Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#661 PostWysłany: 10 Kwi 2017 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
1. Wat Arun jest niestety w remoncie, nie wiem kiedy jedziecie, może do tego czasu skończą.
2. Według mnie w Krabi dużo ciekawszy niż Night Market (typowe stoiska z jedzeniem dla turystów - znajdziesz to samo w wielu innych miejscach) jest Day Market, nazywany też Fresh Food Market (taka jest nazwa na google maps). To jest naprawdę autentyczne miejsce gdzie Tajowie zaopatrują się w jedzenie albo po pracy przychodzą na posiłek. Jak nazwa wskazuje jest czynny też w dzień, nie wiem do której ale ja byłam późnym popołudniem.
4. Plaża Phra Nang to właśnie część Railey.
5. Czy z Railey są wycieczki na Phi Phi to szczerze mówiąc nie wiem, pewnie jakieś są, ale większy wybór i na pewno tańsze będą z pobliskiego Ao Nang. Rozumiem, że chodzi głównie o Phi Phi Leh czyli Maya Bay i okolice? Bo Na Phi Phi Don można popłynąć promem, no ale to nie będzie wycieczka na pół dnia.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#662 PostWysłany: 11 Kwi 2017 07:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
1) lecimy za dwa tygodnie, jest sens chociaż z rzeki oglądać, czy nawet po zmroku nie jest oświetlone i kiepsko wygląda
2) dzięki za info ;)
4) pytanie czy Phra Nang to ostatni postój i czy można wysiąść z plecakami i przejść do resortu, podobno ta plaża jest dość dzika, tak że lokalsi twierdzą, że nie da się dojść drogą lądową, wiadomo że się da, pytanie czy z plecakami ;)
5) tak, mając do wyboru drogie i skomercjalizowane Phi Phi Don (mimo że myśleliśmy o Viking Resort) raczej wolimy chillować na Ko Mook, tylko nie wiem jak z wydostaniem się na pociąg/samolot, czy nie trzeba całego dnia tracić.. a na Phi Phi Leh wycieczka jedno/półdniowa, pewnie i tak to nie będzie najciekawszy punkt wycieczki, ale wszyscy twierdzą, że to must see. Początek maja, więc może tłumów nie będzie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#663 PostWysłany: 11 Kwi 2017 20:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
1) Ja byłam w Bangkoku pod koniec listopada więc już w sumie mogło się dużo zmienić, ale wtedy Wat Arun była cała w rusztowaniach.
4) Wszystkie plaże na Railey są połączone betonowymi chodnikami więc nie ma najmniejszego problemu, żeby wszędzie dojść. Nie wiem gdzie ta łódź, którą będziecie płynć się zatrzyma, ale jak ja byłam to generalnie łódki z Krabi dopływały do tej "plaży" po stronie wschodniej (właściwej plaży z piaskiem tam nie ma). Łódki z Ao Nang z kolei dopływały to plaży po zachodniej stronie czyli tej właściwej Railey Beach. Czy coś się zatrzymuje na Phra Nang nie wiem. Ale jeśli wiecie, że będą postoje na tych wszystkich plażach to po prostu sprawdźcie z której macie najbliżej do hotelu, bez problemu dojdziecie, zresztą tam tak naprawdę wszędzie jest blisko.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#664 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Mucustrooper napisał(a):
6) zastanawiamy się jak z połączeniami na Koh Mook z Trang poza sezonem, ktoś może był (?)
Przed Koh Mook jest trochę napięty harmonogram i któraś wycieczka pewnie wyleci ;)


My z Koh Mook wydostaliśmy się long tailem do przystani i dalej busikiem na lotnisko w Trang, wydaje mi się że to dobra opcja, szczególnie że bilety do DMK kosztowały ca. 20$. Transfer łódką i busem kupiliśmy w lokalnym sklepiku przy przystani za 500 THB/osobę, gość miły, pomocy, podjechał po nas do domku wyspiarską taksi i wyrzucił przy łódce. Prom mieliśmy o 9 a lot dopiero o 15, ale woleliśmy mieć trochę zapasu w razie W.
Jakieś pytania? :D


Ostatnio edytowany przez Komor, 13 Kwi 2017 15:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#665 PostWysłany: 13 Kwi 2017 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2011
Posty: 419
niebieski
Mucustrooper napisał(a):

5) rano wycieczka na Phi Phi, po południu chill na Railey, pytanie czy z Railey pływają wycieczki na Phi Phi i czy są dużo droższe niż z Krabi (?)
6) zastanawiamy się jak z połączeniami na Koh Mook z Trang poza sezonem, ktoś może był (?)


