Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Lip 2014 22:41 

sofizmat napisał(a):
Chyba jak jest 'spicy' to jest lepiej a nie gorzej, w koncu wiekszosc jezdzi tam sprobowac prawdziwej tajskiej kuchni, a nie wywaru z popluczyn.

Wyobraź sobie, że są tacy ludzie, którzy traktują spożywanie jedzenia w kategorii zaspokojenia jednej z podstawowych potrzeb, a nie udowadniania sobie czegokolwiek. Inna sprawa, że występują pewne kwestie zdrowotne, które nakazują podchodzić do ostrych potraw bardzo ostrożnie, bo w innym przypadku możesz być wyłączony z życia na dłuższą chwilę (np. kamienie w woreczku żółciowym). Trzecia sprawa, że kultura kulinarna z jakiej pochodzisz determinuje to jak działają Twoje kubki smakowe. Jedząc "spicy" w Azji na dobrą sprawę jedyny smak jaki odczuwasz to ostry i nie wiesz czy jesz kurczaka, krewetki czy ziemniaki.
A jeśli ktoś chce przetestować swoje zdolności w zakresie tolerancji na "spicy food" to polecam ostry sos w Kebab Wynalazek (Warszawa) http://www.gastronauci.pl/pl/6732-kebab ... wa-mokotow
 PM off  

#22 PostWysłany: 27 Lip 2014 08:06 

niebieski
Wyobraz sobie, ze niektorzy jedza ostre nie po to, aby sobie cos udowodnic, ale dlatego ze lubia.

Dziekuje za polecenie kebaba, jednak nie skorzystam - po pierwsze mam do niego jakies 2000 km, a po drugie tu gdzie mieszkam akurat kebaby mam z pewnoscia lepsze.

I wspolczuje tym, ktorzy jedza tylko po to, aby zaspokoic podstawowa potrzebe zyciowa.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#23 PostWysłany: 31 Sie 2014 19:48 
Awatar użytkownika

Loty: 45
Kilometry: 100 697
jeśli chodzi wyszukiwanie czegoś nieostrego (bo też mam niską tolerancję na ostre potrawy), gdzieś przeczytałam, że jeżeli coś jest zawinięte w liść bananowca, to nie będzie ostre. i rzeczywiście tak jest, co więcej - zazwyczaj to, co jest w środku, okazuje się bardzo dobre (w chinatown w BKK trafiłam tak na jakiś przepyszny ryż z bodajże kasztanami i rodzynkami).
i jeżeli chodzi o nieostre - zawsze ryż smażony z warzywami i kalmarami był łagodny.
A w kwestii jedzenia ulicznego - też się zgadzam, że warto, a najlepiej w tym celu będąc w bangkoku zrobić sobie wycieczke do chinatown albo w okolice wet market. najlepsze w jedzeniu ulicznym i tak są przekąski - grillowane banany, ośmiornice, miniszaszłyki.... no i oczywiście mango shake do tego:)
 Relacje PM off  

#24 PostWysłany: 31 Sie 2014 20:54 

Loty: 57
Kilometry: 138 056
ulasko_88 napisał(a):
.... a najlepiej w tym celu będąc w bangkoku zrobić sobie wycieczke do chinatown)

osobiście nie jadłem ale w Tajlandii jest chyba sporo innych miejsc gdzie można skosztować lokalnej kuchni a nie uderzać na chińczyka ;)
 Relacje PM off  

#25 PostWysłany: 31 Sie 2014 22:21 
Awatar użytkownika

Loty: 45
Kilometry: 100 697
ale w chinatown wcale nie tylko chinczycy byli - powiedzialabym, ze przewazalo tajskie jedzenie. ja w kazdym razie w chinatown bylam 2 razy, sprobowalam mnostwa roznych rzeczy i zadna z nich nie byla chinska;)

Fiki napisał(a):
ulasko_88 napisał(a):
.... a najlepiej w tym celu będąc w bangkoku zrobić sobie wycieczke do chinatown)

osobiście nie jadłem ale w Tajlandii jest chyba sporo innych miejsc gdzie można skosztować lokalnej kuchni a nie uderzać na chińczyka ;)

-- 31 Sie 2014 22:24 --

i jeszcze w temacie ostrego jedzenia na ulicy - trzeba uwazac, bo czasem wcale na ostre nie wyglada, a potem wypala przelyk. ale za to zazwyczaj daja do niego wode z lodem (podejrzewam, ze kranowka) - pilam i nie mialam zadnych problemow zoladkowych. oczywiscie, wszystko zalezy od organizmu, ale ja przez caly pobyt niczym sie nie zatrulam, a jadlam na ulicy, mylam zeby woda z kranu i kupowalam koktajle z lodem (na pewno z kranowki).
 Relacje PM off  

#26 PostWysłany: 31 Sie 2014 22:25 

Loty: 57
Kilometry: 138 056
W takim razie zwracam honor :)
 Relacje PM off
ulasko_88 lubi ten post.

#27 PostWysłany: 03 Lis 2014 16:10 

Hej.

Ma ktoś wiedzę jak powiedzieć - Proszę vegetariańskie? Tak abym za każdym razem nie musiał rękoma tłumaczyć "no meat please"
Pozdrawiam

-- 03 Lis 2014 15:14 --

Znalazłem cos takiego.

The first thing you’ll need to do is tell the cook or waiter that you are vegetarian: "ben mang sa wirat" (เป็นมังสวิรัต). To play it completely safe, you can say "gin jay" กินเจ).

Tylko pytanie czy fonetyka jest dokładnie taka jak napisane?
 Relacje PM off  

#28 PostWysłany: 03 Lis 2014 16:50 

Zbanowany
JSH napisał(a):
Hej.

Ma ktoś wiedzę jak powiedzieć - Proszę vegetariańskie? Tak abym za każdym razem nie musiał rękoma tłumaczyć "no meat please"
Pozdrawiam

-- 03 Lis 2014 15:14 --

Znalazłem cos takiego.

The first thing you’ll need to do is tell the cook or waiter that you are vegetarian: "ben mang sa wirat" (เป็นมังสวิรัต). To play it completely safe, you can say "gin jay" กินเจ).

Tylko pytanie czy fonetyka jest dokładnie taka jak napisane?

Po angielsku vegetarian też zrozumieją,

#29 PostWysłany: 04 Lis 2014 19:06 
Awatar użytkownika

Loty: 7
Kilometry: 27 489
Awerik napisał(a):
Nie przesadzajcie, standardy higieniczne w Tajlandii są akurat stosunkowo wysokie.

Zależy do czego porównujemy ale absolutnie nie mogę się zgodzić, że standardy higieny w ulicznych garkuchniach są wysokie... biegające szczury, mycie rąk to rzadkość.

Nie wspominając już, że widziałem jednego kolesia z grillem który w pewnym momencie podniósł brudny karton z ziemi z "reklamą" co sprzedaje po czym położył to na górę na to całe jedzenie ... pojechał dalej i pewnie rozstawił to gdzie indziej :)
 Relacje PM off  

#30 PostWysłany: 05 Lis 2014 13:33 

Loty: 89
Kilometry: 252 650
Widomo, że sandardy inne niż w Europie, ale jak dla mnie nadrabiają smakiem i składnikami, mogę spokojnie przymknąć oko na higienę :P z resztą wydaje mi się, że nie jest najgorzej, w Chinach np. wyglądało to gorzej (głownie składniki) i dwa razy się kiepsko czułam na kilka posiłków ulicznych - a mam raczej niezniszczalny żołądek ;) w Tajlandii jadłam właściwie tylko na ulicach i żadnych nieprzyjemności nie było. No oczywiście komplet szczepień był, ale na ból brzucha szczepień nie ma.
 Relacje PM off
popcarol uważa post za pomocny.

#31 PostWysłany: 05 Lis 2014 13:37 

niebieski
Też jedliśmy głównie na ulicy przez 2 tygodnie, bez objawów:) Jedzenie pyycha! pozdrawiam!
 Relacje PM off
Mixer lubi ten post.

