Akceptuj臋 i chc臋 ukry膰 komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania tre艣ci i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologi臋 t臋 wykorzystuj膮 r贸wnie偶 nasi partnerzy. Szczeg贸艂owe informacje dotycz膮ce plik贸w cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajduj膮 si臋 w Polityce prywatno艣ci. Zapoznaj si臋 z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Je偶eli nie wyra偶asz zgody, aby pliki cookies by艂y zapisywane na Twoim komputerze, powiniene艣 zmieni膰 ustawienia swojej przegl膮darki internetowej.

[ 972 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49
Autor Wiadomo艣膰
#961 PostWys艂any: 16 Lis 2019 02:28 

Ostrze偶enia: 2
srebrny
Tez lubie zycie na krawedzi, ale z zona do Tajlandii bym nie pojechal 馃榿

#962 PostWys艂any: 16 Lis 2019 10:08 
Awatar u偶ytkownika

Loty: 114
Kilometry: 287 811
niebieski
呕ona z wystarczaj膮co otwart膮 g艂ow膮 da si臋 przekona膰 do ma艂ej przygody z kathoei. :twisted:
G贸ra
 Relacje PM off  

#963 PostWys艂any: 21 Lis 2019 11:32 
Awatar u偶ytkownika

Loty: 22
Kilometry: 67 312
Witam wszystkich,

Do Tajlandii wybieramy si臋 na prze艂omie marca/kwietnia 2020 i licz臋 na Wasze 偶yczliwe podpowiedzi - jako 偶e w Tajlandii b臋dziemy pierwszy raz i ma by膰 to nasza "przed"-艣lubna (cho膰 narzeczony si臋 艣mieje, 偶e "zamiast" :twisted: ) podr贸偶, oraz m贸j narzeczony nie jest fanem biegania po 15 atrakcjach na dzie艅, wi臋c nie bardzo chcia艂abym zapycha膰 nasz "grafik" (ja nie mam z tym problemu, bo by艂am ju偶 tak w Chinach i Korei, ale tym razem chcia艂abym by i on mia艂 jaki艣 kompromis/relaks w czasie tego wyjazdu) - dlatego wola艂abym skoncentrowa膰 si臋 na raczej spokojnym zwiedzaniem/wypoczynkiem, by nie zam臋czy膰 mojego lubego (tym bardziej, 偶e w tym czasie b臋dzie raczej gor膮co w Tajlandii, wi臋c b臋dziemy "umiera膰").

Obecnie w g艂owie kszta艂tuje mi si臋 taki plan:

Dzie艅 1 - 2 (28.03 - 29.03) FRA - Bangkok Qatar Airways (przylot, aklimatyzacja)
Dzie艅 3 - 6 (30.03 - 2.04) Bangkok - spokojne (tj. lubimy sobie pospa膰, a nie zrywa膰 si臋 z rana :lol: ) zwiedzanie najwa偶niejszych atrakcji, mo偶e wypad do Ayutthaya Historical Park?
Dzie艅 7 (3.04) przelot/transport do...?
Dzie艅 8 - 11 (4.04. - 7.04.) relaks/zwiedzanie ? Tutaj kusi mnie Karon Beach i jeden z resert贸w, ta cz臋艣膰 wyjazdu by艂aby raczej "relaksacyjna" - czyli pla偶owanie itp. Sprawdzi艂am troch臋 informacji o Phi Phi, ale logistyka dotarcia tam jak na "1-szy raz" troch臋 mnie przera偶a, tym bardziej, 偶e wi臋kszo艣膰 planowania jest na mojej g艂owie :roll: Czy w okolicy Karon jest co艣 jeszcze do pozwiedzania? Ja np. nigdy nie snorkowa艂am, mo偶e jaka艣 mini-wycieczka jednodniowa, mo偶e zajrzenie do Phuket by zobaczy膰 "czy jest tam tak 藕le jak wszyscy m贸wi膮" - raczej jako atrakcja ni偶 jako zatrzymanie si臋 tam.
Dzie艅 12 (8.04) Wylot z Bangkoku do FRA o 20:25 <-- czy tutaj lepiej z rana jakim艣 krajowym lotem dosta膰 si臋 do BKK (np. z Phuket je艣li zatrzymamy si臋 w okolicy Karon) i czeka膰 na lotnisku, czy dla pewno艣ci przylecie膰 dzie艅 wcze艣niej, by nie mie膰 stresu?

Dzi臋kuj臋 za wszelkie rady/porady/linki do przeczytania. :)

Generalnie obecnie na sztywno s膮 jedynie przyloty/wyloty z BKK - zarezerwowa艂am jeden hotel w Bangkoku do 3.04, no ale to jest oferta zwrotna i mo偶na anulowa膰/zmienia膰 ;)
G贸ra
 Relacje PM off  

#964 PostWys艂any: 16 Sty 2020 18:08 

Prosi艂bym o podpowiedzenie, czy ten plan b臋dzie OK na pierwszy pobyt w Tajlandii? Chcemy aktywnie pozwiedza膰 g艂贸wne atrakcje danego miejsca i pole偶e膰 na pla偶y.

dzie艅 0 Warszawa鈫 Chiang Mai (Qatar)
dzie艅 1 Chiang Mai Sanktuarium S艂oni p贸艂 dnia popo艂udniowy trip https://elephantjunglesanctuary.com/chi ... oon-visit/
dzie艅 2 Chiang Mai
dzie艅 3 Chiang Mai lekcja gotowania
dzie艅 4 lot z Chiang Mai 11:10 鈫扴urat Thani URT zakwaterowanie w domku w d偶ungli w Khao Sok
dzie艅 5 wycieczka nad jezioro z noclegiem Cheow Lan
dzie艅 6 powr贸t do domku w d偶ungli
dzie艅 7 wyjazd do Phuket autobusem publiczym 170bath贸w? Czy da si臋 przez internet kupi膰 wcze艣niej bilety? Jest gdzie艣 oficjalna strona z rozk艂adem?
dzie艅 8 Phuket 鈫 Phi Phi prom
dzie艅 9 Phi Phi
dzie艅 10 Phi Phi poranna wycieczka wyspy w okolicy
dzie艅 11 speedboatem na Koh Kradan
dzie艅 12 Koh Kradan
dzie艅 13 Koh Kradan鈫 Ko Lipe
dzie艅 14 Ko Lipe
dzie艅 15 Ko Lipe
dzie艅 16 Ko Lipe鈫 Bangkok (NOK air/ AirAsia combinated transport)
Dzie艅 17 Bangkok
Dzie艅 18 Bangkok 鈫 Doha i stopover 12h z noclegiem+ zwiedzaniem
Dzie艅 19 Warszawa
G贸ra
 Relacje PM off  

#965 PostWys艂any: 16 Sty 2020 18:36 
Awatar u偶ytkownika

Loty: 254
Kilometry: 408 674
srebrny
Koh Lipe to jaka艣 konieczno艣膰? Daleka i droga wycieczka, znacznie sensowniejsze jest odwiedzenie tej wyspy przy okazji pobytu w Malezji. Wyspy tajskie si臋 jako艣 bardzo mocno od siebie nie r贸偶ni膮, je艣li koniecznie chcesz odwiedzi膰 inn膮 poza Koh Kradan to wybra艂abym jak膮艣 mniej odleg艂膮.
Nie napisa艂e艣 te偶 w jakim miesi膮cu lecisz a to ma znaczenie.
G贸ra
 Relacje PM off  

#966 PostWys艂any: 16 Sty 2020 18:59 

maginiak napisa艂(a):
Koh Lipe to jaka艣 konieczno艣膰? Daleka i droga wycieczka, znacznie sensowniejsze jest odwiedzenie tej wyspy przy okazji pobytu w Malezji