5. zamiast wycieczki poplynalbyn na PHi PHi promem, zostal na noc i rano prom na Koh Mook. ( oczywiscie o ile wam do szczescia potrzebne PHI PHI i tlumy chinoli i pijnych angolo-australijczykow, glosnych rosjan itd ) Wycieczki z Railey wyplywaja z Ao Nang.
6. Z Koh Mook za 400-500 BTH jest transfer prosto z zakwaterowania do portu, potem lodka na kontynent i stamtad klimatyzowany bus prosto na lotnisko lub dworzec kolejowy w Trang.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#666 PostWysłany: 13 Kwi 2017 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 96
Loty: 72
Kilometry: 201 537
Dzięki za pomoc ;)

Ostatecznie stanęło na tym, że trochę pozmienialiśmy plan, włącznie z odwołaniem biletów na pociąg do Surat Thani i kupnie nowych do Trang. Pod koniec kwietnia na pewno bez problemu dostaniemy się na Koh Mook, a i dzięki temu manewrowi zyskujemy lepsze połączenia na wyspy, czyli de facto cały dzień. Plan teraz jest taki, że 3 dni spędzamy na Koh Mook, potem 3 dni na Railey i na ostatnią noc do Krabi, bo kupiliśmy lot do Bangkoku o 8.30 za niecałe 100 zł. Teraz jedyna zagwozdka, to czy lądując o 10.30 na DMK jechać drogą lądową do Angkor Wat, czy kupić bilet lotniczy za 200 zł i wygodnie polecieć. Strasznie kusi to drugie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#667 PostWysłany: 13 Kwi 2017 23:04 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
@‌Mucustrooper‌ osobiście bym poleciał. Przejazd lądem i tak stówkę bedzie kosztował a zejdzie się prawie cały dzień. Chyba że masz bardzo dużo czasu lub ta stówka robi różnicę w budżecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#668 PostWysłany: 24 Kwi 2017 13:23 

Rejestracja: 11 Mar 2016
Posty: 61
Mucustrooper napisał(a):
Dzięki za pomoc ;)

Ostatecznie stanęło na tym, że trochę pozmienialiśmy plan, włącznie z odwołaniem biletów na pociąg do Surat Thani i kupnie nowych do Trang. Pod koniec kwietnia na pewno bez problemu dostaniemy się na Koh Mook, a i dzięki temu manewrowi zyskujemy lepsze połączenia na wyspy, czyli de facto cały dzień. Plan teraz jest taki, że 3 dni spędzamy na Koh Mook, potem 3 dni na Railey i na ostatnią noc do Krabi, bo kupiliśmy lot do Bangkoku o 8.30 za niecałe 100 zł. Teraz jedyna zagwozdka, to czy lądując o 10.30 na DMK jechać drogą lądową do Angkor Wat, czy kupić bilet lotniczy za 200 zł i wygodnie polecieć. Strasznie kusi to drugie ;)



Trudno będzie polecieć z DMK do SR za 200 pln, chyba że jakieś promo bez bagażu rejestrowanego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#669 PostWysłany: 27 Kwi 2017 15:22 

Rejestracja: 05 Cze 2014
Posty: 31
Witam,

Kilka tygodni temu zakupiłem bilety do Tajlandii :D :D :D . Przygoda zaplanowana na luty 2018 ( 20 dni pobytu) ale już teraz zacząłem planować swoją przygodę. Na razie jest to wstępny zarys naszej wycieczki i chciałbym usłyszeć od was ewentualnie wskazówki, czy plan ma ręce i nogi i czy waszym zdaniem coś dorzuć lub też z czego zrezygnować :roll:


