Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#741 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:35 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Cóż, w takim razie rozważę albo 1 dzień dłużej na wyspach/krabi albo przedłuże o jeden dzień bangkok i pojedziemy jeszcze do ayatta :)

Dzięki za informacje związaną z elephant world's - po relacjach @pestycyda i jeszcze chyba 2-3 innych osób, spodziewałem się, że tam jest naprawdę... Dobrze, aczkolwiek relacje te były jakiś czas temu napisane - może było inaczej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#742 PostWysłany: 20 Wrz 2017 14:48 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Ayatta czy Ayutthaya? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#743 PostWysłany: 20 Wrz 2017 15:21 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 54
Myślę, że wiesz, skróciłem sobie nazwe :p wybacz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#744 PostWysłany: 29 Wrz 2017 15:42 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 11
Witam, na przelomie listopada i grudnia lecimy na nasza pierwsza samodzielna wycieczke do Azji. Nigdy nie bylismy tak daleko, chcialabym niebawem kupic juz hotele i loty w Azji, dlatego prosilabym o zweryfikowanie czy ten plan ma sens, moze dodac cos jeszcze lub cos usunac. Pozdrawiam i z gory dziekuje!
1 - przylot do BKK o 14:40 , zakwaterowanie, odpoczynek, jet lag, jakis spacer
2 - Bangkok zwiedzanie
3 - Bangkok zwiedzanie
4 - Bangkok zwiedzanie
5- lot z Bangkoku do Chiang Mai - Air Asia, ok 123 zl
6 - Chiang Mai
7 - Chiang Mai
8 - Chiang Mai
9 - Chiang Mai
10 - lot z Chiang Mai do Krabi - Air Asia, ok 348 zl
11 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
12 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
13 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
14 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
15 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
16 - lot z Phuket do Siem Reap - Air Asia, ok 297 zl
17 - Siem Reap (Angkor)
18 - Siem Reap (Angkor)
19. loz z Siem Reap do Kuala Lumpur - Air Asia, ok 300 zl
20. zwiedzanie Kuala Lumpur
21. zwiedzanie Kuala Lumpur
22. zwiedzanie Kuala Lumpur
23. zwiedzanie Kuala Lumpur
24. lot Kuala - Bkk - Air Asia, ok 120 zl
25. lot BKK-dom
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#745 PostWysłany: 29 Wrz 2017 15:55 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
bym przeniosl zwiedzanie BKK na koniec. wiekszy bufor, gdyby lot z KL mial jakies przygody.

poza tym nie wiem czy jest sens leciec specjalnie do KL, czy nie lepiej wiecej czasu miec w Kambodzy lub Tajlandii, miasto jak miasto
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#746 PostWysłany: 29 Wrz 2017 22:29 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@marti_gd zamiast tylu dni w KL może dodaj Singapur. Bangkok też zrobił bym przed powrotem, zawsze to bezpieczniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#747 PostWysłany: 29 Wrz 2017 23:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 114
a to ja bardziej zamieszam :)

BKK jest ciekawe ale czy warte tych 4 dni ?
chyba ze w planach sa wypady za miasto, choćby do Ayutthaya
na lot na polnoc przeznaczasz cały dzien - pewnie wieczorem juz po miasteczku będziesz latał :)
kolejny dzien to wycieczka na złoty trójka (+swiatynia, +karen )
na kolejny zabawa z tygrysami i zwiedzenie do konca miasteczka
3 dzien przeznaczyłbym na zwiedzenie okolicy (trochę wodospadów) - skuterem milo i tanio sie jeździ
pozostał 1 dzien - albo odpoczynek albo bym jzu poleciał dalej :)
Samo Krabi malo ciekawe.
od razu uciekłbym na jakies wyspy.
z 2 strony moze zostawiłbym Krabi na sam koniec. aby wrócić do domu wypoczętym
wypad do Angkor swietna odskocznia. tylko niestety kosztowna :(
w KL nie siedziałbym tak dlugo. albo skoczyłbym do Singapuru ,chodzby na 1 dzien albo do Cameron Highlands czy Pinang.
alternatywą dla Krabi jest tez Langkawi, skad tez sa loty do Bangkoku
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#748 PostWysłany: 01 Paź 2017 13:41 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 11
Dzięki wielkie.... a co myślicie o takim zmodyfikowaniu?

1 - przylot do BKK o 14:40 , dokupujemy lot Air Asia do Kuala Lumpur na 17:45, mamy 3 godziny na lotnisku na zmiane lotu, nie bedzie to lot łączony więc musimy sami zatroszczyć się o bagaż i całą resztę, myślicie że damy radę? (w KL pewnie od razu hotel i spanie bo będziemy padnięci :) )
2 - KL zwiedzanie
3 - KL zwiedzanie
4 - lot/pociąg/autobus do Singapuru (jeszcze nie wiem.... może polecicie?)
5- Singapur zwiedzanie
6 - Singapur zwiedzanie
7 - lot z Singapuru do Siem Reap
8- Siem Reap (Angkor)
9 - Siem Reap (Angkor)
10. lot z Siem Reap do któregoś z lotnisk na wyspach (krabi,phuket,ko samui.... musze jeszcze porownac ceny... i stamtad na jakies fajne wysepki, wycieczki, lenistwo i szalnstwo)
11 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
12 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
13 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
14 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
15 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
16 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
17. lot z wysp do Chiang Mai
18 Chiang Mai
19 Chiang Mai
20. Chiang Mai
21. Chiang Mai
22. lot z Chiang Mai do Bangkoku (rano, wieczorem zwiedzanie)
23. Bangkok zwiedzanie
24. Bangkok zwiedzanie
25. lot BKK-dom (lot ok 22, wiec w dzien mozna cos jeszcze pozwiedzac(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#749 PostWysłany: 01 Paź 2017 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
marti_gd napisał(a):

