Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#941 PostWysłany: 26 Gru 2018 22:19 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
Byłem na przełomie lutego i marca, czyli w okresie teoretycznie lepszej pogody niż w Twoim przypadku. Ta sama kolejność - Ko Samui, Ko Phangan, Ko Tao. Na Ko Samui głównie chmury i deszcz, a jak się rozlało, to padało pół dnia. Kolejna wyspa i sporo chmur, morze nie zachęcające do pływania, ludzie siedzieli głównie w basenie. Dopiero na Ko Tao zaznałem słońca przez cały pobyt. Tak informacyjnie... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#942 PostWysłany: 27 Gru 2018 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
W tym okresie zdecydowanie lepsze rozwianie to Koh Samet/d , lub Koh Chang, Koh Mak i Koh Kut,
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#943 PostWysłany: 27 Gru 2018 11:27 

Rejestracja: 16 Sie 2014
Posty: 90
Loty: 23
Kilometry: 76 062
Na Koh Chang byłem, myślałem bardziej o Koh Rong/Koh Rong Samloem w Kambodży, ale moja żona jest trochę na "nie" ;) Czytałem sporo relacji i jedni ludzie są zachwyceni, a drudzy piszą o śmieciach na plaży.. Czyli standard w sumie. Rozumiem że pogoda się trochę nam "rozjeżdza", w takim razie zachodnie wybrzeże będzie lepszym pomysłem? Phi Phi, Koh Lanta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#944 PostWysłany: 27 Gru 2018 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Polecam również Koh Lipe i Koh Adang
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#945 PostWysłany: 29 Gru 2018 20:26 

Rejestracja: 16 Paź 2014
Posty: 32
Cześć,

19 stycznia wylatujemy w 2os do Tajlandii i oto nasz plan zwiedzania. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi.

19.01 Bangkok (nocleg: Bangkok)
- przylot do Bangkoku o 10 rano czasu lokalnego
- zwiedzanie centrum miasta

20.01 Bangkok (nocleg: Bangkok)
- zwiedzanie świątyń

21.01 Ayutthaya (nocleg: Bangkok)
- pociąg rano do Ayutthaya, zwiedzanie cały dzień, pociąg powrotny do Bangkoku wieczorem

22.01 Bangkok & Chiang Mai (nocleg: Chiang Mai)
- Wylot do CNX z DMK o 14.50, przylot o 16.05
- zwiedzanie centrum

23.01 Chiang Mai (nocleg: Chiang Mai)
- Wizyta w sanktuarium słoni

24.01 Chiang Mai (nocleg: Chiang Mai)
- Kurs gotowania kuchni tajskiej

25.01 Chiang Mai & Phuket (nocleg: Phuket)
- Wylot z CNX o 13.25 przez DMK, przylot do HKT o 18.30
- ogarnięcie wycieczki na kolejny dzień

26.01 Phuket (nocleg: Phuket)
- jakaś wycieczka wycieczka - 6 wysp (?)

27.01 Koh Yao Yai/Koh Yao Noi (nocleg: Koh Yao Yai lub Koh Yao Noi)
- Chillout
- nurkowanie

28.01 Koh Yao Yai/Koh Yao Noi (nocleg: Koh Yao Yai lub Koh Yaou Noi)
- Chillout
- plantacja kauczuku, objazd wyspy

29.01 Krabi/Ao Nang (nocleg: Krabi/Ao Nang)
- Emerald pool i punkty widokowe

30.01 Krabi/Ao Nang (nocleg: Krabi/Ao Nang)
- Railay beach
- Może jakieś nurkowanie (?)

31.01 Krabi/Ao Nang (nocleg: Bangkok)
- Co tam jeszcze zostanie do zobaczenia w okolicy (?)
- Wylot z KBV o 20.10, przylot do DMK o 21.40
- Piwko w jakimś rooftop bar z widokiem na MahaNakhon (Pixel building)

01.02 Bangkok
- Wylot do Polski o 12.05 czasu lokalnego

Nasze pytania:
- Czy macie do polecenia jakiś sensowny rooftop bar? Bez fancy klimatu i cen z kosmosu ;)
- Czy wizytę w sanktuarium słoni (legitnym) w Chiang Mai rezerwować z wyprzedzeniem czy można na miejscu? Podobnie z kursem gotowania.
- Którą wyspę wybrać - Koh Yao Yai czy Koh Yao Noi? Lubimy ciszę i spokój, ale chcemy też mieć gdzie wykupić nurkowanie/snorkling w ludzkiej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#946 PostWysłany: 29 Gru 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Słonie brałem z dnia na dzień i niby nie było miejsca ale nagle się znalazło ;-)