08.02.2017 PRZYLOT 10:00 BANGKOK
09.02.2017 BANGKOK
10.02.2017 BANGKOK ->18:00 WYLOT DO KRABI-> KhAO SOK
11.02.2017 KHAO SOK
12.02.2017 KHAO SOK
13.02.2017 12:00 -TRANSPORT Z KHAO SOK DO KOH PHI PHI
14.02.2017 KOH PHI PHI
15.02.2017 KOH PHI PHI
16.02.2017 12:00 - TRANSPORT Z KOH PHI PHI DO KOH NGAI
17.02.2017 KOH NGAI
18.02.2017 12:00 TRANSPORT KOH NGAI DO KOH LIPE
19.02.2017 KOH LIPE
20.02.2017 KOH LIPE
21.02.2017 KOH LIPE
22.02.2017 KOH LIPE ->TRANSPORT NA LANGKAWI I LOT DO BANGKOKU ->DOJAZD DO KACHANBURI
23.02.2017 KACHANBURI - SLONIKI ELEPHANTS WORLD
24.02.2017 KACHANBURI - WODOSPADY ERAWAN
25.02.2017 12:00 POWROT Z KACHANBURI DO BANGKOKU
26.02.2017 BANGKOK
27.02.2017 BANGKOK WYLOT W NOCY z 27/02 na 28/02 o polnocy
28.02.2017 WYLOT

Z góry dziękuje za podpowiedzi!!! :)
Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#670 PostWysłany: 27 Kwi 2017 17:07 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
-- 27 Kwi 2017 16:58 --

Jak dla mnie za dużo plażing za mało zwiedzania. Lecieć taki kawał na plażowanie, a nie pooglądać co mają ciekawego to aż trochę żal. Ja to bym z tego plażowania 4 dni zostawił a reszta zwiedzanie a nie na odwrót. Ale jak kto lubi. Nawet w takim wypadku wyciąłbym coś z tych wysp (np. Koh Phi Phi warto zobaczyć na 1 dniowej wycieczce - szczególnie tą lagunę filmową, ale siedzieć tam dłużej nie ma po co). Najlepiej to zaoszczędzić gdzieś z 3 dni z tych wysp i wrócić do BKK i stamtąd ekspresowa wycieczka do Kambodży do świątyń Angkoru (zabytkowy nr 1 na mojej liście, wart każdych pieniędzy i czasu). A jak to za dużo, to choć 1 dniowy wypad z BKK do Ayutthaya, żeby trochę zabytkowych ruin liznąć. A jak bez zwiększania ilości przejazdów, to i sam Bangkok ten 1 dzień dłużej (choć niektórzy tu się od razu odezwą, że max 2 dni wystarczą). Popływać sobie po klongach, zwiedzić więcej świątyń, machnąć się na golden mountain itp. :)

-- 27 Kwi 2017 17:07 --

PS: W 20 dni to ja zdążyłem i Bangkok i trochę rzeczy dookoła, 3 wyspy, plażowanie w Krabi i na wyspie, Angkor i Tonle Sap w Kambodży, Kuala Lumpur i jaskinie batu, a na deser Singapur - bez lotów wewnętrznych tylko pociągi, busy i autobusy :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
#671 PostWysłany: 28 Kwi 2017 15:13 

Rejestracja: 05 Cze 2014
Posty: 31
@ Radionx

Dzięki za odpowiedz!
Rozumiem co masz na myśli ale jest to nasz(mój i mojej dziewczyny) pierwszy taki wypad poza Europe i nie chcemy tez przez 20 dni chodzić z plecakami na plecach. Staram się znaleźć taki złoty środek a przy następnej wyprawie na pewno już będziemy wiedzieć jak idealnie zaplanować kolejną podróż.

Mamy w sumie 5 dni w Bangkoku(zwiedzanie), 3dni w jungli Khao sok oraz 3 dni w kachanburi (wodospady erawan, elephant temple). i 9dni na wyspach gdzie z Koh phi phi chcemy zwiedzić okoliczne wysepki i przenocować w Maya bay. Na wyspię Koh Ngai chcemy zwyczajnie pochillować i pobyć za dala od tłumów a na Koh lipe zwiedzić okoliczny park narodowy ,uprawiać snorkeling i miło spędzić czas na pięknej wyspie.

