Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 29 Paź 2021 12:12 

Rejestracja: 08 Cze 2011
Posty: 327
niebieski
nick napisał(a):
@wierciu To są wymagania obligatoryjne utworzone po to, by obywatele krajów trzecich nie dokonywali nadużyć. Bez uwiarygodnienia pobytu, nie zostaniesz wpuszczony do Tajlandii przez służby graniczne a następnie zostaniesz zawrócony do Berlina najbliższym lotem. Oczywiście wszystko w atmosferze usmiechów i relaksu :)



No tak, ale w jaki sposób oni są to wstanie zweryfikować? Przecież wewnątrz UE nie ma granic. Nikt nie wydaje żadnych potwierdzeń wjazdowych/ To jest nie do zweryfikowania dla mieszkańca UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#102 PostWysłany: 29 Paź 2021 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
@wierciu To jest w Twoim interesie mieć ze sobą takie dokumenty wystarczająco zweryfikowane, nie ich. Oni nie traktują UE jako całości i mają takie prawo. Dla mnie sprawa jest jasna - potwierdzenie rezydencji lub pobytu tymczasowego lub pobytu w hotelu (wtedy odpadają potwierdzenia urzędowe) w kraju z którego wylatujesz i możesz lecieć.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#103 PostWysłany: 31 Paź 2021 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Więcej szczegółów, więcej krajów. Ale na 1 dzien przed otwarciem strona www do aplikowania jeszcze nie działa. Na plus, został zniesiony ban na alkohol.

Thailand Increases List Of Quarantine Exempt Countries To 63, Alcohol Ban Lifted In Blue Zones
https://loyaltylobby.com/2021/10/30/tha ... lue-zones/
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
benedetti lubi ten post.
 
      
#104 PostWysłany: 31 Paź 2021 15:22 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 48
Gdzie znaleźć listę tych akredytowanych hoteli w Bangkoku, w których należy się zatrzymać i zrobić test?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 31 Paź 2021 15:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Tutaj pelna lista - mozna filtrowac po miejscu i nazwie. Dzisiaj dodano nastepne 232.
https://www.thailandsha.com/shalists/?t ... k&keyword=
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 31 Paź 2021 16:06 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 48
Dzięki za listę. Ale jak to wygląda? Ja mam normalnie wykupić nocleg przez Booking.com a tam tylko zweryfikować czy hotel jest na liście? Ten test w hotelu jest darmowy czy płatny?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 01 Lis 2021 11:24 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 12
Czy wie ktoś może czy test pcr jest potrzebny dla dziecka poniżej 2 roku życia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 01 Lis 2021 21:53 

Rejestracja: 22 Sie 2017
Posty: 4
@wierciu @nick A czy na pewno tu chodzi o konieczność przebywania przez 21 w kraju z którego się wylatuje? Skąd macie takie info? Wszystkie źródła jakie znalazłem piszą o konieczności przebywania minimum 21 dni w krajach, które się do tego kwalifikują. Ja to zrozumiałem tak, że 20 dni w Polsce i 1 dzień w Niemczech jest jak najbardziej ok.

Problem tylko czy trzeba, i jeśli tak, to w jaki sposób to udowodnić. No bo nawet zakładając, że lecimy z Polski to w jaki sposób mamy udowodnić, że przez ostatnie trzy tygodnie tam przebywaliśmy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 02 Lis 2021 12:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Thailand pass pojawilo sie pod innym adresem www: https://tp.consular.go.th/ Tam jest wszystko szczegolowo rozpisane.
Dodatkowo na https://www.tatnews.org/ tez wszystkie 3 programy opisane w szczegolach.
Dzieci < 18 lat (niezaszczepione) podrozujace z zaszczepionymi rodzicami - OK. :-)
Jesli ktos przebywal w kraju spoza listy w ciagu ostatnich 21 dni, to w dalszym ciagu moze wjechac, ale zamiast 1 nocy i opcji nr 1, musi wziac opcje nr 2 z 7 nocami w hotelu SHA+. Wazne: hotel w opcji nr 1 musi byc do 2h transferu od lotniska wlotowego do Tajlandii, w opcji nr 2 do 5godzin.
Czyli np. jak ktos byl w Maroku w tym tygodniu :-), to opcja nr 2 i 7 dni w hotelu w Bangkoku (z mozliwoscia poruszania sie po miescie i prowincji). Bo to jest rozciagniecie programu Phuket Sandbox na 17 prowincji. Rownie dobrze na tych zasadach mozna wleceiec na Phuket lub np. Chiang Mai, itd.. Lista lotnisk wlotowych pojawia sie na formularzu. Inna sprawa czy do innych miejsc poza Phuket da sie z PL wleciec (bez transferu w TH) w normalnej cenie...

Załączniki:
TP.png
TP.png [ 214.46 KiB | Obejrzany 1758 razy ]
lotniska.png
lotniska.png [ 33.07 KiB | Obejrzany 1758 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 02 Lis 2021 18:05, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
jar188 uważa post za pomocny.
 
      
#110 PostWysłany: 02 Lis 2021 16:15 

Rejestracja: 28 Wrz 2014
Posty: 35
fortuna napisał(a):
ktos wie, ile bedzie mozna maksymalnie zostac w Tajlandii na tych warunkach?

Podbijam to pytanie. Czy ktoś wie ile czasu można maksymalnie zostać? Albo jestem ślepy albo tej informacji faktycznie nigdzie nie ma obecnie. Czy to na pewno jest 30 dni? Jeśli tak to czy można coś zrobić, aby zostać jednak trochę dłużej? W poprzednich programach można było przedłużyć pobyt nawet do 90 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 02 Lis 2021 18:02 

Rejestracja: 11 Lis 2011
Posty: 15
Wygląda na to, że można zostać dłużej, tylko trzeba aplikować o wizę. Ze strony ambasady, aktualizowane wczoraj:

General tourists are not required to apply for a Thai Visa. Since December 2020, visitors from countries under the Visa Exemption List are not required to obtain a Thai visa in order to travel to Thailand for tourism purposes. The Thai Immigration Bureau will allow foreigners to stay in Thailand for 30 days. Tourists will have the option to apply for 30 days visa extension at any local immigration office in Thailand. The visa extension due to COVID-19 is valid for 60 days.

If you wish to stay longer in the country, please know that the normal 60-day Tourist Visa, Thai Elite Visa, and other non-immigrant visas are also available at the Thai Embassy or Consulate around the world. Holders of these visas are still required to apply for the certificate of entry at the Thai Embassy at their point of departure.

źródło:
https://www.thaiembassy.com/travel-to-t ... strictions
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 02 Lis 2021 18:26 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
A jak wygląda sytuacja w przypadku gdy przed wylotem zrobimy test PCR - wyjdzie negatywny. Po wylądowaniu w Tajlandii robimy drugi test PCR i tu nam wyjdzie pozytywny. Domyślam się że od razu zostaniemy zabrani do szpitala. I tu pojawiają się kolejne pytania, a najważniejsze kto za to płaci ? Czy turysta pokrywa wszystkie koszta, czy jest to pokrywane z ubezpieczenia (jak wiadomo ubezpieczenie trzeba mieć na min. 50k USD) ? A z ubezpieczeniem to też wiadomo że tego i tamtego nie pokrywa, bezobjawowej choroby, pozytywnego testu, ogólnie pełno wykluczeń itp.
Czy przykładowo po wyzdrowieniu (14 dniach) i negatywnym teście można zostać w Tajlandii czy przymusowy powrót do kraju ?

Do tej pory pewnie takich przypadków było mało lub wogóle, ale w przyszłości zapewne będzie więcej, może ktoś wie lub zna wiarygodne źrodło w necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 02 Lis 2021 19:46 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Wystarczt ze jedna z osob lecacym ma wynik pozytywny,a caly samolot ma przechlapane i idzie na kwarantanne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 03 Lis 2021 00:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
@neverstopexploring Nie za bardzo uscislasz, tylko jedziesz z krytyka po calosci i wprowadzasz w blad.
Ubezpiecznie kupisz nawet w PL w roznych opcjach. Nie wiem jak wyrobieles sobie taka opinie, ale skonfrontuj ja z kilkoma ofertami TU w PL i zobaczysz jak sie mylisz. To nie jest zadne rocket science, a ubezpiecznie tez nie TH, tylko PL.
A co do informacji, ze jak 1 pasazer jest pozytywny, to caly samolot na kwarantanne? Znowu, wiesz, czy gdybasz? Gdzies na stronach linii lotniczych mignal mia jakis FAQ, ktory mowi, ze w przypadku niepelnego samolotu mozna poprosic o przesadzenie na 2-3 rzedy (puste) dalej, aby wlasnie w ten sposob uniknac potencjalnej kwarantanny. Ktora tez mozna "obsluzyc" od strony kosztow odpowiednim ubezpieczniem z PL.
Wiec posprawdzaj informacje, podaj zrodla i potem pisz, pisz, pisz, byle merytorycznie....
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
Kuba71 uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 03 Lis 2021 00:53 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
W przypadku pozytywnego testu któregoś z pasażerów lotu na kwarantannę idą osoby siedzące 3 rzędy obok w każdą stronę. Ale tu problemu nie będzie rzeczywiście - z takimi warunkami tłumy będą jak w tym locie Finnaira :mrgreen: Gorzej jak wspomniałem sytuacja wygląda kiedy mamy pozytywny test bez obajwów - ubezpieczyciele odmawiają wtedy zapłaty za kwarantannę i siedzimy na niej do czasu uzyskania negatywnego wyniku. Jeśli jest inaczej proszę mi wskazać zapis w OWU, który mówi, ze ubezpieczyciel pokrywa koszt kwarantanny w wypadku tylko pozytywnego testu.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 03 Lis 2021 01:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
neverstopexploring napisał(a):
W przypadku pozytywnego testu któregoś z pasażerów lotu na kwarantannę idą osoby siedzące 3 rzędy obok w każdą stronę. Ale tu problemu nie będzie rzeczywiście - z takimi warunkami tłumy będą jak w tym locie Finnaira :mrgreen:

