Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Kupiłem na przełom kwietnia/maja 2017 roku bilety do BKK, natomiast w weekend pojawi się promocja AirAsia więc myślę czy nie kupić jakiś biletów w tej promocji na loty wewnątrz Tajlandii.
W Tajlandii będziemy 15 dni i jeszcze nie mam nawet wstępnego planu na zwiedzanie (poza tym, że chcemy trochę pozwiedzać plus polenić się z 2-3 dni na rajskich plażach/wyspach)... Jak popatrzyłem na siatkę połączeń AirAsia w Tajlandii to myślałem żeby najpierw dostać się drogą lądową do Chiang Mai (po drodze zwiedzając to co warto), następnie stamtąd polecieć na Krabi (tam polenić się z 3 dni na plaży plus zwiedzanie okolic) a następnie z Krabi polecieć do Bangkoku (tam 1-2 dni zwiedzania) a następnie powrót do kraju.
Co myślicie o takim bardzo wstępnym zarysie? Czy może coś innego polecacie?

P.S.
Z Chiang Mai widzę jeszcze połączenie do Surat Thani ‎(URT)‎ lub do Hat Yai ‎(HDY). A z tych miejsc wydaje się blisko do Krabi.‎

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#562 PostWysłany: 02 Wrz 2016 14:48 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Nie za mało czasu dajecie sobie na to leniuchowanie na plażach? Z tych 15 dni widzę 2-3 dni na południu + 1-2 dni w Bangkoku, co daje 3-5 dni (+ trochę czasu na doloty/dojazdy), a reszta na zwiedzanie pomiędzy Bangkokiem a Chiang Mai? Poza tym plan wg mnie jest w porządku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 02 Wrz 2016 15:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Biorę sporą poprawkę na transport lądowy - z tego co sprawdzałem to z BKK do Chiang Mai trochę kilometrów jest. Z doświadczenia po sąsiednich krajach (Laos, Kambodża, itd.) wiem, że drogą lądową to czasami bardzo wolno się człowiek porusza... ;) Więc nie wiem ile nam zajmie podróż (ze zwiedzaniem wszystkiego) pomiędzy BKK a Chang Mai.
Na samo Kanchanaburi zakładam, że pewnie z 2 dni pójdą (sierociniec słoni czy też kolej śmierci). Bo ile tak realnie dni potrzeba na podróż z atrakcjami między BKK a Chang Mai?
Oczywiście jak się wyrobimy w np. 7 dni z podróżą do Chang Mai to większą ilość dni też z wielką chęcią spędzimy na południu (lub w BKK) - na rajskich plażach, zwiedzaniu na skuterze, itd! :D
Dzięki za pomoc i pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 02 Wrz 2016 17:50 

Rejestracja: 23 Sie 2015
Posty: 80
W listopadzie wybieramy się do BKK i chciałbym zaplanować całą podróż. Gdzie najlepiej wybrac się w tym okresie? Chcielibysmy pojechac na jakieś wyspy i zaplanowac jakąś wycieczkę. Myślimy też o chiang mai. Zaznaczam, że przez cały okres pobytu mamy darmowe noclegi w BKK u osoby, która tam mieszka i BKK traktujemy jako baze wypadową. Oczywiście dopuszczamy 2-3 noclegi poza BKK ze wzgledu na odległości. Preferujemy raczej aktywny wypoczynek zatem dłuższe plażowanie raczej nie wchodzi w grę.
Wstępny plan to:
9-10.11 - dotarcie do BKK i do hotelu, jeśli będziemy mieć siły to zwiedzanie
11.11 - zwiedzanie BKK
12-13.11 - coś max 2h samochodem od BKK - Pattaya, ko phai? // Ayutthaya? może coś innego?
14-18.11 - krabi, railay beach, phi phi, maya bay albo ko samui, ko tao ?
19.11 jednodniowy wyjazd gdzieś blisko bkk
20.11 bkk, zakupy
21.11 powrót do dubaju, zwiedzanie dubaju, "nocleg" na lotnisku
22.11 powrót do PL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#565 PostWysłany: 05 Wrz 2016 11:14 

