Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#601 PostWysłany: 05 Gru 2016 10:00 

Rejestracja: 30 Lis 2016
Posty: 4
Witam wszystkich
W związku z moim drugim (a pierwszym moich znojomych) wyjazdem do Tajlandii również proszę o ocenę, ale równie chętnie przygarnę dobre rady odnośnie noclegów/ atrakcji? Wyjazd końcem stycznia. Dwa tygodnie.

Znajomi przyjadą dwa dni wcześniej, żeby zwiedzić po swojemu Bangkok, następnie widzimy się na lotnisku i tu się zaczyna

1. Wylot ok 12.00 do Chiang Mai. Doi Suteph (zdążymy?), niedzielny targ, Chedi Luang
2,3- trekking Mae Teang
4,5 - Golden Triangle, White temple

I tutaj zależnie od czasu wypełnienia zwiedzaniem, powrót dnia 5 lub 6 do BKK. Stąd połączeniem autobus + prom o 21.00 na Koh Tao, w którym bylibyśmy ok. 9.00.
ok. 5-6 dni (Koh Tao + Koh Phangan). Snorekling, objazd skuterem/ obejście wysp, Ang Thong.

Powrót z Koh Phangan do BKK. Ewentualnie jakieś wieczorne wspólne zwiedzanie. Wylot z BKK na następny dzień.

I tutaj pojawia się kilka pytań.

Czy ktoś mógłby polecić:

Dobry nocleg w Chiang Mai czyt. czysto z własną łazienką i przechowaniem bagażu na czas wycieczek, bez większych luksusów.
Dobry trekking i wycieczkę w okolice Golden Triangle w Chiang Mai czyt. bez jeżdżenia na słoniach i zbędnego pośpiechu, z przewodnikiem, który by coś poopowiadał i dobrał ciekawą trasę.
Nocleg na Ko Tao blisko plaży, bez luksusów.

I temat, co do którego zdania są podzielone- Czy w tym gorącym okresie wystarczy zarezerwowanie jednego noclegu, na początek. Czy lepiej wszystko porezerwować z góry?

Z góry dziękuję za odpowiedź i wszelkie sugestie. Chętnie posłucham, co dodać, co ominąć. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#602 PostWysłany: 07 Gru 2016 17:40 

Rejestracja: 27 Maj 2012
Posty: 19
Cześć,

razem z dziewczyną lecimy do Tajlandii na 3 tygodnie, pierwsza wizyta w tym kraju. Dajcie prosze znać co myślicie o takim planie, czy ew. coś zastapić. Pierwsze dwa tygodnie chcemy poświęcić na zwiedzanie i przemieszczanie się, a ostatni tydzień leżeć na plaży :)

09.01.2017 wylot z Warszawy
10.01.2017 przylot Bangkok
11.01.2017 Bangkok zwiedzanie
12.01.2017 Bangkok zwiedzanie
13.01.2017 Bangkok transfer lotniczy do Chiang Mai + kurs gotowania
14.01.2017 Chiang Mai trekking
15.01.2017 Chiang Mai trekking
16.01.2017 Chiang Mai trekking
17.01.2017 Chiang Mai transfer do Bangkok+ transfer do Katchanburi
18.01.2017 Katchanburi Katchanburi
19.01.2017 Katchanburi Erewan
20.01.2017 Katchanburi Transfer Katchanburi-Bangkok-Surat Thani
21.01.2017 Phangan
22.01.2017 Phangan
23.01.2017 Phangan
24.01.2017 Koh Tao
25.01.2017 Koh Tao PADI
26.01.2017 Koh Tao PADI
27.01.2017 Koh Tao PADI
28.01.2017 Koh Tao PADI
29.01.2017 Koh Tao
30.01.2017 Koh Tao transfer wylot do Bangkoku
31.01.2017 wylot z Bangkoku 17:30
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#603 PostWysłany: 13 Sty 2017 18:23 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 359
niebieski
Czy na Koh Tao ktoś wypożyczał skuter? Czy jest to ryzykowna sprawa w tym miejscu ze względu na drogi i wypożyczalnie, które podobno wymyślają szkody?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#604 PostWysłany: 23 Sty 2017 17:30 

