Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Sie 2017 07:15 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
Wczoraj udało mi się kupić bilet na wizzair z Warszawy do Bratysławy za 59 zł na niedzielę 20.08.17 ( 6:35-7:45) , po przylocie do stolicy Słowacji udam się Flixbusem za 19 zł ( 10:35-11:30 ) do Wiednia , tam powłóczę się 1,30 h i wsiadam w Eurolines za 86 zł ( 13:00-16:55) do Pragi by tam póżnym wieczorem wrócić PB do Warszawy , macie pomysł by skrócić jeszcze bardziej tą jednodniówkę i zmniejszyć koszta , zależy mi aby być w poniedziałek ok 8 rano w Stolicy , na razie koszta wyszły mi ok 250 zł , może da się taniej , szukałem już Regiojet, LE , Flixbus i tylko tak udało mi się sklecić całość ,dzięki za sugestie


Ostatnio edytowany przez mezo23, 17 Sie 2017 08:39, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 17 Sie 2017 08:11 

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 38
Kup bilet całodniowy na tramwaj i w nim spędź całą niedzielę. Ogarniesz wszystko za kilka złotych :D
[...] Przecież za 250 złotych to możesz spędzić weekend w górach, na Mazurach i gdzie jeszcze chcesz a nie tłuc się w autobusie.
Pozdrawiam [...]


Ostatnio edytowany przez Roku, 17 Sie 2017 08:37, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 17 Sie 2017 08:24 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
to ze Ty lubisz siedzieć w domu i nic nie robić , to nie mój problem , to jest forum o podróżowaniu pod każdą postacią , zresztą Ty chyba nic nie robisz widząc po aktywności na naszym forum pozdrawiam


Ostatnio edytowany przez Roku, 17 Sie 2017 08:37, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Sie 2017 08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
mezo23 napisał(a):
19 zł ( 10:35-11:30 ) do Wiednia , tam powłóczę się 2-3 h i wsiadam w Eurolines za 86 zł ( 13:00-16:55)

umiesz rozciągać czas?
miedzy 11:30 a 13 nijak mi nie wychodzi 2-3 godziny
no chyba ze chodziło ci o 2-3 półgodziny, to tak
generalnie pomysł z tramwajem popieram, możesz w nim spędzić 20-30 półgodzin ;)
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 17 Sie 2017 08:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Sie 2017 08:34 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 32
Pomysł może i ciekawy ale ta jednodniowa nie zwolni Cię z obowiązku aby pojechać tam jeszcze raz na ,,trochę dłużej " :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 17 Sie 2017 09:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
ArekBDF napisał(a):
[...] Przecież za 250 złotych to możesz spędzić weekend w górach, na Mazurach i gdzie jeszcze chcesz a nie tłuc się w autobusie.
[/color]

Za 250 złotych może odwiedzić trzy europejskie stolice zamiast łapać kleszcze na Mazurach lub pocić tyłek w górach.

Może tak jednak mniej uwielbienia dla własnych pomysłów i zrozumienia, że każdemu co innego się podoba. :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
mezo23 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 17 Sie 2017 09:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
W Bratysławie rąbnie dobrego bronka, w Wiedniu zje sznycla, w Pradze poprawi bronkiem i wycieczka elegancka :D
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Sie 2017 09:18 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
Zgadzam się z @Djorkaeff że może forma krytyki i przytyku nie była właściwa, natomiast zgadzam się z faktem, że plan podróży jest ryzykowny.

Jeśli lubisz jeździć i nie przeszkadza Ci, że niczego nie zobaczysz, to wyłącznie Twoja sprawa, masz do tego prawo, natomiast tak krótkie zapasy na przesiadki to kolosalne ryzyko, szczególnie że korki się zdarzają.

Jeśli mogę coś doradzić, po porannym locie do Bratysławy ograniczyłbym się do tego miasta, zwiedził centrum, zobaczył zamek, przekąsił coś i wrócił Wizzem do Warszawy tego samego dnia (lot powrotny ok. 13.) ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 17 Sie 2017 09:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 1325
Loty: 225
Kilometry: 260 138
niebieski
Sprawdź ile wyjdzie nocny pociąg z Wiednia, nawet jak wyjdzie drożej to będziesz mógł coś więcej zobaczyć niż przez szybę autobusu ;) a i ryzyko jakiejś obsuwy na trasie jest mniejsze.
Edyta: Ewentualnie odpuść sobie Wiedeń (bo nie wiele szczególnie tam zobaczysz) i np. pociąg Bratysława Praga powinien wyjść taniej niż te busy przez Wiedeń
W sumie nie wiem na czym bardziej Ci zależy...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Aron, 17 Sie 2017 11:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 17 Sie 2017 10:13 

Rejestracja: 24 Maj 2012
Posty: 418
niebieski
A mnie się Twój plan bardzo podoba, 2 lata temu sam zrobiłem z rodziną coś podobnego, z tym, że po Polsce - taka trasa na 1 maja.
Wymyśliłem ją, żeby się przelecieć Ryanairem za 9 pln bo z mojego miasta nie lata za tyle :-)

Może komuś się spodoba:

Start z Krakowa o 5 rano Polski Bus do Wrocławia.
Po godzinie 8 jesteśmy we Wrocławiu , tam śniadanie, spacer po mieście - ok 3 godziny zwiedzania.
Po 11 pojechaliśmy na lotnisko i polecieliśmy o 13.20 Ryanairem do Modlina za 9 pln.
Z lotniska spacer do Twierdzy Modlin i zwiedzanie obiektów - polecam - ok 2 godziny.
Po 16 jakimś lokalnym PKSem pojechaliśmy do Warszawy - tam byliśmy koło 17.30 i mieliśmy ponad 3 godziny na zwiedzanie.
O 21.20 wsiedliśmy w LuxEkspress do Krakowa gdzie byliśmy o 1.45 w nocy.

KOSZT na osobę:
PolskiBus KRK-WRO 20zł
RYR WRO-WMI - 9 zł
PKS WMI-WAW - 10-15 zł (nie pamiętam)
LuxEkspress WAW-KRK 10 zł
+ metro w Warszawie kilka pln

razem koło 70 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group