Rejestracja: 22 Lis 2012
Posty: 31
Wraz z rodziną wybieramy się na przełomie lutego/marca na 2 tygodnie do Tajlandii. Jako że nasza 7-osobowa grupa jest dosyć zróżnicowana wiekowo (13-50 lat) to też każdy z nas ma inne oczekiwania: część woli spędzać czas na rajskich plażach, pozostali preferują bardziej aktywny wypoczynek: trekking, zabytki i inne atrakcje.
Wobec tego powstaje pytanie - dokąd jechać po spędzeniu 3-4 pierwszych dni pobytu w Bangkoku - tak aby zapewnić dobre warunki do plażowania oraz zapewnić dobrą bazę wypadową dla reszty? Na podstawie wstępnego rozeznania niezłą propozycją wydaje się Krabi + okolice z powodu łatwego transferu z Bangkoku (AirAsia / NOK Air). Gdzie najlepiej zatrzymać się w Krabi aby spełnić powyższe warunki? Czy może wziąć pod uwagę inne rejony kraju?
Bardzo prosimy o sugestie doświadczonych osób w temacie Tajlandii :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 07 Wrz 2016 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2012
Posty: 137
Loty: 44
Kilometry: 113 359
Może Koh Lanta? Jest niedrogo, spokojnie, z niekończącymi się plażami (chociaż niezbyt urokliwymi w porównaniu z innymi wyspami). Na wyspie można pojeździć skuterem (na południowym krańcu jest ścieżka trekingowa przez dżunglę, na wschodzie do zobaczenia las namorzynowy, wioska na wodzie). Ale przede wszystkim łatwo o transfer na sąsiednie wyspy, jak oblegane, megaturystyczne Koh Phi Phi (ale warte odwiedzenia chociaż na 1 dzień dla widoków), czy wyspy na południe od Koh Lanty: Kog Ngai, Kog Muk i Koh Kradan.

@kogi
Ja polecam wszystkim Erewan National Park :)
Pewnie najwygodniej jest wziąć nocleg w Kanchanaburi, bo w okolicy jest więcej atrakcji, ale gdybyście koniecznie chcieli nocować w Bangkoku, to Erewan jest do zrobienia w jeden dzień. Trzeba tylko wyjechać z Bangkoku wcześnie rano autobusem, a potem wziąć motor (lub skuter, ale to ponad 40 km) i samodzielnie dojechać do parku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 09 Wrz 2016 10:28 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 98
CZeść wszystkim...będę wdzięczny za ewentualne (konstruktywne) uwagi...

rodzina 2+2 (dwoje dorosłych + 8-mio latek + 20-sto miesięczny bobas)

wylot z Wwa 10,02,2017 17:30 (przez KATAR 2h przesiadki) przylot Bangkok 11,02,2016 około 13:30
powrót z Bangkoku 24,02,2017 około 19:30 (przez KATAR 7h przesiadki) przylot Wwa 25,02,2017 11:50

Plan działania

11 - transfer do hotelu, odpoczynek + zwiedzanie miasta
12 - miasto + może Ayutthaya (w ramach namiastki Krong Siem Reap)
13 - rano targ po południu przelot do Krabi, z lotniska Krabi jedziemy najprawdopodobniej do Khlong Muang
14/15/16/17 - Khlong Muang jako cicha baza wypadowa (wszystko co rozsądne w ramach zwiedzania z tak skonfigurowaną rodziną[jesteśmy aktywni, snurkujemy i nurkujemy, nie boimy się nosić malca na plecach])
18 - transport na Ko Ngai
19/20/21/22- plażowanie i inne sporty wodne
23 - transport na lotnisko Trang i lot do Bangkoku, nocleg z dobrym połączeniem z portem odlotu
24 - zwiedzanie Bangkoku + wylot (szukam hotelu z opcją późnego wymeldowania)

nie cierpię klimatu Międzyzdrojów więc wybrałem Khlong Muang a nie Ao Nang...będąc w Khlong Muang dopuszczam jakiś wypad do Malezji lub Singapuru gdyby Air Asia zaskoczyła super promocją ale nie koniecznie...skłaniam się do dedykowanego transport z Ao Nang do Bangkoku AIR Asia (łódka+samochód+lot około 50 USD)...dzięki za uwagi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 10 Wrz 2016 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@piescirogi
Cytuj:
12 - miasto + może Ayutthaya (w ramach namiastki Krong Siem Reap)

Musisz tutaj się zdecydować. Albo jedno albo drugie. Ayuttaya to wycieczka na cały dzień. Ale z bobasem to nie polecam.Lepiej zostać w Bangkoku.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 10 Wrz 2016 13:15 

