Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

[ 3175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 05 Mar 2021 17:02 

niebieski
@LaMancha Zapytaj może u źródła #SzczepimySię :lol: Jak widzimy powyżej wszystko się zgadza, tylko głupi ludzie nie rozumieją ;)
Szczerze doceniam wyzwanie ze szczepieniami i ogrom przedsięwzięcia. Tylko po co manipulować cyferkami? Przez takie akcje jak z liczbą lekarzy, na te 4 mln osób zaszczepionych też trzeba patrzeć ostrożnie.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1042 PostWysłany: 05 Mar 2021 17:25 
Awatar użytkownika

Loty: 65
Kilometry: 57 793
Ostrzeżenia: 1
srebrny
@LaMancha

1 dawką wykonano 2 424 929 szczepień

2 dawką wykonano 1 366 648 szczepień

Choć 4mln brzmi zdecydowanie lepiej ;)
2 ludzi lubi ten post.

#1043 PostWysłany: 05 Mar 2021 18:09 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 10 502
srebrny
snooka napisał(a):
Dokładnie, pamiętajmy, że to nie krasnoludki zaszczepiły kosmetyczki i TVN-wskich celebrytów tylko zwykli ludzie. Ludzie, którzy mają swoje słabości, a ponadto dyrektorów i rektorów nad sobą.

Snooka, tak jak mam do Ciebie sentyment, tak nie uważasz, że trochę słabe jest przywoływanie sprawy Jandy i Miszczaka po tym jak się okazało, że poza kolejką szczepiło się wielu pisowskich notabli i ich rodzin?

BTW: dziś udało się zaszczepić starszego sąsiada, który od pół roku ma ataki paniki przy próbie wyjścia z domu. Pierwotny termin mu odwołali, w drugim wyznaczyli mu punkt szczepień w... Siedlcach, 100 km dalej, mimo że przychodnię ma tuż obok. Nawet facetka, która go o tym poinformowała, była tym zażenowana. Po kilku telefonach i poruszeniu kilku znajomości dostał nowy termin, w tej przychodni obok. Do ostatniej chwili nie wiedzieliśmy czy nie odwołają. Czy ktoś sobie zdaje sprawę co ci ludzie czują? Jak to wpływa na psychikę? Rządzący na pewno nie, bo przecież uznali, że psychiatria i psychologia mają mieć obcięte fundusze. Polak się sam wyleczy.

Sorry, mogę zrozumieć, że Polska nie dostaje tyle szczepionek ile miała i są przesunięcia, ale wyznaczanie starszym schorowanym osobom punkt szczepień położony o kilometry dalej to jakiś horrendalny poziom absurdów. A podobno taki był świetny plan ułożony.

No ale Nasz Prezydent Duda rozmawia z Chińczykami o szczepionkach, to może będzie lepiej, bo o tym, że "wiadomość z ostatniej chwili, prezydent Duda uzyskał u prezydenta Trumpa zapewnienie, że amerykańska szczepionka u nas już za momencik" zapominamy oczywiście.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#1044 PostWysłany: 05 Mar 2021 18:13 

SPLDER napisał(a):
....
Naprawdę są jakieś granice i nie obrażajmy inteligencji widzów. Oglądałem kilka konferencji prasowych i taki przekaz propagandowy był powtarzany wielokrotnie. To nie jest błąd czy przejęzyczenie - bo było to konsekwentnie powtarzane.
Obecne absurdalne tłumaczenie może co najwyżej trafić do osób które bezkrytycznie przyjmują wszelkie przekazy propagandowe.

Dopowiem, że my członkowie tego forum, podróżnicy, światowcy, ambasadorzy Polski, itd. nie powinniśmy bezkrytycznie przyjmować propagandy z żadnej strony i zamieniać wątek w forum komentarzy poniżej pewnego poziomu dorzucając w bonusie osobiste wycieczki.

