Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 08 Maj 2017 08:16 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Cytuj:
Władze Bangkoku chciały zakazać w mieście streetfoodu, czyli jedzenia ulicznego - taka informacja niedawno obiegła świat. Ale po licznych głosach oburzenia wycofano się z tego pomysłu. Urzędnicy planują teraz reorganizację w taki sposób, aby było czyściej i schludniej.

Także, ten ...
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#62 PostWysłany: 08 Maj 2017 11:30 
Awatar użytkownika

Loty: 60
Kilometry: 128 552
Taki tajski lex szyszko :lol:

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
 Relacje PM off  

#63 PostWysłany: 07 Cze 2017 13:37 

W ChinaTown np. kompletnie zniknęły stoiska z żarciem ulicznym...
 Relacje PM off  

#64 PostWysłany: 07 Cze 2017 23:53 
Awatar użytkownika

Loty: 134
Kilometry: 408 725
niebieski
Kiedy zniknęły? Byłem tam w połowie maja (tego roku) i było ich pełno - i na głównej ulicy i w bocznych uliczkach...

#65 PostWysłany: 08 Cze 2017 00:09 

niebieski
Także byłem w połowie maja i wszytsko było po staremu. Nawet sami Tajowie mówili, że to nie przejdzie bo bardziej uderzy w lokalsów niż w turystów.
Skąd zatem to info?
 Relacje PM off  

#66 PostWysłany: 09 Cze 2017 08:07 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
Codziennie znikają, bo od rana do późnego popołudnia zamiast jedzenia kwitnie tam handel! Przed wieczorem zaczynają się rozstawiać street foody.
 Relacje PM off  

#67 PostWysłany: 19 Lip 2017 15:48 
Awatar użytkownika

niebieski
Czy ktoś ma doświadczenia w podróżowaniu z dzieckiem (3 lata) i jedzeniem "z ulicy"?
 Relacje PM off  

#68 PostWysłany: 19 Lip 2017 18:12 

Właśnie my na przełomie maja/czerwca byliśmy w Tajlandii z 3 i pół letnią córką (Bangkok, Koh Samui) i Kambodży (Siem Reap)
. Nie było żadnego problemu z jedzeniem. W takich krajach nie da się umrzeć z głodu :) My przed wyjazdem profilaktycznie zaszczepiliśmy siebie i dziecko na WZW A, Tężec i Dur brzuszny czyli takie choroby, które mają związek z pokarmem czy ogólnie pojętą higieną lub skaleczeniem (tężec). Nie mieliśmy żadnych sensacji, a jedliśmy głównie na ulicy (lody, smoothie, soki świeżo wyciskane). W ogóle córka świetnie zniosła wszelkie przeloty, promy itp mimo, że to był jej pierwszy tak daleki wyjazd.
 Relacje PM off
krzywiec uważa post za pomocny.

#69 PostWysłany: 20 Lip 2017 12:56 
Awatar użytkownika

niebieski
Też będziemy szczepić córkę jak i siebie.

Dzięki za odpowiedź.
 Relacje PM off  

#70 PostWysłany: 24 Lip 2017 12:11 

do krzywiec

Niespełna 2 latek wraz z 8 latkiem + dwoje dorosłych - 2 tygodnie stołowania się na "ulicach" bez żadnych perypetii żołądkowych - jedliśmy tylko tam gdzie byli "tubylcy", kolejki i pełne obłożenie "stolików"...

W Bangkoku polecam Rang Nam Alley przy centrum handlowym...

wasyl
 Relacje PM off  

#71 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:24 

Czy jedzenie w Tajlandii jest zawsze ostre? Da się go uniknąć? Jak to w praktyce wygląda?
Bardzo chce odwiedzić ten kraj, a nie mogę w ogóle jeść ostrego :(
 Relacje PM off  

#72 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:41 

srebrny
Nie jest.
 Relacje PM off  

#73 PostWysłany: 10 Sty 2018 19:48 
Awatar użytkownika

Zbanowany
srebrny
Zurrek napisał(a):
Czy jedzenie w Tajlandii jest zawsze ostre? Da się go uniknąć? Jak to w praktyce wygląda?
Bardzo chce odwiedzić ten kraj, a nie mogę w ogóle jeść ostrego :(

@Zurrek mozesz zamowic w restauracjach "mai pet" tzn. nie ostre lub "pet nit noi" lekko ostre.
W Twoim wypadku raczej ta pierwsza opcja. ;)
Pozdr.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
 Relacje PM off
Zurrek lubi ten post.
Zurrek uważa post za pomocny.

#74 PostWysłany: 10 Sty 2018 20:10 
Awatar użytkownika

Loty: 138
Kilometry: 329 966
Jedzenie na ulicznych straganach zazwyczaj nie było ostre. Mówię tu o różnych przekąskach na patyku typu krewetki lub elementy kraba. Serwowany był do nich ostro-kwaśny sos, który wypalał dziurę w przełyku. Na życzenie był też słodki sos :)

#75 PostWysłany: 05 Lut 2018 10:58 

Loty: 50
Kilometry: 123 997
Niestety dołączyłam do grona pechowców. mamy fajna knajpkę blisko hotelu i czasem chodzimy cos tam wszamac. Chciałam spróbować jakiejś zupy i niestety trafiłam na obrzydlistwo z ozorkiem i jajami. (Balls nie eggs żeby byla jasność ;))
Po wypiciu rosołku i zorientowaniu sie co jest na dnie włączył mi sie odruch zwrotny. Pozniej postanowiliśmy to zapic jakimś wysokoprocentowym alkoholem. Niestety ta noc okazała sie byc dla mnie koszmarem. Toaleta była w ruchu na nonstopie. :-( do tej pory boli mnie brzuch, co jakis czas czuje jakby ktoś kroił mi nożem brzuch od środka. Ktoś kiedyś miał takie objawy? Jakieś cudowne środki zaradcze ?
 Relacje PM off  

#76 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:00 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 367
Kilometry: 743 263
Gdybys dostala klarowny rosol bez dodatkow to nic by Ci nie bylo :mrgreen: pij wygazowana coca cole, najlepiej zero ;)

#77 PostWysłany: 05 Lut 2018 11:20 

Loty: 50
Kilometry: 123 997
W Ayutthayi tez jedliśmy rosołek bez „bonusow” i był pyszny. A ze ten na obrazku wyglądał całkiem apetycznie to sie skusiliśmy. Dopiero na dnie zobaczyliśmy zonka :D
I żeby była jasność, nie odważyłam sie niczego spróbować :D
Do tej pory wszystko co jedliśmy z tej knajpy było naprawdę smaczne i nic nie zapowiadało wybuchowej nocy.
Mam nadzieje ze to tylko jednodniowe zatrucie, bo jutro wybieramy sie do Kuala Lumpur...
 Relacje PM off  

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości