Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dron do zdjęć
#1 PostWysłany: 23 Sie 2018 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2035
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Pytanie dla tych co mają drony.
Chyba przyszedł dla mnie czas by rozszerzyć perspektywę. Do tej pory robiłem zdjęcia Canonem 6D z zestawem L'ek, ale wątpie by to się dało podłączyć pod jakiegoś sensownego cenowo drona.

Bardziej mi zależy na dobrych zdjęciach niż na filmach. Jeżeli już też coś kupuję to chciałbym nie mieć z tym problemów, więc rozglądam się za ofertą DJI.

Może ktoś może mi polecić coś rozsądnego, co warto kupić?

Ponoć trzeba jakieś pozwolenia/szkolenia? Jeżeli ktoś rozgryzał temat to ja chętnie porozmawiam.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu City break w Abu Zabi za 1342 PLN. Loty (piątek-poniedziałek) z Krakowa i pobyt w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#2 PostWysłany: 23 Sie 2018 11:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Jeśli waga drona jest poniżej 600g nie potrzebujesz zezwoleń ogólnych lecz zawsze są miejsca w których latać nie wolno niczym np. w pobliżu lotniska, cenrta dużych miast itp.
Co do samego drona to polecam firmę DJI. Cała reszta jest daleko w tyle za nimi jeśli chodzi o technikę i stabilność lotu.
Przy użytkowaniu drona ważne są także jego wymiary w podróży. Np rewelacyjne są np phantomy ale nie da się ich złożyć.
Jeśli masz kase to polecam mavic pro. Jeśli mniej to mavic air. Jeśli sam nie wiesz czy to jest gra warta świeczki to kup sparka. Najlepiej w zestawie combo z dodatkowymi bateriami bo na 1 polatasz oj 20-30 min.
Jak opanujesz latanie i stwierdzisz że zdjęcia z drona są ok to kupisz mavica pro 2

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#3 PostWysłany: 23 Sie 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Fajnie, jest zacząć od dji, nawet używanego. Jest też konkurencja np parrot. Kup coś niedrogiego na początek. Jeśli nie to kup nawet jakąś zabawkę żeby opanować odruchy w lataniu.
Najbardziej optymalny byłby dron składany samodzielnie lub na zamówienie. Ew. Używany ale z gimbalem pod lepszy aparat typu kompakt lub bezlusterkowiec.
No i jak zauważył @brzemia powyżej 600g potrzebujesz licencji od ULC.
OT. Blisko lotniska też można latać, np zabawkami typu cx-10w. Mega zabawkowy dron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#4 PostWysłany: 23 Sie 2018 12:40 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@cart najpierw zapoznaj się z przepisami odnośnie używania dronów w miejscach, które chcesz odwiedzić, bo może okazać się, że częściej nie polatasz niż polatasz tym dronem. Niestety przez lata masa nieodpowiedzialnych ludzi zrobiła swoje latając gdzie popadnie.

Jeżeli drona chcesz używać głownie do zdjęć to Sparka na dzień dobry by odrzucił. Widziałem rawy z Mavica Air i też d... nie urywają, chociaż coś tam można z nich wyciągnąć. Jak Ci zależy na jakości, to dopiero Phantomy dają radę, no ale wiadomo... gabaryty już nie "podróżnicze". Najlepiej chyba uderzyć na jakąś grupę droniarzy, poprosić o przesłanie plików z różnych modeli i wtedy sam ocenisz co Ci najbardziej odpowiada.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#5 PostWysłany: 23 Sie 2018 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2035
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Super, dzięki wszystkim za wskazówki.
Ja bym latał tylko poza miastami i skupiał się na przyrodzie.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#6 PostWysłany: 23 Sie 2018 13:29 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
@cart z tą przyrodą też jest różnie. Bardzo często nad parkami narodowymi i innymi obszarami chronionymi też nie polatasz.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#7 PostWysłany: 23 Sie 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
W Maroku było tak, że znajomi wwieźli drona, robili spokojnie filmy i zdjęcia z góry. Nikt nie ingerował. Po czym przy kontroli bezpieczeństwa znaleziono drona i karty pamięci. Zrobiono im drobiazgową kontrolę w poszukiwaniu wszelkich kart pamięci, że nie zdążyli na samolot i mieli potężny problem. Chodziło o to, że nie wolno wywozić zdjęć obiektów wojskowych, królewskich itp.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#8 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2035
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
To może ten mavic pro używany na początek. Czy on waży poniżej 600 gram? Jak szukam po specyfikacjach to widzę raz więcej a raz mniej.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#9 PostWysłany: 24 Sie 2018 13:29 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
750 g
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#10 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2035
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
uu, to się nie nada. Phantom też.
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#11 PostWysłany: 24 Sie 2018 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
Jeśli masz kamerę typu GoPro to poszukaj w necie skladakow.
Najwięcej ważą pakiety ogniw, więc jak dasz mniejszy pakiet to powinno być lżej. Niektóre konstrukcje są naprawdę udane, również ze skladanymi ramionami.
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&t=29562
Załącznik:
DSC_0006_zpsh5hzyvtv.jpg
DSC_0006_zpsh5hzyvtv.jpg [ 53.79 KiB | Obejrzany 9130 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#12 PostWysłany: 24 Sie 2018 20:05 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Zaczęło się od pytania o dron do robienia zdjęć a skończy się na inspire 2

