Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.




Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Paź 2017 11:58 

Rejestracja: 02 Gru 2016
Posty: 16
Skąd
  • Warszawa (cała Polska ale oczywiście jak będzie taniej w ostatecznym rozrachunku może byc z za granicy.)

Dokąd
  • New York ( najlepiej JFK)

Data wylotu
  • 30.04.2018

Data powrotu
  • 16.05.2018

Długość pobytu
  • plus minus 3 tygodnie

Bagaż
  • Bagaż rejestrowany

Liczba pasażerów
  • 4

Sam znalazłem
  • 1850 zł za osobę

Dodatkowe informacje
  • Witam szukam lotu do NY najlepiej z WaW ale może być inne lotnisko wylotowe jeżeli okaże się taniej. Chcę polecieć w okolicach końca kwietnia początku maja. Data jest mocno elastyczna i głównym czynnikiem jest cena ale nie ukrywam, że chciałbym odciążyć trochę dni urlopowe świętami w maju :) Do tej pory znalazłem lot z Waw do NY i z powrotem za 1850 zł od osoby. Leci nas czworo. Proszę o pomoc i może poradę czy warto czekać jeszcze na jakieś promocje czy lepiej już kupować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
#2 PostWysłany: 19 Paź 2017 12:27 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 20
Loty: 76
Kilometry: 141 318
Lada dzień trafi się jakiś error fare i bilet na tą trasę będzie do kupienia za +- 1k.
Lepiej poczekaj, sam planuje taki trip a i już wcześniej udało mi się polecieć na podobnych zasadach
Góra
 Profil Relacje PM off
shoegaze uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Paź 2017 13:05 

Rejestracja: 02 Gru 2016
Posty: 16
A czy mógłbyś mi powiedzieć gdzie polujesz na takie errory ? Tzn. jakie strony, co dokładnie obserwować ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Paź 2017 13:36 

Rejestracja: 07 Wrz 2013
Posty: 122
@Rabbit_Killer gdyby udało Ci się coś znaleźć to daj znać proszę, bo też szukam w tym okresie mniej więcej..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 19 Paź 2017 13:45 

to jest dobra cena, twoje daty z PL itd.
error owszem, duze szanse ze sie zdarzy ale np. wylot bedzie z Lisbony i przylot do Amsterdamu? wtedy bagaz, dodtakowe doloty, nocleg na lotnisku dodadz koszty

jak polowac na error fare? przez najblizsze 5 miesiecy dwa razy dziennie wejdz tu na forum i zobacz czy cos jest - na 50% szans sie cos pojawi ale licz ze to bedzie cos w stylu Lisbona - Nowy Jork - Amsterdam z przesiadka gdzies w Maroku za 1100zl - od ciebie zalezy czy warte kupna
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 19 Paź 2017 13:49 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Dajcie spokoj z errorami. Bo jak sie trafi to tez duze ryzyko, ze anuluja a wtedy zostaje sie na lodzie.
Poza tym maj bardzo drogi w NY wiec jak ktos szuka noclegow to zrobi to wczesniej.
A w przypadku kupowania z roznych dziwnych deali z errorami, glownie paliwowymi to idealny sposob aby sie wpakowac w koszta I nie poleciec.

To, ze Air Canada zrobila error to nie znaczy, ze beda robili dalej I to uznawali.

Poza tym lecac na 3tyg do NY czy w ogole do USA to akurat najmniej bym sie martwil kosztem biletow. Bo to akurat niewielki problem przy ogolnym poziomie ich cen dla turysty, glownie w NY :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 20 Paź 2017 10:00 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 20
Loty: 76
Kilometry: 141 318
W lutym tego roku kupiłem bilety na trasie WAW-NYC-PRG za 800 zł od osoby liniami Air Berlin. Po prostu oczy szeroko otwarte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Paź 2017 11:44 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
Super rada. Jak widac Air Berlin bilety uznawalo i m.in. dzieki temu balaganowi biznes zwijaja.
Gdybys kupil troche pozniej, na jesien lub zime to teraz bys siedzial na infolinii swojego banku i walczyl o chargeback.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:31 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 20
Loty: 76
Kilometry: 141 318
Okej, jak rozumiem Ty wolisz kupować bilety w cenie trzykrotnie wyższej :) ale to mi już nic do tego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22453
Sorry @Dreszcz ale napisałeś ze: Lada dzień trafi się jakiś error fare i bilet na tą trasę będzie do kupienia za +- 1k.
Czyli kiedy dokładnie? Po ustawiam zegarek.

Faktycznie EF zdążają się, ale nie można liczyć na nie non stop.
Dobrym przykładem z TXL do SCL za 1000 PLN, 4 lata temu. Do dziś nie powtórzyła się.

1800 zeta, może ciut dużo, ale tragedii nie ma. Myślę ze do 1400 się znajdzie. Ale czekać na 800-900 to już ciężko.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 20 Paź 2017 13:51 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
@Dreszcz autor watku nie ma maszyny czasu wiec nie wroci po te bilety za 800 PLN.
Tym bardziej, ze kupiles je w linii, ktora za kilka dni przestanie w ogole latac.
I jakie to ma znaczenie dla kogos kto dopiero szuka swoich na termin majowy?

Przez takie gadanie o errorach nowi userzy oczekuja cudow i potem NY nawet za 1.5k nie pasuje.
Zues podal dobry przyklad z Chile. Kiedys deal byl I sie nie powtorzyl juz. Jakby ktos czekal na podobne deale to by stracil setki godzin przed kompem i Chile jedynie na zdjeciach obejrzal.
Cena ok. 1.5k bedzie spoko i moze sie cos trafi. Ale tez nikt nie gwarantuje, ze beda pasowac daty. Poza tym jak juz pisalem o drozejacych noclegach. I czasem to czekanie, kombinowanie i tak wielkiej oszczednosci nie daje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 20 Paź 2017 14:20 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 20
Loty: 76
Kilometry: 141 318
@Zeus

Jak napisałem, z mojej strony wygląda to tak, że trzeba uważnie obserwować. Żart z zegarkiem nie był do końca śmieszny :)

Jaki Wy macie problem panowie? Przecież ja nikomu nie każę czekać na jakieś błędy taryfowe czy inne cuda nie widy, każdy ma wolność wyboru i może kupić sobie bilet nawet za 10k, jeśli go stać :)

Z tego co pamiętam to w RAM pod koniec sierpnia też było EF, gdzie można było dorwać NYC z Europy za +-500 zł, więc jak widać zdarza się to nawet dwa razy w roku.

Po to jest forum, żeby dzielić się swoimi opiniami, nie zapomnieliście o tym? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 20 Paź 2017 14:29 

@Rabbit_Killer - nawet teraz można znaleźć tańsze opcje lotów do Nowego Jorku z wykorzystaniem polskich lotnisk oraz pobliskich (do których można tanio dojechać dzięki tanim przewoźnikom autobusowym).

To co Ty znalazłeś (1850 PLN za osobę) to nie jest zła cena. Mając mało elastyczny termin wyjazdu, nawet przy "Error Fare" (jeśli takowy się pojawi), niekoniecznie Tobie te ceny spasują z Twoimi planami.

To co ja mogę poradzić: kombinuj z różnymi miastami wylotu i przylotu. Czasem się to opłaca. Jednak czasem wymaga to poświęcenia (np. są dość długie przesiadki, w tym nocne). To zależy wiele od Twojej determinacji.

Poniżej 2 przykłady:

a) wylot z Warszawy, powrót do Budapesztu;
b) wylot z Warszawy, powrót do Pragi

Teoretycznie można polecieć w ok. 1600 zł na osobę (nawet taniej). Z Budapesztu lub Pragi do Polski można wrócić tanio na wiele sposobów (zwłaszcza z wykorzystaniem tanich przewoźników autobusowych).