pociąg do Ayutthaya to wg mnie bardzo zły pomysł :) . kosztuje/wał chyba 30 ale jedzie "tydzień" , stał w polu z 40min , zero klimy itd
wracałem busem (minivan) za 60 czy 70 bahtów i był to dobry wybór

plan miałem podobny , wyglada ok , niektórzy tam wyżej maja hardkory ;) latanie z miejsca na miejsce co 2 dni , zwykle z takich planów niewiele zostaje . ja żałuje zbyt krótkiego pobyty na phuket a w krabi mimo kupna wycieczki nie skorzystałem bo słońce mnie złamało ( tak sie konczy intenstywnosc). Polecam ogólnie zamiast 450 pkt na tripie miec 4-6 na dzień z czego uda sie pewnie zrealizowac 3 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#947 PostWysłany: 29 Gru 2018 21:36 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2054
złoty
dexMorgan napisał(a):
pociąg do Ayutthaya to wg mnie bardzo zły pomysł :) . kosztuje/wał chyba 30 ale jedzie "tydzień" , stał w polu z 40min , zero klimy itd
wracałem busem (minivan) za 60 czy 70 bahtów i był to dobry wybór

No to miałeś pecha, bo mój jechał dokładnie tyle ile miał jechać z punktualnością godną kolei japońskich :) (co innego w drugą stronę ;) ). A zero klimy... taki urok 3 klasy, jadąc za pół darmo nie wymagaj zbyt wiele, ja tam lubię takie klimaty :) Klimy to mam już dość po kilku wizytach w 7Eleven :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#948 PostWysłany: 30 Gru 2018 23:44 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Mar77 napisał(a):
Masz świadomość tego, że pogoda na wschodnim wybrzeżu może być przeciętna?



Przecież luty to najlepszy miesiąc na Koh Samui
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#949 PostWysłany: 01 Sty 2019 15:09 

Rejestracja: 01 Sty 2019
Posty: 5
dexMorgan napisał(a):

pociąg do Ayutthaya to wg mnie bardzo zły pomysł :) . kosztuje/wał chyba 30 ale jedzie "tydzień" , stał w polu z 40min , zero klimy itd
wracałem busem (minivan) za 60 czy 70 bahtów i był to dobry wybór



Masz racje pociąg się wlecze, na powrocie koło 18.00 bywa zapchany.
Nie zmienia to faktu że sama przejażdżka pociągiem to dla turysty który nie jeździł na dachach autobusów w afryce też może być atrakcją, tym bardziej, że wyjeżdżając z Bangkoku można poobserwować zaplecza domostw, budowę dworca kolejowego i zwykłą prowincję pod Bangkokiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#950 PostWysłany: 18 Sty 2019 01:14 

Rejestracja: 17 Sty 2019
Posty: 3
Cześć wszystkim.

W marcu, od 2 do 23 wybieramy się z dziewczyną do Tajlandii. Poniżej prezentuję plan który na tą chwilę jest na pierwszym miejscu.

2 marzec
Wylot z Warszawy Qatarem o godzinie 15:50

3 marzec
Lądowanie w Bangkoku o godzinie 13:15, shuttle busem dostajemy się do lotniska DMK skąd o 18:10 lecimy do Chiang Mai.Jeżeli siły pozwolą to po zostawieniu bagaży w noclegu idziemy na niedzielny targ nocny.

4 marzec
Zwiedzanie Chiang Mai, wizyta w Doi Suthep.

5 marzec
Wycieczka organizowana do Doi Inthanon.

6 marzec
Wizyta w Elephant Nature Park

7 marzec
Po niezbyt wczesnym śniadaniu przejazd autobusem do Sukhothai. Po dotarciu orientacja w terenie i popołudnie spędzamy nad basenem.

8 marzec
Zwiedzanie na rowerze/skuterze parku i okolic Sukhothai.

9 marzec
Próbujemy się dostać na dworzec kolejowy w Phitsanulok i pociągiem jedziemy do Ayutthayi.

10 marzec
Z racji, że oglądaliśmy pozostałości świątyń w Sukhothai, oraz wg wielu osób na forum na Ayuthhaya wystarczy kilka godzin to rozpoczynamy dzień wcześnie rano, oglądamy co mamy obejrzeć i autobusami przenosimy się do Kanchanaburi.

11 marzec
Od rana wizyta w Erawan, po południu Kanchanaburi.

12 marzec
Transfer do Bangkoku pociągiem albo busem i wylot do Krabi. Z lotniska busem jedziemy do Ao Nang i odpoczywamy na plaży.

13 marzec
Railay i okolice, załatwiamy wycieczkę na następny dzień.

14 marzec
4 Islands, po powrocie może kajaki.

15 - 21 marzec
Ko Lanta, Koh Ngai albo inne wyspy. Raczej wybierzemy jedną na kilka dni. Jeszcze do wczoraj byłem nastawiony na Ko Lantę, ale sporo ludzi na forum odradza. Szukamy ciszy i spokoju, ale raczej nie kompletnej dziczy.

21 marzec
Powrót samolotem z Krabi do Bangkoku.

22 marzec
Zwiedzanie Bangkoku

23 marzec
Wylot do Polski o 5:25.

Pytania:
1. Mocno zastanawiamy się nad wizytą w Khao Sok kosztem kilku dni na wybrzeżu (aktualnie zaplanowane jest tam 10 dni więc jest z czego uciąć). Czy ktoś może polecić jakąś niezbyt drogą opcję dotarcia? Znalazłem kilka ofert ale ceny za osobę w jedną stronę z lotniska w Krabi zaczynały się od 2000 THB co mnie odstrasza.

2. Czy po drodze z Chiang Mai na południe jest jeszcze coś wartego zobaczenia/poświęcenia czasu? Może Lopburi?

3. Wylot z Bangkoku mamy bardzo wcześnie rano, czy na lotnisku BKK da radę się zdrzemnąć i dotrwać do wylotu? Nawet jeśli tak, to czy warto szukać oszczędności na jednym noclegu?

4. W drodze powrotnej w Doha mamy przesiadkę ponad 6h (9:20 - 16:00), czy to wystarczająco żeby był sens opuszczać lotnisko i zwiedzić miasto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#951 PostWysłany: 18 Sty 2019 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
@dawidrz87
1) Z Krabi z lotniska tanio dostaniesz się w okolice dworca autobusowego, skąd co godzinę ruszają miniwany do Khao Sok - cena 200THB (może 250THB).

2) Lopburi tak, jeśli zależy Ci na, nazwijmy to, obcowaniu z malpami. Samo miasto nic nie oferuje za bardzo, poza własnie pozostałosciami jednej swiatyni w samym centrum miasta, gdzie "rządzą" małpy. Ja tam spedzilem z aparatem z 3h, jak ktos lubi zwierzeta i jest to dla niego interesujace to przezycie bardzo ciekawe. Obserwacja jak zachowują sie malpy, jak widać ich strukture w stadzie, plus jak panoszą się po okolicy, nieco "chuliganiąc" :)

3) Nie warto. Noclegi w Bangkoku sa tak tanie, ze szkoda sie meczyc po urlopie. Zalezy tez, o ktorej ten wylot i czy mozliwe bedzie dotarcie Airport linkiem.

4) Nie wiem - musisz poczytac gdzie jest lotnisko, ile od miasta i ile trwa dotarcie.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#952 PostWysłany: 19 Sty 2019 12:14 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
Wybieram się do Tajlandii we wrześniu. Na razie plan wyglada tak
(czy ktoś ma jakieś sugestie co zmienić?)

5 września z nocna przesiadka w Dubaju ( jeżeli ktoś ma pomysł jak zagospodarować 12 godzin, chętnie wysłucham porad) lecimy Phuket

6 września wieczorem meldujemy się w hotelu na Phuket

Kilka dni plażowania, zwiedzania wyspy oraz chcielibyśmy się wybrać na wyspę Jamesa Bonda lub coś równie atrakcyjnego

10 września lot do Bangkoku

Zwiedzanie Bangkoku + może jakaś dalsza zorganizowana wycieczka, chciałbym tez wyruszyć na jeden dzień poza Bangkok

14 września lot do Kuala Lumpur

Zwiedzanie, na razie nie mam żadnego planu

17 września lot do Singapuru

Tak jak w przypadku KL

20 wrzesnia powrót na PHuket

2 dni odpoczynku i lot powrotny 22/23 września o północy

Prosiłbym o rady, gdzie wydłużyć a gdzie skrócić pobyt albo co dodać lub usunąć


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Mar 2019 07:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#953 PostWysłany: 19 Sty 2019 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jeśli koniecznie musisz do tego Singapuru i Kuala Lumpur, to 2-3 dni na te miejsca to optymalny czas. Ale tak szczerze, proponowałabym zostać w Tajlandii, która jest o wiele ciekawsza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#954 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:41 

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 96
W takim razie co proponujesz w Tajlandii zamiast Singapuru i Kuala Lumpur? Myśle o tych dwóch miastach, ponieważ nigdy nie byłem w Azji i chciałbym jak najwiecej zobaczyć.