Jeśli ktoś ma jakieś wskazówki co szczególnie warto zobaczyc w mpobliżu miejsc w których będziemy przebywać lub jeśli ktoś sugeruje wybrać inne wysepki niż te które mamy w planie to chętnie posłucham! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#672 PostWysłany: 28 Kwi 2017 15:44 

Rejestracja: 29 Lis 2016
Posty: 128
Loty: 77
Kilometry: 197 012
A to OK:)
W sumie na sam Bangkok 5 dni to dużo, ale takich pełnych to widzę 2 (no i może ten z wylotem), bo reszta częściowo. To dalszy wypad odpada. W pierwsze dni to was będzie samo miasto fascynować, ale jak uda się wam już większość zobaczyć, to tego 26 lutego ruszyłbym się na 1 dniową wycieczkę poza miasto (bez noclegu - start rano powrót wieczorem). Ja polecam starą stolicę Ayutthaya - ruiny w kwitnących jaśminach (chyba ?) i jeden z podstawowych widoczków z Tajlandii - twarz buddy zarośnięta w drzewie :) Busem w obie strony łatwo obskoczyć, a i chyba są organizowane jakieś jednodniowe rejsy z BKK, ale to już nie dam głowy, bo nie korzystałem. Lub bliżej machnąć się przed południem na pływający targ. Ja wiem, że to komercha - ale BKK to była moja pierwsza wizyta w Azji, więc mi się podobało. Zresztą wszystko mi się podobało :) Kraj jak dla mnie bajkowy i chętnie bym tam wrócił :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#673 PostWysłany: 30 Kwi 2017 21:12 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 76
Chciałbym prosić o ocenę naszego planu. Chętnie wysłucham wszelkich uwag i sugestii:)

10.11 przylot do BKK 06:55, przelot do Kuala Lumpur 13:20
11.11 Kuala Lumpur
12.11 Kuala Lumpur / Siem Reap
13.11 Siem Reap
14.11 Siem Reap / Krabi
15.11 Tonsai Bay (Krabi)
16.11 Tonsai Bay (Krabi)
17.11 Tonsai Bay (Krabi) / Phi Phi
18.11 Phi Phi / Koh Ngai
19.11 Koh Ngai
20.11 Koh Ngai
21.11 Koh Ngai / Koh Mook
22.11 Koh Mook
23.11 Koh Mook
24.11 Koh Mook / Bangkok
25.11 Bangkok
26.11 Bangkok / Warszawa

Sam najchętniej zrezygnował bym z Phi Phi za rzecz wycieczki (4 wysypy z okolic Krabi), ale sam nie wiem - przez Phi Phi chyba łatwiej się dostać morzem na Ngai? To nasza druga wizyta - wcześniej byliśmy w Bangkoku, Chiang Rai, Chiang Mai, Sukhothai, Koh Chang, Ko Mak.

Z góry dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#674 PostWysłany: 12 Maj 2017 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
Jestem na finiszu planowania blisko 4tygodniowego wyjazdu do Tajladnii. Dumnie stwierdzam, że prawie wszystko udało mi się poukładać w dość logiczną całość. (To niesamowite jak te dni po obdzieleniu na interesujące nas atrakcje uciekają! Wydaje się człowiekowi, że ma prawie miesiąc - zdąży się znudzić, a koniec końców żałuje, że ma tak mało czasu, bo jeszcze tyle miejsc, które chciałby zobaczyć) No ale do sedna: Na deser, tuż przed powrotem do Polski zostały nam (niestety tylko) 4 dni na snurkowanie i ogólnie pojmowany plażing.