Rejestracja: 21 Sty 2011
Posty: 38
Hej,
Oto mój plan podróży.
o nas: 2 osoby, lubimy aktywnie zwiedzać (trekking, kajak, ciekawe budynki, dużo chodzić), ale pod koniec (może i w połowie) wycieczki też odpocząć.
Loty zostały już kupione więc ich przesunąć się juz nie da.

przylot do BKK
1 doba Bangkok
lot do Chang Mai
3 doby w Chang Mai
lot do siemReap
3 doby w Siem Reap
nocy autobus do Sihanoukville a dalej na Koh Rong
3 doby na Koh Rong
nocny autobus do granicy z Tajlandią a później Bangkok także żeby zdążyć na wieczorny lot do Krabi.
1 dzień w Krabi
1 nocleg ( prawie 2 dni ) na Phi Phi
3 doby w okolice Krabi ( pewnie Ao Nang)
wieczorny lot do Bangkoku i następnego dnia powrót do kraju.

Mam wątpliwości do części Kambodzańskiej. Mamy 7-8 dni przed wylotem do Krabi. Chcemy zobaczyć SiemReap i ... no własnie, Jakaś alternatywa dla Koh Rong. Bo po przemyśleniu wydaje nam się że może być zbyt męcząco i drogo. ( 2xnocny autobus + dojazd z granicy do bangkoku, drogie promy między Sihanoukville - Koh Rong a na miejscu tylko 2 pełne dni + popołudnie zaraz po przyjeździe )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#570 PostWysłany: 12 Wrz 2016 00:19 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 28
Hej ! Lecimy 25 września z Berlina na Phuket i wracamy 6 października, przeczytałem juz trochę na temat jak wszyscy odradzają Phuket ale sam osobiście się nie zrazam. Oto mój plan
26.09 -18:20 ladujemy szukamy jakiegoś noclegu blisko lotniska by ogarnąć jetlag
27.09 z rana ruszamy do portu by dostać się na Phi Phi, tam mamy zamiar spędzić 1 noc w Viking resort myślę że to wystarczy by zobaczyć całe phi phi
28.09 - płyniemy do railay ponieważ wywnioskowalem ze lepiej tak niżeli spędzić 2 noce na phi phi, kwestia ile tutaj zostać :D
1.10 - wracamy promem bezpośrednim na Phuket i zostajemy tam do końca prawdopodobnie w pobliżu Karon
Wynajmując skuter obiedzie my wyspę i będziemy korzystać z ofert snorkelingu o ile pogoda pozwoli :)
6.10 powrót na berlin o 17:20

Czy taki rozkład dni jest okej, jakie są wasze sugestie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 12 Wrz 2016 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1689
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
Daniel,

Jetlag - raczej nie będzie straszny, moje małe dzieci nie miały ;)

Co do PhiPhi - Viking jest super, ale weź pod uwagę na to, że płynie się na PhiPhi prawie 3h (nasz prom czekał 40min na wejście do portu), więc zanim dotrzecie na PhiPhi to będzie już spokojnie po południu. Więc jak chcecie w Vikingu poplażingować (a będzie tam rajsko cicho i spokojnie), to dodaj jedną noc.

Zazdroszczę wyjazdu, chętnie bym tam wyskoczył choćby i na tydzień...
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#572 PostWysłany: 12 Wrz 2016 13:35 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 28
To gdzie zostać dłużej, phiphi czy railey?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 12 Wrz 2016 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Zdecydowanie Phi Phi :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert lubi ten post.
 
      
#574 PostWysłany: 12 Wrz 2016 23:04 

Rejestracja: 10 Sty 2016
Posty: 28
Okej a co powiecie na to, skoro wroce z Phi Phi po dwoch dniach (29 wrzesnia) na Phuket dokladnie w okolicach Karon do 3 pazdziernika i potem do 6 chcialbym sie wybrac do Khao Sok, jest szansa poza sezonem na dobre ceny dojazdu do tego parku, wedlug waszych doswiadczen lepiej wycieczke zorganizowana czy na wlasna reke tam? 6 pazdziernika prosto z tego parku udalbym sie na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 18 Wrz 2016 18:57 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Polujcie na promocje i kombinujcie z przesiadką w BKK .. my 4 dni przed wylotem kupiliśmy bilety w dwie strony BKK-Siem Reap za ok. 200zł.
Duża oszczednośc czasu.[/quote]

W jaki s[posób upolowaliście tą promocję

-- 18 Wrz 2016 19:05 --

Polujcie na promocje i kombinujcie z przesiadką w BKK .. my 4 dni przed wylotem kupiliśmy bilety w dwie strony BKK-Siem Reap za ok. 200zł.
Duża oszczednośc czasu.[/quote]

W jaki s[posób upolowaliście tą promocję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 16 Paź 2016 19:18 

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1
Witam serdecznie,
od jakiegoś czasu śledzę forum, które jest kopalnią wiedzy.
Wreszcie udało nam się kupić bilety z Warszawy do BKK na luty 2017 i wstępnie opracowaliśmy plan wyjazdu, który chciałabym z Wami skonsultować i prosić o uwagi i sugestie.

Do Tajlandii jedziemy we troje, z 12-letnią córką.

Plan obejmuje 14 dni:
Dz. 1 – pon – lądowanie w BKK + rekonesans po okolicy
Dz 2, 3 – zwiedzanie Bangkoku (wszystko co się da)
Dz 4 czwartek - lecimy do Angkor, gdzie spędzamy kolejne 2 dni na zwiedzaniu świątyń.
Dz. 6 – sobota – lecimy z Siem Reap do Phuket.

Na południu chcemy spędzić 6 nocy, planujemy 3 wycieczki: Khao Sok National Park, Similan Islands oraz wypad speed boatem na wyspy - Phi Phi i James Bond Island.
Wstępnie myślimy o Khao Lak, gdzie byłaby baza wypadowa na ww. fakulety, no i oczywiście plażing.
W kolejny piątek wracamy do BKK (samolot lub pociąg – na miejscu okaże się, czym), gdzie spędzamy 2 noce, wylatujemy z BKK w niedzielę.
Czy Waszym zdaniem Khao Lak to dobry wybór, czy polecicie inne miejsce wypadowe (+plażing)?
Który hotel polecacie? Dobrze, gdyby był w rozsądnej cenie, żeby można było z niego wieczorem wyjść na tzw. ”miasto”
Dodam, że na razie mamy tylko zabukowane noclegi w BKK.
Bardzo proszę o opinie i sugestie.

Gijo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:24 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
W lutym będziemy w Tajlandii (w pięć osób). Mamy w sumie 9 dni, z czego dwie ostatnie noce są przeznaczone na Bangkok.
Na wyspy chcemy jechać nocnym pociągiem.
Czy moglibyście nam doradzić, jaka kolejność będzie najlepsza dysponując tylko 6 noclegami na miejscu i biorąc pod uwagę fakt, że aby dotrzeć ostatniego dnia do Bangkoku musimy zabrać się na prom około 7 rano? (np bilet łączony airasia)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#578 PostWysłany: 26 Paź 2016 10:59 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Jadę w marcu i miałem podobne rozkminy (chociaż u mnie to będą dwa tygodnie). Patrząc na mapę, wyszło że najlepiej zacząć na Koh Tao (wysiadając w Chumphon), potem transport na Samui i stamtąd do Surat Thani aby wrócić do Bangkoku. Natomiast pooglądaj też jak się kształtują ceny lotów NOK-iem. Bo podliczając łącznie koszty (tj. pociąg+bus+prom i z powrotem kontra samolot+bus+prom i z powrotem) to opcja pociągowa kosztuje praktycznie tyle samo co lotnicza ;) A czas skraca się o połowę.

Bilet łączony z Bangkoku na Koh Tao u Lomprayah kosztuje 1690, z Samui do BKK - 1618 BHT (3308 BHT łącznie)

Lot NOK-iem z transferami (też bilet łączony) na Tao to 1962,15 BHT a z Samui do BKK 1485,05 BHT (3447,2 BHT w sumie). Także przy tak krótkim pobycie, możesz być dwie noce do przodu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 26 Paź 2016 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
mikiomah napisał(a):
Bilet łączony z Bangkoku na Koh Tao u Lomprayah kosztuje 1690


Skąd Ci sie wzięła ta cena, ja tam widzę 1100 thb.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#580 PostWysłany: 26 Paź 2016 11:44 

Rejestracja: 26 Sie 2016
Posty: 77
Sprawdzałem na tej stronce
https://12go.asia/en/travel/bangkok/koh ... 2017-03-17

-- 26 Paź 2016 11:48 --

No ale skoro już temat się pojawił... Lomprayah na stronce podają taką a nie inną cenę ale ni huhu nie umiem znaleźć jak się te transfery odbywają... Bus? Pociąg? Cokolwiek? Komuś udało się do tego dokopać bez robienia rezerwacji?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group