Rejestracja: 09 Sty 2017
Posty: 3
Witajcie,
w marcu lecimy pierwszy raz do Tajlandii (i "okolic"; lecimy w czasie 7.03. do 27.03.2017 ). Mózgi nam parują od tego co na pierwszy raz wybrać / jak to zorganizować. Początkowo był plan Bangkok - Singapur - Kuala Lumpur - wysepki Morza Andamańskiego - Koh Samui - Bangkok i do domu. To był plan początkowy.... ;)
Plan jednak ewoluował i oto co na tę chwilę mamy:
7.03.Wylot z WAW do BANGKOK lądowanie o godz. 12:05 (8.03.)
8.03. BANGKOK hotel/zwiedzanie
9.03. BANGKOK zwiedzanie
10.03. BANGKOK zwiedzanie
11.03. Z lotniska Don Meung wylot o 12:45 do MADEN ; LOT 2H. Przejazd z Maden do Buket Langawi.
12.03. Od rana trekking po dżungli i tam nocleg.
13.03. Trekking po dżungli i powrót do hostelu, nocleg.
14.03. Wymeldowanie, dojazd do Maden, lot do George Town.
15.03. Zwiedzanie George Town.
16.03. Wyjazd z George Town do Hat Yai - I TU MAM PROBLEM BO CHCEMY DOSTAĆ SIĘ NA KOH LANTA ALE NIE OGARNIAM JAK :/ JEŚLI ZBYT UPIERAM SIĘ PRZY TEJ WYSPIE TO PROSZĘ O INFO...MOŻE NIE MA SENSU ZWIEDZANIE WYSEPEK AŻ STAMTĄD? JAKA INNA ALTERNATYWA?
17.03. Wypady z Koh Lanta na wysepki
18.03. Wypady z Koh Lanta na wysepki
19.03. DOSTAĆ SIĘ DO KRABI, A DOCELOWO NA KOH SAMUI
20.03. Koh Samui i okolice
21.03. Koh Samui i okolice
22.03. Koh Samui i okolice
23.03. Koh Samui i okolice
24.03. leniwie na Koh Samui i popołudniem dojazd do Surratthani i nocnym pociągiem do Bangkok (dojazd ok 6:30)
25.03. Bangkok
26.03. musimy być ok.23:00 na lotnisku i wylot o 1:00 w nocy do Wawy.

To na czym zależy nam chyba najbardziej to ten dżunglowy trekking i jego zmieniać nie chciałabym. Co do reszty planu to przyjmę wszelkie wskazówki czy to ma sens i czy nie zrobią się wakacje w stylu świńskiego truchtu.
Bardzo proszę o pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#605 PostWysłany: 01 Lut 2017 12:28 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
Witajcie moi drodzy w moich pierwszych rozterkach azjatyckich. Plan zakłada 3-tygodniowy (może z groszem, ale wolałbym nie) wypad do Tajlandii z krótką wizytą w Kambodży z naciskiem na Angkor Wat. Pojawiają się w głowie już pierwsze pytania.
Wstępny plan:
1. Przylot do Bangkoku i zakwaterowanie.
2. Bangkok.
3. Bangkok.
4. Bangkok.
5. Bangkok.
6. Transport do Chiang Mai.
7. Chiang Mai
8. Chiang Mai
9. Transport do Chiang Rai.
10. Chiang Rai.
11. Chiang Rai.
12. Transport z Chiang Rai/Mai do Siem Reap.
13. Siem Reap
14. Angkor Wat
15. Angkor Wat
16. Transport z Siem Reap na Krabi.
17. Krabi.
18. Koh Phi Phi
19. Koh Phi Phi
20. Koh Lanta
21. Koh Lanta
22. Koh ngai
23. Koh ngai
24. Powrót do BKK.
25. Powrót do PL.

