Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 10 Gru 2014 02:32 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 120
Ze swojej strony oprócz wyżej wymienionych dołączyłbym Ratusz, gdzie odbywa się bankiet po gali rozdania nagrody Nobla oraz muzeum nagrody Nobla. Tak na marginesie, mimo iż byłem w Sztokholmie tylko 3 dni to na każdym kroku widać, że mieszkańcy dumni są przede wszystkim i szczególnie to podkreślają z rodziny królewskiej i właśnie z nagrody Nobla ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
#62 PostWysłany: 04 Sty 2015 15:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Jako że wróciłam wczoraj dodam kilka info od siebie.

Fotografiska to obowiązkowy punkt dla tych, co interesują się fotografią! Po obejrzeniu wystaw można szamać jedzonko z takim widokiem :)
Załącznik:
Fotografiska.jpg
Fotografiska.jpg [ 117.93 KiB | Obejrzany 6942 razy ]

Obecnie wstęp kosztuje 120 SEK, studenci 90 SEK, czynne 9-23. W restauracji do wyboru sałatki, kanapki (od 95 SEK), ciacha. Piwko 60 SEK, cola 35 SEK Z kawy i herbaty można korzystać bezpłatnie i bez oporu.

Rejs po archipelagu - w okresie zimowym jest tylko jedna opcja http://www.stromma.se/en/Stockholm/The- ... ith-guide/ Warto przeklikać stronę, na wiosnę, czy lato więcej możliwości rejsowych. My wzięliśmy opcję z lunchem za 345 SEK/os. Zdecydowanie polecam, stoliczek z niezapomnianymi widokami:)
Załącznik:
rejs.jpg
rejs.jpg [ 79.07 KiB | Obejrzany 6942 razy ]

Na skwerku Monica Zetterlunds Park jest długa grająca ławka ze śpiewem tejże artystki z nazwy parku ;)
Załącznik:
ławka.jpg
ławka.jpg [ 92.83 KiB | Obejrzany 6942 razy ]
Stąd można przejść się 20 min. lub dojechać metrem do Stadionu Olimpijskiego z 1912 roku, całego z cegły, przy okazji warto zejść do stacji metra Stadion.

Stacje metra: Solna Centrum, Stadion, T-Centralen. Bilet 36 SEK Jeśli się nie opuszcza stacji można wrócić na tym samym bilecie. Przynajmniej nam się udało ;)
Załącznik:
stacjea.jpg
stacjea.jpg [ 60.31 KiB | Obejrzany 6942 razy ]

Ponadto dodam, że w okresie świąteczno-sylwestrowym atrakcją samą w sobie jest oczywiście piękna iluminacja świąteczna, ciekawe ruchome wystawy sklepowe, lodowisko przy Kungsträdgården.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 01 Mar 2015 11:46 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
Mała przestroga ode mnie:
Nie wybierajcie się na wieżę telewizyjną, która znajduje się we wschodniej części Sztokholmu - byłem tam w piątek wieczorem. Wjazd na górę kosztuje 55 SEK. Niestety widok z góry nie powala - wieża jest po prostu ustawiona zbyt daleko od zabudowań miasta i ledwo można rozpoznać Sztokholm, nie mówiąc już o zrobieniu dobrego zdjęcia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:10 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Runo-88 napisał(a):
Mała przestroga ode mnie:
Nie wybierajcie się na wieżę telewizyjną, która znajduje się we wschodniej części Sztokholmu - byłem tam w piątek wieczorem. Wjazd na górę kosztuje 55 SEK. Niestety widok z góry nie powala - wieża jest po prostu ustawiona zbyt daleko od zabudowań miasta i ledwo można rozpoznać Sztokholm, nie mówiąc już o zrobieniu dobrego zdjęcia.


Myślę, że spodobałby Ci się widok z ratusza (Stadshuset)
http://international.stockholm.se/the-c ... all-tower/
- cena podobna, niestety czynna tylko wiosna-lato.
Co do wieży TV to jest akurat mocno subiektywna opinia. Wieża TV jest poza centrum i jako taka widoku na _centrum_ Sztokholmu nie oferuje (tu trzeba się udać właśnie na Stadshuset) - nie zgodzę się, że nic się nie da rozpoznać (byłem w dzień) , za to fajnie widać archipelag i port. Tak, zgoda, jest daleko - ale żeby z tego powodu "ostrzegać"? Natomiast cena 55 SEK to jak na warunki sztokholmskie raczej tanio...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Przed wyjazdem wystarczyło tylko przeczytać ten wątek, by wiedzieć, że darmowe widoki są z Gondolen. Wystarczy wejść do budynku, wjechać windą na ostatnie piętro, potem przejść schodami jeszcze jedno, otwierasz przeszklone drzwi i jesteś na miejscu ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
anka_ww uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 02 Mar 2015 13:45 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 555
Loty: 375
Kilometry: 618 633
niebieski
No może ,,ostrzeżenie" to złe słowo :-)
Po prostu jeśli ktoś liczy na zrobienie ładnego zdjęcia z nocną panoramą miasta, to niech sobie odpuści wieżę tv, bo to nie będzie to samo co widok z wieży w Pradze czy Berlinie.
Za dnia widok na pewno jest ciekawszy niż w nocy.
55 SEK to nie majątek, ale można je przeznaczyć na ciekawsze rzeczy, IMO oczywiście :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 28 Mar 2015 22:14 

Rejestracja: 02 Sie 2012
Posty: 179
Loty: 33
Kilometry: 36 038
Jeśli ktoś by jednak nie trafił po samym opisie:
Wejście do windy jest tutaj:
https://www.google.pl/maps/@59.319663,1 ... YNYQ4g!2e0
Tam gdzie jest cyferka 6 - wchodzimy do środka idziemy 3m prosto i skręcamy w lewo do windy. Tam wjeżdżamy na ostatnie piętro.
Po wyjściu z windy idziemy prosto, a potem skręcamy w prawo na schody. Przechodzimy jedno piętro i wychodzimy na taras.

Jeszce inny widok, też bardzo ładny jest z miejscówki na Sodermalm. Dojście od Kościoła Marii Magdaleny:
https://www.google.pl/maps/dir/59.31918 ... ,17z?hl=pl

Niestety byłem tam tylko w nocy, ale w ciagu dnia też musi być ładnie
Takie zdjęcia mi wyszły, zwykłym aparatem cyfrowym:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/623 ... 1234_o.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/623 ... 2871_o.jpg

W ten wtorek spędziłem w Sztokholmie cały dzień od 10 rano do 3:30, kiedy odjechałem na lotnisko. W wolnej chwili przygotuje jakąś małą relację.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 28 Mar 2015 23:11 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 113
w kwestii noclegów - tania opcja to popłynąć do HEL promem, 2 nocki + dzień w Hel dużo taniej niż noclegi na miejscu,
a w Sztokholmie nocleg w schronisku na żaglowcu, jedyne takie w Europie (niezbyt tanio)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 30 Mar 2015 14:00 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
to_masz napisał(a):
w kwestii noclegów - tania opcja to popłynąć do HEL promem, 2 nocki + dzień w Hel dużo taniej niż noclegi na miejscu,
a w Sztokholmie nocleg w schronisku na żaglowcu, jedyne takie w Europie (niezbyt tanio)

Żaglowiec nazywa się "Af Chapman" jakby ktoś szukał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:22 

Rejestracja: 19 Sty 2015
Posty: 175
@LaVarsovienne @Parys dzięki wielkie na dokładny namiar jak wejść na ten taras :D Było genialnie! :D
Góra
 Profil Relacje PM off
LaVarsovienne lubi ten post.
 
      
#71 PostWysłany: 24 Maj 2015 19:37 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3597
srebrny
Fajny punkt widokowy jest też na ulicy Fjallgatan:
https://www.google.pl/maps/@59.317231,1 ... !2e0?hl=pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 29 Maj 2015 20:27 

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 9
Na mnie osobiście duże wrażenie zrobiło Armémuseum. (Warto było wydać 80 SEK). Można tam poznać kawał historii Szwecji i zarazem znaleźć sporo historycznych "pamiątek" z Polski. Piękna flaga Lwowa, klucze do Torunia. itp ;) . Skansen zaś średnio mi się podobał - ani nie jest to zoo, ani super skansen, a bilecik drogi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 31 Maj 2015 18:03 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
a czy ktoś z Was był na darmowych wycieczkach pieszych po Sztokholmie z przewodnikiem i może opowiedzieć jak było?
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 02 Cze 2015 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
@wtrips ja byłem. Naprawdę bardzo przyjemnie (była to wycieczka o g.10:00 i startowała z tych schodow, przewodnik opowiadał o Ikei, historii i różne anegdotki). Warto się wybrać ale n wersje o starym mieście. Oczywiście polega to na tym, ze po wycieczce daje się mu napiwki i jest to trochę krepujace. U mnie koleś dostawał banknoty rzedu 50,100 EUR i zaczyna sir robić nie zręcznie jak przychodzi kolej na Polaka :)
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 02 Cze 2015 21:30 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
szczota1992 - dzięki za info, trochę mnie zmartwiłeś tymi napiwkami tymi kwotami. Jak z tego wybrnąłeś?
50 EUR to strasznie dużo jak dla mnie. A czy były osoby, które dawały mniej lub w ogóle?
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 03 Cze 2015 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
To jest tak, ze nie robisz tego przy wszystkich tylko tak jakby we dwojke z tym przewodnikiem. Najlepiej poczekać na koniec aż wszyscy juz dadzą i wtedy mu dac. My dalismy mu we trzech 100 SEK.
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 09 Cze 2015 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Travel Card Rates: SEK 115 for 24 hours

jak liczony jest czas 24 H ?
- od momentu skasowania 24 H
- wylacznie na dzien w ktorym dokonano skasowania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 14 Cze 2015 22:20 

Rejestracja: 12 Paź 2014
Posty: 58
Jasne, że warto. My zwiedziliśmy to co tutaj wpisane -> http://weekendtrips.pl/package/sztokholm/
Natomiast wg mnie lepiej w ciepłych miesiącach tam jechać.
_________________
weekendtrips.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 15 Cze 2015 10:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
mam za soba wyjazd do Sztokholmu KTW-NYO-KTW 13-14/06/2015 sobota-niedziela
zdecydowanie warto, dotad traktowalem ten kierunek nieco z przymruzeniem oka
ale kolejne relacje na forum skłonily mnie by tam poleciec. W moim prywatnym rankingu
to absolutna scisla czolowka najpiekniejszych miast w ktorych bylem. Jedyny dla mnie mankament ....
brak mozliwosci szybkiego przemieszczania po miescie ze wzgledu na slub ksiecia i utrudnienia z tym zwiazane,

forumowicz michalp na drozyzne sugeruje Lidla sadze ze ma racje ceny sa tam zdecydowanie przystepniejsze
towar pierwszej potrzeby dla wielu 6 x 0,5 litra piwa = 22 PLN ;)

http://reklamblad.lidl.se/425c0e48-9799 ... 7163ae/#/4

Załączniki:
se.lidl.PNG
se.lidl.PNG [ 204.85 KiB | Obejrzany 7154 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 21 Lip 2015 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Czy w niedzielę jest tam wszystko otwarte ?
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group