Szybko zmieniasz "zdanie". Nie sledzilem inncyh dyskusji, ale cos mi sie wydaje, ze @boots wie co pisze.

neverstopexploring napisał(a):
Gorzej jak wspomniałem sytuacja wygląda kiedy mamy pozytywny test bez obajwów - ubezpieczyciele odmawiają wtedy zapłaty za kwarantannę i siedzimy na niej do czasu uzyskania negatywnego wyniku. Jeśli jest inaczej proszę mi wskazać zapis w OWU, który mówi, ze ubezpieczyciel pokrywa koszt kwarantanny w wypadku tylko pozytywnego testu.


moze jednak wysilek z drugiej strony? Prosze mi wskazac w OWU/ofercie TU odwrotnosc...

Załączniki:
DokladnieTakJest.png
DokladnieTakJest.png [ 107.56 KiB | Obejrzany 1544 razy ]
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
 
      
#117 PostWysłany: 03 Lis 2021 10:04 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Skoro twierdzisz, że taki zapis istnieje proszę go zacytować z podaniem nazwy ubezpieczyciela, to nie ja mam udowadniać, że coś nie istnieje
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 09 Lis 2021 18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Tajlan ... 20710.html
pierwsze doniesienia po otwarciu, jak się spodziewałem szturmu nie ma, jest więc nadzieja na większe poluzowanie restrykcji jeśli chcą zobaczyć większą ilość turystów, też mam bilet ale na tych warunkach nie pojadę
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#119 PostWysłany: 09 Lis 2021 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
Jedna mala uwaga do tego artyjulu - statystyki podawane za pierwszy tydzien listopada wlasciwie nie obejmuja nowego mechanizmu wjazdu z 1-dniowa "kwarantanna" do wyniku tesu PCR - Thailand Pass (TP) - bo to praktycznie zaczyna dzialac dopiero w tym tygodniu. Wiekszosc turystow wjechala jeszcze na zasadach COE, wiec znacznie trudniejszej procedury (tak jak przez poprzednie 4 miesiace). Procedowanie TP na poczatku wywalalo bledy, pozniej byly byly opoznione odpowiedzi i dopiero kilka dni temu wszystko zaczelo dzialac poprawnie i szybko.
Zobaczymy jak bedzie w drugiej polowie miesiaca...
Na razie tanie bilety do BKK sa "zjadane" przez koszty dodatkowe - test w PL i TH.

Kian napisał(a):
Wystarczy ze jedna z osob lecacych ma wynik pozytywny, a caly samolot ma przechlapane i idzie na kwarantanne

Po 1 XI na kwarantanne po odbytym locie trafiaja jedynie osoby, jesli test PCR w TH byl poytywny dla osoby bezposrednio siedzacej kolo nas (lewa, prawa). Poprzedzajacy i nastepny rzad juz sie nie liczy.
Wiec jesli ktos leci, to warto "zadbac" o caly rzad dla siebie i to ryzyko zostanie wyelimonowane. Zwlaszcza ze LF na lotach do TH byl w pierwszym tygodniu listopada na poziomie 25-35%. Mozna wiec sobie zrobic (jak na razie) miejsca lezace.
_________________
navigare necesse est
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 15 Lis 2021 11:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#120 PostWysłany: 09 Lis 2021 23:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4089
HON fly4free
BKK Suvarnabhumi 11/11/(1+1)1 11:11PM Oman Air First & Business Class Lounge
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group