Ostatnio edytowany przez Abcn 30 Mar 2019 07:08, edytowano w sumie 2 razy
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#955 PostWysłany: 19 Sty 2019 15:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Nie dyskredytuję Kuala czy Singapuru, bo są to miasta, które na pewno warto wcześniej lub później zobaczyć. Ale w pierwszym zdaniu piszesz, że wybierasz się do Tajlandii, po czym spędzasz parę dni na Phuket i Bangkoku. Poczytaj, popatrz na relacje, zerknij do przewodnika czy na mapę. A nie od razu - co proponujesz? Przecież to wszystko zależy od zainteresowań - jeden jest maniakiem przyrody i będzie jeździł z parku narodowego do parku narodowego. Inny z kolei uwielbia świątynie, toteż dla niego Bangkok, Ayutthaya, czy Chiang Mai i Rai będą obowiązkiem. Informacji o Tajlandii jest masa. Trzeba przysiąść i sobie coś wytypować, a następnie konsultować.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#956 PostWysłany: 11 Lut 2019 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
Planuję wysłać rodziców na wycieczkę objazdową w sierpniu.
Jaka będzie tam pogoda? Czy to dobry pomysł? Niestety tylko sierpień wchodzi w grę, dlatego ewentualnie mogę szukać innych kierunków. Proszę o sugestie...

Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 101.15 KiB | Obejrzany 3572 razy ]

Sam nie wiedziałem, gdzie umieścić post, dlatego jeśli nie jest "to" miejsce, proszę o przeniesienie we właściwe :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#957 PostWysłany: 27 Mar 2019 15:38 

Rejestracja: 27 Kwi 2012
Posty: 76
Marcello2297 napisał(a):
-- 19 Sty 2019 15:41 --

maginiak napisał(a):

maginiak napisał(a):
Jeśli koniecznie musisz do tego Singapuru i Kuala Lumpur, to 2-3 dni na te miejsca to optymalny czas. Ale tak szczerze, proponowałabym zostać w Tajlandii, która jest o wiele ciekawsza.


W takim razie co proponujesz w Tajlandii zamiast Singapuru i Kuala Lumpur? Myśle o tych dwóch miastach, ponieważ nigdy nie byłem w Azji i chciałbym jak najwiecej zobaczyć.




Uważam, że 2-3 dni w Singapurze lub KL to bardzo dobry pomysł. Te miejsca robią ogomne wrażenie i jesli mam okazję to zawsze robię sobie międzylądowanie w tego typu miejscach nawet tylko żeby wyjść na miasto, zjeść coś, napatrzeć się na wieżowce i wrócić na następny samolot.

Ale tak jak pisze Tom K to zależy co jest dla Ciebie interesujące.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 30 Mar 2019 07:06, edytowano w sumie 1 raz
wieżowce
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#958 PostWysłany: 30 Cze 2019 14:45 

Rejestracja: 30 Cze 2019
Posty: 2
Dzień dobry
Chciałbym poznać Waszą opinię nt. wycieczki 3 tygodniowej do Tajlandii.
Bilety na trasie WAW-BKK mamy już kupiony. Jedziemy w 2 osoby.

wtorek 24.12.2019 Wylot 21.30 Warszawa
środa 25.12.2019 Przylot 17.45 Bangkok
czwartek 26.12.2019 Bangkok
piątek 27.12.2019 Bangkok
sobota 28.12.2019 Wylot 19.55 Bangkok
niedziela 29.12.2019 Kambodża
poniedziałek 30.12.2019 Wylot 8.30 Kambodża
wtorek 31.12.2019 Wyspy/Phuket
środa 1.1.2020 Wyspy
czwartek 2.1.2020 Wyspy
piątek 3.1.2020 Wyspy
sobota 4.1.2020 Wyspy
niedziela 5.1.2020 Wyspy
poniedziałek 6.1.2020 Wyspy
wtorek 7.1.2020 Wyspy
środa 8.1.2020 Wyspy
czwartek 9.1.2020 Chiang Mai
piątek 10.1.2020 Chiang Mai
sobota 11.1.2020 Chiang Mai
niedziela 12.1.2020 Bangkok
poniedziałek 13.1.2020 Wylot 5.25 Bangkok

Proszę o pomoc, czy to jest realne, aby jak najwięcej zobaczyć, czy czegoś sobie nie odpuścić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#959 PostWysłany: 30 Cze 2019 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nie widzę sensu jednodniowej wizyty w Kambodży. Jakie masz plany?
Poza tym za dużo czasu na wyspach, chyba że jesteś zapalonym plażowiczem i to dla Ciebie najważniejsza część podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#960 PostWysłany: 30 Cze 2019 18:36 

Rejestracja: 30 Cze 2019
Posty: 2
Kambodża to przede wszystkim Angkor Wat.
Plażowiczem nie jestem, proszę o propozycję co jeszcze warto zobaczyć albo gdzie dłużej się zatrzymać, zamiast paru dni na wyspach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group