I teraz krótkie wprowadzenie. Podróżuję z kolegą. Obydwaj jesteśmy zaprawionymi lowcostowymi backpackersami, lubimy być aktywni w podróży, zwiedzać dużo, odpoczywać mało i wydawać też :). Z tym, że w Tajlandii te kilka dni na wyspach chcemy się zrelaksować.
1. Rozpatrujemy wypad w dwóch terminach: koniec października do połowy listopada/listopad albo po Nowym Roku, tutaj myślałem o lutym. Jakieś sugestie? Wystraszyłem się trochę ostatnich relacji listopadowych, luty za to zapewne bęzie droższy?
2. Jeśli chodzi o transport to planuję polować na promocje na loty wewnątrz, żeby zaoszczędzić czas na przemieszczaniu się. Na 100% zdecydujemy się na lot z pólnocy Tajlandii przez BKK do SR i z wysp do BKK. Jeśli chodzi o resztę połączeń to jestem otwarty na sugestie.
3. Może inaczej ułożylibyście wypad na wyspy? Inna kolejność, inna liczba dni na poszczególnych a może byście coś wykreślili?
4. Nie mogę znaleźć cen noclegów na Koh ngai. Booking pokazuje zawrotne kwoty. Ktoś wie jak na miejscu?
5. Powrót z wysp. Którą opcję wybrać? Z Koh ngai dostać się do lotnisko Trang i tam lot do BKK czy może transport wodny do Krabi z Koh ngai i dalej lot do BKK?
Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#606 PostWysłany: 01 Lut 2017 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@‌irie86‌
ograniczyłbym ilość dni w BKK, tak na dobrą sprawę to najważniejsze atrakcje są do obejrzenia w jeden dzień + ew drugi dzień na Ayutthya (choć jak jedziecie do Angkor to nie jest to jakieś must see)
A których to relacji się przestraszyłeś i dlaczego? także planuję wypoczynek w listopadzie w Tajlandii więc chętnie poczytam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#607 PostWysłany: 01 Lut 2017 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@‌irie86‌ nie słuchaj kolegi powyżej :)
Jeśli chcesz zobaczyć w Bangkoku wszystkie najważniejsze świątynie + coś jeszcze to min. 3 dni sobie zaplanuj :)
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#608 PostWysłany: 01 Lut 2017 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Słuchać mnie nie musi. Ale te wszystkie świątynie to poza pałacem, leżącym budda i gold mountain wg mnie nie są warte aż takie uwagi, tym bardziej, że jedzie jeszcze na północ, tam też są świątynie. Ja bym dłużej pokosztował tajskiej natury poza miastem. Oczywiście BKK 2-3 dni, ale nie właściwie 5.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#609 PostWysłany: 01 Lut 2017 13:27 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
Każdy ma inną potrzebę zwiedzania. Ja Bangkok zwiedzałem już 2 razy po 10 dni i daleki jestem od twierdzenia, że większość widziałem. I na pewno jeszcze do niego wrócę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#610 PostWysłany: 01 Lut 2017 15:46 

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 103
Loty: 18
Kilometry: 25 110
@dziabulek w nocy czytałem, że podczas ostatniego listopada kilka osób nacięło się na wyspach na zachodniej części i mieli raczej deszczowe wspomnienia. Dlatego też rozważam przeniesienie terminu z listopada na luty? Luty bezpieczniejszy chyba pogodowy tyle, że zapewne droższy?

