Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#41 PostWysłany: 24 Maj 2021 15:57 

Rejestracja: 13 Mar 2015
Posty: 1
Za tydzień mam tranzyt w Zurychu (2 godziny na lotnisku), czy bez testu zostanę wpuszczony w ogóle do samolotu z Warszawy?
https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/kr ... sende.html tutaj znalazłem informacje o tym, że nawet przy tranzycie wymagany jest test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#42 PostWysłany: 24 Maj 2021 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1040
srebrny
@Karol Siarka ten temat ma raptem 2strony, a dwa posty temu napisałam właśnie o tranzycie lotniczym w Zurychu...czasem szybciej jest przeczytać niż napisać posta, ale tak, nie potrzeba testu na tranzyt w Szwajcarii :roll:
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#43 PostWysłany: 27 Maj 2021 17:06 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Od 31 maja osoby w pełni zaszczepione i ozdrowieńcy mogą wjeżdżać (wlatywać) bez testu.
Przez osoby w pełni zaszczepione rozumie się osoby 14 dni po drugiej dawce lub 14 dni po pierwszej dawce w przypadku ozdrowieńców.
Liczą się szczepionki dopuszczone w Szwajcarii, przez Europejską Agencję Leków i dopuszczone w procedurze WHO Emergency use listing.
Zwolnienie obowiązuje przez 6 miesięcy od zaszczepienia lub 11 dnia od wykrycia zakażenia.

Szczegóły na razie tylko w dzienniku ustaw:
https://www.fedlex.admin.ch/eli/cc/2021/61/de#art_8
https://www.fedlex.admin.ch/eli/cc/2021/61/de#annex_1_a

Tutaj definicja zaszczepionych:
https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/kr ... 1029087059
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#44 PostWysłany: 31 Maj 2021 10:26 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Image

Zaktualizowana strona: https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/kr ... sende.html


EDIT:
Wydaje mi się, że z definicji zaszczepionych zniknął wymóg odczekania 2 tygodni po podaniu ostatniej dawki.
https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/kr ... 1029087059
Cytuj:
Fully vaccinated means (from 31.5.2021):
1. You have been vaccinated as recommended by the FOPH and the Federal Commission for Vaccination (FCV) with a vaccine that is licensed in Switzerland. This means that
- you have received two vaccine doses, or
- you were previously infected with the COVID-19 virus (confirmed by PCR, antigen test or antibody test) and received one vaccine dose at least four weeks after that.
2. You have received a vaccine that is authorised by the European Medicines Agency for the European Union, and have been innoculated according to the requirements or recommendations of the country in which the vaccination was administered.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#45 PostWysłany: 01 Cze 2021 11:40 

Rejestracja: 01 Cze 2021
Posty: 1
Czy potwierdzenie szczepienia generowane z IKP(po polsku i angielsku) jest wystarczające?
Wie ktoś może jak to wygląda na miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#46 PostWysłany: 02 Cze 2021 18:19 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Tak, jest wystarczające. Zaraz wsiadamy w MUC do samolotu do ZRH.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#47 PostWysłany: 06 Cze 2021 05:04 

Rejestracja: 10 Cze 2016
Posty: 4
Moi drodzy poratujecie radą? Mam wylot z WAW do Zurychu równo za miesiąc, co prawda czasu jeszcze dużo ale zastanawia mnie jedno. Lecę z dziećmi i moje pytanie jest takie:
Czy muszę okazywać negatywny wynik testu u dziecka przed wejściem na pokład samolotu? Wiem że Szwajcaria nie wymaga testu dla dzieci poniżej 12 lat. Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji? Będę wdzięczny za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#48 PostWysłany: 06 Cze 2021 08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@teder13
Nie musisz okazywać testu dla dzieci.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#49 PostWysłany: 06 Cze 2021 22:11 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Leciałem kilka dni temu do ZRH. Nikt od naszej blisko 4-letniej córki nie oczekiwał żadnych papierów w sprawie COVID.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#50 PostWysłany: 07 Cze 2021 16:21 

Rejestracja: 10 Cze 2016
Posty: 4
Super:) wielkie dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#51 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:30 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 343
niebieski
Lecimy do Szwajcarii LOTem. Czy wystarczy przedstawić certyfikat szczepienia przy odprawie na lotnisku i nic więcej ? Czy leciał ktoś ostatnio bez rejestracji i bez testu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#52 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:37 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Tak, leciałem bez rejestracji i bez testu. Zaświadczenie o zaszczepieniu zostało sprawdzone w WAW przy odbiorze karty pokładowej i ponownie przed boardingiem w MUC (lecieliśmy z przesiadką).
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#53 PostWysłany: 14 Cze 2021 13:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6249
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Odpowiedz 5 postów wyżej. Ps gdybys leciał Swissair tez by zadziałało :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#54 PostWysłany: 16 Cze 2021 08:59 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Od końca czerwca planowane jest dalsze łagodzenie restrykcji: możliwość wjazdu dla zaszczepionych spoza Schengen, brak maseczek na dworcach i przystankach, przedłużenie "ważności" szczepienia do 12 miesięcy. Nie ma jeszcze oficjalnych komunikatów, bo nie ma jeszcze szczegółowych decyzji.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#55 PostWysłany: 23 Cze 2021 14:37 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Już oficjalnie: od soboty (26.06) obowiązuje to, o czym wspominałem post wyżej.
Kwarantanna będzie obowiązywać tylko dla wybranych krajów z niepokojącymi wariantami, ale zaszczepieni i ozdrowieńcy są z niej zwolnieni także w przypadku tych krajów.
https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/da ... 84127.html

Podsumowując:
- dla zaszczepionych i ozdrowieńców: nie ma żadnych ograniczeń, niezależnie od kraju przyjazdu, wystarczy jedynie wypełnić formularz w przypadku lotów,
- dla reszty: nadal obowiązuje test przy przylocie, a w przypadku krajów z niepokojącymi wariantami jest też kwarantanna.

Nie mam tylko pewności jak będzie z wjazdem z krajów z wariantami wirusa dla osób zaszczepionych szczepionkami innymi niż te dopuszczone w Szwajcarii (Pfizer, Moderna), bo wyjątek obowiązuje "as long as it is certain that the vaccination offers good protection" i "The vaccines used in Switzerland are only slightly less effective against the Delta variant and thus still offer a very high level of protection". Być może osoby zaszczepione AZ czy J&J będą miały obowiązek kwarantanny po przylocie z takich krajów.
Góra
 Profil Relacje PM off
wulkan lubi ten post.
wulkan uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#56 PostWysłany: 26 Cze 2021 22:54 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Rozumiem że przy wjeździe autem z Niemiec, Francji i Włoch nie ma potrzeby testu?

Planuję objazdówkę i chcę się przygotować.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#57 PostWysłany: 27 Cze 2021 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Raven normalnie nie udzielam sie w tym forum na tematy dotyczace CH, pisalem wczesniej dlaczego, ale dzis zrobie maly wyjatek. Na chwile obecna autem nie potrzebujesz (27.06.2021). CH to malowniczy i ciekawy kraj, warto zwiedzic i nie tylko wieksze miasta. :) Pozdr. i udanych wakacji.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#58 PostWysłany: 27 Cze 2021 22:07 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2243
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Pojawiła się strona do sprawdzania wymagań przy wjeździe z różnych krajów: https://travelcheck.admin.ch/home (angielski szwankuje przy wyborze krajów, po niemiecku działa)

Tutaj skrót zasad:
Załącznik:
ch.jpg
ch.jpg [ 94.59 KiB | Obejrzany 1016 razy ]


Z własnych doświadczeń: dzisiaj na locie ATH-ZRH sprawdzali mi certyfikat szczepienia i PLF zarówno przy odlocie, jak i po przylocie - szwajcarska policja stała przy wyjściu z samolotu. PLF jest o tyle problematyczny, że trzeba tam podać numer miejsca, więc jeśli linia nie pozwala na odprawę online, to nie ma go jak wypełnić wcześniej, by pokazać go pracownikowi - ja wypełniałem go przy okienku, gdy dostałem już kartę pokładową z numerem miejsca. Na szczęście nie ma tam zbyt wielu pytań, więc to nie jest istotny problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#59 PostWysłany: 29 Cze 2021 21:00 

Rejestracja: 10 Cze 2016
Posty: 4
Czy to oznacza, że skoro nie jestem zaszczepiony to test antygenowy mi wystarczy żeby mnie wpuścili do Szwajcarii? Ktoś z Was może już to sprawdzał w praktyce?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szwajcaria , covid
#60 PostWysłany: 03 Lip 2021 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Paź 2016
Posty: 160
Loty: 409
Kilometry: 357 069
Leciałem wczoraj na trasie Bolonia - Amsterdam - Zurich.

Certyfikat Covid sprawdzany był tylko przy check-inie w Bolonii.
PLF nie sprawdzany zarówno przy boardingu, tranzycie w AMS jak i po wylądowaniu.

W Zurichu nie było kompletnie żadnych kontroli (może z racji późnego przylotu przed 23).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 116 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group