Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Kwi 2015 16:16 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Jest jeszcze rozwiązanie pośrednie - motorower elektryczny (nie mylić z krzesłem ;-) ) aka green e-bike.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#22 PostWysłany: 31 Maj 2015 10:30 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
becek napisał(a):
to jakiś żart? jechać do kraju słynącego z jedzenia by wcinać buły w 7/11
taniej będzie jechać pod Berlin do https://www.tropical-islands.de/pl/
i macdonalda chyba w środku maja, jak egzotyka to egzotyka
można spać na leżaku



dodam ze w 7/11 super sa tosty ,ktore obsluga zapieka na miejscu.
40b ale w pakiecie masz wtedy kawe za 5b

nie ma co krytykowac sniadan w 7/11 bo naprawde rano mozna spotkac tam kupe tutystow z calego swiata

-- 31 Maj 2015 10:36 --

lukste9 napisał(a):
Mi sie udalo wynegocjowac godzinna wycieczke po kanalach Bangkoku longtailem za 300 THB za osobe.



jak zaplanujesz juz wszystko to sprawdz kurs batha.

w ciagu ostatniego pol roku umocnil sie o 20%

w ubr za euro dostawalem 42b a teraz 36

roznica jest znaczna.


ceny na Phuket o 40-50% wyzsze niz w BKK

-- 31 Maj 2015 10:38 --

Kambodza.

zaszalej i wykup klepnij sobie 5* hotel

koszt 130-150zl za 2osob

ale daja czesto darmowy transport z/na lotnisko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Sty 2016 14:47 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Ok wyjazd za dwa tygodnie, w związku tym przybyło mi nowych pytań :)

1. Przylatuje do BKK po czym po 4 dniach opuszczam tajlandie i lecę do Siem Reap i z powrotem jesteśmy w BKK po 2 dniach. Po przylocie ponownym do BKK muszę ponownie iść do okienka wizowego ?
2. Zmuszony jestem zabrać ze sobą laptopa gdzie go najlepiej trzymać czy też ukryć, śpimy w około 11 hotelach o różnym standardzie myślę, że do sejfu hotelowego może się nie zmieścić :). Co robicie w takiej sytuacji ? Zostawiacie na recepcji ?
3. Czy istnieje w okolicach Khao san road jakieś miejsce skąd odjeżdzają bezpośrednio busiki na lotnisko DON MUAENG ?
4. Rezerwował ktoś może bilety przez internet na petronas tower w KL ? dobrze rozumiem, że bilety wejścia odbiera się na miejscu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
1. Polacy są zwolnieni z obowiązki wizowego w przypadku krótkich pobytów i nie musisz tak jak było kiedyś starać się o visa on arrival. Wypełniasz kartę, stawiasz się do odprawy i po sprawie. Po przylocie z Kambodży tak samo. Przylatując dostajesz z automatu wizę na 30 dni. Na przejściach lądowych 15 dni, ale w zeszłym roku Tajlandia zaprzestała stemplowania paszportów na granicy z Kambodża jeśli nie ma się wizy z ambasady. Nie wiem czy zostało to zniesione. Przylatując samolotem nie ma takiego problemu.
2. Cieżko powiedzieć, ja zostawiam w pokoju, ale można zapytać na recepcji.
3. Tak, autobus miejski nr. 59. Nie odjeżdza bezpośrednio z Khao San, ale jakieś 5-10 minut spacerkiem z głównej ulicy.
4. Nie mam pojęcia ;) Poczytaj na https://eticket.petronastwintowers.com.my/

Hej przygodo!

