Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 28 Lis 2018 07:54 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 15
Dzień Dobry.
W lutym lecę do Panamy i następnie kieruję się do Kostaryki. W związku z powyższym mam pytanie odnośnie żółtej gorączki, a właściwie szczepień na tę chorobę. Na początku założyłem, że tego nie zrobię (idąc za radą wcześniejszych podróżników), ale gdzieś przeczytałem, iż na granicy Kostaryki mogą nawet cofnąć osobę, która nie posiada udokumentowanych owych szczepień. Czy mieli Państwo w tej kwestii jakieś doświadczenia, czy warto się zaszczepić w kontekście ewentualnych problemów na granicy?
Z góry dziękuję.
Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 28 Lis 2018 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Szczepienie na żółtą febrę jest raz na całe życie, więc zapewne przyda się żółta książeczka podczas innych wyjazdów np. do Afryki, gdzie bez tego dokumentu Ciebie po prostu nie wpuszczą. Inwestycja na lata ;).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 28 Lis 2018 10:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Warto się zaszczepić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Lis 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 767
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
@nelson 1974

ostatnio @Washington mnie uświadomił, że co prawda szczepienie jest na całe życie, ale certyfikat wydawany jest tylko na 10 lat :P Więc na chwilę obecną wygląda to tak, że po 10 latach trzeba się na nowo zaszczepić (jeśli chce się wjechać do krajów, które takowego certyfikatu wymagają)
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Lis 2018 10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5501
HON fly4free
Muszę to sprawdzić. Jeśli nawet raz na dziesięć lat to dam radę się zaszczepić ponownie ;)
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lis 2018 10:26 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
gecko napisał(a):
@nelson 1974

ostatnio @Washington mnie uświadomił, że co prawda szczepienie jest na całe życie, ale certyfikat wydawany jest tylko na 10 lat :P

To już nieaktualne, zostało naprostowane w tamtym temacie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Lis 2018 10:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
@gecko

szczepienia,135,28048&p=1139051&hilit=+febra#p1139602
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Lis 2018 11:44 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
lecąc do Panamy nie szczepiłam się, bo ryzyko jest niskie. Jeśli będziesz podróżował np. w okolice Darien bądź jakiś inny bardzo dziki teren lub w przyszłości planujesz jezdzic po krajach gdzie wystepuje wysokie ryzyko to myślę, ze warto ponieważ szczepi się tylko raz :). Może warto zaszczepić się na miejscu? Z tego co widziałam np. w Limie koszt szczepienia to ok. 20$ i działa już po tygodniu, natomiast w PL to 200-240zł + wizyta u lekarza.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 28 Lis 2018 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
gecko napisał(a):
@nelson 1974

ostatnio @Washington mnie uświadomił, że co prawda szczepienie jest na całe życie, ale certyfikat wydawany jest tylko na 10 lat :P Więc na chwilę obecną wygląda to tak, że po 10 latach trzeba się na nowo zaszczepić (jeśli chce się wjechać do krajów, które takowego certyfikatu wymagają)


Nie! Tak jak koledzy piszą powyżej, zasady zostały zmienione.
Nie należy szczepić się po raz drugi czy kolejny!
Osoby, które mają w żółtej książeczce stary wpis o ważności 10-letniej szczepienia (ołówkiem wpisana data kolejnego szczepienia) obecnie uzyskają wpis o ważności dożywotnio. Warto o to poprosić podczas wizyty w punkcie szczepień.
Góra
 Profil Relacje PM off
babaryba lubi ten post.
gecko uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 28 Lis 2018 18:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
Tak jest, namieszałem, ale potem sprostowałem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 28 Lis 2018 19:23 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Na lotnisku w Bogocie szczepią za darmo w punkcie medycznym (dostaje się też żółtą książeczkę). Możliwe że na innych lotniskach w regionie też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Gru 2018 09:23 

Rejestracja: 09 Lip 2013
Posty: 15
Dziękuję wszystkim za uwagi, natomiast dochodzę do wniosku, że wiele osób nie czyta ze zrozumieniem. Nie chodziło mi o pozytywny/negatywny aspekt szczepienia samego w sobie, tylko kwestię ewentualnych problemów podczas przekraczania granicy Panama/Kostaryka. Nie sądzę także, aby był sens wyruszyć do Limy czy Bogoty tylko po to, aby takie szczepienia wykonać.
Pzdr.
Grzesiek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Gru 2018 10:08 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Do Kostaryki żadne szczepienia nie są wymagane.
Góra
 Profil Relacje PM off
gregorio uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 03 Gru 2018 14:01 

Rejestracja: 03 Paź 2018
Posty: 85
Loty: 110
Kilometry: 234 400
Do Panamy również nie trzeba. Nic nie jest sprawdzane, nawet nie pytali o książeczke szczepień.
_________________
Instagram: laur_ruda
Góra
 Profil Relacje PM off
gregorio uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group