Mając tak niewiele czasu marzenia o Koh Lipe musieliśmy odłożyć na bliżej nieokreślony czas. Chcielibyśmy zobaczyć:
- Railay Beach
- Phi Phi (snurki plus zaliczyć punkt widokowy)
- Koh Kradan (dobre snurki z plaży)
- Koh Lanta

Ponieważ nocleg codziennie w innym miejscu byłby męką a nie relaksem myślałam, żeby wspomniane miejsca traktować raczej wycieczkowo-wypadowo i zrobić to tak:

11.11. (sb) zapewne wieczorem dopiero dotrzemy z Khao Son NP do Ao Nang (nocleg w Ao Nang)
12.12. (ndz) jako że Railay Beach jest rzut beretem szkoda byłoby nie wykorzystać (powrót i nocleg Ao Nang)
13.11. (pn) myślałam o wykupieniu wycieczki na Phi Phi (powrót i nocleg w Aon Nang / ew. nie wiem czy jeszcze tego samego dnia moglibyśmy dostać się na Koh Lantę?)

wiecie może gdzie mogłabym sprawdzać transfery?
ile czasu zajmuje przetransportowanie się z Ao Nang na Koh Lantę? kiedy są ostatnie łodzie?

14.11. (wt) docieramy na Koh Lantę i ponoć na wysokości Long Beach jest sporo dużo ciekawych miejsc do snurkowania i wiele firm oferujących snurkowanie trochę dalej od brzegu
pytanie czy jeśli dopiero 14 dotrzemy na Koh Lantę, to czy w tym dniu jeszcze zdążymy wykupić jakąś wycieczkę...? (nocleg Koh Lanta)

15.11. (śr) wycieczka w pobliże Koh Kradan / Mook i Ngai (nocleg Koh Lanta)
16.11. (czw) transfer do Krabi skąd samolotem wracamy do Bangkoku

trochę to wszystko na wariackich papierach... słyszałam niewiele dobrego o Ao Nang, ale do Railay i Phi Phi jest bliżej, więc wnioskuje, że taniej jak z Koh Lanta. Stąd wychodzi że pierwsze 2 noce powinniśmy spędzić na Ao Nang, trzeci nocleg jest dyskusyjny... , czwarty i piaty na Koh Lancie.

Zastanawiałam się nad tym, żeby ewentualnie zacząć zwiedzanie od Koh Lanty a skończyć w Ao Nang skąd mielibyśmy bliżej do lotniska w Krabi (poranne bilety lotnicze sa ponad polowe tansze). Ale nie wiem czy 11.11 wyjeżdzając z Khao Sok NP powiedzmy koło 16:00 jesteśmy w stanie na Koh Lante dotrzeć jeszcze tego samego dnia??

Proszę doradźcie coś. Nigdy wcześniej nie ogarniałam poruszania się między wyspami i trochę się gubię. Ewentualnie podeślijcie jakiegoś linka gdzie mogłabym podejrzeć w jakich godzinach skąd gdzie coś odpływa...

Będę wdzięczna za wskazówki!
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#675 PostWysłany: 22 Maj 2017 20:30 

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 12
Cześć,

Planujemy wybrać się w lipcu do Tajlandii, konkretnie od 12.07 do 24.07.
Chcemy połączyć zwiedzenia z odpoczynkiem więc wstępnym planem jest Bangkok + Koh Samui.

Poniższa strona pokazuje, że jeżeli chodzi o tzw. "porę deszczową" powinno być okej.
http://www.selectiveasia.com/thailand-h ... ather/july

Sądzicie, że w tej dacie pora deszczowa w powyższych miejscach nie powinno nas dotyczyć?

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#676 PostWysłany: 23 Maj 2017 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@‌Maxima0909‌

Też tam będę, tylko trochę później, wyruszamy 23 listopada

W planowaniu transferów pomogły mi poniższe strony więc polecam:
www.amazinglanta.com
www.kolanta.net/get-to-koh-lanta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#677 PostWysłany: 23 Maj 2017 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Paź 2013
Posty: 372
Loty: 95
Kilometry: 232 936
niebieski
@maginiak dzięki za odpowiedź, już traciłam nadzieję ;-)

ale ponad tygodniowa analiza poskutkowała tym, że jednak zmieniła nam się koncepcja... :)
stwierdziliśmy, że przy 4 dniach nie ma większego sensu gonić na Koh Lantę. Tym bardziej, że 16 wylatujemy wcześnie z Krabi, więc ciężko byłoby rano z transferem.