Wracając do meritum, zajrzałem do wpisu pokazanego przez kolegę @vivere i trochę inaczej to wygląda. Przegląd komentarzy daje szansę wydedukowania, że coś jest nie tak z grafiką.
Jest kilka komentarzy, które odnoszą się do słów ministra zdrowia, które na jakiejś konferencji trafiły do mnie i pozostały.
Image

#1045 PostWysłany: 05 Mar 2021 18:26 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@warsawreceiver

Ja też mam do Ciebie i do @j_a spory sentyment, dlatego nawet nie próbuj sobie wyobrazić, jak mocno pogryziony jest mój język :)

Nie wiem, ilu notabli zaszczepiło się w pierwszej kolejności, słyszałem, że Leszek Miller był jednym z pierwszych ;) . Ale oczywiście jestem pewien, że Jarosław i Mateusz też są dawno po szczepieniu.
Wałki i przekręty przy szczepieniach to temat ogólnoświatowy, najważniejsze jest aby realizować plan główny i szczepić grupy najbardziej narażone w możliwie najbardziej sprawnym tempie. W świetle nowych informacji o kolejnych mutacjach, moja wiara w to, że szczepienia rozwiążą problem pandemii, nie jest już tak mocna, jak 3 miesiące temu. Ale niewątpliwie szczepienia uratują życie dziesiątkom albo i setkom tysięcy ludzi. I to jest ta łyżka miodu w beczce dziegciu :)
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1046 PostWysłany: 05 Mar 2021 19:39 

niebieski
Co jest z tymi Siedlcami? Kolejna osoba pisze, że zaproponowali tam szczepienie, u mnie w rodzinie też ktoś tam pojechał z Warszawy, komuś proponowali. 1-2 przypadki rozumiem, ale to kolejny przykład o którym słyszę i wolę tego nawet nie uogólniać. :roll:
 Relacje PM off  

#1047 PostWysłany: 06 Mar 2021 13:07 

snooka napisał(a):
....
Nie wiem, ilu notabli zaszczepiło się w pierwszej kolejności, słyszałem, że Leszek Miller był jednym z pierwszych ;) . Ale oczywiście jestem pewien, że Jarosław i Mateusz też są dawno po szczepieniu.
....)

To była autorska akcja promocji szczepień profesora Gacionga.
Tak samo jak autorska jest promocja MZ „94% lekarzy już zaszczepiło się”.
Mnie jednak i pozostałych zielonych najbardziej interesuje czy kot pana prezesa jest zaszczepiony czy czy nie.

#1048 PostWysłany: 06 Mar 2021 13:26 
Awatar użytkownika

srebrny
j_a napisał(a):
Co jest z tymi Siedlcami? Kolejna osoba pisze, że zaproponowali tam szczepienie, u mnie w rodzinie też ktoś tam pojechał z Warszawy, komuś proponowali. 1-2 przypadki rozumiem, ale to kolejny przykład o którym słyszę i wolę tego nawet nie uogólniać. :roll:

Z tego, co mi wyjaśniono, to Siedlce dostaje stosunkowo więcej szczepionek niż inne miasta, a dodatkowo mniej osób się tam szczepi, więc zostaje im nadmiar. Kolejny przyczynek do stwierdzenia, że nie ma żadnej próby dynamicznego reagowania na bieżące zmiany.

snooka napisał(a):
@warsawreceiver

Ja też mam do Ciebie i do @j_a spory sentyment, dlatego nawet nie próbuj sobie wyobrazić, jak mocno pogryziony jest mój język :)

Wałki i przekręty przy szczepieniach to temat ogólnoświatowy, najważniejsze jest aby realizować plan główny i szczepić grupy najbardziej narażone w możliwie najbardziej sprawnym tempie. W świetle nowych informacji o kolejnych mutacjach, moja wiara w to, że szczepienia rozwiążą problem pandemii, nie jest już tak mocna, jak 3 miesiące temu. Ale niewątpliwie szczepienia uratują życie dziesiątkom albo i setkom tysięcy ludzi. I to jest ta łyżka miodu w beczce dziegciu :)

Właśnie o to mi chodzi, że jak widać i w Polsce większość tych, którzy mają coś więcej do powiedzenia (niezależnie czy celebryta, czy polityk), będzie próbowała bocznymi drzwiami zapewnić sobie szczepienie poza kolejnością.