1 - przylot do BKK o 14:40 , dokupujemy lot Air Asia do Kuala Lumpur na 17:45, mamy 3 godziny na lotnisku na zmiane lotu, nie bedzie to lot łączony więc musimy sami zatroszczyć się o bagaż i całą resztę, myślicie że damy radę? (w KL pewnie od razu hotel i spanie bo będziemy padnięci :) )


Przylatujesz na BKK? AirAsia lata z DMK, 3 godziny na zmianę lotniska to dość odważna opcja :)
I zastanów się jeszcze nad kolejnością, posprawdzaj dokładnie loty bo może się okazać że np z SIN do REP i tak polecisz przez KUL a na przykład z BKK do SIN masz bezpośrednio lot Scoot o 17:35...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#750 PostWysłany: 02 Paź 2017 00:02 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 11
@MaciekM, dzieki, rzeczywiscie Air Asia z BKK odpada :O ale jest i scoot.... lata z BKK do Sin i KL bezposrednio, al SIN na poczatek wychodzi taniej, wiec zmieniam poki co tak :) : aha, wszystkie loty sa bezposrednie


1 - przylot do BKK o 14:40 , dokupujemy lot Scoot do Singapuru na 18:15, lot nie łączony (Scoot 61 euro)
2 - Singapur zwiedzanie
3 - Singapur zwiedzanie
4 - lot/pociąg/autobus do KL (jeszcze nie wiem.... może polecicie?) - (AirAsia, 30 euro)
5- KL zwiedzanie
6 - KL zwiedzanie
7 - lot z KL do Siem Reap (AirAsia, 25 euro)
8- Siem Reap (Angkor)
9 - Siem Reap (Angkor)
10. lot z Siem Reap do Phuket i stamtad na jakies fajne wysepki, wycieczki, lenistwo i szalnstwo) (AirAsia 80 eu)
11 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
12 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
13 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
14 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
15 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
16 - wyspy do wybrania atrakcje wodne, odpoczynek
17. lot z Phuket lub Krabi do Chiang Mai (Air Asia 25 eu)
18 Chiang Mai
19 Chiang Mai
20. Chiang Mai
21. Chiang Mai
22. lot z Chiang Mai do Bangkoku (Air Asia 23 eu)
23. Bangkok zwiedzanie
24. Bangkok zwiedzanie
25. lot BKK-dom (lot ok 22, wiec w dzien mozna cos jeszcze pozwiedzac(
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
#751 PostWysłany: 02 Paź 2017 14:51 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
Sin - KL, jesli jest lot za 30e, to bierz.

przekraczanie granicy jest dosc klopotliwe, przesiadki busami, wsiadanie, wysiadanie, spacerek, wizy etc.

ale wowczas pociag mozna wziac od Johor Bahru w Malezji, co bedzie o wiele tansze niz jazda z Singapuru


ps. wzielismy pociag liczac na ladne widoki za oknem lasow deszczowych etc. niestety, lasy wykarczowane pod plantacje palm olejowych... :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#752 PostWysłany: 02 Paź 2017 15:59 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 11
Dzieki, tak raczej zrobimy.... ale czy myslicie ze jest to dobry plan dla totalnych laikow:)? w ostatnim wpisie dodalam jeden dzien za duzo na wyspach przez pomylke :) tu jest juz ostateczny plan, jutro mysle kupic bilety... czekam tylko na Wasze opinie i potwierdzenie czy jest ok :) dziekuje serdecznie!!!

