Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
To temat przeznaczony do dyskusji o możliwości zaszczepienia się a nie do rozważania o sensie szczepień. Posty "szczepionkowo-sceptyczne" będą lądowały w koszu wraz z odpowiednim "bonusem" dla piszącego.

Wygenerowanie potwierdzenia zaszczepienia w IKP:
dg72 napisał(a):
Po zalogowaniu na IKP Profilaktyka masz potwierdzenie w dwóch językach faktu zaszczepienia,
Ponadto idziesz na drugie szczepienie z żółtą książeczką, otwierasz na inne szczepienia i ładnie prosisz dr o wpis z pieczątką

Podstawa prawna wpisania informacji o zaszczepieniu do książeczki szczepień:
YKS napisał(a):
W §5 rozporzadzenia Ministra Zdrowia z 16.09.2010 w sprawie wykazu zalecanych szczepień ochronnych oraz sposobu finansowania i dokumentowania zalecanych szczepień ochronnych wymaganych międzynarodowymi przepisami zdrowotnymi jest to uregulowane, gdyby ktoś musiał się powołać:
4. W Międzynarodowej Książeczce Szczepień oprócz szczepień wymaganych na podstawie międzynarodowych przepisów zdrowotnych, o których mowa w art. 19 ust. 9 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, mogą być odnotowywane również inne szczepienia ochronne.
5. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, dokonuje osoba przeprowadzająca szczepienie ochronne.
6. Wpisu do Międzynarodowej Książeczki Szczepień informacji o przeprowadzeniu szczepień ochronnych, o których mowa w ust. 4, osoba mająca uprawnienia do prowadzenia szczepień ochronnych może dokonać również w terminie późniejszym, o ile na podstawie przedstawionej dokumentacji szczepień ochronnych możliwe jest ustalenie danych niezbędnych do dokonania wpisu, a fakt przeprowadzenia szczepienia ochronnego nie budzi wątpliwości.

Pomocna strona do szukania terminów - uwaga na opóźnienie z aktualizacją, strona nie ma informacji 1/1 z IKP:
https://szczepienia.github.io/

https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

Sprawdzenie wolnych terminów i rejestracja na szczepienie
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/auth

[ 3189 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 160  Następna
Autor Wiadomość
#1021 PostWysłany: 04 Mar 2021 22:48 

złoty
Ale NRL ma dane o zaszczepieniu 46% lekarzy z podziałem na lekarzy i dentystów a nie całej grupy 0.

Ale nie byłbym zaskoczony gdyby mniej lekarzy było zaszczepionych niż całej grupy 0, bo już 2 moich znajomych lekarzy ponad miesiąc temu się skarżyło że panie z administracji i ich rodziny są zaszczepione a oni czekają.

Ostatnio edytowany przez Kashpir, 04 Mar 2021 23:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off  

#1022 PostWysłany: 05 Mar 2021 09:07 

niebieski
Kolejny absurd

Studentki kosmetologii z Opola zostały zaszczepione na koronawirusa w priorytetowej grupie "zero". Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami, bo taki harmonogram ustalił rząd. Z kolei dla pacjentów 70+ wstrzymano szczepienia do końca marca.
https://opole.wyborcza.pl/opole/7,35086 ... 2-L.1.maly

Rozumiem, że to jest wyzwanie logistyczne i organizacyjne. Było jednak sporo czasu na dopracowanie tego wszystkiego, a wciąż wychodzi sporo takich kwiatków. Przecież są lekarze wciąż czekający na szczepionkę.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1023 PostWysłany: 05 Mar 2021 09:30 

Loty: 839
Kilometry: 788 891
platynowy
Ale żeby to dopracować, to trzeba było się zajmować szczepieniami, a nie wyborami, rekonstrukcjami i całą masą innych mało znaczących wobec tych wyzwań spraw.
4 ludzi lubi ten post.

#1024 PostWysłany: 05 Mar 2021 09:38 

Ostrzeżenia: 1
Ponieważ faceci w mojej nierurkowej grupie wiekowej, nie chodzą do kosmetyczki, zapytam forumowe koleżanki jak wygląda wizyta u takiej pani kosmetyczki.
Nie jest to coś w stylu dentysty, który stoi dość długi czas nad twarzą pacjenta?
Zagrożenie dla obu stron jest chyba większe jeśli porównujemy z lekarzem, który za przeproszeniem sprawdza czy mamy hemoroidy.

