Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 15 Gru 2015 17:33 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
@Benias
Nie wiem ile dni miałeś być na Kanarach, ale żeby zdążyć na lot TACV możesz wylecieć z nich wcześniej do Lizbony. Według azair.cz są połączenia z wysp do Lizbony. Wiąże się to niestety z dodatkowymi kosztami.

Od jakiegoś czasu interesuje się tym kierunkiem (Cabo Verde), ale TACV bardzo podraża podróż. Za to lata tam też znacznie tańszy Binter Canarias.


Ostatnio edytowany przez wersus79, 15 Gru 2015 18:04, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 15 Gru 2015 17:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Akurat TACV w tym przypadku były 4 razy tańsze niż Binter Canarias;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 15 Gru 2015 21:40 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
U mnie coś nowego. BudgetAir przysłał mi maila-oto jego fragment:
Szanowny Panie,
Dziękujemy za wiadomość.
Własnie otrzymaliśmy pisemną odpowiedź od linii lotniczej. Państwa lot jest anulowany i linia lotnicza oferuje jedynie zwrot pieniędzy. Nie ma żadnej alternatywy dla tych lotów.
Wygląda na to,że mój problem sam się rozwiązał-nie oferują mi już nawet lotu z Lizbony :(
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 15 Gru 2015 21:40 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 3
Witam wszystkich.

Jesteśmy aktualnie na Gran Canarii i czekamy na lot który miał być 14 grudnia LPA do Praia.

Lot z LPA do Praia odwołany ale wczoraj na lotnisku był jeszcze w wykazie lotów. Samolot miał lecieć z Lizbony z międzylądowaniem w LPA i dalej do Praia. w Każdym razie druga doba w hotelu 4* na ich koszt z pełnym wyżywieniem. Podobno jutro ma być lot z Paryża i ma mieć właśnie międzylądowanie w LPA żeby nas zabrać.

Tyle wieści na dzień dzisiejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
wersus79 uważa post za pomocny.
 
      
#25 PostWysłany: 16 Gru 2015 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
No to zaczyna się robić ciekawie. Mam wszystko zaplanowane na styk. Jak zaczną mi robić takie atrakcje jak koledze wyżej, to cały mój plan wyjazdu może wziąć w łeb.
Ps. Mam nadzieję, że już po pobycie, da się potem jakoś stamtąd wylecieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 17 Gru 2015 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Dzwoniłam do OTA. Nie mają żadnej wiadomości od linii lotniczej o odwołaniu mojego lotu (kwiecień 2016). Według nich wszystko jest potwierdzone i aktualne. Kazali mi czekać cierpliwie na informacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Gru 2015 18:35 

Rejestracja: 15 Gru 2015
Posty: 3
Ostatecznie po 2 dniach oczekiwanie nie pojechaliśmy obawiając się powrotu. Wiem że pozostali polecieli z LPA do Lizbony i dopiero do Praia. Mieliśmy lecieć tylko na 4 dni więc i powrót z LPA do Polski był by zagrożony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Gru 2015 11:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Ja dzisiaj dostałam natomiast informacje o zmianie godzin wylotu/powrotu. Jednakże lotnisko wylotu pozostało niezmienione (Gran Canaria). W rozkładach TACV połączenia takiego nie ma i sama już nie wiem, co o tym myśleć. Może to połączenie wróci w sezonie letnim.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Gru 2015 22:33 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Moja przygoda z Cabo Verde skończyła się zanim jeszcze się rozpoczęła.Rzeczywiście przysłali mi propozycję lotów z i do -Lizbona ale to rozwalało cały mój plan więc zrezygnowałem ostatecznie.Zwrot pieniędzy od 2 do 10 tygodni :shock: W zamian za to za niemal dokładnie te same pieniądze kupiłem bilety na Lanzarote gdzie już byliśmy , ale tam jest pięknie i niesamowicie.
Szkoda Cabo Verde ,może innym razem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Gru 2015 22:55 

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1024
niebieski
Byl ktos tam? Jak z wiza? Jakies praktyczne uwagi? (Sorry, ale nie oczekuje newsow z sieci)
_________________
Życie jest dobre, ale dobre życie jest lepsze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Gru 2015 12:06 

Wizę otrzymuje się na lotnisku bez najmniejszego problemu. Kraj biedny ale ludzie niezwykle otwarci i pomocni, turystyka tam dopiero raczkuje. Ja bardzo polecam. A same wyspy są niezwykle różnorodne, od suchej i pustynnej Sal po niezwykle zielone Santo Antao.
Góra
 PM off
01ERES uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 21 Gru 2015 13:19 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 41
Jestem w tej samej sytuacji... Lotnisko wylotu zmienione na Lizbonę. Problem w tym, że pośrednik informuje mnie, że w momencie rezygnacji z propozycji wylotu z Lizbony, muszę mieć na uwadze to, że linia może nie zwrócić mi pieniędzy za bilety.
Po kliknięciu w linka z maila z informacją o zmianie lotniska wyświetla sie taka oto informacja:
If you wish to decline this new option offered by the airline please keep in mind:
There is no guarantee that the airline will confirm alternate options other than the one that is currently being offered.
Depending on your specific situation, you may lose the entire value of your non-refundable ticket despite our best efforts to assist you.

Czy ktoś tak miał? Czy rzeczywiscie mogą odmówić zwrotu pieniędzy? Już nie wiem sama czy klikać w tego linka, czy od razu uruchamiać chargeback, no bo jednak Lizbona jest dla nas nie do przyjęcia. Loty na GC już wykupione, więc także zostaniemy na kanarach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 17 Sty 2016 22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Podróż na Cabo Verde zakończona. W OTA nie robili już żadnych historii. Przesunęli tylko godzinę wylotu i powrotu, ale więcej niespodzianek nie było.