1 Przylot o 14.40 do BKK lot nielaczony SCOOTem do Singapuru o 18:15 - 55 € , o 19:40 - 30 €
2 Singapur
3 Singapur
4 Lot z Singapuru do Kuala Lumpur 20:15 lub 21:45 - 27 €
5 Kuala Lumpur
6 Kuala Lumpur
7 lot z KL do Siem Reap AirAsia, 25 € o 13:30
8 Siem Reap (Angkor)
9 Siem Reap (Angkor)
10 Lot z Siem Reap do Phuket 8:30 - 69 €
11 wyspy
12 wyspy
13 wyspy
14 wyspy
15 wyspy
16 Lot z Krabi do Chiang Mai o 18:45 - 16 €
17 Chiang Mai
18 Chiang Mai
19 Chiang Mai
20 Chiang Mai
21 Lot z Chiang Mai do Bangkoku o 15:30 - 30€
22 Bangkok
23 Bangkok
24 23:50 wylot z BKK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#753 PostWysłany: 02 Paź 2017 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
Moim zdaniem dość intensywny, ale niezły plan. Jeśli bym miała jakąś wątpliwość to ewentualnie Chiang Mai - wydaje się, że dość długo w porównaniu do innych miejsc. Ale rozumiem, że macie tam już jakoś zaplanowany czas? Nie wiem, czy nie dodałabym jednak jednego dnia na wyspach kosztem Chiang Mai, bo jeśli chcecie się gdzieś przemieszczać między wyspami to transport jednak trochę czasu zajmie i samego wypoczynku będzie niewiele.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#754 PostWysłany: 02 Paź 2017 18:27 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 11
@olus, dzieki, tez sporo myslalam o skroceniu czasu w Chiang Mai, ale google mowi ze jest tam tyle do roboty ze szok!

chcielibysmy zrobic "flight of the gibbon", Doi Inthanon Park, Tiger Kingdom, Wodospady Bua Tong lub Mea SA, Sanktuarium Sloni, akurat bedziemy w niedziele to niedzielny market, moze jakis rafting, plus zwiedzenie miasta.... myslisz ze 3 dni wysraczy na to wszytsko? czy takie rzeczy tez na wyspach mozna :) ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#755 PostWysłany: 02 Paź 2017 18:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No jak macie tyle planów to może rzeczywiście będzie co robić przez wszystkie dni.

PS. To Tiger Kingdom omijałabym szerokim łukiem. "Sanktuarium słoni" też postarajcie się wybrać jakieś porządne.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#756 PostWysłany: 02 Paź 2017 18:57 

Rejestracja: 31 Maj 2017
Posty: 11
powaznie az tak zle? google sie tym zachwyca, trip advisor tez :D
co do wysp, mysle o tym by po wyladowoaniu na lotniksu Phuket przetransportoweac sie od razu na Ko Phi Phi, tam spedzic 3 noce, a potem spedzic 3 nocy przy plazy w railey. tam dobierac juz inne wycieczki a miejscu, 4 islands tour, lub cos podobnego...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#757 PostWysłany: 02 Paź 2017 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
No ja nie byłam w tym Tiger Kingdom i na pewno nigdy nie będę więc z pierwszej ręki informacji nie podam. Ja nikomu morałów nie będę prawić, ale poczytaj trochę o takich przybytkach, w internecie jest mnostwo artykułow. Na tripadvisor też widzę wiele krytycznych głosów. W zeszlym roku chyba już na szczęście na stałe zamknęli tę najsłynniejszą "świątynię tygrysow" i dopiero wtedy, po przeszukaniu tego miejsca się okazało, co tam się działo naprawdę ze zwierzętami.

Co do wysp to jeśli chcecie w te dwa miejsca to czasu jest raczej wystarczająco, bo transport nie będzie zbyt skompliokowany.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#758 PostWysłany: 02 Paź 2017 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Jak dla mnie spoko :) W KL nie byłem ale z tego co czytałem to 2-3 dni starczą :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#759 PostWysłany: 02 Paź 2017 21:30 

Rejestracja: 19 Sie 2015
Posty: 77
Na Kuala Lumpur lepiej przeznacz dzien -ewentualnie dwa, mozna szybko sie znudzic tam...
Przedluz sobie pobyt na poczatku i pojedzcie do kanchanaburi na 2-3 dni ,jest fajny klimat i na spokojnie mozna sporo zobaczyc.
Najlepsza atrakcja dla mnie byl przejazd pociagiem wyjazd o 5 rano z kanchanaburi w strone nam tok. Piekne widoki i wspanialy wschod slonca was czeka. + zwiedzanie parkow narodowych.
Bangkok lepiej na koniec zostawic , np 2-3 dni przed powrotem do domu na zakupy , pamiatki i inne duperele.
Mnie osobiscie krabi jakos nie przekonalo a bylem w Ao Nang i to moze byc powodem bo jest mega nastawione na turystow i to nie ta Tajlandia co poznalem.
Jesli podczas waszego pobytu w Tajlandi bedzie Full moon party na koh phangan i lubicie takie imprezy warto wziąć pod uwage i moze wyskoczyc tam.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 02 Paź 2017 23:22, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
#760 PostWysłany: 02 Paź 2017 22:30 

Rejestracja: 25 Kwi 2017
Posty: 6
Loty: 2
Kilometry: 2 300
jak dla mnie to latacie wte i wewte w tym planie, osobiście po przylocie zostałbym w bkk potem chiang mai, wyspy, KL/SIN lub odwrotnie i na końcu kambodża, powrót do bkk. singapur z jednym noclegiem lub w ogóle na 1 dzień (wersja express rano przylot w nocy wylot, jak tak zrobiłem i nie żałuje, marina, chinatown w zasadzie najefektowniejsze miejsca, ogólnie drogo), KL też max 2 dni. Szkoda czasu w miastach siedzieć, oczywiście to tylko moja opinia...
Góra
 Profil Relacje PM off
marti_gd uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group