I zgadzam się z Tobą, że szczepionka i szczepienia to jedyny kierunek. Wkurza mnie po prostu nawał idiotyzmów, których można uniknąć, gdyby choć raz spróbował to ktoś skoordynować. Pytałem się np dlaczego nie da się wpisać dodatkowych danych przy osobach zgłaszających się do szczepień (przykładowo znacznie ograniczona mobilność). Bo RODO, bo nie ma miejsca na taki wpis. A to przecież uniknęłoby takich przypadków jak ten mój sąsiad. Pytałem się czy jest zorganizowana jakaś baza danych ludzi po szczepieniu, żeby sprawdzić jak się czują, czy są jakieś powikłania. No nie. Są dziesiątki takich pierdół, które powinny być rozwiązane w momencie omawiania praktycznych aspektów akcji szczepienia. A potem przychodzi Morawiecki i tłumaczy, że jest wszystko cacy. Albo taki Horban i wali taką arogancją wobec ludzi, że w normalnej sytuacji powinien być zwolniony już dawno po pierwszej swojej wypowiedzi. Z kolei minister zdrowia zaprzecza słowom Horbana, który podobno jest doradcą premiera i mamy taki kociokwik, że nie wiadomo na czym stoimy. Pomijam w tym momencie kwestię ogłaszania obostrzeń, bo to jest cyrk od początku i niezależny od akcji szczepień. Jedyny Dworczyk na plus, który notabene nawet odpowiada na pytania i to z sensem, czym jestem naprawdę zaskoczony.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#1049 PostWysłany: 08 Mar 2021 15:19 

niebieski
Szczepienia nauczycieli akademickich, często młodych ludzi prowadzących zajęcia zdalnie cały czas wzbudza kontrowersje. Nie wiem tylko, dlaczego ludzie wkurzają się na nich i wypisują głupoty w necie personalnie do nich, tu koleżanka celnie podsumowała

Anna, doktorantka socjologii na UW (29 lat), zaszczepiła się we wtorek. Nie chce podawać nazwiska w obawie przed reakcją środowiska. – Od razu zdecydowałam, że się zaszczepię, i nie znam nikogo, kto zrobiłby inaczej. Wszyscy znajomi z uczelni się pozgłaszali i są już zaszczepieni. Ale nie chwalę się tym w internecie. Boję się hejtu, który się na nas wylewa – tłumaczy.

Komentuje: – Ludzie zarzucają nam, że zajęcia i tak prowadzimy zdalnie i to nie ma sensu. Trochę jest w tym racji, ale to nie nasza wina, że dostaliśmy taki przywilej. Skoro go dostaliśmy, to z niego korzystamy.

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 ... 1-L.1.duzy
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1050 PostWysłany: 08 Mar 2021 17:24 
Awatar użytkownika

srebrny
Jako przedstawiciel rzeczonej grupy widzę to tak - nauczyciele akademiccy, to grupa, o której było wiadomo, że się w miarę karnie stawi na szczepienia, bo nie neguje faktu istnienia epidemii i konieczności szczepienia się. I faktycznie tak było. Na dodatek w miarę łatwo im szczepienie zorganizować, bo można ich zawezwać w konkretne miejsce na konkretną godzinę i nie będą marudzić. I cyk, 4 dni i licznik zaszczepionych leci o kilkadziesiąt tysięcy do góry. Postęp szczepień jest? Jest, można się pochwalić.

A że przy okazji się na tę grupę trochę poszczuje w necie, to tym lepiej, w końcu zawsze dobrze, jak się inteligentów powyzywa od nierobów i uprzywilejowanych... Dla rządu to win-win.
13 ludzi lubi ten post.

#1051 PostWysłany: 09 Mar 2021 14:21 
Awatar użytkownika

srebrny
Cytuj:
Rząd chce wprowadzić ograniczenie terytorialne przy zapisach na szczepienia przeciw COVID-19. Pacjenci będą mogli wybrać punkt nie dalej niż w promieniu 100 km od miejsca zamieszkania - podaje RMF FM.

Rząd chce uniknąć kolejnych przypadków, gdy do punktów szczepień ludzie przyjeżdżali z drugiego końca kraju. Nowa zasada, która przewiduje ograniczenia terytorialne, ma obowiązywać od 25 marca, gdy zacznie się kolejna tura zapisów seniorów siedemdziesiąt plus.

