Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

[ 3175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
#2021 PostWysłany: 13 Kwi 2021 12:04 

Ostrzeżenia: 1
warsawreceiver napisał(a):
Już chyba wystarczająco ci opisałem, że nie organizują, bo im waadza zabroniła. Znów będziesz udawał, że nic nie wiesz i mimo to bronił czegoś nie do obronienia?
Wrocław może wymyślił sobie 20 punktów, nie wiem tego, ale realizują dwa i nie dramatyzują w mediach, Poznań podobnie.
Bądźmy poważni i nie zamieniajmy tego w komentarze pod artykułami w gazetach.
Powtórzę: obecna sieć plus nowe miejsca, które dojadą spokojne skonsumują 10-12 mln dawek miesięcznie, jeśli tylko będą chętni.

#2022 PostWysłany: 13 Kwi 2021 12:04 

platynowy
Razem napisał(a):
powiedziała też, że wkrótce brakować ​może chętnych do szczepień, a nie samych szczepionek. :lol: Rocznikowo to idzie szybciej ale % rejestracji wcale nie jest tak duży, a niechęć do szczepionek młodszych jest znacznie większa. Tak się właśnie zastanawiam, kiedy zbliżymy się do tego progu, w którym szczepionki zaczną zalegać, a chętnych będzie brakować.. Jesień ?

Maj ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2023 PostWysłany: 13 Kwi 2021 12:08 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
Bądźmy więc poważni i nie róbmy jaj z poważnych rzeczy. Wróć więc do tego wątku, gdzie ci wypunktowałem jak to było dokładnie i nie zaśmiecaj wątku swoimi politycznymi ograniczeniami czy przeinaczeniami.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#2024 PostWysłany: 13 Kwi 2021 12:14 

Ostrzeżenia: 1
Zamiast na temat to wyłącznie argumentum ad personam.
Sprawdziłem te punkty, w BIP-ie Warszawy nie ma śladu o tych inwestycjach, zakupach, wynajmach (po co kupować krzesła jak branża eventowa ma ich pełno do wypożyczenia).

#2025 PostWysłany: 13 Kwi 2021 12:55 

niebieski
Nie no nic się nie stało. Tak tylko przeczołgali warszawski ratusz, wielki mi wysiłek zorganizować kilkanaście punktów szczepień przez weekend :lol: Z paroma milionami szczepionek w magazynach i w dostawie, po przygotowaniach szczepień przez pół roku robi się "program pilotażowy".

Uff, kamień z serca, z ostatniej chwili konferencja prasowa:
Dworczyk: w czwartek przedstawimy ostatecznie, ile punktów szczepień powstanie i w jakich dokładnie miejscach

Po trzech miesiącach szczepień, pół roku przygotowań, nadejdzie magiczny czwartek i wszystko będzie wiadomo
.
.
Przynajmniej do piątku :lol:
 Relacje PM off
9 ludzi lubi ten post.

#2026 PostWysłany: 13 Kwi 2021 13:03 

niebieski
A 19 mają się tam zacząć szczepienia. Chyba Dworczyk się nie wyspał...

Też uważam, że stawianie na baczność samorządów było poniżej jakiegokolwiek pasa...

Jeśli "przygotowanie:" to dla nich oznacza "wstępne wyznaczenie", to tak trzeba było zapisać.

Chyba nie rozumieją, jaki to wysiłek organizacyjny.

a personel, który chciałby szczepić to po prostu rośnie na drzewach ?
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#2027 PostWysłany: 13 Kwi 2021 13:03 

niebieski
Jednak koniec drugiego kwartału, nie kwietnia

- Do końca drugiego kwartału chcemy, aby w Polsce wykonanych zostało 20 mln szczepień przeciwko COVID-19 - Dworczyk
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Revan_ uważa post za pomocny.

#2028 PostWysłany: 13 Kwi 2021 13:24 

srebrny
Razem napisał(a):
Tak się właśnie zastanawiam, kiedy zbliżymy się do tego progu, w którym szczepionki zaczną zalegać, a chętnych będzie brakować.. Jesień ?

Obstawiam sierpień, będzie już prawie po wakacjach, więc bez spiny, kto będzie chciał do tego czasu przyjmie przynajmniej pierwszą dawkę. Na jesień zacznie się "kampania promocyjna" ;)
 Relacje PM off  

#2029 PostWysłany: 13 Kwi 2021 15:36 

niebieski
"Chcemy aby.." to dość miękkie stwierdzenie, trudno z czegokolwiek rozliczyć. Chcieli, a nie wyszło, ale przecież nic nie obiecywali :lol:
Ja na przykład chciałbym polecieć do Argentyny ;) Ale na razie nic konkretnego w tym kierunku nie robię... no ale chciałbym :mrgreen:
 Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.

#2030 PostWysłany: 13 Kwi 2021 16:22 
Awatar użytkownika

srebrny
j_a napisał(a):
Nie no nic się nie stało. Tak tylko przeczołgali warszawski ratusz, wielki mi wysiłek zorganizować kilkanaście punktów szczepień przez weekend :lol: Z paroma milionami szczepionek w magazynach i w dostawie, po przygotowaniach szczepień przez pół roku robi się "program pilotażowy".

Ciekaw jestem na kogo zwalą winę, gdy pod koniec kwietnia okaże się, że jednak nie zdołali zaszczepić wszystkich chętnych 60+...
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#2031 PostWysłany: 13 Kwi 2021 16:28 
Awatar użytkownika

Loty: 359
Kilometry: 337 924
srebrny
Niestety zaczynają się opóźnienia w dostawie J&J. :/

Radio Zet
Johnson & Johnson opóźni dostawę szczepionki na Covid-19 do Europy. Ma to związek z doniesieniami z USA.
Amerykańska Agencja Żywności i Leków zaleciła wstrzymanie szczepień preparatem Johnson & Johnson z powodu wystąpienia 6 przypadków zakrzepów krwi po podaniu tej szczepionki.
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#2032 PostWysłany: 13 Kwi 2021 16:51 
Awatar użytkownika

srebrny
Dobra, biorę popkorn. :lol:

Cytuj:
Kolejna zmiana. Rząd zgodził się na cztery punkty masowych szczepień w Warszawie

We wtorek dowiedzieliśmy się o kolejnych zmianach. - Ze slajdów, które pokazano nam na dzisiejszej konferencji Narodowego Funduszu Zdrowia. wynika, że mamy utworzyć jednak cztery punkty - mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy odpowiedzialna za zdrowie.
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26975459,rzad-zgodzil-sie-na-cztery-masowe-punkty-szczepien.html

Ze slajdów. To nowa metoda komunikacji. :lol:
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#2033 PostWysłany: 15 Kwi 2021 02:21 
Awatar użytkownika

Loty: 39
Kilometry: 98 625
srebrny
Tomasz101 napisał(a):
Podobno kolejna zmiana systemu -nauczyciele na drugą dawkę nie będą kierowani przez dyrektorów szkół, ale mają to sami ogarniać indywidualnie w punktach szczepień, gdzie dostali pierwszą. Ma ktoś jakieś bliższe informacje jak to ma działać?

Z mojego doświadczenia wynika, że przy pierwszym szczepieniu otrzymywali termin na na drugie i tyle. Wystarczy się pojawić.
 Relacje PM off  

#2034 PostWysłany: 15 Kwi 2021 09:38 

@benedetti
a z mojego nie - nauczyciele ze szkoły mojej żony zostali zaszczepieni I dawką Astry, bez wskazania terminu podania drugiej - rubryczka na kartoniku pozostała pusta i z informacją, że zostaną powiadomieni o kolejnym terminie podania drugiej dawki przez dyrekcję szkoły, a teraz dostali informację, że każdy ma sam dowiadywać się w punkcie gdzie dostali 1 dawkę o datę podania drugiej,

ale prawdopodobnie to efekt bałaganu w części punktów, gdzie byli szczepieni nauczyciele w Zielonej Górze, bo rozpytani przeze mnie nauczyciele akademiccy szczepieni w tym trybie potwierdzili, że oni mieli wyznaczony drugi termin od razu przy podaniu pierwszej dawki