Możliwe, że rzeczywiście utnę jeden dzień w BKK i przeznaczę jeden dzień więcej na północy albo na wyspy. A propos wysp, ktoś coś? Takie 1,5 dnia plus transport do innej wystarczy czy sugerowalibyście raczej jedną wyspę na kilka dni? Jakieś opinie cenowe na temat Koh ngai?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#611 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@‌irie86‌ No bo listopad to jeszcze końcówka pory deszczowej na zachodnim wybrzeżu, więc popadać trochę może. Chociaż akurat w ostatnim roku to listopad był dużo lepszy niż grudzień i pierwsza połowa stycznia w tych okolicach, kiedy to po deszczu nie powinno już być prawie śladu. Oczywiście luty w teorii powinien mieć lepszą pogodę niż listopad, ale nie przewidzisz - anomalie się zdarzają.
Na Koh Ngai nie byłam, ale z tego co wiem jest tam tylko kilka hoteli i to raczej z tych droższych.
Co do czasu na wyspach to już zależy jak lubisz, jedni wolą się przemieszczać, inni posiedzieć w jednym miejscu. Posprawdzaj tylko dokładnie opcje transportu, bo czasem jest czasochłonny i może się okazać, że z planowanych 2 dni na wyspie zostanie Ci właściwie tylko noc. Ja w każdym razie planowałabym tak, żeby mieć na wyspie przynajmniej jeden pełny dzień, czyli 2 noclegi.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#612 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:06 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
dziabulek napisał(a):
Ale te wszystkie świątynie to poza pałacem, leżącym budda i gold mountain wg mnie nie są warte aż takie uwagi.
Bangkok to nie tylko świątynie.

irie86 napisał(a):
Możliwe, że rzeczywiście utnę jeden dzień w BKK i przeznaczę jeden dzień więcej na północy albo na wyspy.
Jeżeli chcesz już coś ucinać, to utnij jeden dzień w Chiang Rai, bo wygląda na to, że prawie 3 dni będziesz tam siedział.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#613 PostWysłany: 01 Lut 2017 16:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@‌Mar77‌ odnosiło się to do wpisu wyżej na temat odwiedzenia wszystkich najważniejszych świątyń.
Słuchajcie ale tak zachwalacie ile to dni w Bangkoku warto spędzić, to może wymienicie te atrakcje które trzeba zobaczyć. Będę w tym roku po raz 3 w BKK i chętnie je poznam aby uzupełnić braki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#614 PostWysłany: 01 Lut 2017 17:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@‌dziabulek‌
Skoro do tej pory nic więcej Cię nie zaciekawiło, to po prostu nie ma tam dla Ciebie niczego więcej interesującego.
Tak z ciekawości: na Warszawę ile według Ciebie czasu wystarczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#615 PostWysłany: 01 Lut 2017 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
@‌boots‌
ale po co odwracać kota ogonem? Grzecznie pytam o atrakcje na kilka dni. Poza tym nigdzie nie napisałem, że mnie nic nie zaciekawiło, dlatego, że BKK akurat ma do zaoferowania atrakcje turystyczne, ale wg mnie nie na tyle aby spędzać tam 5 dni kosztem inych miejscówek w Tajlandii.
Ale mogę się mylić więc zapytałem. Poza tym posty tworzone są nie dla mnie, ale dla ogółu społeczność F4F więc ponawiam prośbę o ich wymienienie.
Ja będąc w BKK widziałem już całą szeroko rozumianą okolicę Khao San, pływałem rzęką, odwiedziłem dawną stolicę Tajlandii, byłem na moście na rzece Kwai, byłem na wodospadach, ale może jest coś do ominąłem i warto?
Na Warszawę myślę, że starczą 3 dni zwiedzania. Ale wszystko zależy kto jakie ma tempo i co lubi oglądać.
Znam faceta, który spędził 15 dni na zwiedzaniu Paryża i po powrocie stwierdził, że nie widział połowy atrakcji. Także jest to jak widać ze wszystkim kwestia mocno subiektywna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#616 PostWysłany: 01 Lut 2017 18:01 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
@‌dziabulek‌
Cytuj:
nie na tyle aby spędzać tam 5 dni kosztem inych miejscówek w Tajlandii.

