Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 08 Maj 2017 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Cytuj:
Władze Bangkoku chciały zakazać w mieście streetfoodu, czyli jedzenia ulicznego - taka informacja niedawno obiegła świat. Ale po licznych głosach oburzenia wycofano się z tego pomysłu. Urzędnicy planują teraz reorganizację w taki sposób, aby było czyściej i schludniej.


Także, ten ...
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 08 Maj 2017 11:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
Taki tajski lex szyszko :lol:
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 07 Cze 2017 13:37 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 27
W ChinaTown np. kompletnie zniknęły stoiska z żarciem ulicznym...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 07 Cze 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Kiedy zniknęły? Byłem tam w połowie maja (tego roku) i było ich pełno - i na głównej ulicy i w bocznych uliczkach...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 08 Cze 2017 00:09 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Także byłem w połowie maja i wszytsko było po staremu. Nawet sami Tajowie mówili, że to nie przejdzie bo bardziej uderzy w lokalsów niż w turystów.
Skąd zatem to info?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Cze 2017 08:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Codziennie znikają, bo od rana do późnego popołudnia zamiast jedzenia kwitnie tam handel! Przed wieczorem zaczynają się rozstawiać street foody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Czy ktoś ma doświadczenia w podróżowaniu z dzieckiem (3 lata) i jedzeniem "z ulicy"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 19 Lip 2017 18:12 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Właśnie my na przełomie maja/czerwca byliśmy w Tajlandii z 3 i pół letnią córką (Bangkok, Koh Samui) i Kambodży (Siem Reap)
. Nie było żadnego problemu z jedzeniem. W takich krajach nie da się umrzeć z głodu :) My przed wyjazdem profilaktycznie zaszczepiliśmy siebie i dziecko na WZW A, Tężec i Dur brzuszny czyli takie choroby, które mają związek z pokarmem czy ogólnie pojętą higieną lub skaleczeniem (tężec). Nie mieliśmy żadnych sensacji, a jedliśmy głównie na ulicy (lody, smoothie, soki świeżo wyciskane). W ogóle córka świetnie zniosła wszelkie przeloty, promy itp mimo, że to był jej pierwszy tak daleki wyjazd.
Góra
 Profil Relacje PM off
krzywiec uważa post za pomocny.
 
      
#69 PostWysłany: 20 Lip 2017 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2011
Posty: 623
niebieski
Też będziemy szczepić córkę jak i siebie.

Dzięki za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Lip 2017 12:11 

Rejestracja: 23 Paź 2015
Posty: 95
do krzywiec

Niespełna 2 latek wraz z 8 latkiem + dwoje dorosłych - 2 tygodnie stołowania się na "ulicach" bez żadnych perypetii żołądkowych - jedliśmy tylko tam gdzie byli "tubylcy", kolejki i pełne obłożenie "stolików"...

W Bangkoku polecam Rang Nam Alley przy centrum handlowym...

wasyl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:24 

Rejestracja: 23 Sty 2013
Posty: 11
Czy jedzenie w Tajlandii jest zawsze ostre? Da się go uniknąć? Jak to w praktyce wygląda?
Bardzo chce odwiedzić ten kraj, a nie mogę w ogóle jeść ostrego :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nie jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Zurrek napisał(a):
Czy jedzenie w Tajlandii jest zawsze ostre? Da się go uniknąć? Jak to w praktyce wygląda?
Bardzo chce odwiedzić ten kraj, a nie mogę w ogóle jeść ostrego :(

@Zurrek mozesz zamowic w restauracjach "mai pet" tzn. nie ostre lub "pet nit noi" lekko ostre.
W Twoim wypadku raczej ta pierwsza opcja. ;)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
Zurrek lubi ten post.
Zurrek uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jedzenie na ulicznych straganach zazwyczaj nie było ostre. Mówię tu o różnych przekąskach na patyku typu krewetki lub elementy kraba. Serwowany był do nich ostro-kwaśny sos, który wypalał dziurę w przełyku. Na życzenie był też słodki sos :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 05 Lut 2018 10:58 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 22
Loty: 50
Kilometry: 123 997
Niestety dołączyłam do grona pechowców. mamy fajna knajpkę blisko hotelu i czasem chodzimy cos tam wszamac. Chciałam spróbować jakiejś zupy i niestety trafiłam na obrzydlistwo z ozorkiem i jajami. (Balls nie eggs żeby byla jasność ;))
Po wypiciu rosołku i zorientowaniu sie co jest na dnie włączył mi sie odruch zwrotny. Pozniej postanowiliśmy to zapic jakimś wysokoprocentowym alkoholem. Niestety ta noc okazała sie byc dla mnie koszmarem. Toaleta była w ruchu na nonstopie. :-( do tej pory boli mnie brzuch, co jakis czas czuje jakby ktoś kroił mi nożem brzuch od środka. Ktoś kiedyś miał takie objawy? Jakieś cudowne środki zaradcze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Gdybys dostala klarowny rosol bez dodatkow to nic by Ci nie bylo :mrgreen: pij wygazowana coca cole, najlepiej zero ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:20 

Rejestracja: 27 Lut 2016
Posty: 22
Loty: 50
Kilometry: 123 997
W Ayutthayi tez jedliśmy rosołek bez „bonusow” i był pyszny. A ze ten na obrazku wyglądał całkiem apetycznie to sie skusiliśmy. Dopiero na dnie zobaczyliśmy zonka :D
I żeby była jasność, nie odważyłam sie niczego spróbować :D
Do tej pory wszystko co jedliśmy z tej knajpy było naprawdę smaczne i nic nie zapowiadało wybuchowej nocy.
Mam nadzieje ze to tylko jednodniowe zatrucie, bo jutro wybieramy sie do Kuala Lumpur...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group