Załączniki:
bkk.jpg
bkk.jpg [ 173.65 KiB | Obejrzany 9976 razy ]
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Na lotnisko polecam wybrać busik z agencji który jest jednak najpewniejszy ;-) w okolicy khao jest ich pełno.
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 08 Sty 2016 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Najszybszy to na pewno i łatwiej. Tyle, że busik prywatny chyba 150 THB, a miejski 29 THB (o ile mnie pamięć nie myli, bo ceny biletów w Bangkoku są dość frywolne) ;)
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 lubi ten post.
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 13 Mar 2016 02:15 

Rejestracja: 12 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 11
Kilometry: 22 567
Witam, możesz napisać ile placiles za samolot z Bangkoku do SiemReap czy to cena za dwie strony ile bagażu? Mam podobny plan na listopad jak wrocisz będę się kontaktować ☺ napisz jeszcze o wizie do Kambodży czy zalatwiales on-line?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 13 Mar 2016 04:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
W okolice Khaosan jedzie też m.in autobus 8A, koszt 27THB.
Różnica jest taka, że po drodze ma znacznie mniej przystanków niż 59.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 27 Mar 2016 21:41 

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 72
Jola Kruczek napisał(a):
Witam, możesz napisać ile placiles za samolot z Bangkoku do SiemReap czy to cena za dwie strony ile bagażu? Mam podobny plan na listopad jak wrocisz będę się kontaktować ☺ napisz jeszcze o wizie do Kambodży czy zalatwiales on-line?



Czy dowiedziałaś się jak dostać się z Bangkoku do Kambodży na 2 dni. Też wybieramy się tam w listopadzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 15 Wrz 2016 23:02 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 8
Rosa_ad napisał(a):
Jola Kruczek napisał(a):
Witam, możesz napisać ile placiles za samolot z Bangkoku do SiemReap czy to cena za dwie strony ile bagażu? Mam podobny plan na listopad jak wrocisz będę się kontaktować ☺ napisz jeszcze o wizie do Kambodży czy zalatwiales on-line?



Czy dowiedziałaś się jak dostać się z Bangkoku do Kambodży na 2 dni. Też wybieramy się tam w listopadzie


Jeżeli chcesz wrócić do BKK, to polecam podzielić bagaż i zostawić w Bangkoku większość rzeczy, któe nie przydadzą się w Kambodży. W moim przypadku "nadwyżkę bagażu" zostawiłem w hostelu i to za darmo. Mały bagaż to większa mobilność i wygoda a 5kg to sporo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 27 Lis 2016 15:21 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Rosa_ad napisał(a):
Jola Kruczek napisał(a):
Witam, możesz napisać ile placiles za samolot z Bangkoku do SiemReap czy to cena za dwie strony ile bagażu? Mam podobny plan na listopad jak wrocisz będę się kontaktować ☺ napisz jeszcze o wizie do Kambodży czy zalatwiales on-line?



Czy dowiedziałaś się jak dostać się z Bangkoku do Kambodży na 2 dni. Też wybieramy się tam w listopadzie


Trochę późno, ale może komuś innego się przyda. Płaciłem z tego co pamiętam okolo 400 zł za lot w dwie strony za osobę. Ciężko znaleźć tanie loty na tej trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 27 Lis 2016 15:30 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
kuba88 napisał(a):
2. Zmuszony jestem zabrać ze sobą laptopa gdzie go najlepiej trzymać czy też ukryć, śpimy w około 11 hotelach o różnym standardzie myślę, że do sejfu hotelowego może się nie zmieścić :). Co robicie w takiej sytuacji ? Zostawiacie na recepcji ?


jesli masz w lapku kensington lock, mozesz kupic linke i go przypiac. zawsze to cos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Sty 2017 15:09 

Rejestracja: 12 Mar 2016
Posty: 9
Loty: 11
Kilometry: 22 567
Taka rada, nie ma sensu zabierać plecaka więcej niż 40-50l, miałam z tym straszny problem i nie wiedziałam czy przekroczymy 7 kg - limit w airasia. Zmieściliśmy się, plecaki wymiarowe i nie dokupowaliśmy bagażu dodatkowego. Nam ani razu nie sprawdzali wagi plecaków i wymiarów. Odprawa na lotnisku nie jest płatna. Bilet kupiony kilka miesięcy wcześniej na promocji z bkk do Kambodży kosztował nas ok 170 zł - da się tylko dużo wcześniej, przed samym wyjazdem ceny były 3 razy wyższe. POzdrawiam. JOla
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group