#1025 PostWysłany: 05 Mar 2021 10:03 

niebieski
Co mają do tego praktykujące kosmetyczki? Zaszczepili bezrozumnie młode dziewczyny, studiujące akurat na uczelni medycznej, zapewne w dużym stopniu zdalnie. Ich rola i udział w walce z covid jest żaden, ryzyko powikłań statystycznie do pominięcia, ryzyko zachorowania takie jak większości młodych ludzi. Nie broń na siłę takich żenujących głupot i błędów. To trzeba piętnować, nie dla złośliwości, ale żeby trochę myśleli przy organizacji szczepień, bo ludzie za to płacą swoim zdrowiem i życiem.

Ps. @Grzenio1970 nie obrażaj uczestników dyskusji, też potrafimy być złośliwi ;)
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#1026 PostWysłany: 05 Mar 2021 10:09 

Wszyscy studenci uczelni medycznych mogli się zaszczepić.
Nie mi oceniać czy jest to bzdurne czy nie.
Ktoś lobbował za takim planem, pewnie jakieś uczelniane gremium doradcze.

@j_a proszę prześledź sekwencję zdarzeń, ja tylko odpowiadam, nie znajdziesz jakiekolwiek prowokacji z mojej strony, nie rozumiem a właściwie rozumiem brak tolerancji dla drugiej strony.

#1027 PostWysłany: 05 Mar 2021 11:05 

niebieski
Wiem, że zaszczepiono wszystkich studentów uczelni medycznych. Tylko po co? Jaki procent z nich ma praktyki, kontakt z pacjentem? Ci powinni bezwzględnie być zaszczepieni razem z lekarzami. Dużo studentów siedzi jednak w domach na zdalnym nauczaniu. To dlaczego ich zaszczepiono w pierwszej kolejności przy brakach szczepionki dla grup ryzyka? Popełniono błędy, części z nich trudno był uniknąć, przy części wystarczyło pomyśleć. Natomiast ty popierasz wszystko w ciemno, ba, czujesz się w obowiązku do zastawiania własną piersią wszelkich krytycznych opinii, odgrywając jednocześnie atakowanego. Po co? Odpowiedz szczerze bo tego nie rozumiem.

Ostatnio edytowany przez Abcn, 05 Mar 2021 11:41, edytowano w sumie 1 raz
OT
 Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.

#1028 PostWysłany: 05 Mar 2021 11:13 

Loty: 26
Kilometry: 55 708
niebieski
Odpowiem jeszcze koledze żyjącemu w innej epoce. Otóż u kosmetyczek najczęściej widziani mężczyźni to Panowie 40+. Głównie biznesowy manicure. U kosmetyczki często pomiędzy nią a klientem jest plexi w dodatku klient/ka mają maski. U dentysty ciężko być w maseczce. Aczkolwiek nie zmieniam zdania, że poza lekarzami zakaźnymi, szpitalnikami i ratownikami medycznymi żadna profesja nie powinna mieć pierwszeństwa w kolejce. Tylko pesel i choroby powinny decydować.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#1029 PostWysłany: 05 Mar 2021 11:22 

Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
@LaMancha

Jako człowiek pochodzący z innej epoki, odróżniam kosmetyczkę od manikiurzystki :D
 Relacje PM off  

#1030 PostWysłany: 05 Mar 2021 12:29 

niebieski
snooka napisał(a):
@LaMancha

Jako człowiek pochodzący z innej epoki, odróżniam kosmetyczkę od manikiurzystki :D

Na pewno chcesz o tym dyskutować? ;)

Kosmetyczki wykonują przeróżne zabiegi - również manicure.

Jeżeli one są szczepione to dlaczego nie fryzjerzy i barberzy?
 Relacje PM off
j_a lubi ten post.

#1031 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:21 

niebieski
@LaMancha

Po prostu dostrzegam różnicę :D

A jaka jest różnica pomiędzy manicurem biznesowym a zwykłym? ;)
 Relacje PM off  

#1032 PostWysłany: 05 Mar 2021 13:44 

niebieski
@snooka

A, to moje nazewnictwo nieprecyzyjne. Panowie biznesmeni robiący sobie manicure żeby dobrze wypadać na spotkaniach - manicure biznesowy. ;)
 Relacje PM off
snooka lubi ten post.