Planując podróż przesiadkową z wykorzystaniem linii TACV proponuję zostawiać sobie spore ramy czasowe.
Przy obu lotach z zielonoprzylądkowym przewoźnikiem... oba były opóźnione.
Z Gran Canarii do Praii podróżowałem mocno wysłużonym 737-8Q8. Pozdzierane fotele, wiszące kieszenie, pozaczepiane trytkami osłonki mocowań siedzisk, braki w łączeniach paneli wewnątrz kabiny. Załoga sprawiała wrażenie, jakby to był ich pierwszy lot. Miotali się często bezsensownie pomiędzy pasażerami, gasili, po czym za chwile włączali światło itp. itd.
Image

Image



Lot z Praii na Kanary 757-2Q8. Tu samolot już zdecydowanie lepiej prezentował się wizualnie. Niestety, nie jest to najlepszy model dla ludzi lecących z Cabo Verde. Ewidentnie nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, że toaleta nie spłukuje wody automatycznie, a jej umiejscowienie z pewnością nie umila podróży pasażerom siedzącym w tylnej części samolotu.
Image

Image


Ogólnie TACV ma, prawdopodobnie, tylko te dwie maszyny do obsługi tras międzynarodowych. Na 35 ich ostatnich lotów tylko 6 nie miało opóźnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 04 Lut 2016 21:05 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Opiszę moją dotychczasową przygodę z rezerwacją z Gran Canaria do Praia (termin maj 2016, kupowana na edreams.it). Jak wiadomo została ona zmieniona na Lizbona - Praia, dla mnie w sumie bez różnicy, bo w Lizbonie też jeszcze nie byłem, a doloty jeszcze wtedy nie były kupione.

Najpierw przyszedł mail od itinerary@amadeus.com (2 grudnia 2015) o zmianie planu podróży.

Ponieważ tak jak piszę - było mi wszystko jedno - to nic nie robiłem, myśląc, że wszystko samo się przeprogramowało. Ale oto 21 stycznia odezwały się do mnie linie TACV, że w związku z tą zmianą musi być wystawiony nowy bilet i powinien się zając tym mój pośrednik (czyli edreams.it).

22 stycznia Edrems przesłało maila, że trasa jest zmieniona i mam potwierdzić w celu wystawienia nowego biletu. Potwierdziłem. Ale od tego czasu nastąpiła cisza. Potem zacząłem pisać na wszystkie znane mi maile (cambioperativi@edreams.com - na ten miałem odpisać, potem reclami@edreams.com oraz conferme@edreams.com), ale nic. Potem prywatna wiadomość na fejsie - też nic. Dopiero mała, grzeczna krytyka przy jednym z postów spowodowała reakcję. Pani Alessandra odpisała, że przekazała sprawę do działu biletów - i rzeczywiście - bingo - po południu 3 lutego nowe bilety pokazały się na skrzynce.

Potem jeszcze napisałem maila do TACV czy wszystko jest w porządku z nowym biletem. TAK, potwierdzają!

I w dodatku tego samego dnia (czyli wczoraj) przyszły kupony z Ryanaira (za obrót ich kartą 6500) - mimo iż odliczały tylko na jedną osobę (wątek visa-ryanair-bph-realizacja-wymiana-pkt-na-bilety,181,8463?start=900 ), to i tak musiałem zużyć dwa (bo cena biletu dość wysoka), więc kupon mój i żony zbiły cenę do zera.

I to by było na tyle...
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 16 Lut 2016 23:19 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Niestety,muszę powiedzieć kilka przykrych słów o budgetair.pl ! Mija już z 9 tydzień i niestety wciąż nie otrzymałem zwrotu pieniędzy.Myślę,że poczekam jeszcze tydzień a potem założę osobny wątek na F4F tak aby przestrzec inne osoby przed tym pośrednikiem.Żadne pisma do tej pory nie poskutkowały,wciąż tylko obiecanki.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 23 Lut 2016 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Myślisz, że to wina pośrednika?!? Chyba raczej linii. Mi zmienili (niedawno) loty kwietniowe. Nie przyjęłam propozycji wylotu z Lizbony i zażyczyłam sobie zwrot w postaci vouchera. Do dzisiaj czekam. Pośrednik: lastminute.com.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lut 2016 13:41 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Jeśli chcecie kontaktować się z liniami TACV to polecam kontakt mailowy:
NAlves@tacv.aero
Natália Alves
TACV - Cabo Verde Airlines
Supervisora Call Center/Supervise Call Center
Rua Serpa Pinto, Nº5 - P.O. Box # 1 Praia – C. Verde
Tel. + 238 260 82 28 Mov. 596 03 59

Odpowiadała na moje maile bardzo szybko.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 23 Lut 2016 21:28 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
@Gleba3-wielkie dzięki za namiary.Problem oczywiście do dziś nie został załatwiony więc przed chwilą napisałem na podany przez ciebie adres.Poczekamy,zobaczymy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 06 Mar 2016 23:42 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 335
niebieski
Nie wiem czy pomogło napisanie maila do TACV ale kilka dni później otrzymałem wreszcie zwrot pieniędzy.Prawie 11 tygodni!
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 19 Gru 2016 06:48 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Latałem z AMS do Mindelo. Z Mindelo do Prai ATRem i z Prai do CDG. Dla mnie największą niewidomą było to, czy polecę ponieważ nigdzie nie dało się sprawdzić rezerwacji. Na szczęście wszystko obyło się bez problemów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: igiko, pawi oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group