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#13 PostWysłany: 24 Sie 2018 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2035
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
a trudno dostać pozwolenie?
ile to kosztuje?
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#14 PostWysłany: 26 Sie 2018 14:37 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Gdybym miał kupować drona to tylko mavic air. Jak na moje amatorskie oko zarówno filmy jak i zdjęcia wychodzą całkiem nieźle. No i najważniejsze , że jest malutki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#15 PostWysłany: 26 Sie 2018 14:44 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Mavic pro to idealne rozwiązanie jeśli mamy świadomość że ma więcej niż 600g. W locie jest glosny. Latam sparkiem i ludzie go praktycznie nie zauważają. Natomiast mavic jest już slyszalny i ludzie go zauważają. To jak porównać lot muchy i trzmiela ;)

Natomiast mavic ma sterowanie radiowe na wysokim poziomie, Spark sterowany jest na ogólnodostępnych falach łatwych do zakłócenia. Jakość lotu jest o wiele lepsza i można zająć się kadrowaniem a nie walka o stabilny lot.

W sparku wielokrotnie miałem utratę sygnału, jakości GPS itp. dopiero po wielu godzinach można się przyzwyczaić i opanować nerwy i stres w momencie utraty połączenia z dronem. I najważniejsze. Trzeba się pogodzić z tym że dron w każdej chwili może polecieć w dal, roztrzaskać się na skale lub wylądować na palmie. Trzeba zaakceptować stratę kasy i stosować 2 karty sd żeby nie stracić wszystkich materiałów w momencie utraty drona.

Wysłane z taptaka.


Ostatnio edytowany przez brzemia, 27 Sie 2018 07:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#16 PostWysłany: 26 Sie 2018 23:22 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
brzemia napisał(a):
Mavic air to idealne rozwiązanie jeśli mamy świadomość że ma więcej niż 600g.


Nie bardzo rozumiem...
Oficjalne dane to 430g.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#17 PostWysłany: 27 Sie 2018 07:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Przepraszam. Wszystko co pisałem dotyczyło mavic pro.


Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#18 PostWysłany: 09 Wrz 2018 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Zasadnicza kwestia - czy będziesz z nim podróżował?
Jeżeli tak to zdecydowanie Mavic Pro (względnie Mavic Air), ponieważ po złożeniu - dosłownie - jest w stanie zmieścić się do dużej kieszeni ;)
Limit 600 gram obowiązuje tylko w Polsce a nie w innych krajach. Tak jak ktoś wspomniał powyżej - jeżeli będziesz chciał polatać Maviciem Pro w mieście to musisz mieć licencję. Poza terenem zabudowanym już nie ma aż takich ograniczeń. Oczywiście to w olbrzymim skrócie, ponieważ przepisy dronowe są bardzo skomplikowane (z uwagi np. na ilość stref powietrznych). Z tego też względu mimo wszystko polecam... Mavic Pro żebyś właśnie zrobił licencję na drony (tzw. świadectwo kwalifikacji) - i to nie tylko ze względów bezpieczeństwa (swojego czy też osób w zasięgu drona).
Co do jakości z Mavic Pro to - jak dla mnie - jest ona całkiem zadowalająca. Już na prawdę fajne zdjęcia czy filmy można z niego wyciągnąć - zresztą zobacz sobie na jakieś przykładowe zdjęcia w necie czy filmiki na youtube.
Natomiast ponownie powtórzę, iż olbrzymią zaletą Mavica Air jest jego mobilność. Mój był już ze mną np. na plażach Zanzibaru, na szczycie wulkanu w Gwatemali czy na rajskich wysepkach Belize :)
W tym wątku masz moje trzy przykładowe fotki na automacie - zupełna surowizna w jpg, bez żadnej obróbki:
3-dniowy-rejs-jachtem-po-belize,782,124909
Natomiast przy Mavic Pro masz oczywiście RAWy, możliwość manualnych ustawień przesłony, ISO, czasu, etc.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#19 PostWysłany: 10 Wrz 2018 03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 2035
Loty: 852
Kilometry: 1 931 024
platynowy
Oczywiście, że bym z nim podróżował. Całe w tym założenie :)
_________________
Moje podróże - piotrwasil.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Dron do zdjęć
#20 PostWysłany: 14 Wrz 2018 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Tak jak któś już wyżej zaznaczył sprawdź czy w kraju do którego lecisz możesz latać bez zezwolenia. Tu znajdziesz dużo informacji https://drone-traveller.com/, czasami nawet nie warto pakować drona bo i tak nie polatasz, chyba że będziesz łamał prawo i liczył że nikt Cię nie złapie :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group