A dlaczego kosztem? Może na tym polega problem wzajemnego zrozumienia?
Cytuj:
Na Warszawę myślę, że starczą 3 dni zwiedzania. Ale wszystko zależy (...) co lubi oglądać.

I to jest jedyna mądra konkluzja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#617 PostWysłany: 04 Lut 2017 03:25 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 5
Witam wszystkich :)

W marcu wybieram się do Tajlandii, proszę żeby ktoś powiedział czy dobrze ułożyłem plan wycieczki, ponieważ z czasem stoimy dość wąsko, ponieważ to tylko dwa tygodnie. Z racji tego, że nie mogliśmy sobie pozwolić na więcej, bo mamy tylko tyle urlopu :) A więc:

12.03 - przylot do Bangkoku około 13 (jakiś roof bar i odpoczynek)
13.03 - Bangkok (Pałac Królewski itd.)
14.03 - Bangkok (zwiedzanie innych atrakcji)
15.03 - Bangkok - Koh Samui (z samego rana podróż tanimi liniami Air Asia do Koh Samui, samolot autobus i prom) około 15, jesteśmy na Koh Samui)
16.03 - Koh Samui (Anthong National Park)
17.03 - Koh Samui
18.03 - Koh Samui
19.03 - Koh Samui - Ko Tao
20.03 - Ko Tao (Koh Nang Yuan)
21.03 - Ko Tao
22.03 - Ko Tao - Khao Sok
23.03 - Khao Sok (Chewon Lan Lake)
24.03 - Khao Sok (Trekking po dżungli)
25.03 - Khao Sok (o 10 powrót do Bangkoku liniami ThaiSmile za 130 zł na główne lotnisko w Bangkoku z bagażem 20 kg i o 19 powrót do Polski)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#618 PostWysłany: 04 Lut 2017 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1617
Loty: 169
Kilometry: 332 398
niebieski
Zamieniłbym Samui na Phangan, które jest dużo fajniejszą wyspą.
Powrót tego samego dnia do BKK, którego masz odlot do Europy dość ryzykowny. Co prawda jest sporo godzin zapasu masz, ale jednak odwołany lot czy coś i mogą być problemy. Może lepiej wybrać jakiś transport lądowy w nocy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#619 PostWysłany: 04 Lut 2017 16:07 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1170
platynowy
Też bym wrócił dzień wcześniej dla świętego spokoju. Plus zawsze to extra czas na zakupy i relaks przed podróżą do domu. No i przylatując do BKK rano w dniu wylotu do domu, pozostaje albo siedzenie przez cały dzień na lotnisku albo tarabanienie się z bagażami do miasta na kilka godzin.

Rozważ nocny pociąg pociąg z Bangkoku do Surat Thani, będziesz na Samui bodajże o 11.30 (na Phangan ok. godzinę później) - zawsze to kilka godzin więcej dnia, plus nie płacisz za "pusty" nocleg w Bangkoku. Kombinacja pociąg+bus+prom kosztuje zwykle podobnie tyle co samolot+bus+prom, a zysk czasowy jest wątpliwy biorąc pod uwagę dojazd na lotnisko, odprawę, etc. A bilet kupisz online w 12go.asia (z małą prowizją) i odbierzesz z biura przy samym dworcu kolejowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#620 PostWysłany: 04 Lut 2017 19:44 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 1
Hej!
Koh Samui nie powala aż tak na kolana, żeby tyle na niej siedzieć. Jak pisze przedmówca zastanowiłabym sie na Ko Phangan. Albo za 1 dzień na Ko Samui wolałabym spędzić jeszcze jeden dzień na Ko Nang Yuan. Jeżeli snorkujesz to możesz być bardzo zawiedziony samym Ko Tao. Może ta wyspa oferuje lepsze widoki, jesli ktos jest pletwonurkiem głębinowym, ale nie dla nurków z samą maską- w grudniu 2016 rafa była w opłakanym stanie, pełno śmieci. Nie wspominając juz o rurach ze sciekami na głownych plazach Ko Tao.
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group