Gdy zmiany wejdą w życie - dzwoniąc na infolinię czy wybierając punkt szczepień w internecie - do wyboru będziemy mieli wyłącznie miejsca położone nie dalej niż 100 km od domu.

RMF podaje, że "prawdopodobnie ta zasada nie będzie jeszcze obowiązywała podczas zaczynających się pojutrze zapisów dla rocznika 1952", czyli 69-latków. Powodem ma być za mało czasu na zmianę systemów komputerowych.
https://wyborcza.pl/7,75398,26864559,nie-zaszczepisz-sie-dalej-niz-100-km-od-domu-rzad-wprowadza.html

No i o tym właśnie pisałem. Czy to tak trudno było już na początku szczepień mieć świadomość, że walenie szczepionych po całej Polsce jest kompletnie bez sensu? Przecież to się narzuca od razu, że szczepimy w najbliższej okolicy, góra w sąsiednim mieście, tym bardziej że na początku szczepiły się osoby starsze z najczęściej ograniczoną mobilnością. Zresztą myślę, że te 100 km to dla nich i tak za dużo.

To kolejny dowód na to, że przed akcją szczepień nie było żadnego planu, żadnych konsultacji i żadnej koordynacji. Czyli jak zwykle.
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#1052 PostWysłany: 09 Mar 2021 21:45 

Loty: 18
Kilometry: 24 438
niebieski
Wg mnie to promień 100 km to sporo za dużo. 50 to nawet sporo... Powinno być ograniczenie do miasta i powiatu., ewentualnie sąsiedni powiat.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1053 PostWysłany: 09 Mar 2021 22:51 

Loty: 94
Kilometry: 177 077
srebrny
Ludzie jeżdżą bo w jednym powiecie od miesiąca nikt na oczy szczepionki nie widział a w drugim szczepią cały czas.
 Relacje PM off  

#1054 PostWysłany: 10 Mar 2021 08:01 

niebieski
Czy jak ludzie się rejestrują to nie podają przynajmniej miejsca zamieszkania? Na podstawie rejestracji można wysnuć wniosek gdzie zapotrzebowanie na szczepienia będą większe i zorganizować większą liczbę punktów albo coś mobilnego. Ale jak się wprowadza scentralizowany system szczepień, to nie mogło się udać.
 Relacje PM off  

#1055 PostWysłany: 10 Mar 2021 08:11 

Loty: 18
Kilometry: 24 438
niebieski
Z danych z https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rap ... o-covid-19 w moim powiecie:
Liczba wykonanych szczepień 7 917
Liczba szczepień 2 dawką ogółem 3 108
czyli liczba osób zaszczepionych choć jedną dawką to będzie 4 809 (7917-3108).
Populacja powiatu to 84 tys, zakładając, że 25% to osoby do 18 rż (nie wiem czy można to gdzieś sprawdzić) to poziom wyszczepień u mnie wynosi ok. 7,6% ogółu dorosłej populacji w ciągu 10 tyg..... Wolę nie liczyć dalej ile czasu potrzeba, aby w tym tempie wyszczepić 70% dorosłej populacji, nawet jakby tempo przyspieszyło 2-krotnie.... na pewno nie będzie to koniec wakacji jak w tym tygodniu mówili....
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1056 PostWysłany: 10 Mar 2021 08:30 

metia napisał(a):
Jako przedstawiciel rzeczonej grupy widzę to tak - nauczyciele akademiccy, to grupa, o której było wiadomo, że się w miarę karnie stawi na szczepienia.....

A że przy okazji się na tę grupę trochę poszczuje w necie, to tym lepiej, w końcu zawsze dobrze, jak się inteligentów powyzywa od nierobów i uprzywilejowanych... Dla rządu to win-win.

Nie znalazłem żadnego artykułu, w którym „szczują” na szczepienia nauczycieli akademickich; nawet zadzwoniłem do znajomych z UE i PWr, nic również nie słyszeli.

Przy okazji rząd albo przez przypadek albo celowo zabezpieczył w ten sposób kluczowe kadry, bez znaczenia czy chodzą na uczelnie czy nie. Eksterminacja inteligencji przez bolszewików mocno wpłynęła na kilkadziesiąt powojennych lat w Polsce.

#1057 PostWysłany: 10 Mar 2021 09:19 
Awatar użytkownika

srebrny
kate1974 napisał(a):
Czy jak ludzie się rejestrują to nie podają przynajmniej miejsca zamieszkania? Na podstawie rejestracji można wysnuć wniosek gdzie zapotrzebowanie na szczepienia będą większe i zorganizować większą liczbę punktów albo coś mobilnego. Ale jak się wprowadza scentralizowany system szczepień, to nie mogło się udać.

Właśnie o to chodzi, że oni tam nie mają takiego systemu, w tym sensie, że jest system centralny, ale bez bieżącej wymiany informacji.

Podaje się miejsce zamieszkania. I do tej pory wyobrażałem sobie to tak, że jest system, który na bieżąco pokazuje dynamicznie gdzie ile odbyło się szczepień, gdzie są braki szczepionek, a gdzie ich nadmiar. I że gdy jest nadmiar to dzwoni się do już zapisanych z okolicy i proponuje termin ekstra na dziś, jutro w innej placówce, tej gdzie jest nadmiar. I tak się dzieje, ale tylko w ramach pojedynczej placówki, bo oni nie mają wymiany szczegółowych informacji między placówkami! Dostają tylko informację zbiorczą po całym dniu, w dniu następnym. W rezultacie jeśli ktoś nie obdzwoni placówek wokół to nie ma danych, więc nikt nie ryzykuje wysyłania szczepiących się do sąsiedniej placówki, bo nikt na bieżąco nie jest w stanie podać twardych danych. Wysyła się ekstra do innej placówki, jeśli ta jest w stanie zabukować większą ilość rezerwowych placówek, a to może zrobić tylko taka w większym mieście z dostawami ponadmiarowymi i gdzie szczepi się mniej osób niż wyliczyli z zadeklarowanych (stąd np. dla Warszawy taką placówką są Siedlce).

To jest jedna sprawa. A druga, to fakt, że ktoś na początku walnął w systemie babola, że na szczepienie mogą cię wysłać na drugi kraniec Polski i standardowo babol, który powinien być poprawiony na drugi dzień, poprawiają po dwóch miesiącach.
 Relacje PM off  

#1058 PostWysłany: 10 Mar 2021 11:55 

złoty
Grzenio1970 napisał(a):

Przy okazji rząd albo przez przypadek albo celowo zabezpieczył w ten sposób kluczowe kadry, bez znaczenia czy chodzą na uczelnie czy nie. Eksterminacja inteligencji przez bolszewików mocno wpłynęła na kilkadziesiąt powojennych lat w Polsce.

Zabezpieczył kadry dydaktyczne, ale niekoniecznie naukowe, bo jedynie cześć naukowców prowadzi zajęcia.
Celowosci bym się w tym nie doszukiwał, bo jednak rząd tworzą partie antyinteligenckie.
5 ludzi lubi ten post.

#1059 PostWysłany: 10 Mar 2021 12:01 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@SPLDER

W takim razie w pierwszej kolejności powinni szczepić kadrę SGGW :-)
 Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.

#1060 PostWysłany: 10 Mar 2021 12:02 

niebieski
warsawreceiver napisał(a):
ktoś na początku walnął w systemie babola, że na szczepienie mogą cię wysłać na drugi kraniec Polski i standardowo babol, który powinien być poprawiony na drugi dzień, poprawiają po dwóch miesiącach.

Cóż, ojciec po prostu nie kliknął tych Siedlec, i czeka na coś bliższego. Chyba teraz będzie sie musiał 22 marca zarejestrować ponownie na szczepienie (70+) i może będzie jakiś termin dla niego. Inna sprawa, że ludzie olewają system tylko dzwonią po okolicznych punktach szczepień i pytają się, czy nie ma wolnego terminu i ponoć te terminy się znajdują....
 Relacje PM off  

[ 3175 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: cart, CommonCrawl [Bot], curl [Bot] oraz 10 gości