Jeśli dobrze pokombinujesz, to mogą to być oszczędności (przy 4 osobach) rzędu kilkuset PLN (przy odrobinie szczęścia może udać się zbliżyć z łączną kwotą oszczędności nawet do 1000 PLN). Jeśli nie jesteś wymagającym pasażerem, to przy dużej ilości kombinowania, może udać się Tobie coś ciekawego znaleźć, aby zaoszczędzić łącznie jak najwięcej kasy.

Jeśli takie opcje Ciebie interesują, to kombinuj z różnymi trasami wylotu/przylotu (np. na różnych wersjach językowych momondo). Możesz również kombinować z lotniskami w pobliżu Nowego Jorku (dalej możesz tanio dostać się Megabusem).

Opcji jest sporo. To wszystko zależy od Twojej determinacji i dokładnej analizy różnych możliwości. Wytyczne dałem Tobie powyżej.

Załącznik:
waw_nyc_bud.png
waw_nyc_bud.png [ 101.71 KiB | Obejrzany 1673 razy ]

Załącznik:
waw_nyc_prg.png
waw_nyc_prg.png [ 105.71 KiB | Obejrzany 1673 razy ]
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 20 Paź 2017 17:14 

Rejestracja: 27 Lip 2013
Posty: 887
niebieski
A czy TAP ma w ogole bagaz nadawany w cenie?

A co do error deali. Nowicjuszy bym trzymal jak najdalej od takich opcji.
Bo potem sa takie sytuacje, ze ktos od razu bukuje hotele, doloty a tu nagle wtopa. Do tego czasami kupno u malo wiarygodnych posrednikow I problem gotowy.

Na poczatek lepiej zaplacic ciut wiecej i miec mniejsze ryzyko. Tym bardziej, ze nie leci sam ale lacznie 4 osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Paź 2017 10:20 

Rejestracja: 02 Gru 2016
Posty: 16
Dziękuje wszystkim za podpowiedzi. Prawda jest taka, że planuje przed wylotem mieć już zarezerwowany każdy hotel/hostel i przelot w USA. Lece do NY ale stamtąd jade do DC, Houston, NO i Miami. W takiej sytuacji nie mogę sobie pozwolić na utratę lotu w przypadku jakichś problemów z errorem(odnośnie tego co piszecie wyżej). Wylot z pobliskich państw to żaden problem dla mnie, np Praga do której bardzo tanio można dotrzeć polskim busem. Nadal czekam aż 2 osoby ode mnie dostaną wizę i może to zając jeszcze jakiś miesiąc ale po tym od razu chce kupować bilety i bukować noclegi. Sam sprawdzałem loty na takich stronach jak: flay4free, kayak, opodo, skyscanner, tripsta, flipo i mleczne. Czy jest jakaś strona, którą szczególnie byście polecili do śledzenia (odnośnie lotów do NY) ? Sprawdzam zawsze miasta wylotu WaW, Prag, Londyn, Berlin, czy coś jeszcze warto by było tu dodać ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Paź 2017 10:43 

Rejestracja: 12 Sty 2016
Posty: 20
Loty: 76
Kilometry: 141 318
Przede wszystkim momondo, weź pod uwagę też zagraniczne wersje serwisu, bo często zależnie od rate'u ceny mogą być niższe niż na polskiej stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Paź 2017 11:07 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 1001
srebrny
Jeśli chodzi o dość niskie ceny NIE promocyjne to zazwyczaj można próbować lecieć przez Kijów. Oszczędności co prawda niewielkie, jakość pewnie też nie najlepsza, ale przesiadki niezbyt długie i lot z i do Warszawy. Można też zrobić 21 godzinną przesiadkę w tej samej cenie (ale wtedy chyba lepiej lecieć przez np. Lizbonę i to jeszcze do tego taniej.

Załączniki:
uia.png
uia.png [ 276.99 KiB | Obejrzany 1442 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group