#32 PostWysłany: 05 Lis 2014 13:58 

mi zapadło w pamięć pyszne zielone curry robione przez panią i serwowane przez jej kilkuletnią córę na targu weekendowym w Krabi! Nie miały one nawet tacek, dawały jedzenie na talerzach/ w miskach które wyglądały jakby z domu je przywiozły ;) różne kształty, kolory i stan obdrapania :D ja się załapałam ale talerze się szybko skończyły i mój czekał aż ja zjem i wtedy dostał swoją porcję hehe fajny klimat :)
 Relacje PM off  

#33 PostWysłany: 05 Lis 2014 14:42 

Polecam google-translator angielski->tajski, sprawdzone na Phuket. U nich z tym "angielskim" bywa różnie, kwadratowo i podłużnie, a kiedy wklepałem w google makaron sojowy z kurczakiem co brzmi dość prosto : "ก๋วยเตี๋ยวไก่ถั่วเหลือง" , Pan na skuterku wiedział w jaką uliczkę zawieźć. Pozdro :)
 Relacje PM off  

#34 PostWysłany: 13 Lis 2014 16:42 
Awatar użytkownika

Loty: 64
Kilometry: 234 350
Nasz drugi tydzien w Tajlandii najpierw Bangkok teraz Krabi. Jedzenie pyszne i to na stoiskach ulicznych czy w knajpach. Nie ma czego sie obawiac tylko jesc tam gdzie jest duzo lokalnych osob.
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 13 Lis 2014 17:02 

w Krabi oprócz targu w centrum i pani z curry i talerzami z domu bardzo polecam stoisko na targu nocnym nad rzeką - mniej więcej w połowie długości, od ulicy, jedno z większych, gotuje tam (niezwykle zwinnie) wysoki starszy, siwy pan, a stoisko jest oblepione jego zdjęciami z przewodników i gazet :) lokalna gwiazda ^^
 Relacje PM off  

#36 PostWysłany: 18 Gru 2014 13:32 

W Bangkoku restauracja SUDA, prowadzona przez rodzinę Tajów. Od dziecka tam jadam i jest pysznie! Co prawda może być lekki problem z miejscami,ale warto poczekać .
Tutaj link : http://pl.tripadvisor.com/Restaurant_Re ... ngkok.html
 Relacje PM off  

#37 PostWysłany: 18 Gru 2014 14:39 
Awatar użytkownika

Loty: 12
Kilometry: 22 554
Moim zdaniem jest to tak indywidualna sprawa, że ciężko się przekonać z wypowiedzi na forum czy będzie okey czy nie. Są osoby, które mogą zjeść dowolną rzecz z dowolnymi standardami higienicznymi i będzie okey, a są takie, które umyją zęby w kranówce i kolejne dni spędzą w kiblu :D
 Relacje PM off  

#38 PostWysłany: 18 Gru 2014 15:55 
Awatar użytkownika

Loty: 4
Kilometry: 16 000
DJADKJGU napisał(a):
dwa razy się kiepsko czułam na kilka posiłków ulicznych [...] No oczywiście komplet szczepień był, ale na ból brzucha szczepień nie ma.

Może brzuch bolał Cie po szczepionkach, a nie po jedzeniu...

Następny powód, dlaczego należny podchodzić z rezerwą
do ostrych potraw ze straganów ulicznych:
Zdarzały się przypadki, że nieuczciwi sprzedawcy, aby podnieść swoje zyski, zamiast pozbyć się nadpsutego mięsa, serwowali z niego bardzo ostre potrawy. Wykorzystując zasadę, że ostre przyprawy porażają receptory smakowe i po prostu, nie jesteśmy w stanie ocenić jakości zawartych w nich składników (aż do następnego dnia w ubikacji).
A niestety nieuczciwi sprzedawcy zdarzają się wszędzie, nie tylko w Polsce.
 Relacje PM off  

#39 PostWysłany: 19 Sty 2015 20:46 

Też byłem i polecam jedzenie na ulicy. czasami nie można się dogadać, np raz z panią w Bangkoku zapytaliśmy co to jest (miała kilka dań) wskazując na pierwsze odpowiedziała "chicken", na kolejne obok "chicken" a dania były różne. za to ostrość dań zrobiła wrażenie, żona nie zjadła, ja zjadłem ale nie czułem nic prócz ostrości :)
 Relacje PM off  

#40 PostWysłany: 14 Lut 2015 02:54 

ja z natury jestem dosyć "brzydliwa" i przed wyjazdem do Tajlandii zarzekałam się, że nie będę jeść jedzenia z ulicznych straganów. Gdy byłam już na miejscu, bardzo szybko się przełamałam i przekonałam, że jedzenie ze straganów jest dużo smaczniejsze niż w normalnych restauracjach (może miałam pecha do restauracji). Brak higieny traktowałam jako miejscowy folklor i coś egzotycznego. Przez cały wyjazd ani razu się nie zatrułam ani nic :)
 Relacje PM off  

[ 77 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości