Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#581 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
Czyli różnica w cenie to prowizja dla pośrednika :evil: , niezle sobie liczą. Ja transfery kupowałam bezpośrednio na stronie Lomrayah, szybko i bezproblemowo.
Z Bangkoku do przystani w Chumphon busem (wyjazd jest 2 razy dziennie o 6:00 i 21:00 ) i dalej speedboatem. Lomrayah wszystkie swoje transfery lądowe wykonuje busami, kiedyś jeszcze latali małymi samolocikami na lotnisko w Chumphon ale jak to teraz jest nie wiem. Nok Air tam lata ale niestety nie ma za dobrze zgranych czasowo tych lotów wiec i tak trzeba czekać kilka godzin na speedboata.
Góra
 Profil Relacje PM off
SzymonStrzelka uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#582 PostWysłany: 26 Paź 2016 12:50 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
No to wcale nie taka wielka prowizja, bo na tej stronce bus plus prom to jest 1150 BHT ;) A cena 1690 to połączenie pociągiem nicnym w drugiej klasie z miejscem do leżenia, stąd różnice :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#583 PostWysłany: 30 Paź 2016 18:59 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
dzięki za odpowiedzi :)

stwierdziłem, że Koh Tao i następnie Koh Samui jest chyba lepiej.
Czy uważacie, że 5 dni (2 na Koh Tao, 3 na Koh Samui) jest ok? Czy nic nie zdążymy zobaczyć?

Co do transportu z Bangkoku to wciąż myślę o bilecie łączonym przez pośrednika na nocny pociąg, bus do portu i prom.
Wtedy wyruszamy wieczorem z Bangkoku i na 10 rano jesteśmy na Koh Tao.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#584 PostWysłany: 30 Paź 2016 19:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
5 dni powinno wystarczyć. Warto też wybrać się na Ang thong (1-dniowa wycieczka).
NOKair oferuje łączony transfer przez Surat Thani a potem na Samui/Tao, koszt zamknie się w 150zł, a podróż trwa 4 godz. Jeśli nie chcesz marnować czasu, jest to najszybsza i najwygodniejsza opcja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#585 PostWysłany: 30 Paź 2016 19:26 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Lądujemy w Bangkoku o 13. Dlatego stwierdziłem, że opcja wyjazdu nocnym pociągiem o 21:00 i przyjazdu na Koh Tao o 10:00 jest najlepsza. Wydaje mi się, że nie ma dla nas odpowiedniej godzinowo opcji lotniczej.

Plan wycieczki jest taki:
1. 2 noce na Koh Tao (niestety praktycznie półtora dnia pobytu)
2. Prom o 6 rano na Koh Samui i 2 noce (myślimy o Lamai Beach)
3. Wycieczka do parku AngThong i jedna noc tam.
4. Powrót na 1 noc na Koh Samui na Lamai Beach.
5. Powrót AirAsia/NokAir do Bangkoku

Co sądzicie :)?

Ostatnie pytanie - skutery

Na Koh Tao chyba zabraknie nam czasu na ich wynajem. Dużo tam tracimy? Gdzie najlepiej się ulokować?
Jest nas 5 osób, z czego 3 kobiety bez umiejętności poruszania się skuterem.
Czy jest się czego bać (w kontekście Koh Samui)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#586 PostWysłany: 30 Paź 2016 20:20 

Rejestracja: 04 Lis 2014
Posty: 114
Loty: 44
Kilometry: 147 937
Jeśli miałbym planować podróż jeszcze raz zdecydowanie więcej czasu poświeciłbym na Koh Tao. Spaliśmy 3 noce na Koh Samui i 2 na Koh Tao. Nas szczególnie Koh Samui nie oczarowało. Warto wynająć skuter na Koh Samui i objechać wyspę dookoła zaliczając główne atrakcje. Na Koh Tao polecam wybrać się na wycieczkę dookoła wyspy z nurkowaniem w najciekawszych jej miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#587 PostWysłany: 30 Paź 2016 20:29 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
@‌totti‌ Ko Tao jest na tyle mała, że obejdziecie się bez skutera. Z drugiej strony jest mocno wyżynna, więc piesze poruszanie się po niej, szczególnie przejście z zachodniego na wschodnie wybrzeże jest dość forsowne, szczególnie w tropikalnym słońcu.

Zgadzam się z @‌Marek696‌, poświęciłbym na Waszym miejscu więcej czasu na Koh Tao, ale jak rozumiem nie chcecie specjalnie jechać z Bangkoku, żeby odwiedzić tylko jedno miejsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#588 PostWysłany: 30 Paź 2016 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
Lamai i Chaweng jest OK. Na Samui skuter można wynająć już za 99thb i warto. Na Tao poradzisz sobie bez niego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#589 PostWysłany: 30 Paź 2016 20:50 

Rejestracja: 14 Wrz 2014
Posty: 44
Wypowiem się bo we wrześniu byliśmy w trasie BKK - Chumpton - Koh Tao - Ko Phangan - Ko Samui - Surat Thani - BKK.
Po 1) Moim zdaniem nie warto ani na 1 dzień wybierać się na Ko Samui, na waszym miejscu zostałbym 1 noc dłużej na Koh Tao a potem popłynął na chwile na Ko Phangan. Lamai Beach, na której byliśmy to takie nasze Władysławowo - nic szczególnego, szczególnie pod kątem plaży i morza, w samym Lamai na plus wg. mnie tylko targ nocny, na którym było dobre i tanie jedzenie, tak to w knajpach drogo, i nic ciekawego do roboty.
Po 2) Koh Tao jest zajebiste.
Po 3) Koh Tao jest zajebiste i można całą wyspę (jeżeli macie spoko kondycję) obejść w ciągu 2-3 dni na nogach zaliczając po kolei wszystkie cudowne plaże, punkty widokowe i nurkowania. Na bazę wybierzcie Mae Haad gdzieś w okolicach przystani ew. Sairee Beach, będziecie mieli super bazę wypadową plus wieczorami będzie mogli skoczyć na piwo czy rum właśnie do jednej z knajp na samym Sairee Beach.
Po 4) Koh Tao jest zajebiste.
Po 5) Jak wyżej pisałem popłynąłbym na Phangan na Phangan wypożyczył skuter (150-200 thb za dzień) zataknował do pełna i objechał całą wyspę. Phangan może nie urzeka jak Tao pod względem plaż ale właśnie na takie skuterowe zwiedzanie jest moim zdaniem super. Nie obawiajcie się wypożyczenia - warto tylko porobić, przed ruszeniem w trasę, zdjęcia skutera z każdej strony, żeby Wam potem nie wkręcali, że coś porysowaliście itd.
Po 6) Z Phangan popłyneliśmy na day tripa na Ang Thong National Park - 2700 THB z kajakami. Szczerze mówiąc to ja nie byłem jakoś bardzo zachwycony - bardzo dużo czasu na łódce gdzie nie działo się nic ciekawego, potem 20 min nurkowanie w mało "szałowym" miejscu, potem kajaki ~30 min - te akurat na duży plus (płynie się fajną jaskinią), potem pierwszy view point - troche schodów, spoko widok, potem drugi view point - długie podejście znowu spoko widok ale nic "urwającego".
Po 7) w Bangkoku polecam polecany już na tym forum nie raz Lamphu House na Rambutri - idealna baza wypadowa i przyzwoite warunki.

Jeszcze ad. powrót z wysp d BKK, my mieliśmy kupiony tylko wcześniej NOK Air z Surat Thani do BKK, w Lamai kupiliśmy transfer bus + prom + bus na lotnisko (całość wyszła ofc taniej niż łączone bilety na nokair czy airasia).
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#590 PostWysłany: 31 Paź 2016 02:10 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
A ja powiem ze na akzdej wyspie chwile pobyc i samemu zobaczyc to jednak najlepiej. Kolega wyzej zachwycony Tao, na mnie nie zrobila ta wyspa wrazenia, za to w Phangan jestem zakochana po uszy. Niedlugo wracam tam tym razem w menu Samui bo tam nie bylam i Phangan bo bardzo bardzo chce wrocic!

Teraz bede cwiczyc lot z transferem na wyspe z Noka a do BKK jeszcze sie zastanawiam, ale te opcje z pociagiem cenowo atrakcyjniejsze wcale nie sa, a czasowo to wiadomo.. wiec pewnie tez stanie na Noku! Niepokoi mnie tylko jedna rzecz, w rozkladzie jazdy wszystko jest bardzo na styl, bus z lotniska dojezdza do przystani 15 minut przed odplynieciem promu, czy ktos wie jak to jest w praktyce i czy na ogol zdaza sie na kolejne odcinki podrozy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#591 PostWysłany: 31 Paź 2016 16:45 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 31
W połowie listopada lecę do Tajlandii. Samolot przylatuje do Bangkoku w czwartek o godz. 13tej (na lotnisko Suvranbumi BKK), a następnego dnia rano mam lot z lotniska Don Mueang.
Moje pytanie - gdzie najlepiej zarezerwować nocleg na tę jedną noc, żeby mieć wygodne przejazdy z/na lotnisko, a przy okazji zobaczyć coś ciekawego w sąsiedztwie hotelu po południu/wieczorem. czy okolice lotniska Don Mueang nadają się do pospacerowania? (główne atrakcje Bangkoku planuję zobaczyć przy wylocie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#592 PostWysłany: 31 Paź 2016 16:58 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Znajdź jakiś nocleg w okolicy dworca Hua Lamphong, to zobaczysz sobie Chinatown, a rano w pociąg i na lotnisko. Na Hua Lamphong z lotniska kolejką do stacji Makkasan, a następnie metrem ze stacji Phetchaburi (jest wygodne przejście, bo to tuż obok).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#593 PostWysłany: 31 Paź 2016 17:10 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Przekonaliście nas do małej zmiany.
Wydłużamy Koh tao do trzech nocy kosztem Koh samui.

Doradźcie proszę:
- Gdzie najlepiej spać na Koh tao?
- Czy prom pomiędzy wyspami lepiej kupić już teraz przez internet czy na miejscu?
- To samo pytanie w kwestii wycieczki do Angthong Marine Park
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#594 PostWysłany: 16 Lis 2016 01:03 

Rejestracja: 16 Lis 2016
Posty: 3
Witam. Zastanawiam się nad planem pobytu w Tajlandii. Loty 03-18.12.2016 WAW -> BKK. Para, lat 26.

Wstępny plan jest taki by zostać 3 dni w Bangkoku, następnie lecieć na Krabi, gdzie spędzić kolejne dni przemieszczając się na Railay, Phi Phi i następnie z Phuket lecieć z powrotem do Bangkoku i udać się z powrotem do Polski.

Nie mamy parcia na północną Tajlandię, wyjazd traktujemy bardziej wypoczynkowo, stąd plan odwiedzenia w głównej mierze wysp i plaż.

Będę wdzięczny za wszelkie sugestię co do:
- atrakcyjnych miejsc/wysp na które warto się udać
- opinii na temat linii lotniczych oferujących loty wewnątrzkrajowe
- sugestii na temat noclegów

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#595 PostWysłany: 16 Lis 2016 10:23 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
hej @‌TrojkatyiKwadrat‌

robiliśmy podobny plan pierwszy raz w Tajlandii :)

Krabi to fajne miasteczko, żeby zasmakować tajskiego luzu, plaż tam nie ma ale moim zdaniem warto zostać na co najmniej jedną noc zwłaszcza jeśli wypadnie w weekend, bo mają fajny lokalny targ, jakieś występy, targ nocny z pyyyyysznym jedzeniem... Spaliśmy w JP Mansion w Krabi, nie ma luksusu tam, ale są przemili właściciele, bardzo szczerzy i kochający swoją pracę, pomogą wam ustalić plan, nie namawiają na wycieczki za wszelką cenę, jak powiedzieliśmy, że chcemy sami zwiedzać to pomogli nam ustalić trasę i pokazali gdzie są różne fajne rzeczy. Jak planujecie się przemieszczać w okolicy? ja jak zwykle proponuję skutery, Krabi ma dużo atrakcji ale dość oddalonych od siebie i bez własnego transportu jest słabo. my byliśmy w Krabi 4 albo 5 dni a potem na wyspy.

Jeśli chodzi o lokalne loty to ja polecam Nok - w przeciwienstwie do air asia bagaż w cenie i ogólnie loty na ogół tańsze, a same linie bardzo przyjemne.

Jeśli zatrzymacie się na Phi Phi to mnóstwo ludzi (ja też) poleca Viking Resort - fajne chatki na zboczu ze świetnym widokiem, atrakcje juz od odbioru z przystani bo przypływaja po gości tajska łódeczką i ogólnie to fajne miejsce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#596 PostWysłany: 16 Lis 2016 12:04 

Rejestracja: 16 Lis 2016
Posty: 3
Dzięki @DJADKJGU za szybką odpowiedź :)

Póki co od wczoraj mamy bilety i dopiero zaczynamy planować pobyt. Możesz podać trochę informacji na temat sposobów transportu z Krabi na Phi Phi i pobliskie wyspy?

Może odwiedziliście jeszcze jakieś atrakcyjne miejsca, które możecie polecić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#597 PostWysłany: 16 Lis 2016 12:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ja wiem ze samermu to trudno iw ogole to ci pomoge, prosze;
atrakcje,forum,950
noclegi,forum,1049
transport,forum,1082
inne,forum,1115
jedzenie,forum,1016
niestety ale samo sie nie przeczyta tak ze ten, poproś kogoś albo co
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#598 PostWysłany: 16 Lis 2016 13:53 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
Transport w żadnym turystycznym miejscu Tajlandii nie jest problemem ;) na każdym rogu będą sprzedawać bilety na prom, można tez pytać w hotelu, na pewno pomogą :)

w okolicy Krabi z takich nieplażowych miejsc to bardzo mi się podobało Emerald Pool - Sa Morakot - bardzo ładne miejsce, świetny spacer, fajny relaks. Z samego Krabi popłynęliśmy też łódką w las namorzynowy i na drugą stronę brzegu tam są takie fajne jaskinie. fajna wycieczka na parę godzin z samego miasteczka, łodki z głównej [przystani miejskiej obok targu nocnego.
Byliśmy też na wycieczce kajakowej w Bor Thor - kolejne jaskinie z prehistorycznymi rysunkami i ogólnie piękne miejsce, wycieczka jak to wycieczka zorganizowana, taka sobie, ale warto dla miejsca. Nie wiem czy puszczają samemu z kajakami, niby ten punkt wynajmu kajaków był, ale nie wiem czy tylko dla grup czy nie. Miejsce wyglądało na takie w którym zdecydowanie da się zgubić samemu więc jeśli się uda to ostrożnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#599 PostWysłany: 18 Lis 2016 13:22 

Rejestracja: 16 Lis 2016
Posty: 3
Dzięki becek za Twój post, choć z ironią to był dla mnie bardzo przydatny jako nowy użytkownik forum.

Stworzyliśmy taki plan podróży:

04.12 Przylot do Bangkoku, transport z lotniska, aklimatyzacja, zakwaterowanie, wstępne zwiedzanie
05.12 Zwiedzanie Bangkoku
06.12 Ayutthaya lub inne miejsce
07.12 Przelot z Bangkoku na Krabi, przejazd do Ao Nang, zakwaterowanie
08.12 Wypoczynek na Ao Nang / Wycieczka na którąś z wysp
09.12 Wypoczynek na Ao Nang / Wycieczka na którąś z wysp
10.12 Transport z Ao Nang na Phi Phi, zakwaterowanie
11.12 Wypoczynek na Phi Phi
12.12 Wypoczynek na Phi Phi
13.12 Transport z Phi Phi na Koh Lantę, zakwaterowanie
14.12 Koh Lanta, zwiedzanie wyspy
15.12 Koh Lanta, zwiedzanie wyspy
16.12 Transport z Koh Lanta, na Krabi; Lot do Bangkoku, zakwaterowanie
17.12 Powrót do Polski

Ponownie będę wdzięczny za wszelkie sugestię.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#600 PostWysłany: 21 Lis 2016 19:30 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 48
Loty: 15
Kilometry: 57 194
Witam
Ja rowniez prosilbym o ocene, zastanawiam sie czy jakiejs wyspie dodac 1/2 dni, a ktorejs odjac?

26.01 Wylot z kraju
27.01 Przylot do Bangkoku przed poludniem, zakwaterowanie, zwiedzanie miasta
28.01 Ciag dalszy zwiedzania miasta, moze Ayutthaya
29.01 Wylot do Krabi i przedostanie sie na Phi Phi, zakwaterowanie
30.01 Phi Phi
31.01 Phi Phi
1.02 Phi Phi
2.02 Ko Lanta
3.09 Ko Lanta
4.02 Ko Lanta
5.02 Ko Lanta
6.02 W miare wczesne wykwaterowanie i przetransportowanie sie na Ko Phangan
7.02 Ko Phangan
8.02 Ko Phangan
9.02 Ko Phangan
10.02 Ko Phangan
11.02 Ko Tao
12.02 Ko Tao
13.02 Ko Tao
14.02 Ko Tao
15.02 Wykwaterowanie, dostanie sie do Surat Thani i samolot do Bangkoku
16.02 Zakup pamiatek w Bangkoku, Sky Bar
17.02 Wylot przed poludniem do Polski

Zastanawiam sie czy tyle wysp to nie za duzo przemieszczania sie, aale tez nie chcialbym tylko siedziec w jednym miejscu, mamy 3 tygodnie w koncu.
Oraz kwestia tego czy rezerwowac noclegi, bedzie to sezon w Tajlandii, myslalem na poczatku zeby tylko w Bangkoku zarezerwowac noclegi, a na wyspach na miejscu ogarniac wszystko, ale sporo osob pisalo zeby lepiej wczesniej zarezerwowac bo pozniej moga byc problemy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group