#1033 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:13 

niebieski
Czy ja piszę o polityce, czy absurdach kolejki szczepień? Kto to organizuje, apolityczni fachowcy? Wierz mi, że nie piszę tu o więcej jak 10% wpadek i idiotyzmów a o polityce wcale. Poprzeczkę oczekiwań mam zawieszoną bardzo nisko. Ostatnie przykłady szczepienia studentek kosmetologii czy wykładowców akademickich na zamkniętych do października uczelniach wpływają jednak na sytuację w szczepieniach. Słusznie zauważyłeś, że takie absurdy trzeba piętnować, nie uzasadniać. Wiele razy pisałem, że wierzę w sukces szczepień w Polsce, w to że ruszą dostawy i uda się je wykorzystać, nawet wiele posunięć ministra zdrowia wydało mi się słusznych. To że ktoś ma alergię na krytykę władzy to nie moja wina. Krasnoludki nam szczepień nie organizują.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1034 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:21 

niebieski
Dokładnie, pamiętajmy, że to nie krasnoludki zaszczepiły kosmetyczki i TVN-wskich celebrytów tylko zwykli ludzie. Ludzie, którzy mają swoje słabości, a ponadto dyrektorów i rektorów nad sobą.
 Relacje PM off  

#1035 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:39 
Awatar użytkownika

Loty: 65
Kilometry: 57 793
srebrny
Grzenio1970 napisał(a):
Tak ciężko wydedukować, że odnosiło się to do liczby zgłoszonych? Albo lenistwo umysłowe albo celowe działanie „dziennikarzy”.

To teraz dedukuj, zrzuty z oficjalnego profilu:

Załącznik:
szcz2.jpg

no i ktoś zauważył więc zadał pytanie i uzyskał odpowiedź:

Załącznik:
szcz.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
3 ludzi lubi ten post.

#1036 PostWysłany: 05 Mar 2021 14:49 

złoty
Czym innym jest zaszczepienie kogoś poza oficjalnie ustaloną kolejką, a czym innym szczepienie grup zawodowych zaszeregowanych do określonych kategorii w ramach tejże kolejki. A ona została tak a nie inaczej skonstruowana i myślę, że we wszystkich krajach, a w każdym przyjęto przecież określone priorytety, budzi to podobne, skrajnie różne emocje.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#1037 PostWysłany: 05 Mar 2021 15:17 

vivere napisał(a):

To teraz dedukuj, zrzuty z oficjalnego profilu:

Osoba odpowiedzialna za ten profil na Twitterze powinna wylecieć z pracy.
Teoretyzowałem, że Dworczyk nie dopowiadał jakiej puli dotyczą te procenty (jeśli pamietam nie używał słowa „wszystkich”) w celu motywacji niezdecydowanych do szczepień.
Bezsensowne w tym przypadku, ponieważ i tak większość nie wie że zgłosiło się 50-60%.

#1038 PostWysłany: 05 Mar 2021 15:25 

Loty: 148
Kilometry: 225 209
srebrny
Problem jest taki, że nawet studenci medycyny ostatnich lat, będący po kilka razy w tygodniu w szpitalach nie zostali zaszczepieni mimo wyrażenia chęci.
Moja dziewczyna miała przesuwany termin szczepienia 3 razy, 1 raz w styczniu, 2 razy w lutym, w końcu szczepienie załatwiła z koleżanką po znajomości (uczelnia też niezły cyrk robiła, bo w pewnym momencie powiedzieli, że 1. dawka będzie zapewniona, a drugą we własnym zakresie trzeba załatwiać). Kraj z dykty niestety, rządzący mówią jedno w mediach, a rzeczywistość jak zwykle ich przerasta.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
j_a uważa post za pomocny.

#1039 PostWysłany: 05 Mar 2021 16:49 

niebieski
To wytłumaczy mi ktoś jakim cudem zaszczepiono 4 miliony osób, skoro zgłosiło się zaledwie 50% lekarzy, a wielu 75-latków jeszcze nie zostało zaszczepionych? Celebrytów też aż tak wielu nie mamy.
 Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.

#1040 PostWysłany: 05 Mar 2021 17:00 

złoty
Grzenio1970 napisał(a):

Osoba odpowiedzialna za ten profil na Twitterze powinna wylecieć z pracy.
Teoretyzowałem, że Dworczyk nie dopowiadał jakiej puli dotyczą te procenty (jeśli pamietam nie używał słowa „wszystkich”) w celu motywacji niezdecydowanych do szczepień.
Bezsensowne w tym przypadku, ponieważ i tak większość nie wie że zgłosiło się 50-60%.

Dlaczego akurat mieliby wyrzucić osoby odpowiedzialne za profil ? Te osoby robią dokładnie to czego się od nich oczekuje, a jak wiemy "przecież za czynienie dobra nie wyrzucamy" w dobrej zmianie.
Naprawdę są jakieś granice i nie obrażajmy inteligencji widzów. Oglądałem kilka konferencji prasowych i taki przekaz propagandowy był powtarzany wielokrotnie. To nie jest błąd czy przejęzyczenie - bo było to konsekwentnie powtarzane.
Obecne absurdalne tłumaczenie może co najwyżej trafić do osób które bezkrytycznie przyjmują wszelkie przekazy propagandowe.
10 ludzi lubi ten post.

[ 3189 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 160  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości