Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#41 PostWysłany: 13 Sty 2018 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 7695
Loty: 15
Kilometry: 58 252
srebrny
A dlaczego mają skroić, oszwabić przy zakupach rozumiem, ale od razu kradzież?
Nie bardziej niż gdzie indziej. Ja byłem zachwycony tym targowaniem się w Maroku :D
_________________
Dancehall Masak-Rah
Junior Stress - Za Mało Cichej Wody W Rzece
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#42 PostWysłany: 13 Sty 2018 11:14 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jacakatowice...zapewniam , ze jesteśmy cwańsi od Marokanów. Maja swoistą i trochę prymitywną sztuke negocjacji która spokojnie i szybko ogarniesz.Powtarzalnośc zdarzeń przy kupowaniu lub nachalnym oferowaniu swoich usług jest mocno przewidywalna.


Ostatnio edytowany przez Washington, 13 Sty 2018 17:36, edytowano w sumie 1 raz
ciach odniesienia religijne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#43 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:08 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Ciekawy temat, spoko Maroko, Azja, Inidie...

Zakopane (a dokładnie Kościelisko), kilka tygodni temu. Pogoda "barowa", piątek. Duży parking "na oko" 30 miejsc, zajęte 2. Cena na tabliczce: 15zł. Wjeżdżamy.

Ja: Ile za parking? Może być za 10zł, jak tam kawałek dalej [to prawda]?
Góral: Hmmm... no dobra, niech stracę.
Ja: (Zdeklarowany liberari [politykowania nie ma!] wielbiciel zdrowego rozsądku): Dobra, ale nie straci Pan. Zyska Pan 10zł.
Góral: STRACĘ!
Ja: Nie straci Pan, strata w ekonomii oznacza co innego. Zyska Pan 10zł. Ewentualnie nie zyska Pan 10zł jak się rozmyślę
Góral: STRACĘ! Wjeżdżacie czy nie?
Ja: Wjadę, jak Pan przyzna, że Pan nie straci, tylko zyska 10zł. Po to Pan nas chce wpuścić, nie? Skoro strata, to po co to robić? Warunki słabe, ludzi mało. Zyska Pan.
Góral: STRACĘ. Wjazd czy nie?
Ja: Zasuwam szybę, jadę 50m dalej. 10zł bez targowania.

Przy wejściu do dolinki góral z zarozumiałą miną przeszywa Nas wzrokiem.

Kurtyna.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#44 PostWysłany: 13 Sty 2018 13:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
BTW...ten drugi parking także był jego. Numery z cenami różnymi( gdzie jest jeden właściciel) robi się w różnych branzach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#45 PostWysłany: 13 Sty 2018 14:13 

Rejestracja: 11 Sie 2011
Posty: 32
i dlatego górale nie lubią ceprów...
:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#46 PostWysłany: 13 Sty 2018 15:04 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Hipokryzja z każdej strony. Chetnie bym zobaczył jakie byście ceny stosowali będąc ...góralem? :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#47 PostWysłany: 13 Sty 2018 18:38 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
Nie chodzi o poziom cen ani sam fakt "targowania".
Wyłącznie o definicję i zrozumienie pojęcia straty w tym kontekście.
Piszemy o targowaniu się na całym świecie, multikulturowo, a tutaj okazuje się, że największe kłopoty z określeniem swojego stanowiska (a także podstaw mikroekonomi...) można spotkać zaraz pod nosem ;)

Powinienem był dodać, że moja pierwsza wypowiedź w dialogu odnośnie "straty"przekazana była z przyjaznym uśmiechem i zagajająca- bo powiedzenie "niech stracę" samo w sobie nie przesądza o niczym, chociaż p. góral wypowiedział je własnie zbyt poważnym tonem. Stąd reszta wymiany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#48 PostWysłany: 13 Sty 2018 19:10 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Najdziwniejsze "targowanie" przeżyłem w 1995 r. w Egipcie.
W pobliżu piramid podchodzi jakiś młodzieniec, wyciąga rękę i mówi: "One dolar for me". Pytam: "What for". Zero odpowiedzi. Koniec.
Innym razem kupujemy figurki. Zbijamy cenę do 10%. Sprzedawca niechętnie przystaje ale zgadza się, pod warunkiem, że dostanie gumę do żucia, którą ma w ustach jedyna dziewczyna. Dostaje ją, wsadza do buzi i wtedy wygląda na naprawdę zadowolonego... :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group