Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2011 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Wrz 2011
Posty: 83
Witam, mozna spac na lotnisku Oslo/Rygge? Poniewaz mam nocna przesiadke.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 10 Kwi 2014 22:45, edytowano w sumie 1 raz
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2011 20:43 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2011
Posty: 577
Loty: 70
Kilometry: 83 301
Najlepsze miejsce do spania jest stojąc przodem do wyjścia głównego po prawej stronie. Są tam ławeczki (niezbyt wygodne) i proponuje przyciągnięcie z pobliskiego bufetu krzesełka :) :) :) W pobliżu jest również kontakt, można wiec podładować laptopa lub komórkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2011 20:48 

Rejestracja: 27 Sie 2011
Posty: 84
spokorobi napisał(a):
Witam, mozna spac na lotnisku Oslo/Rygge? Poniewaz mam nocna przesiadke.



google Twoim przyjacielem, szczególnie w podróżach Kolego:

http://www.sleepinginairports.net/list. ... YG&pagen=1
_________________
Czasem samoloty spadają, ale czasu na modlitwę i prośbę o odpuszczenie win wystarczy. Czechu, pilot szybowcowy i samolotowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#4 PostWysłany: 15 Paź 2012 15:21 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Budynek lotniska jest niewielki

Spać można, ochrona się nie czepia. Cicho, światła wygaszone, sklepy i bar zamknięte. Kolega napisał, że śpimy na krzesełkach (nie mają podłokietników) - są one zaraz obok głównego wejścia. Net i prąd (gniazdka są koło tych krzesełek - kabelka z laptopa wystarczy) są darmowe, działa szybko i przyzwoicie. Do dyspozycji są w sumie również krzesełka z baru, można przytargać. Widziałem niektórych współkoczujących ciągnących jakieś chodniki, lecz nie wiem skąd. W tym miejscu chciałbym pozdrowić rodaka, który uwaliwszy się na rzeczonym chodniku pomiędzy dwoma rzędami ławeczek, już o 18.00 kiedy przyleciałem, zażywał wypoczynku na rzeczonym chodniku w pozycji horyzontalnej, korzystając z niewątpliwych zdobyczy XXI wieku, czyli notebooka, Skypa i Wifi, głośno konwersując przy użyciu w/w wynalazków i mowy naszej ojczystej. To była końcówka maja 2012 - ta ostatnia majowa niedziela, jakby co :)

Dwie laski na jednym takim chodniku się położyły i drugim przykryły :) ale to nieco dalej, za kolumnami. Nie przy wejściu. O 6. kiedy wylatywałem, jeszcze pochrapywały.

Łazienka otwarta całą noc, woda jest. W barze (dopóki otwarty) kawa i herbata po 25 NOK.

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem do koczowania w przyzwoitych warunkach w Rygge Airport, jest zabranie ze sobą czajniczka mini (ja robiłem sobie herbatę i kawę kilka razy. Po pierwsze bar zamknięty, po drugie pić się chce), śpiwora i/lub karimaty. Nikt się nie przyczepi, a leżeć będzie wygodnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#5 PostWysłany: 15 Paź 2012 19:36 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 30
ja jako miejsce do spania zdecydowanie polecam teren pod schodami. jest tam ciemno, ciepło (są grzejniki), w miarę cicho ( schody w nocy są zamknięte więc nikt nam nad głową nie chodzi). we wrześniu spędziłem na rygge 2 noce, pierwsza spędzona na podłodze przy wejściu na parking minęła ciężko i trwała bardzo krótko bo ochrona budzi śpiących ok. 4 i trzeba się przenieść w inne miejsce. pod schodami natomiast można spać jak długo się chce :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#6 PostWysłany: 15 Paź 2012 20:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
Mnie nie budziła, ale faktycznie pod schodami było więcej intymności. Tam zalegały na wyżej wspomnianym chodniku laski, przykryte drugim chodnikiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#7 PostWysłany: 26 Lis 2012 22:15 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
Mnie nikt tam nie budził, a spałam do dobrej 8 rano ;) By spać pod schodami trzeba mieć karimatę i śpiwór najlepiej ;) A że ja akurat nie miałam, to zadowoliłam się ławkami, które nie mają podłokietników, więc można się położyć spokojnie na całej długości bez konieczności skręcania nóg w 'chińskie osiem' :D
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Oslo Rygge (RYG)
#8 PostWysłany: 04 Cze 2013 13:11 

Rejestracja: 09 Mar 2012
Posty: 995
niebieski
Witam. Nie znalazłem tematu o tym lotnisku także tu moje pytanie - czy można tam przeczekać noc, ewentualnie się jakoś przespać jeśli warunki sprzyjają ;) Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo Rygge (RYG)
#9 PostWysłany: 04 Cze 2013 13:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Moze tutaj? http://www.sleepinginairports.net/europ ... a3K_9JSjEY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo Rygge (RYG)
#10 PostWysłany: 04 Cze 2013 13:37 

Rejestracja: 31 Sie 2011
Posty: 218
niebieski
najlepsze miejsce pod schodami prowadzącymi do hali odlotów lub już na piętrze na krzesełkach , ale nie jes tam jakoś szczególnie wygodnie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo Rygge (RYG)
#11 PostWysłany: 04 Cze 2013 13:44 

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 40
Loty: 1
Kilometry: 1 338
chyba jednak miejsce przy informacji, tuż za ścianką z gazetkami informacyjnymi jest lepsze, bo we wszystkich innych miejscach budzą ok4 rano , a tam nie :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#12 PostWysłany: 07 Lip 2013 20:02 

Rejestracja: 22 Sie 2012
Posty: 92
Najlepsze miejsce do spania jest kolo informacji za gazetkami reklamowymi banerami :) Osloniete z 4 stron, spokojnie i cicho, mozna spac ile wlezie :) Obok drzwi kontakt.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#13 PostWysłany: 06 Sie 2013 09:44 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
lecę w połowie września

Czy będzie już włączone ogrzewanie? nie śmiejcie się nigdy nie byłem
Czy na tym lotnisko jest ciepło w nocy, czy śpiwór na +10 da sobie radę? Moja narzeczona jest zmarźluchem i trochę się obawiam
dziękuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Oslo/Rygge spanie
#14 PostWysłany: 29 Sie 2013 21:23 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
materace są w Praktikerze za 10,04. Waga niecałe 0,8kg

Czy ktoś wie, gdzie można złożyć depozyt koło lotniska w Oslo.
Będę też wracał przez Oslo, więc mógłbym zakopać śpiworek i materacyki, ale gdzie?
Skandynawia jest przecież skalista! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Maj 2015 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
Czy obecnie wciąż można spędzić całą noc na lotnisku w Rygge i ewentualnie przespać się na fotelach ?

Chciałbym tam spędzić noc w lipcu z racji bardzo kuszących biletów Ryanair z Modlina do Rygge.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Maj 2015 00:33 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 7
ELBE napisał(a):
Czy obecnie wciąż można spędzić całą noc na lotnisku w Rygge i ewentualnie przespać się na fotelach ?

Chciałbym tam spędzić noc w lipcu z racji bardzo kuszących biletów Ryanair z Modlina do Rygge.



Nie ma żadnego problemu, sprawdzone wczoraj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Cze 2016 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Ponieważ od ostatniego wpisu minął już ponad rok to odświeżę wątek.

Tak jak było pisane wcześniej lotnisko nadaje się do spania i najlepszym miejscem jest miejscówka pod schodami na górny poziom odlotów.

Niestety na odloty już nie wejdziemy, bo po ostatnim locie (wcześnie bo jakoś po 21-szej) wejscie na schody odgradzane jest taśmą.

Rano szum zaczyna się około 4-tej i wtedy już ciężko jest spać.

Przedwczoraj z soboty na niedzielę spało ok. 20 osób w tym 5 osób z Polski, które podobnie jak ja robiły jednodobówkę w Oslo (wersja budżetowa z dojazdem Netbusem z przystanku przy autostradzie - rano jechaliśmy tym samym i wieczorem wracaliśmy tym samym).
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group