#2035 PostWysłany: 15 Kwi 2021 10:03 
Awatar użytkownika

srebrny
Jako nauczyciel akademicki mogę potwierdzić, że mam wpisaną datę drugiej dawki. Problem w tym, że w miejscu, gdzie odbywało się pierwsze szczepienie, powiedziano nam, że drugie na 70% będzie w innej lokalizacji. Informację o miejscu i godzinie mamy prawdopodobnie dostać smsem kilka dni przed drugim szczepieniem.

#2036 PostWysłany: 15 Kwi 2021 10:22 
Awatar użytkownika

platynowy
Nauczyciele których znam, szczepieni Astrą na początku marca, również mieli od razu na kwitku wpisaną dokładaną datę podania drugiej dawki.
 Relacje PM off  

#2037 PostWysłany: 15 Kwi 2021 10:31 

dziękuję za odzew
czyli bałagan i specyfika Polikliniki w Zielonej Górze, gdzie szczepiona była szkoła żony,

z tym innym punktem to podobno niemożliwe, a przynajmniej tak poinformowano żonę u lekarki rodzinnej, która też prowadzi punkt szczepień i twierdzi, że druga dawkę podaje ten podmiot, który podał pierwszą - co zresztą wydaje się logiczne bo okoliczność, że szczepienie jest dwudawkowe nie zmienia faktu, że jest to jedna, acz rozciągnięta w czasie procedura medyczna, która kończy z momentem podania drugiej dawki właśnie

#2038 PostWysłany: 15 Kwi 2021 11:36 
Awatar użytkownika

srebrny
Tyle, że ja miejsca tego szczepienia nie mam w żaden sposób ujętego w systemie - na skierowaniu mam tylko, że zarejestrowane, bez żadnych szczegółów, bo szczepienie organizował pracodawca. Oczywiście wiem, gdzie byłam szczepiona i mogę tam zadzwonić, ale część kolegów i koleżanek była szczepiona w doraźnie zorganizowanym punkcie tymczasowym, który działał 4 dni tylko na okoliczność szczepień kadry akademickiej, po czym zniknął.

#2039 PostWysłany: 15 Kwi 2021 12:29 

a tego sms-a o kolejnym terminie z datą, godziną i miejscem dostałaś? - bo to on chyba wskazuje, że jesteś w systemie ujęta.

rozpytani znajomi, którzy byli szczepieni z puli "nauczycielskiej" i mają kolejny termin dostali i sms-a, a nie tylko wpis na tekturce.

Czyli póki co u pechowców są potencjalnie dwa różne problemy - brak wyznaczenia drugiego terminu przy podaniu pierwszej dawki i brak wskazania miejsca szczepienia mimo wyznaczenia terminu "na tekturce".

Ciekawe jak się to rozwiąże.

#2040 PostWysłany: 15 Kwi 2021 13:30 
Awatar użytkownika

Loty: 107
Kilometry: 270 851
niebieski
Ja "z puli nauczycielskiej" dostałam w lokalnym szpitalu tekturkę z datą drugiej dawki, ale bez smsa z tym terminem (przed pierwszą też go nie miałam, datę załatwił wszystkim dyrektor). Do tego przy szczepieniu spytałam się sama, i potwierdzili mi, żebym ze dwa dni przed zaplanowaną drugą dawką zadzwoniła i umówiła się na godzinę o której mam się stawić.
 Relacje PM off  

[ 3175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], curl [Bot], LiMag, mordek, Trendiction [Bot] oraz 7 gości