Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Wrz 2020 02:34 

Loty: 37
Kilometry: 35 981
Cześć, Szukam kompana z Podkarpacia na Orlą Perć / Kościelec
wstępnie planuje jechać w weekend 2 lub 3 października na 1-2 dni bo zapowiada się być dobra pogoda. Góry bardzo uzależniły mnie w tym roku, kilkukrotnie byłem w Tatrach, Bieszczadach Karkonoszach i chciałbym jeszcze przejść kolejne szlaki zanim zrobi się zimno. Mam 22 lata, jestem przyjaźnie nastawioną osobą, nie narzekam , mam bardzo dobrą kondycję fizyczną ,nie boję się wyzwań

Pozdrawiam serdecznie
Sebastian
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 25 Wrz 2020 11:07 

platynowy
@Sebastian Brys

w 1-2 dni na Orlą sie nie wyrobisz, no chyba ze na miejscu pelne 2 dni. najlepiej zaatakowac ze schroniska w 5 Stawach. na Koscielec łatwa droga.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 25 Wrz 2020 11:23 

srebrny
Przy planowaniu wycieczki na Orlą z 5 Stawów trzeba wziąć pod uwagę, że szlak z 5 Stawów na Krzyżne jest aktualnie zamknięty od poniedziałku do piątku. Bieżące informacje na stronie TPN: https://tpn.pl/zwiedzaj#komunikat-pogodowy
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 25 Wrz 2020 12:10 

srebrny
@ibartek
Spokojnie wyrobiłby się nawet w jeden dzień, ale latem. Jednak w październiku faktycznie tego nie widzę, bo dzień za krótki.
Jak byłem w wieku @Sebastian Brys to Orlą przechodziłem w 6 godzin z odpoczynkami (Zawrat -> Krzyżne). Ale doliczając dojścia, najlepiej z Doliny 5 Stawów na Zawrat i zejście do Gąsienicowej, trzeba liczyć przynajmniej 12-13 godzin. W październiku to już rzeczywiście wyzwanie.

Nie wiem tez, czy prognozy na kolejny weekend mogą być w ogóle wiarygodne w tej chwili. Poza tym w najbliższych dniach w Wysokich Tatrach spadnie śnieg i jeśli nie stopnieje do kolejnego weekendu, to nie polecam ani Orlej, ani nawet Kościelca.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 25 Wrz 2020 12:38 

platynowy
latem to i z Zakopanego mozna atakowac (o ile nie bedzie tlumow na szlakach) :-) ale jak ktos nie ma doswiadczenia, to lepiej sie najpierw oswoic z gorami, a nie od razu uderzac na granie, drabinki i lancuchy, szczegolnie jak sie ma malo czasu i pogoda niepewna. bo skonczy sie w najlepszym przypadku helikopterem.

e: o wlasnie

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,174 ... lejce.html

Tłumy turystów w Tatrach. Półtorej godziny stania w kolejce na Orlą Perć

e2: ku przestrodze

https://bit.ly/3cuownP

Ostatnio edytowany przez ibartek 25 Wrz 2020 13:03, edytowano w sumie 2 razy
 Relacje PM off
sranda lubi ten post.

#6 PostWysłany: 25 Wrz 2020 12:58 
Awatar użytkownika

Loty: 2
Kilometry: 4 995
srebrny
robie sobie wypady w Tatry od słowackiej strony na Krywań/Rysy itp
nie ma problemow z korkami/parkowaniem/tłumem
pogode sprawdzam czesto po godz 22.00 na nastepny dzien i dopiero decyduje czy warto gonic auto

najblizsze dni snieg/deszcz/mroz
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 25 Wrz 2020 17:07 

Loty: 37
Kilometry: 35 981
Dziękuję wsystkim bardzo za porady, faktycznie jednak pewnie przełoże na przyszły rok, bo teraz pogoda już będzie niepewna, nie ma co ryzykować życia, jak popada deszcz. @ibartek. doświadczenia trochę mam, w Tatrach w lecie byłem sporo razy, whodziłem na Rysy, Świnice jakieś skałki z drabinkami łańcuchami też sie zdarzało za granicą, robiłem ferraty, a ta Orla Perć jest jakimś takm marzeniem ostatnio.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam serdecznie
 Relacje PM off  

[ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość