzę. Czy 2h transit w kraju spoza obecnej listy Test&Go dyskwalifikuje kogoś z tego programu?
 Relacje PM off  

#130 PostWysłany: 22 Lis 2021 18:27 

złoty
Jak jest tranzyt bez opuszczenia strefy airside to nie jest się w kraju w którym znajduje się lotnisko.
 Relacje PM off
Zyga_7891 uważa post za pomocny.

#131 PostWysłany: 26 Lis 2021 12:37 
Awatar użytkownika

Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Od 16 grudnia testy PCR po przylocie zostają zastąpione antygenowymi. Sandbox skrócony do 5 dni pobytu

https://thethaiger.com/news/national/ea ... -screening
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#132 PostWysłany: 28 Lis 2021 21:29 

Cześć,

Jakie ubezpieczenie przy obecnych wymaganiach polecacie?
 Relacje PM off  

#133 PostWysłany: 29 Lis 2021 00:27 

złoty
Najtańsze
 Relacje PM off  

#134 PostWysłany: 29 Lis 2021 15:27 

Chyba jeszcze nikt nie miał okazji testować ubezpieczenia pod kątem pokrycia opłat za hospitalizację z covid. My spędziliśmy 10 dni na polisie z Warty ale w tym roku nie było trzeba z niej korzystać. Dwa lata temu rozcięcie nogi i kontakt, pomoc, transport idealnie.
 Relacje PM off  

#135 PostWysłany: 30 Lis 2021 13:58 

Loty: 79
Kilometry: 160 899
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, od 16 grudnia przed wylotem PCR a po przylocie na lotnisku test antygenowy i koniec ? ;)
 Relacje PM off  

#136 PostWysłany: 30 Lis 2021 14:30 
Awatar użytkownika

niebieski
Tak ogłosili w piątek, ale to już nie jest aktualne. Ze względu na nowy wariant korononawirusa, Tajlandia wstrzymuje się z wprowadzeniem testu antygenowego po przylocie

https://www.thaigov.go.th/news/contents/details/48889

Cytuj:
However, the plan to replace RT-PCR tests with antigen test kits for the Test and Go scheme from Dec 16 has to be postponed until there is more clarity on the Omicron variant to prevent possible caseloads of over 20,000 per day as seen during the recent wave.

https://www.bangkokpost.com/business/22 ... ys-phiphat
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#137 PostWysłany: 03 Gru 2021 18:29 
Awatar użytkownika

Cześć, może głupie pytanie. Ale z uwagi na zapowiedź poluzowania obostrzeń związanych z 1-dniową kwarantanną, tydzień temu kupiłem na oddzielnych biletach bilety: do BKK Scootem, a na następnie w ten sam dzień w który ląduje HKT AirAsia.

Liczyłem że spokojnie sobie odbiorę bagaż i nadam w BKK na checkinie.

Jest możliwość tranzytu jak wyżej czy nie ma opcji?
 Relacje PM off  

#138 PostWysłany: 03 Gru 2021 19:26 

Hej,

czy orientuje się może ktoś jak wygląda sprawa w przypadku 'świeżych' ozdrowieńców?
Zachorowałam na covid tydzień temu, zaraz kończę kwarantannę i wskoczy mi status 'ozdrowieńca'.
Wylot mam zaplanowany na 14.12, jeśli zrobię test PCR to na 99% będzie on nadal pozytywny.
Na stronie ambasady jest uwzględnione takie pytanie, ale odpowiedź nie jest klarowna.

"Przebyłem wcześniej infekcję COVID-19; czy mogę podróżować do Tajlandii?

- Tak. Osoby, które przebyły wcześniej infekcję COVID-19 są uważane za w pełni zaszczepione, jeśli otrzymały pojedynczą dawkę szczepionki COVID-19 w ciągu 3 miesięcy po wyzdrowieniu. W takim przypadku, wraz z zaświadczeniem o zaszczepieniu jedną dawką należy przedstawić dowód lub dokumentację medyczną o przebyciu zakażenia COVID-19.

- Jeśli byłeś w pełni zaszczepiony przed zarażeniem się COVID-19, nadal jesteś uważany za osobę w pełni zaszczepioną."

Ktoś coś podpowie jak podejść do tematu? :(
 Relacje PM off  

#139 PostWysłany: 04 Gru 2021 09:37 
Awatar użytkownika

niebieski
malaj napisał(a):
Cześć, może głupie pytanie. Ale z uwagi na zapowiedź poluzowania obostrzeń związanych z 1-dniową kwarantanną, tydzień temu kupiłem na oddzielnych biletach bilety: do BKK Scootem, a na następnie w ten sam dzień w który ląduje HKT AirAsia.

Liczyłem że spokojnie sobie odbiorę bagaż i nadam w BKK na checkinie.

Jest możliwość tranzytu jak wyżej czy nie ma opcji?

Nie ma opcji. Minimum jedna noc w hotelu i test w BKK
 Relacje PM off
malaj uważa post za pomocny.

#140 PostWysłany: 04 Gru 2021 13:43 
Awatar użytkownika

Czy ktoś wie czy nadal w BKK testy są wykonywane na lotnisku? Zastanawiam się czy w Test&Go muszę kupować pakiet hotel+test na Agodzie za 200€. Ceny szalone.
Analizując warunki podane tutaj: https://tp.consular.go.th/en/plan jest w sumie jasno napisane że hotel ma być SHA Extra+ z testem PCR, stąd moje pytanie.

Komentarze pod artykułem https://www.fly4free.pl/tajlandia-otwar ... -wjazdowe/ sugerują że wystarczy hotel SHA lub SHA+, a test do zrobienia na lotnisku. Jak jest faktycznie w tej chwili?
 Relacje PM off  

[ 204 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Trendiction [Bot] oraz 1 gość