Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Paź 2017 08:53 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 16
Witam,

Potrzebuję pomocy w planie wycieczki. Lecimy 26.11 - 10.12 WAW-BKK.
Mamy kupiony lot BKK - SIN na 28.11 bo bardzo chcieliśmy zobaczyc SIN, po czym planuję udać się do Kuala Lumpur autobusem i nie wiem jak dalej zaplanować wycieczkę (zostaje ok. 8 dni)

Wersja 1

KUL - cameron highlands (bus) , potem transport (jak?) do trang/hat yai i na ko lipe/koh ngai i powrót do BKK

Wersja 2

KUL - Krabi/Phuket (samolot), zwiedzanie okolicznych wysepek i powrót do BKK

Co o tym myślicie? Interesują mnie przede wszystkim snorki z brzegu, odpoczynek i ładna plaża. W wersji 1 boję się, że zmarnujemy za dużo czasu na busy/przesiadki, bo nie mogę znaleźć sensownego połączenia Cameron Highlands - Ko Ngai.

Z góry dzięki za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 13 Paź 2017 09:13 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 113
Hłosuję za wersją 2 :) pomiędzy Phuket a Krabi są najpiękniejsze wyspy w Tajlandii- Phi Phi z ładnymi plażami oraz przyzwoitą rafą- paletki, skrzydlice itp. przy odrobinie szczęścia małe płaszczki, a czasami nawet rekiny rafowe. Można się wybrać stamtąd na jednodniową wycieczkę łodzią i snurkować na przepięknych rafach w zatokach małej wyspy phi phi.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Paź 2017 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Obie wersje to utarty szlak, jednak w wersji pierwszej faktycznie stracisz dużo czasu by dotrzeć na wyspę
Ewentualnie możesz rozbudować podróż o Langkawi - wtedy możesz od strony południowej dotrzeć na wyspy. Moim zdaniem jednak wersja 2 jest lepszym wyborem na tak krótki wyjazd.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Paź 2017 10:12 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
omijaj phuket,phi phi.

juz lepsza wersja to lot do LGK ,pobyt i moze jak bedziesz chciala jescze to prom na ko lipe
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Paź 2017 14:05 

Rejestracja: 10 Lut 2014
Posty: 16
Podobno Langkawi to porażka (słabe plaże, brak snorków i do tego drogo). Najbardziej interesuje mnie możliwość dostania się z Cameron High. do Trang/ Ko Ngai. Czy ktoś wie gdzie znaleźć wiarygodne informacje/ rozkłady jazdy na tej trasie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lis 2017 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2016
Posty: 183
Loty: 178
Kilometry: 349 190
Kian napisał(a):
omijaj phuket,phi phi.

juz lepsza wersja to lot do LGK ,pobyt i moze jak bedziesz chciala jescze to prom na ko lipe

Ja się nie zgadzam, phi phi według mnie warto zobaczyć, pomimo sporej ilości turystów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lis 2017 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
emil1992 napisał(a):
Podobno Langkawi to porażka (słabe plaże, brak snorków i do tego drogo). Najbardziej interesuje mnie możliwość dostania się z Cameron High. do Trang/ Ko Ngai. Czy ktoś wie gdzie znaleźć wiarygodne informacje/ rozkłady jazdy na tej trasie ?


Są bardzo fajne plaże na Langkawi, ogólnie w Tajlandii znajdziesz ładniejsze, ale to nie tak że są słabe. Co do snorków to faktycznie ich tam nie ma, więc jak to jest Twoim priorytetem to nie. A co do cen... No myślę, że Langkawi może wręcz startować do miana jednego z najtańszych miejsc, ze względu na status duty free (coś tam zmieniali, ale koniec końców dalej chyba działa) i bardzo niskie jak na ten region ceny alkoholu. Ceny jedzenia na ulicy porównywalne z Tajlandią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Sty 2018 03:11 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 44
kiew napisał(a):
emil1992 napisał(a):


Są bardzo fajne plaże na Langkawi, ogólnie w Tajlandii znajdziesz ładniejsze, ale to nie tak że są słabe. Co do snorków to faktycznie ich tam nie ma, więc jak to jest Twoim priorytetem to nie. A co do cen... No myślę, że Langkawi może wręcz startować do miana jednego z najtańszych miejsc, ze względu na status duty free (coś tam zmieniali, ale koniec końców dalej chyba działa) i bardzo niskie jak na ten region ceny alkoholu. Ceny jedzenia na ulicy porównywalne z Tajlandią.



A jak ceny noclegów na Langkawi?
I czy warto rezerwować z wyprzedzeniem czy bez problemu do ogarnięcia na miejscu? Interesuje mnie opcja raczej budżetowa.
Termin to początek marca czyli na granicy z porą deszczową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Sty 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
W tym terminie spokojnie ogarniesz na miejscu, ale wiele pewnie taniej nie będzie. Ceny? Od 50-60 złotych za dwójkę (nie w pokoju wieloosobowym). Oczywiście kwestia lokalizacji, standardu, ale da się bardzo tanio poza największym sezonem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2018 00:07 

Rejestracja: 12 Sty 2018
Posty: 44
kiew napisał(a):
W tym terminie spokojnie ogarniesz na miejscu, ale wiele pewnie taniej nie będzie. Ceny? Od 50-60 złotych za dwójkę (nie w pokoju wieloosobowym). Oczywiście kwestia lokalizacji, standardu, ale da się bardzo tanio poza największym sezonem.



Dzięki. Słyszałam że Malezja do najtańszych nie należy ale jeszcze nie zaczęłam reaserchu.
A moze ktoś poleci coś sensownego, budżetowego? Dla rodziny.
dzięki z góry :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group