Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 25 Lip 2016 17:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 336
niebieski
@igore --->>> Dziękówunia !

- - -

Aby zobaczyć najładniejsze, moim zdaniem, widoki na stare miasto i zatoki dookoła trzeba znaleźć się w poniższych miejscach [i patrzeć] :mrgreen: --->
1. Skinnarviksberget
2. Monteliusvagen
3. Stadshusparken
4. Wyspa Skeppsholmen - od strony zachodniej i południowej.

- - -

Bardzo fajne rejony:
1. Kungliga Djurgården [w tym 'Rosendals slott'] - po prawej stronie od 'Skansenu', poczynając od centralnej części wyspy do jej wschodniej części [Blockhusudden] są świetne, zielone rejony. Jest spokojnie, ilość ludzi w sam raz, natura, zieleń, woda. Jak dla mnie to zachodnia część wyspy Djurgården nie robi rewelki, duży zamęt tam jest i średnio ładnie.

2. Okolice 'Sjöhistoriska' [Maritime Museum] - to samo co powyżej, zieleń, natura, woda. Totalny odpoczynek od zamętu, który ma miejsce w ścisłym centrum.
_________________
LUKASZBOGUSZ.COM
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#102 PostWysłany: 20 Sie 2016 22:56 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 264
Czy darmowe wejście do Parlamentu trzeba gdzieś rezerwować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 20 Sie 2016 23:23 

No własnie nie: http://www.riksdagen.se/en/visit-the-riksdag/
Góra
 PM off
slawol92 uważa post za pomocny.
 
      
#104 PostWysłany: 02 Wrz 2016 10:46 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
ELBE napisał(a):
W jakim miejscu trzeba się ustawić żeby zobaczyć mniej więcej ten poniższy widok ?
http://kingofwallpapers.com/stockholm/i ... lm-017.jpg

O ile w ogóle jest taka możliwość. Podajcie namiary, nazwę ulicy, budynku...


Wartość mojego wpisu bliska 0, ale i tak skoryguję odpowiedzi, które pojawiły się pod Twoim pytaniem: taki widok na Gamla Stan to tylko z wieży Stockholms stadshus aka City Hall (tak jak o tym pisał smok1 w #45 ;-) ), a nie z żadnych Monteliusvägen czy Skinnarviksberget...

50 SEK.
Góra
 Profil Relacje PM off
ELBE lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 06 Lut 2017 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2014
Posty: 200
Loty: 52
Kilometry: 100 098
Potwierdzam, z tym że bilecik już odrobinkę zdrożał i we wrześniu zeszłego roku wchodziliśmy tam za 55 SEK.
_________________
Poradnik: Rzym atrakcje & Gdzie na wakacje do Grecji.


Ostatnio edytowany przez michzak, 05 Wrz 2017 06:35, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie
Góra
 Profil Relacje PM off
kamwad lubi ten post.
 
      
#106 PostWysłany: 04 Wrz 2017 21:46 

Rejestracja: 04 Mar 2014
Posty: 10
Polecam wycieczki po mieście (Free Tour Stockholm), na ich stronie można znaleźć cały schedule ;) przewodnicy są świetni, można też poznać ciekawych ludzi przy okazji :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 04 Wrz 2017 23:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ELBE napisał(a):
Aby zobaczyć najładniejsze, moim zdaniem, widoki na


Dzie...... moim zdaniem warto powloczyc sie po fajnych klubach z muzyka. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 05 Wrz 2017 00:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lip 2016
Posty: 238
niebieski
Metro, metro i jeszcze raz metro. Głównie niebieska linia, ale na czerwonej i zielonej smaczki też się znajdą!
_________________
https://www.instagram.com/bezdrozniczka/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 09 Gru 2017 15:17 

Rejestracja: 26 Sty 2016
Posty: 209
niebieski
ja na metrze się trochę zawiodłem. Chyba widziałem za dużo zdjęć najładniejszych stacji i się spodziewałem czegoś więcej :).
Natomiast takie moje top Sztokholmskie - bez znaczącej kolejności - to Muzeum Vasy - coś niesamowitego, klimatyczny Skansen, wycieczka po kanałach i ogrody Millesgården. Niewielke, oddalone od centrum, ale świetnie łączące sztukę z naturą. Trochę przypominają Park Vigelanda w Oslo, jeśli chodzi o walory estetyczne, ale tamten jest zdecydowanie większy i żyjący.
_________________
https://www.star-wars.pl
https://www.filmowe-szlaki.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 28 Paź 2018 17:02 

Rejestracja: 28 Paź 2018
Posty: 6
Muzeum Vasy - must see. Jedno z najlepszych muzeów!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 23 Sie 2021 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2018
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Podczas 3-dniowego pobytu w Sztokholmie odwiedziłem kilka muzeów: Armémuseum, Hallwylska museet, Historiska museet, Medelhavsmuseet, Livrustkammaren, Östasiatiska Museet, Moderna Museet i Vasamuseet. Płatna tylko Vasa. Moim zdaniem wszystkie warte odwiedzenia, ale jakbym miał wskazać coś wyjątkowego to Armémuseum za wyjątkowo ciekawe rekonstrukcje i Vasamuseet - wiadomo, za spektakulatny okręt. ;)
Miałem jeszcze w planie odwiedzić Fotografiska, ale jakoś nie wyszło.

Acha, wprawdzie to nie muzeum, ale wysiadłem też na chwilę na stacji metra Rinkeby i pomimo krótkiego pobytu też było ciekawie. :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#112 PostWysłany: 25 Sie 2021 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
benedetti napisał(a):
Acha, wprawdzie to nie muzeum, ale wysiadłem też na chwilę na stacji metra Rinkeby i pomimo krótkiego pobytu też było ciekawie. :mrgreen:

He, he, jak dowiedziałem się, że córka z chłopakiem pierwsze swoje lokum po wyjeździe do pracy znaleźli właśnie na Rinkeby, to z nerwów nie mogłem spać chyba z tydzień. Cały czas słyszałem w głowie głos z filmu dokumentalnego - "Rinkeby to po prostu już nie jest Szwecja". Na szczęście oboje przeżyli tam cały miesiąc :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 10 Paź 2021 20:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2019
Posty: 165
polecam kupić bilet 24h w aplikacji SL (nie trzeba kupować karty za 20 koron)
stacje metra wg mnie bez jakiejś rewelacji, jedynie Solna Centrum mi się podobała,
Sztokholmskie Notting Hill na pod adresem 18 Danderydsgatan (jak i całą najbogatszą dzielnicę Ostermalm
plaża na Alvik strand
spacer po całej Sodermalm
park Langholmsparken

z atrakcji kupnych
prom z Gamla Stan na Djurgarden w cenie biletu 24h
Muzeum Vasy, must see (zacząć od oglądnięcia filmu w środku)
darmowe muzeum Livrustkammaren (królewska zbrojownia, też zacząć od filmu w ostatniej sali)

nie polecam Zamku Królewskiego (tak na prawdę jeśli ktoś był w innym kraju w podobnym to z grubsza to samo)
parlament Riksdag nie ma wycieczek bo c19
Góra
 Profil Relacje PM off
lukket lubi ten post.
 
      
#114 PostWysłany: 05 Sie 2023 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Cze 2012
Posty: 616
Loty: 136
Kilometry: 204 655
srebrny
Darmowe wycieczki po parlamencie obecnie odbywają się do 18 sierpnia, od 12:00 od 15:00 co godzinę, wchodzi 28 osób, kto pierwszy ten lepszy. Na wycieczkę o 12:00 w tym tygodniu wystarczyło być o 11:40, ale gdy wychodziliśmy, była już dłuższa kolejka. Od września zwiedzanie tylko w weekendy. Sam budynek nie jest powalający, ale przewodnik opowiada ciekawie.