Absolutnie nie jest konieczno艣ci膮, na kilku forach przewin臋艂a mi si臋 jako jedna z lepszych wysp. W艂a艣nie sprawdzi艂em i dop艂yni臋cie z Koh Kradan trwa ok. 2h i kosztuje ko艂o 35E. Czy m贸g艂by艣 poleci膰 mi jak膮艣 inn膮 wysp臋, na kt贸rej b臋dzie co艣 si臋 dzia艂o, w por贸wnaniu do Koh Kradan i w miar臋 sensownie da艂oby si臋 wr贸ci膰 do Bangkoku?

maginiak napisa艂(a):
Nie napisa艂e艣 te偶 w jakim miesi膮cu lecisz a to ma znaczenie.

Ja planuj臋 lecie膰 pocz膮tkiem marca, moi rodzice chc膮 podobn膮 tras臋 zrobi膰 koniec pa藕dziernika/pocz膮tek listopada ze wzgl臋du na 艣wi臋to Yi Peng w Chiang Mai oraz licz膮 na to, 偶e AirAsia zacznie lata膰 z Pragi.
G贸ra
 Relacje PM off  

#967 PostWys艂any: 16 Sty 2020 19:12 
Awatar u偶ytkownika

Loty: 254
Kilometry: 408 674
srebrny
Masz bli偶ej Koh Muk czy Koh Ngai. Dwugodzinna wycieczka speedboatem na Koh Lipe to raczej w膮tpliwa przyjemno艣膰.
Poczytaj tez o Phi Phi i przemy艣l. Jedni lubi膮, inni bardzo nie lubi膮. Mo偶e lepiej postawi膰 na ca艂odniowe wycieczki z Phuket, albo z Krabi?
G贸ra
 Relacje PM off  

#968 PostWys艂any: 17 Sty 2020 12:03 

Zastanawia艂em si臋 nad tymi 3 wyspami i Koh Kradan wydaje si臋 naj艂adniejsz膮 ze wzgl臋du na raf臋 przy Ao Niang beach, Koh Mook jest bardzo za艣miecone z tego co czyta艂em w ostatniej relacji, a Koh Ngai jest "po艣rodku" w rankingu.

A czy skr贸cenie pla偶ingu i odwiedzenie Kambod偶y na 3 dni (z przelotami) ma sens (kompleks Angkor)?
G贸ra
 Relacje PM off  

#969 PostWys艂any: 22 Sty 2020 20:01 

Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ankor zawsze ma sens. z HKT masz lot o 6.00. a tam super hotele 5* za 120-150zl ze sniadaniem

Ja lubie Ko Mook,ale Koh Ngai tez ma swoich wielbicieli

ko Lipe wywal bo za daleko
phi phi zredukuj do jednej nocy
G贸ra
 Relacje PM off  

#970 PostWys艂any: 23 Sty 2020 15:05 
Awatar u偶ytkownika

Hej,

Chcia艂abym si臋 spyta膰 bardziej do艣wiadczonych podr贸偶nik贸w, kt贸rzy byli ju偶 w Tajlandii o dwie "fakultatywne" wycieczki, kt贸re chodz膮 mi po g艂owie:

1. Z Bangkoku chcieliby艣my wybra膰 si臋 do Ayutthaya - czy warto jecha膰 z jakim艣 przewodnikiem (np. og艂aszaj膮 si臋 na tripadvisor z dziennymi wycieczkami, kt贸re zabior膮/odwioz膮 ci臋 pod hotel) czy bez problemu (lepiej) samemu poci膮giem wybra膰 si臋 z rana poci膮giem lokalnym (trzeba/warto kupi膰 bilet przez internet?) i zwiedzi膰 sobie swoim tempem, ni偶 z g贸ry ustalonym planem? Wycieczki z przewodnikiem oscyluj膮 w cenach 40-60 euro za osob臋, ale wydaje mi si臋 偶e zabytki w Ayutthaya nie s膮 jako艣 daleko od stacji. Kto艣 ma jakie艣 do艣wiadczenie?

2. Na Phuket, b臋dziemy nocowa膰 w okolicy Karon Beach i co prawda nie mamy licencji na nurkowanie, ale czyta艂am 偶e tacy laicy jak my mog膮 si臋 zabra膰 z wycieczkami od nurkowania i sobie posnorkowa膰 za troch臋 taniej (nigdy te偶 nie snorkowali艣my, wi臋c mam nadziej臋, 偶e pocz膮tkuj膮cy te偶 mog膮? Ja nie p艂ywam jak ryba - aka lubi臋 "czu膰 dno pod stopami" inaczej czuje si臋 niepewnie - czy to mnie dyskwalifikuje bo b臋dziemy na otwartej wodzie? :(). Pytanie czy op艂aca si臋 teraz bookowa膰 przez internet jakie艣 wypady (np. takie na Koh Phi Phi, np. takie biuro https://www.seafundivers.com/snorkeling-trips/), czy na miejscu bez problemu co艣 si臋 znajdzie? Jakie s膮 "ok" ceny za snorkeling?

Wielkie dzi臋ki za Wasze 偶yczliwe porady oraz podzielenie si臋 do艣wiadczeniem. :)
G贸ra
 Relacje PM off  

#971 PostWys艂any: 23 Sty 2020 17:48 

Loty: 83
Kilometry: 213 845
1. Do Ayutthai dojedziesz poci膮giem, moim zdaniem nie ma sensu bra膰 organizowana wycieczk臋 z Bangkoku. Bilety na poci膮g normalnie na dworcu kupisz. Na miejscu pod dworcem czekaj膮 tuk tuki kt贸re obwioza was po najwa偶niejszych 艣wi膮tyniach. Og贸lnie wszystko jest w miar臋 blisko siebie. Mo偶na te偶 niby wynaj膮膰 rowery, ale tam jest tak gor膮co, 偶e nie wiem czy by mi si臋 chcia艂o ;)
2. Wszystko bez problemu ogarniecie na miejscu, albo w hotelu albo jest na mie艣cie mn贸stwo agencji kt贸re to ogarniaj膮.
Co do snorkowania, w sumie to zale偶y, dostajesz kamizelk臋, mask臋 i sobie patrzysz w艂a艣ciwie le偶膮c w wodzie , niby nie ma tam zbyt du偶o p艂ywania, je艣li co艣 tam umiesz i nie boisz si臋 jako艣 mocno wody to dasz rad臋. Ja nie p艂ywam w og贸le, ale obs艂uga z mojego speedboata by艂a bardzo pomocna i uda艂o si臋 co艣 tam zobaczy膰 :D
Turtelik uwa偶a post za pomocny.

#972 PostWys艂any: 24 Sty 2020 14:00 
Awatar u偶ytkownika

Dzi臋ki @AAA90
Czyli generalnie, to nie trzeba si臋 spina膰 i mo偶na na miejscu za艂atwi膰 ;)

I faktycznie doczyta艂am potem, 偶e nie trzeba p艂ywa膰, bo to si臋 i tak "unosisz" na wodzie - cho膰 ja tam co艣 偶abk膮 pop艂ywam i pod wod臋 te偶 si臋 zanurz臋, cho膰 wol臋 "czu膰 grunt" wi臋c daleko od brzegu nie odp艂ywam :D

PS. gorzej 偶e sytuacja z epidemi膮 z Chin robi si臋 coraz mniej ciekawa... :?
G贸ra
 Relacje PM off  

[ 972 posty(贸w) ]  Id藕 do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 go艣膰

Nie mo偶esz zak艂ada膰 nowych temat贸w na tym forum
Nie mo偶esz odpowiada膰 w tematach na tym forum
Nie mo偶esz edytowa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz usuwa膰 swoich post贸w na tym forum
Nie mo偶esz dodawa膰 za艂膮cznik贸w na tym forum

phpBB® Forum Software © phpBB Group