Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Lip 2015 08:25 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Witam, czy mogę liczyć na informacje praktyczne (strony, inne fora :), dzięki którym będę mógł najrozsądniej zaplanować wizytę w USA?

Interesuje mnie zachód (Las Vegas, Los Angeles) oraz parki narodowe.

Czytam wszystko co znajdę na ten temat ale Wasze rady i pomoc może być bezcenna.


Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 22 Lip 2015 08:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
wczesnie sie za to zabierasz :)
ale z drugiej strony w mojej miejscowosci sale na komunie rezerwuje sie 3-4 lata wczesniej

na tym forum znajdziesz wszystko co potrzebujesz, badz znajdziesz ludzi ktorzy sa "praktykami'
i zapewne pomoga gdy zwrocisz sie z konkretnym pytaniem

ten link mam wciaz w ulubionych
roadtrip-usa,210,32279
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 22 Lip 2015 08:44 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Dzięki, zabieram się wcześnie :) fakt....ale zbieram na ten urlop jeszcze dłużej :) Śledzę na bieżąco F4F forum ale może akurat ktoś mnie poratuje radą :)

Jeśli chodzi o przeloty to był bym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc...wiem lot miał by być koniec sierpnia więc z cenami nie poszaleję :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lip 2015 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 776
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Na Zachodnie wybrzeże wybieram się w przyszłe wakacje, zatem za rok będę mógł się podzielić informacjami.
Wstępny plan jest taki, aby lecieć do Seattle i skończyć w LA lub SF - po drodze koniecznie Glacier National Park, Yellowstone, Grand Canyon i kilka ciekawszych miast. Jak wystarczy czasu to jeszcze Yosemite i Sequoia, ale finalnie będę zastanawiał się w maju przyszłego roku.

Dotychczas w USA byłem dwukrotnie i zjechałem północne stany od wschodniego do zachodniego wybrzeża.
Góra
 Profil Relacje PM off
Aras333 lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 22 Lip 2015 09:34 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Może plan okazać się ZA BARDZO AMBITNY :( ale ja mam w planach przylecieć....do San Francisco a następnie samochodem:

1) San Farncisco
2) Los Angeles
3) las vegas
4) Grand Canyon NP
5) Bryce Canyon
6) Zion NP
7) Death Valley NP
8) Sequoia NP
9) Yosemine NP
10) San Francisco

Może okazać się to za dużo bo planujemy z żoną 2 tygodnie...ale mówię...Wasze rady są dla mnie cenne :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 22 Lip 2015 09:54 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
Patryku, mój plan na zachodnie wybrzeże wyglądał tak:

1) przylot do Los Angeles
2) samochodem do Sequoia
3) samochodem do Zion
4) Kanion Antylopy
5) Horeshoe Bend
6) Wielki Kanion
7) tama Hoovera
8) Las Vegas
9) samolotem do San Francisco (cały dzień w SF)
10) samolotem do Los Angeles
11) znak Hollywood, Venice Beach, Santa Monica

Dodam, że plan ten zrealizowałam w siedem dni :) tempo było mordercze, spaliśmy czasami po 4h, ale warto było (oczywiście co do zasady nie polecam takiego sposobu zwiedzania, bo udało nam się tylko dosłownie "zaliczyć" wszystkie te atrakcje, ale ja akurat byłam wtedy baaardzo ograniczona urlopem w pracy, więc nie żałuję). Pomimo krótkiego pobytu wrażenia niezapomniane - zachodnie wybrzeże to jak dla mnie do tej pory numer jeden ze wszystkich miejsc jakie odwiedziłam. Jeżeli miałabym Ci coś doradzić to skup się na parkach narodowych, bo są fantastyczne - oprócz wymienionych przeze mnie jest jeszcze w pobliżu wiele wiele innych, które chcę zobaczyć następnym razem. Ja z kolei odpuściłabym zwiedzanie miast (oprócz Las Vegas), bo ani San Francisco ani Los Angeles nie zrobiło na mnie zbyt dobrego wrażenia (choć moje zdanie na temat SF jest raczej odosobnione).
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:13 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
Cytuj:
Może plan okazać się ZA BARDZO AMBITNY :( ale ja mam w planach przylecieć....do San Francisco a następnie samochodem:

1) San Farncisco
2) Los Angeles
3) las vegas
4) Grand Canyon NP
5) Bryce Canyon
6) Zion NP
7) Death Valley NP
8) Sequoia NP
9) Yosemine NP
10) San Francisco


Taka trasa to ok. 2500mil. Jest jak najbardziej do przejechania w 2 tygodnie, ale będzie to "film drogi". Spróbujcie ułożyć, plan trasy z noclegami itp, to zobaczycie że jest napięty. Do tego kierowca(y) muszą też czasem odpocząć, wyspać się itp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:32 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Wiem, że jest dużo do zobaczeni...i trzeba spać. Koszty, koszty cały czas coś odkładam :)
Taki plan wynika z tego, że razem z żona BARDZO chcemy zobaczyć stany, jak najwięcej :) może trzeba pomyśleć inaczej....że kiedyś wrócimy i wtedy zobaczymy resztę.

Dlatego pytam Was i analizuję wszystko tak żeby było optymalnie :)

A jeśli chodzi o koszty to 10tyś zł na 2 osoby jak się przedstawia? Oczywiście na 2 tyg (wszystko w tej kwocie, przelot, auto, nocleg itp)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Lip 2015 10:42 

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 170
trudno powiedzieć czy 10 tys. wystarczy, bo nie przewidzisz kursu dolara w 2017 :P ja byłam w okresie gdy kurs dolara był bardzo wysoki i mimo stosunkowo tanich lotów przekroczyłam budżet 10 tys. (inna sprawa, że loty kupiłam mniej niż miesiąc przed wylotem, więc wszystko rezerwowałam na ostatnią chwilę i wiele najtańszych miejsc było już niedostępnych). Ogólnie moje wrażenie było takie, ze jeśli zarabiasz w złotówkach, to na miejscu jest bardzo drogo. Przykładowo - obiad dla dwóch osób w meksykańskim barze szybkiej obsługi 20$ na dwie osoby

jeśli chodzi o noclegi to polecam rezerwować blisko parków - całodzienne zwiedzanie parku może być bardzo męczące, więc jeśli jeszcze potem musisz dojechać kilkadziesiąt mil do noclegu, to jest to niezbyt wygodne
Góra
 Profil Relacje PM off
Nowitzki lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Lip 2015 11:58 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Wiem 10 tyś jest to kwota jaką mi się ubzdurało że starczy :) Wiem, że na całkowity koszt składają się składniki. Ale obrazowo wyjdzie na pewno o wiele tanie niż z biurem podróży :) Nic będę dalej anlizował czytał i czekał na Wasze sugestie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 24 Lip 2015 08:06 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
A jeśli chodzi o ceny biletów? Okres wakacyjny to koszt biletu w jedną stronę 2 tyś :( są jakieś wyprzedaże po...wakacyjne? Czy koszt wakacyjnego wypadu może być tańszy jeśli chodzi o cenę biletu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Lip 2015 12:17 

Rejestracja: 09 Wrz 2014
Posty: 82
Loty: 34
Kilometry: 92 923
Właśnie wróciłem z 27-dniowego pobytu w USA. Mój wyjazd obejmował trasę Chicago-Yellowstone-Wielki Kanion-Vegas-Denver-Chicago oraz wszelkie atrakcje na jej drodze. W razie pytań zapraszam. Postaram się udzielić odpowiedzi w miarę możliwości oczywiście :)
Jeśli chodzi o ceny biletów to my kupiliśmy w marcu na lot do Chicago za 1700. Pewnie można taniej ale to już był taki moment, że nie było sensu czekać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group