Z innych atrakcji - ciekawa była wycieczka po ratuszu znanego z bankietów noblowskich (140 SEK) co pół godziny od 9:30, bilety dostępne na bieżąco + ew. wieża za 90 SEK w osobnej wycieczce.

Drottningholm - dojazd zielonym metrem + autobus ze stacji Bromma, łącznie około 40 minut z T-Centralen. 150 SEK lub 220 SEK z pawilonem chińskim, ogrody za darmo.

Vasamuseet - 190 SEK, zdecydowanie warto zarezerwować sobie z dwie godziny na zwiedzanie i filmy na miejscu. Bywa kolejka do wejścia, ale szybko idzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
#115 PostWysłany: 17 Sie 2023 14:37 

Rejestracja: 28 Gru 2012
Posty: 232
Loty: 265
Kilometry: 475 844
niebieski
W Vasamuseet filmy są wyświetlane z angielskimi napisami, ale z lektorem w różnych językach. Gdyby ktoś chciał trafić na film po polsku to przesyłam rozkład aktualny na 15.07.2023 :)
Oprócz tego polecam załapać się na darmową wycieczkę z przewodnikiem po angielsku, ruszały jakoś co pół godziny po lewej stronie statku od wejścia. Przewodnik opowiada bardzo ciekawie i można zadać pytania, na które nie znaleźliśmy odpowiedzi na filmie bądź w audioprzewodniku.

Załączniki:
WhatsApp Image 2023-08-17 at 14.35.39.jpeg
WhatsApp Image 2023-08-17 at 14.35.39.jpeg [ 101.4 KiB | Obejrzany 3693 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
maciass uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 27 Sie 2023 14:47 

Rejestracja: 26 Mar 2021
Posty: 40
Loty: 55
Kilometry: 118 221
Niestety w tym roku zmieniły się trochę zasady wejść do muzeów. Większość nie jest już darmowa. Tylko nieliczne zostały darmowe między innymi: medeltidsmuseet

Niektóre muzea są darmowe w wyznaczone dni, godziny, tu jest pełna lista:
https://www.visitstockholm.se/se-gora/s ... s-intrade/
_________________
Przepraszam za brak polskich znaków.
Wybierasz się do Szwecji? Masz pytania? Chętnie pomogę!
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#117 PostWysłany: 21 Wrz 2023 17:59 

Rejestracja: 12 Cze 2021
Posty: 4
cześć, z mojej strony jedna porada odnośnie Szwecji - większość złotówek sobie przelejcie na Revoluta, albo jakąkolwiek inną zagraniczną kartę, a samej gotówki proponuje niewiele, takie proporcje 80/20 na przykład, ew. 70/30. Większość knajp czy muzeów akceptowała tylko kartę, że aż musiałem się ratować dopłaceniem do Revoluta. Miałem za dużo koron w gotówce i zaskoczyła mnie ogólnie ilość miejsc, gdzie było card only.

Oprócz tego forum nie zawiodło w planowaniu - Skansen top, różne wymienione muzea super (vasa, techniki, natury), stacje niebieskiej linii metra super. Nie czułem jakiegoś zagrożenia w mieście albo w metrze, pogoda dopisała, fajnie wspominam wypad
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 22 Wrz 2023 11:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1701
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Waldev

Od dawna wiadomo, że kraje Skandynawskie są głównie tylko „karciane” i są anty gotówkowi.
Dla nich ktoś z większą gotówka jest traktowany jak wręcz przestępca. Ale to już na inny temat.
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 22 Wrz 2023 12:12 

Rejestracja: 12 Cze 2021
Posty: 4
No to może zabrakło mi researchu na ten temat i taka jedyna rzecz której nie znalazłem też tutaj do tej pory. Po prostu mały tip dla innych na przyszłość jakby też tego nie wiedzieli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 119 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group