Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#21 PostWysłany: 24 Kwi 2014 20:41 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Mnie i dwojke dzieci gosciu w Egipcie zwyzywal od mafii i sku... tylko dlatego, ze nie chcialam mu dac 30 Euro za maly papirus. Po prostu powiedzialam "no, thanks" o zadnych negocjacjach nie bylo nawet mowy. Nastepne sklepiki nie byly wcale lepsze, zadnej milej atmosfery, zero negocjacji, ceny z kosmosu, bardzo nieprzyjemni sprzedawcy. Czy tacy sa Marokanczycy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#22 PostWysłany: 24 Kwi 2014 20:54 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Nie - są gorsi ;) O tyle gorsi, że oni się uśmiechają, my friendują, prowadzą pogawędki - i gdy tylko odrobinę opuści Cię czujność - sprzedadzą Ci coś :lol: A najgorsze że w pewnym momencie nawet zaczynasz się zastanawiać "nie, to naprawdę miły gość, a ja swoją podejrzliwością go obrażam, przecież nic ode mnie nie chciał, dlaczego nie miałbym xxx z nim" - i w xxx wstaw rzecz o którą się nie zapytałeś ile będzie kosztować ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#23 PostWysłany: 24 Kwi 2014 21:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
a w Turcji? on się targował nie będzie - Ruskije przyjdą i kupią
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Sty 2018 16:06, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#24 PostWysłany: 24 Kwi 2014 21:18 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
aviel napisał(a):
Mnie i dwojke dzieci gosciu w Egipcie zwyzywal od mafii i sku... tylko dlatego, ze nie chcialam mu dac 30 Euro za maly papirus. Po prostu powiedzialam "no, thanks" o zadnych negocjacjach nie bylo nawet mowy. Nastepne sklepiki nie byly wcale lepsze, zadnej milej atmosfery, zero negocjacji, ceny z kosmosu, bardzo nieprzyjemni sprzedawcy. Czy tacy sa Marokanczycy?


Ze wszystkich krajów arabskich najgorzej wspominam właśnie handlarzy w Egipcie. Są niesamowicie namolni i naprawdę trudno się od nich uwolnić. Tak ich rozpuścili dewizowi turyści. :D
W Maroku nie było tak źle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#25 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:22 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
sprawdzony patent:

kup koszulkę klubu sportowego, któremu lokalsi kibicują-

zapewniam Was-

ŻADNE negocjacje wówczas nie są potrzebne :)

w Tunezji można przejechac się nawet taxi za free ;)

mam jeszcze parę patentów na nich...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#26 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:26 

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 89
a olejki arganowe po ile stać powinny? :)
a naleśnik z nutellą?
a za benzynę też można się targować? :P

aż strach jechać do nich po Waszych opowieściach :)

my z Arabami mieliśmy do czynienia raz - w Egipcie, bardzo zadowolona z negocjacji po przeliczeniu stwierdziłam, że szaliczki wyszły drożej niż w Polsce... :] no ale to był przepierwszy raz, oby tym razem było lepiej! :)

to, co dla siebie wyciągnę:
- podawać cenę z kosmosu niską
- nie interesować się tym, co się chce kupić
- wyjść ze sklepu
:twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#27 PostWysłany: 24 Kwi 2014 22:35 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
ali napisał(a):
w Tunezji można przejechac się nawet taxi za free ;)

Zauważ, że wcześniej musiałeś kupić koszulkę, wiec w końcowym rozrachunku nie tak zupełnie ze free ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#28 PostWysłany: 24 Kwi 2014 23:04 

Rejestracja: 15 Sty 2014
Posty: 129
Mar77 napisał(a):
ali napisał(a):
w Tunezji można przejechac się nawet taxi za free ;)

Zauważ, że wcześniej musiałeś kupić koszulkę, wiec w końcowym rozrachunku nie tak zupełnie ze free ;)


się szybko zwraca :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#29 PostWysłany: 27 Kwi 2014 10:28 

Rejestracja: 14 Sie 2010
Posty: 114
Loty: 94
Kilometry: 139 004
Coraz trudniej o targowanie się, w sklepach gdzie ceny są w miarę realne
jak się im rzuci cenę poniżej 40% wyjściowej najczęściej wypraszają ze sklepu.
Wszystko i tak zależy od praw rynku, jak byliśmy na GOA miejscowi prawie w ogóle nie chcieli się targować, bo przychodzili Rosjanie imkupowali po kilka chust za 2000 rupii , tak samo Szwedki, więc po co im się użerać z Polakami jak i tak znajdą dobrą klientelę.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Sty 2018 16:09, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#30 PostWysłany: 27 Kwi 2014 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
mnie się kiedyś spytali skąd jestem, po odpowiedzi ze z Polski to sprzedająca powiedziała-" aaa z Polski wy tam nie macie pieniędzy ,ja wiem"
z moich obserwacji wynika ,ze faktycznie tylko my jeszcze negocjujemy, reszta płaci i się cieszy z zakupów
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#31 PostWysłany: 27 Kwi 2014 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
becek napisał(a):
z moich obserwacji wynika ,ze faktycznie tylko my jeszcze negocjujemy, reszta płaci i się cieszy z zakupów

Z tego powodu mamy się smucić, bo zła opinia o Polakach, czy cieszyć, bo nie jesteśmy frajerami, których Arab oszukuje ile się da?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#32 PostWysłany: 27 Kwi 2014 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ale dlaczego uważasz ze Arab oszukuje? nie znam człowieka który by chciał kupić drogo i sprzedać tanio, a wręcz odwrotnie
im się wydaje ze skoro nas stać na przyjazd do jego kraju to mamy pieniędzy w bród, a Pan Jezus kazał się dzielić;D
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Abcn, 13 Sty 2018 16:10, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#33 PostWysłany: 05 Maj 2014 20:20 

Rejestracja: 20 Lut 2013
Posty: 661
Loty: 130
Kilometry: 177 910
niebieski
Podstawowa zasada dobry początek:
- salam alejkum
- alejkum salam
- labas?
- labas hamdulila

Jak jest się w kilka osób to transakcję zamyka powiedzenie do towarzyszy "let's go" :D

Negocjować z nimi trzeba pojedynczo, tzn jak stoi ich kilka to rozmawiamy z jednym. Jak nieprzystanie na naszą cenę i odejdziemy to najprawdopodobniej podejdzie do nas następny. Natomiast jak negocjowałem z taksówkarzami na zasadzie licytacji "kto weźmie mniej" to kończyło się to kłótnia i wyzwiskami w kierunku wygranego. Nic przyjemnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#34 PostWysłany: 23 Cze 2014 08:58 

Rejestracja: 23 Cze 2014
Posty: 1
Zbanowany
negocjować też trzeba umieć i każdy chyba wie że daje się wyższą kwotę i później "opuszcza" aby klient był zadowolony
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#35 PostWysłany: 23 Cze 2014 10:34 

Rejestracja: 16 Lis 2011
Posty: 1798
niebieski
Ja w Jerozolimie, po dluzszym "badaniu rynku" i ostrych negocjacjach (odwracanie sie na piecie itp.) zakupilem dywanik czy inna szmate za ok. 10% jej pierwotnej ceny - bylem z siebie bardzo zadowolony, do czasu gdy zobaczylem taki sam dywanik w Poznaniu na straganie w cenie regularnej ok. 8% ceny pierwotnej (czyli przeplacilem te 2% i dodatkowo kupilem chinszczyzne, bo "palestinian handmade" wyrabiaja obecnie male zolte raczki w ChRL...)

Podstawowy wniosek - spotykanie sie mniej wiecej w polowie pierwotnej ceny to megafrajerstwo;) Oni juz to dawno rozgryzli i trzeba celowac w ok. 5-10% zaproponowanej ceny (mowie o bazarach turystycznych w krajach arabskich).

Zgadzam sie, ze targowanie to dla nich zabawa - ale zabawa w stylu "ale go wydymalem!", wiec nie liczcie na szacunek, gdy przeplacicie:) To patriarchalne spolecznosci, respektu doswiadcza tylko cwany skurczybyk, a nie usmiechnieta klucha w sandalach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#36 PostWysłany: 23 Cze 2014 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 213
Loty: 87
Kilometry: 188 854
W miejscach gdzie zawsze dochodziło do targowania się na końcu "targu" zawsze sprawdzało się powiedzenie w kierunku sprzedawcy "ok ok... Give me your best price" :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#37 PostWysłany: 23 Cze 2014 10:59 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
W Maroku i Tunezji jest zdecydowanie lepiej. Tylko Egipcjanie są aż tak namolni i bezczelni.
Dla uniknięcia zbędnych emocji przy targowaniu warto pójść do miejscowego hipermarketu (w Maroku np. Carrefour czyli Marjane)-są tam oleje, olejki, mydła, przyprawy, tylko nie ciuchy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Niedzwiedzik lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#38 PostWysłany: 13 Sty 2018 10:50 

Taka luźna uwaga.
Pierwszy raz jesteśmy w Maroku i baaardzo nam się tu podoba.
Czasami czytanie ostrzeżeń i " dobrych" rad w internecie, niepotrzebnie człowieka stresuje ( nie mnie,tylko moją towarzyszkę podróžy :mrgreen: )
To takie słodziutkie.
Pròby drobnych przekrętòw co chwila, negocjacje absurdalnych cen początkowych.
I ci przyklejający się co moment samozwańczy " przewodnicy" :D

Super, super
Uwielbiam to.
Ciekawe czy mnie w końcu gdzieś " skroją"? :lol:
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#39 PostWysłany: 13 Sty 2018 10:58 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
Anonymous napisał(a):
Ciekawe czy mnie w końcu gdzieś " skroją"? :lol:

Wcześniej, czy później pewnie gdzieś tak ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: sztuka negocjacji
#40 PostWysłany: 13 Sty 2018 11:00 

Nie wątpię, że są lepsi ode mnie. :twisted:
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group