11.11. wieczorem dotrzemy do Ao Nang (nocleg)
12.11. planujemy wycieczkę, np 4 wyspy, chcemy wykorzystać maksymalnie ten dzień i uniknąć tłumów, dlatego prawdopodobnie skorzystamy z jakiejś prywatnej wycieczki, powrót i nocleg Ao Nang
13.11. wycieczka na Phi Phi (wciąż się zastanawiamy, czy z noclegiem na wyspie, z reguły stronimy od głośnych imprezowni, ale jedna noc zabawy nikomu nie zaszkodziła, no i chciałabym zobaczyć te osławione fire shows :) zastanawiamy się nad noclegiem w polecanych domkach Vikings / druga wersja to powrót i trzeci nocleg w Ao Nang (oszczedzamy sobie pakowania i biegania z plecakiem, logistycznie ta wersja jest łatwiejsza :))
14.11. powrót na Ao Nang i od razu trasfer na Railay gdzie planujemy zostać na dwa noclegi, tutaj na prawdę chcemy wypocząć po 3 tygodniowych, trekkingach i zabawie, taki czas na słodkie nicnierobienie i leżenie w hamaku
15.11 Railay cd
16.11. rano dojazd do lotniska Krabi i lot do Bangkoku

jak myślicie? lepiej?
_________________
Moje relacje:
2017 - Tajlandia/Kambodża
2016 - Bałkany
2015 - Zachodnie Wybrzeże USA
2014 - Maroko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#678 PostWysłany: 24 Maj 2017 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Ja absolutnie nie żałuje dwóch nocy spędzonych na Phi Phi, zdecydowanie lepiej mi tam było niż w komercyjnym na maxa Ao Nang. Wystarczy wyskoczyć na View Point i uwierz mi, takich widoków nie ma na Ao Nang :mrgreen: A można tam sobie siedzieć sile się zapragnie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maxima0909 uważa post za pomocny.
 
      
#679 PostWysłany: 24 Maj 2017 08:45 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Skyisthelimit napisał(a):
Cześć,

Planujemy wybrać się w lipcu do Tajlandii, konkretnie od 12.07 do 24.07.
Chcemy połączyć zwiedzenia z odpoczynkiem więc wstępnym planem jest Bangkok + Koh Samui.

Poniższa strona pokazuje, że jeżeli chodzi o tzw. "porę deszczową" powinno być okej.
http://www.selectiveasia.com/thailand-h ... ather/july

Sądzicie, że w tej dacie pora deszczowa w powyższych miejscach nie powinno nas dotyczyć?

Pozdrawiam


Pora deszczowa... to nie znaczy, że pada non stop.
Dobre warunki na Koh Samui - to jest klimat, nie prognoza pogody :) Może być różnie, ale powinno być OK.

W Bangkoku pewnie będziecie mieli więcej deszczu, ale to nie przeszkadza. Trzeba tylko uważać w niektórych zabytkach, bo jest ślisko. Na Samui powinno padać mało, ale nawet jak pada, to i tak jest fajnie. :)

Nie przejmuj się za mocno tymi deszczami. Pakuj dobry humor i jedź!
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#680 PostWysłany: 30 Maj 2017 11:00 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 38
Może pomożecie....

Planujemy wyjazd do Tajlandii w styczniu na 3 tygodnie.
Wyjazd bardzo niskobudżetowy - ale z dwójką dzieci (8 i 10 lat) i walizkami jako utrudnienie.
Odlot i przylot do Bangkoku.

Chcielibyśmy od razu wyruszyć na południe do rejonów plażowych i spędzić po 4-5 dni w różnych miejscach. Zwiedzania raczej mało - tylko coś w pobliżu noclegów, a noclegi przy plaży.
Transport tylko pociąg, busy lub tanie promy.

Czekam na propozycje miejsc - może znacie jakieś fajne tanie noclegi? Tanie czyli mniej niż 100zł za 4 osoby za noc ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group